Portale społecznościowe dla chrześcijan

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: lambda » 2021-10-16, 12:29

adampiotr pisze: 2021-10-16, 12:12 Ja jeszcze nie widziałem zeby ktoś miał zdjęcie kupe niemowlaka i całe szczęście...Ale znajomi się chwalą na lewo i prawo.A potem zazdrość gwarantowana xD
Ale to problem tego co zazdrości a nie tego co wrzuca.

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
abi pisze: 2021-10-16, 11:05 nie wiem jak ten niemowlak spojrzy na to za kilkanascie lat gdy kumple beda mieli polewke ze np beczal ze strachu przed niedzwiedziem w zakopanym :p
w necie nic nie ginie
To przesada z tym że nic nie ginie. Bo żaden laik nie jest w stanie tego w żaden sposób wyciągnąć jeśli było usunięte.
No współczesna młodzież to raczej śmieje się z innych rzeczy niż zdjęć z dziecinstwa.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: abi » 2021-10-16, 12:50

zanim zostalo usuniete moglo zostac udostepnione komus screenem etc etc
jestem ostrozna z wrzucaniem zdjec osob ktore moglyby miec jakies klopoty pozniej
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Skaza » 2021-10-16, 13:49

adampiotr pisze: 2021-10-16, 12:12 Ja jeszcze nie widziałem zeby ktoś miał zdjęcie kupe niemowlaka i całe szczęście...Ale znajomi się chwalą na lewo i prawo.A potem zazdrość gwarantowana xD
Zazdroszczą kupy czy nie zrozumiałem do końca ? :))

Dodano po 3 minutach 12 sekundach:
lambda pisze: 2021-10-16, 10:42
Andej pisze: 2021-10-16, 09:13 Próbowałem fejsbukować. Założono mi konto. Kilka razy właziłem. Ale nie zrozumiałem, o co w tym chodzi. Generalnie bzdety. Ludzi wrzucają ino o kotku na drzewie, zdjęcia kupki dzidziusia i kupę innych fotek i informacji, które nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Kilka razy ustosunkowałem się do treści, które mnie poruszały. Były to jakieś krzywdzące stereotypy powielane przez lemingi. Oczywiście politycznie poprawne (co mnie wkurza).
Potem zapomniałem loginu i hasła. Może bym i zajrzał, ale nie potrafię odzyskać. A synowie uważają, że nie ma sensu drążyć, skoro i tak wkrótce znów zgubię, zapomnę, a nade wszystko nie rozumiem sensu takiego komunikatora.
Ale internety mnie wciągają. Forum niniejsze też. Komputer to moje okno na świat. Zwłaszcza wtedy, gdy jestem uziemiony.
Na FB jest masa grup tematycznych także chrześcijańskich. Wcale nie trzeba się ekscytować tym co inni wrzucają. No i to że ktoś wrzuca kupę niewlaka to gruba przesada. Jak ktoś wrzucił zdjęcie dziecka to chyba nic złego.
A grupy tematyczne to coś tak jak tu. Tylko zamiast 5 aktywnych użytkowników jest o wiele więcej.
A hasło odzyskuje się prze email który był użyty
Czasem uważam że wrzucając treści religijne na FB jest swego rodzaju świadectwem wśród znajomych, choć pewnie uważają zlza oszolomow
A potem uzależnienie od internetu i odwyk ... dziękuję nie skorzystam :) Ledwo można jedno forum ogarnąć na spokojnie by nie być przyspawanym do elektroniki non stop a co dopiero wiele jakiś grup i kilka witryn :)

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: adampiotr » 2021-10-16, 18:49

moze bardziej ja zazdroszczę a nie ważne :D

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Susanna » 2021-10-24, 15:43

Agappe.pl to ma być ten nowy Facebook katolicki. Jeszcze tam nie zajrzałam a założyłabym tam konto.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
Andej pisze: 2021-10-16, 09:13 Próbowałem fejsbukować. Założono mi konto. Kilka razy właziłem. Ale nie zrozumiałem, o co w tym chodzi. Generalnie bzdety. Ludzi wrzucają ino o kotku na drzewie, zdjęcia kupki dzidziusia i kupę innych fotek i informacji, które nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Kilka razy ustosunkowałem się do treści, które mnie poruszały. Były to jakieś krzywdzące stereotypy powielane przez lemingi. Oczywiście politycznie poprawne (co mnie wkurza).
Potem zapomniałem loginu i hasła. Może bym i zajrzał, ale nie potrafię odzyskać. A synowie uważają, że nie ma sensu drążyć, skoro i tak wkrótce znów zgubię, zapomnę, a nade wszystko nie rozumiem sensu takiego komunikatora.
Ale internety mnie wciągają. Forum niniejsze też. Komputer to moje okno na świat. Zwłaszcza wtedy, gdy jestem uziemiony.
Założyłam konto na Facebooku mojemu tacie bo chciał. Jest w grupie dla osob które lubią czasy PRL, kilka razy wraził swoje zdanie lub opowiedział jak to było za jego czasów i został skrytykowany, a nawet jedna osoba mu ubliżyła: "spadaj dziadu do Rydzyka" lub "Stary dureń". Poprosilam żeby wyszedł z tej grupy bo szkoda nerwów ale został w niej tylko już nie komentuje obrazków.

A tak pozatym to ma tylko 3 osoby w znajomych z rodziny i czyta różne informacje.
Ostatnio zmieniony 2021-10-24, 15:43 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

orzeszku

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: orzeszku » 2021-10-24, 16:02

Dayy pisze: 2021-10-24, 15:43 Założyłam konto na Facebooku mojemu tacie bo chciał. Jest w grupie dla osob które lubią czasy PRL, kilka razy wraził swoje zdanie lub opowiedział jak to było za jego czasów i został skrytykowany, a nawet jedna osoba mu ubliżyła: "spadaj dziadu do Rydzyka" lub "Stary dureń". Poprosilam żeby wyszedł z tej grupy bo szkoda nerwów ale został w niej tylko już nie komentuje obrazków.

A tak pozatym to ma tylko 3 osoby w znajomych z rodziny i czyta różne informacje.
Byłam na facebooku w grupie o gotowaniu, nawet tam Polacy nie mogli sobie odpuścić hejtów.... x_x

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Andej » 2021-10-24, 16:17

Dayy pisze: 2021-10-24, 15:43 Agappe.pl to ma być ten nowy Facebook katolicki. Jeszcze tam nie zajrzałam a założyłabym tam konto.
Czy bez logowania można obserwować?
Jeśli się tam włączysz, to proszę, relacjonuj, co tam się dzieje i jak atmosfera. Tak z ciekawości proszę. Bo raczej mnie to nie pociąga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Skaza » 2021-10-24, 16:35

Czytałem sobie dzisiaj bo się bardzo nudzę o tych portalach tzw. na wikipedi bo chciałem zobaczyć czym się różnią od siebie fejsbuk,tłiter i instogrom i wyszło mi, że mają wiele wspólnych cech czyli pisanie co słychać, podglądanie znajomych, publikowanie zdjęć i filmików. Nachodzi mnie taka myśl po co tyle tego narobili nie wystarczyłby ten fejsbuk tylko ?

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Susanna » 2021-10-24, 16:52

@Skaza faktycznie dla mnie na przykład wystarczyłby tylko Facebook ale większe pole do popisu mają na instagramie osoby które na przykład wrzucają zdjęcia, są fotografami czy to profesjonalnymi czy amatorskimi.

Ale agappe.pl to fajna stronka. Bo na Facebooku niejednokrotnie Zostałam wyśmiana z powodu mojej wiary. Tam nie powinno do takich sytuacji dochodzić 😊😊

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
@Andej założę konto na agappe i dam znać jak tam jest :)

Dodano po 10 minutach 28 sekundach:
Zarejestrowalam się. Wszystko wygląda prawie jak na Facebooku ta strona główna.
Można pograć w gry. Jest forum. Na forum są różne wątki, na przykład "sposób na upiększenie strony lub profilu".
Na moim profilu pisze "Szczęść Boże Adriana" co jest bardzo fajne 😊😄No i można zobaczyć gdzie są jakieś rekolekcje, wspólnoty. W zakładce WYDARZENIA
Ostatnio zmieniony 2021-10-24, 16:54 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Skaza » 2021-10-24, 16:53

A na tym fb to można tylko czytać/zerkać co u znajomych/rodziny a cała resztę zablokować i nie czytać lewackich szajbusów czy wszystko się wyświetla dla wszystkich ?

orzeszku

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: orzeszku » 2021-10-24, 16:57

Widzisz to, co sam polajkujesz i reklamy. Najlepiej się zarejestruj i wypróbuj, jak Ci się nie spodoba to zawsze możesz skasować albo porzucić konto XD
Ostatnio zmieniony 2021-10-24, 16:58 przez orzeszku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Susanna » 2021-10-24, 16:59

Są grupy. W tym grupa Dolina modlitwy 😉

Dodano po 45 sekundach:
orzeszku pisze: 2021-10-24, 16:57 Widzisz to, co sam polajkujesz i reklamy. Najlepiej się zarejestruj i wypróbuj, jak Ci się nie spodoba to zawsze możesz skasować albo porzucić konto XD


Dokładnie. Ja już jestem zarejestrowana od 10 minut. Bo bez zarejestrowania nie można prawie nic zobaczyć. A reklam nie zauważyłam.
Ostatnio zmieniony 2021-10-24, 17:00 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: adampiotr » 2021-10-24, 17:14

Skaza pisze: 2021-10-24, 16:53 A na tym fb to można tylko czytać/zerkać co u znajomych/rodziny a cała resztę zablokować i nie czytać lewackich szajbusów czy wszystko się wyświetla dla wszystkich ?
Tak. Nawet nie musisz czytać to co mają znajomi bo czasami Ci nie wyświetli ich profil. Tylko musisz wejść na ich profil. Mozesz nawet zablokowac dostep i ograniczyc profil. FB wbrew pozorom daje sporo prywatności.

Dodano po 2 minutach 58 sekundach:
Dayy pisze: 2021-10-24, 15:43 Agappe.pl to ma być ten nowy Facebook katolicki. Jeszcze tam nie zajrzałam a założyłabym tam konto.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
Andej pisze: 2021-10-16, 09:13 Próbowałem fejsbukować. Założono mi konto. Kilka razy właziłem. Ale nie zrozumiałem, o co w tym chodzi. Generalnie bzdety. Ludzi wrzucają ino o kotku na drzewie, zdjęcia kupki dzidziusia i kupę innych fotek i informacji, które nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Kilka razy ustosunkowałem się do treści, które mnie poruszały. Były to jakieś krzywdzące stereotypy powielane przez lemingi. Oczywiście politycznie poprawne (co mnie wkurza).
Potem zapomniałem loginu i hasła. Może bym i zajrzał, ale nie potrafię odzyskać. A synowie uważają, że nie ma sensu drążyć, skoro i tak wkrótce znów zgubię, zapomnę, a nade wszystko nie rozumiem sensu takiego komunikatora.
Ale internety mnie wciągają. Forum niniejsze też. Komputer to moje okno na świat. Zwłaszcza wtedy, gdy jestem uziemiony.
Założyłam konto na Facebooku mojemu tacie bo chciał. Jest w grupie dla osob które lubią czasy PRL, kilka razy wraził swoje zdanie lub opowiedział jak to było za jego czasów i został skrytykowany, a nawet jedna osoba mu ubliżyła: "spadaj dziadu do Rydzyka" lub "Stary dureń". Poprosilam żeby wyszedł z tej grupy bo szkoda nerwów ale został w niej tylko już nie komentuje obrazków.

A tak pozatym to ma tylko 3 osoby w znajomych z rodziny i czyta różne informacje.
Mnie też pare razy skrytykowali, ale widocznie coś głupiego napisałem. Szkoda ,ze to nie działa w druga stronę bo jak chce cos skrytykować to nie działa xD. Sory pomieszałem trochę :)
Ostatnio zmieniony 2021-10-24, 17:12 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Skaza » 2021-10-24, 17:28

Dziękuję wam za odpowiedzi i pełną serdeczności zachętę, ale nie odnalazłbym się tam raczej no i nie miałbym co tam robić. Nie utrzymuje z nikim kontaktu poza rodzicami, siostrą i jedną babcią a oni również anty technologiczni :) zdjęć nie robię, nic nie tworzę. Wychodzi na to, że mógłbym się tam tylko z kimś kłócić i dorabiać jako darmowy chirurg szczękowy dla lewicy :) Pozostanę przy ciekawości i dopytywaniu innych o nowinki :)

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Skaza » 2021-10-25, 20:32

Dayy pisze: 2021-10-24, 16:59 Są grupy. W tym grupa Dolina modlitwy 😉

Dodano po 45 sekundach:
orzeszku pisze: 2021-10-24, 16:57 Widzisz to, co sam polajkujesz i reklamy. Najlepiej się zarejestruj i wypróbuj, jak Ci się nie spodoba to zawsze możesz skasować albo porzucić konto XD


Dokładnie. Ja już jestem zarejestrowana od 10 minut. Bo bez zarejestrowania nie można prawie nic zobaczyć. A reklam nie zauważyłam.
I jak tam Dayy ten serwis Agappe ? fajny ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”