Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-10-23, 14:26

Myślę, że w kontekście dyskusji o Islamie może Was zainteresować konferencja bp. Andrzeja Siemieniewskiego na której opowiada o ewangelizacji muzułmanów. Ma ona tytuł "Muzułmańska Europa ?" i jest dostępna na http://www.apologetyka.katolik.pl

Piotrek

Re: Konwersje wyznawców Islamu na chrześcijaństwo

Post autor: Piotrek » 2017-02-01, 23:53

Marek, wiesz, generalnie nie jestem zwolennikiem konwersji na inną religię z religii pierwotnej. Islam przyjąłem w lipcu 2001 roku na obozie dla młodzieży muzułmańskiej w Puławach w ramach młodzieńczego poszukiwania przygód i to moja sprawa. Od tego czasu w kościele nie mam czego szukać. Szczerze mówiąc, jako muzułmanin nawet bałbym się wejść do kościoła. Ale sobie radzę :). Twój Piotrek.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Konwersje wyznawców Islamu na chrześcijaństwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-02, 00:11

Ciekawe - konwertyta który jest przeciw konwersji :)
A strach to kiepski skutek religii...

Piotrek

Re: Konwersje wyznawców Islamu na chrześcijaństwo

Post autor: Piotrek » 2017-02-02, 06:26

Marek, tak i radziłbym wstrzymać się z odwiedzinami jakiejkolwiek świątyni. To zadanie nie dla nas, ale osób duchownych. Piotrek z Warszawy.

konik

Re: Konwersje wyznawców Islamu na chrześcijaństwo

Post autor: konik » 2017-02-02, 08:46

Tu sie Piotrku chyba zaplatales w argumentacji ... bo w jaki sposob bedac przeciwny konwertytom sam stales sie konwertyta? A widze to tak, ze chyba sam nie wiesz ... i chyba boisz sie spojrzec na konsekwencje swego kroku.
Tym bardziej, ze odchodzac od wiary samego Boga poszedlaes do pseudo wymyslu pseudo proroka ...
Nie mam zamiaru Cie obrazac. Fakty nie tylko religijne, ale i historyczne to potwierdzaja.
Trzymaj sie.

Piotrek

Re: Konwersje wyznawców Islamu na chrześcijaństwo

Post autor: Piotrek » 2017-02-02, 11:14

Dowodem przeciwko konwersji jest to, że dzisiaj leczę się psychiatrycznie. Wiara nie podbudowana argumentami o własnym pochodzeniu, religii wyznawanej przez własną rodzinę jest nikła. Przyjąłem islam, bo mój dziadek był z pochodzenia Jordańczykiem. Ale dzisiaj jestem aktywny na Waszym forum :). Piotrek z Warszawy.

Piotrek

Re: Konwersje wyznawców Islamu na chrześcijaństwo

Post autor: Piotrek » 2017-02-02, 12:45

Konik, dla nas, osób pochodzenia arabskiego, w tym jordańskiego, nauka Proroka Mahometa jest wiarą prawdziwą. To nauka o Bogu jakim jest Allah i księdze zesłanej Prorokowi Muhammadowi przez anioła Gabriela, jaką jest Koran. Islam przyjąłem już jako osoba chora psychicznie, toteż nie biorę udziału w pracach warszawskiej gminy muzułmańskiej. Piotrek z Warszawy.

konik

Re: Konwersje wyznawców Islamu na chrześcijaństwo

Post autor: konik » 2017-02-02, 13:12

Rozumiem. Nie wierze w ani jedno slowo Mahometa, lecz szanuie Twoj wybor.
Czekam rowniez na uszanowanie przez muzulmanow chrzescijan. Moze sie doczekam, choc watpie. A jakie jest twoje zdanie, Piotrku?

Piotrek

Re: Konwersje wyznawców Islamu na chrześcijaństwo

Post autor: Piotrek » 2017-02-02, 15:07

Konik, jako zwolennik saudyjskiej wersji islamu, generalnie nie jestem zwolennikiem misji chrześcijańskich w Arabii. Cieszy mnie również rozwój religii muzułmańskiej w Afryce. Nie ma bardziej murzyńskiej religii niż islam. Piotrek z Warszawy.

konik

Re: Konwersje wyznawców Islamu na chrześcijaństwo

Post autor: konik » 2017-02-02, 15:25

No widzisz Piotrku - to po co pchacie sie muzulmanie do chrzescijanskiej Europy?
Jedna odpowiedz jest jasna - z chciwosci, zeby nabrac dla siebie owoce pracy innych.
A pozostale powody?
Dlaczego zabicie czlowieka dla muzulmanina jest jakas droga do raju? Przeciez to wystepek przeciwko Bogu :!:
Nie ma co udawac - bog Mahometa to jest bog smierci. Ale zabic moze kazdy. Jedynie Chrystus potrafi wskrzeszac.
Rozumiesz to?
Trzymaj sie.

Piotrek

Re: Konwersje wyznawców Islamu na chrześcijaństwo

Post autor: Piotrek » 2017-02-02, 16:24

konik pisze:Jedna odpowiedz jest jasna - z chciwosci, zeby nabrac dla siebie owoce pracy innych.
Trzymaj sie.
Warto dodać, że społeczność muzułmańska to Umma (wspólnota). W krajach muzułmańskich rządy dbają, żeby żaden człowiek nie był odtrącony, żeby nie było bezrobocia. Martwią mnie doniesienia z Syrii. Hafez Assad jest młodym pokoleniem zdolnych arabskich polityków, popierałem rządy partii Baas w Syrii. Piotrek z Warszawy.

konik

Re: Konwersje wyznawców Islamu na chrześcijaństwo

Post autor: konik » 2017-02-02, 20:28

Moze w teorii dbaja, bo prawda jest inna ... jak to wytlumaczyc?
Ummma dba o swoich ... ja wiem z autopsji, ze swoi to tylko mezczyzni i to rowniez wybrana grupa w grupie. Kobiete zas mozna wypedzic, a nawet zabic. Biedak znow musi wciaz sie wyplacac bogatszemu, az popada w calkowite uzaleznienie lub wszystko traci.
I gdzie jest ta umma ?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Dezerter » 2017-02-02, 22:24

Piszmy tu jednak zgodnie z tematem o
konwersjach z Islamu na Chrześcijaństwo
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Katol

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Katol » 2017-09-11, 16:51

Konwersje są, ale jest ich stanowczo za mało. To są śladowe ilości. Jeśli miliony imigrują, a tysiące konwertują, to nie ma to znaczenia.
Pokażcie procedurę, w której większość muzułmanów konwertuje na chrześcijaństwo.

podkowa

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: podkowa » 2017-09-12, 19:04

Pokaz procedure, kiedy miliony jedza kurczaki, azeby chcieli jesc zaby.
Ale idiotyczne zamowienie.
Na poczatku tez byla tylko garstka uczniow Chrystusa. Teraz jest takich ponad 2,6miliarda.
Byc moze Pan Bog tak sprawil, azeby miliony przybyly do Europy ... i zeby teraz tysiace pokochaly Chrystusa, aby pozniej miliony mogly i chcialy Go wyznawac.

ODPOWIEDZ