Portale społecznościowe dla chrześcijan

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
orzeszku

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: orzeszku » 2021-10-14, 14:38

A po co komu jakieś portale, skoro to forum oferuje wszystko co potrzeba i masz dostęp do ludzików w zasięgu kliknięcia :P Dla mnie te różne portale są niewygodnie zrobione, bo takie forum to się wygodnie nawet jedną ręką obsługuje, jedno kliknięcie i już zalogowana, a tam to jakieś skomplikowane, niedopracowane te portale, dodatkowo często nie mają aplikacji na tel albo mają je niedopracowane, niewygodne w obsłudze.

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Teraz widzę, jaki koszmarek stylistyczny naprodukowałam w tym poście, ale nie mam głowy poprawić, wybaczta prostej kobicie, ludy..

CMK

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: CMK » 2021-10-14, 21:49

Oj babo, babo - tamoc namotalas, toc po chlopsku baczenie na wybaczenie otrzymalas. Ja chlop tak gadam, a co gadam to powiadam.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Skaza » 2021-10-15, 16:22

Bardziej niż to czy jakiś portal przetrwa próbę czasu czy nie zastanawia mnie fakt i zadziwia , że dorośli ludzie bardzo często dużo starsi metryka ode mnie jak np. moje ciocie i wujkowie używają tych stron regularnie. Rozumiem dzieci i młodzież bo wiadomo , że za młodu człowiek jest zainteresowany wszystkim co nowe i chętny na wszystko niczym bezzębny na sucharki , ale starsi ? jakim sposobem ich tam przyciągnęli. Nie przestanie mnie to zadziwiać chyba do końca moich dni czyli bardzo możliwe , że do 17 dzisiejszego dnia bo tak się objadłem , że zaraz pęknę :)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: abi » 2021-10-15, 16:28

przestan bo trzecia czesc forum jest tu 50+ :p
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Skaza » 2021-10-15, 16:36

abi pisze: 2021-10-15, 16:28 przestan bo trzecia czesc forum jest tu 50+ :p
Miałem na myśli fb, twiter,instagramy itp. :) zwykłe forum do tego tematyczne to zupełnie coś innego :)

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Czarny » 2021-10-15, 17:29

Wiesz @Skaza Fb a głównie Messenger to jest miejsce gdzie można pogadać z kimś bliskim, znajomym, kumplem mieszkającym za granicą również rodzina. Czasem jest to prócz rozmowy telefonicznej jedyna forma takiego kontaktu. Forum jest na to zbyt publiczne. Każde Forum
Na Instagramie często ludzie dzielą się miedzy sobą swymi dokonaniami, pracami, zdjęciami.
Np kiedyś technice klasycznej Np Izohelia, pracochłonna, jeden tylko produkt kocowy.
Teraz sobie ludzie w rożnym wieku wzajemnie prezentują.
Akurat tu myślę o pewnej osobie, dlatego przykład tej techniki.
Ostatnio zmieniony 2021-10-15, 18:59 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: lambda » 2021-10-16, 07:10

Skaza pisze: 2021-10-15, 16:22 Bardziej niż to czy jakiś portal przetrwa próbę czasu czy nie zastanawia mnie fakt i zadziwia , że dorośli ludzie bardzo często dużo starsi metryka ode mnie jak np. moje ciocie i wujkowie używają tych stron regularnie. Rozumiem dzieci i młodzież bo wiadomo , że za młodu człowiek jest zainteresowany wszystkim co nowe i chętny na wszystko niczym bezzębny na sucharki , ale starsi ? jakim sposobem ich tam przyciągnęli. Nie przestanie mnie to zadziwiać chyba do końca moich dni czyli bardzo możliwe , że do 17 dzisiejszego dnia bo tak się objadłem , że zaraz pęknę :)
Załóż to wsiakniesz i przestaniesz się dziwić

Dodano po 41 sekundach:
Czarny pisze: 2021-10-15, 17:29 Wiesz @Skaza Fb a głównie Messenger to jest miejsce gdzie można pogadać z kimś bliskim, znajomym, kumplem mieszkającym za granicą również rodzina. Czasem jest to prócz rozmowy telefonicznej jedyna forma takiego kontaktu. Forum jest na to zbyt publiczne. Każde Forum
Na Instagramie często ludzie dzielą się miedzy sobą swymi dokonaniami, pracami, zdjęciami.
Np kiedyś technice klasycznej Np Izohelia, pracochłonna, jeden tylko produkt kocowy.
Teraz sobie ludzie w rożnym wieku wzajemnie prezentują.
Akurat tu myślę o pewnej osobie, dlatego przykład tej techniki.
Instagram to król filtrów i kłamstwa :D

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Czarny » 2021-10-16, 07:22

Na Insta tylko jestem, nawet z nikim nie piszę.
Kkilka zdjęć okolic domu dla rodziny dałem, w sumie nie wiem po co bo te same mam na FB

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: adampiotr » 2021-10-16, 08:58

E tam ,ze starsi wchodzą na internet to nic złego. Niektórzy może chca pilnować dzieci co tam wyprawiają chociaż juz są dorosłe. Ja np lubie jak mi ktoś zalajkuje zdjęcie a tymczasem mam tylko dwa lajki xD. Starsi tez czasem potrzebują świeżej technologi ,ale nie martw nie siedza tyle co dzieci. Na szczęście nie wszyscy starsi mają facoobki.
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 09:00 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Andej » 2021-10-16, 09:13

Próbowałem fejsbukować. Założono mi konto. Kilka razy właziłem. Ale nie zrozumiałem, o co w tym chodzi. Generalnie bzdety. Ludzi wrzucają ino o kotku na drzewie, zdjęcia kupki dzidziusia i kupę innych fotek i informacji, które nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Kilka razy ustosunkowałem się do treści, które mnie poruszały. Były to jakieś krzywdzące stereotypy powielane przez lemingi. Oczywiście politycznie poprawne (co mnie wkurza).
Potem zapomniałem loginu i hasła. Może bym i zajrzał, ale nie potrafię odzyskać. A synowie uważają, że nie ma sensu drążyć, skoro i tak wkrótce znów zgubię, zapomnę, a nade wszystko nie rozumiem sensu takiego komunikatora.
Ale internety mnie wciągają. Forum niniejsze też. Komputer to moje okno na świat. Zwłaszcza wtedy, gdy jestem uziemiony.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: abi » 2021-10-16, 09:31

adampiotr pisze: 2021-10-16, 08:58 E tam ,ze starsi wchodzą na internet to nic złego.
ekhm ...z tego wynika ze naganne, ale nas tolerujecie :-?
mam na discordzie kontakt z grupa 30 latkow, tez mnie otaczaja taka specyficzna troska...np wyzywaja sie tylko miedzy soba
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: Skaza » 2021-10-16, 10:16

lambda pisze: 2021-10-16, 07:10
Skaza pisze: 2021-10-15, 16:22 Bardziej niż to czy jakiś portal przetrwa próbę czasu czy nie zastanawia mnie fakt i zadziwia , że dorośli ludzie bardzo często dużo starsi metryka ode mnie jak np. moje ciocie i wujkowie używają tych stron regularnie. Rozumiem dzieci i młodzież bo wiadomo , że za młodu człowiek jest zainteresowany wszystkim co nowe i chętny na wszystko niczym bezzębny na sucharki , ale starsi ? jakim sposobem ich tam przyciągnęli. Nie przestanie mnie to zadziwiać chyba do końca moich dni czyli bardzo możliwe , że do 17 dzisiejszego dnia bo tak się objadłem , że zaraz pęknę :)
Załóż to wsiakniesz i przestaniesz się dziwić

Dodano po 41 sekundach:
Czarny pisze: 2021-10-15, 17:29 Wiesz @Skaza Fb a głównie Messenger to jest miejsce gdzie można pogadać z kimś bliskim, znajomym, kumplem mieszkającym za granicą również rodzina. Czasem jest to prócz rozmowy telefonicznej jedyna forma takiego kontaktu. Forum jest na to zbyt publiczne. Każde Forum
Na Instagramie często ludzie dzielą się miedzy sobą swymi dokonaniami, pracami, zdjęciami.
Np kiedyś technice klasycznej Np Izohelia, pracochłonna, jeden tylko produkt kocowy.
Teraz sobie ludzie w rożnym wieku wzajemnie prezentują.
Akurat tu myślę o pewnej osobie, dlatego przykład tej techniki.
Instagram to król filtrów i kłamstwa :D
Pozwolę sobie dalej się dziwić do woli i zachować dystans od tego typu stron o ile mi pozwolisz lambdo :)

Dodano po 1 minucie 56 sekundach:
abi pisze: 2021-10-16, 09:31
adampiotr pisze: 2021-10-16, 08:58 E tam ,ze starsi wchodzą na internet to nic złego.
ekhm ...z tego wynika ze naganne, ale nas tolerujecie :-?
mam na discordzie kontakt z grupa 30 latkow, tez mnie otaczaja taka specyficzna troska...np wyzywaja sie tylko miedzy soba
Na czym ? dis ...dis... kojarzy mi się to tylko z diskawery czanel :)) czego to ludzie nie wymyślą by zabijać nudę :)

Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
Andej pisze: 2021-10-16, 09:13 Próbowałem fejsbukować. Założono mi konto. Kilka razy właziłem. Ale nie zrozumiałem, o co w tym chodzi. Generalnie bzdety. Ludzi wrzucają ino o kotku na drzewie, zdjęcia kupki dzidziusia i kupę innych fotek i informacji, które nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Kilka razy ustosunkowałem się do treści, które mnie poruszały. Były to jakieś krzywdzące stereotypy powielane przez lemingi. Oczywiście politycznie poprawne (co mnie wkurza).
Potem zapomniałem loginu i hasła. Może bym i zajrzał, ale nie potrafię odzyskać. A synowie uważają, że nie ma sensu drążyć, skoro i tak wkrótce znów zgubię, zapomnę, a nade wszystko nie rozumiem sensu takiego komunikatora.
Ale internety mnie wciągają. Forum niniejsze też. Komputer to moje okno na świat. Zwłaszcza wtedy, gdy jestem uziemiony.
Andeju nie przejmuj się :) pozwolę przytoczyć sobie pewien serialowy cytat względem internetu i jego głównych funkcji :)
"Internet to takie miejsce służące do kontaktowania się oszołoma z innymi oszołomami" :))

Ps. To tak z przymrużeniem oka i powieki niech nikt się nie focha i nie obraża :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: lambda » 2021-10-16, 10:42

Andej pisze: 2021-10-16, 09:13 Próbowałem fejsbukować. Założono mi konto. Kilka razy właziłem. Ale nie zrozumiałem, o co w tym chodzi. Generalnie bzdety. Ludzi wrzucają ino o kotku na drzewie, zdjęcia kupki dzidziusia i kupę innych fotek i informacji, które nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Kilka razy ustosunkowałem się do treści, które mnie poruszały. Były to jakieś krzywdzące stereotypy powielane przez lemingi. Oczywiście politycznie poprawne (co mnie wkurza).
Potem zapomniałem loginu i hasła. Może bym i zajrzał, ale nie potrafię odzyskać. A synowie uważają, że nie ma sensu drążyć, skoro i tak wkrótce znów zgubię, zapomnę, a nade wszystko nie rozumiem sensu takiego komunikatora.
Ale internety mnie wciągają. Forum niniejsze też. Komputer to moje okno na świat. Zwłaszcza wtedy, gdy jestem uziemiony.
Na FB jest masa grup tematycznych także chrześcijańskich. Wcale nie trzeba się ekscytować tym co inni wrzucają. No i to że ktoś wrzuca kupę niewlaka to gruba przesada. Jak ktoś wrzucił zdjęcie dziecka to chyba nic złego.
A grupy tematyczne to coś tak jak tu. Tylko zamiast 5 aktywnych użytkowników jest o wiele więcej.
A hasło odzyskuje się prze email który był użyty
Czasem uważam że wrzucając treści religijne na FB jest swego rodzaju świadectwem wśród znajomych, choć pewnie uważają zlza oszolomow

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: abi » 2021-10-16, 11:05

nie wiem jak ten niemowlak spojrzy na to za kilkanascie lat gdy kumple beda mieli polewke ze np beczal ze strachu przed niedzwiedziem w zakopanym :p
w necie nic nie ginie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Portale społecznościowe dla chrześcijan

Post autor: adampiotr » 2021-10-16, 12:12

Ja jeszcze nie widziałem zeby ktoś miał zdjęcie kupe niemowlaka i całe szczęście...Ale znajomi się chwalą na lewo i prawo.A potem zazdrość gwarantowana xD
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 12:12 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”