Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.

Moderator: Junior moderator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Otrzymał podziękowań: 447 razy

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-03-16, 08:03

Uważam, że pytania związane z religią obnażają ignorancję uczestników.
Różańcowa wybrnęła. Chcę wierzyć, że dlatego tak długo kombinowała jedynie z powodu stresu. Z napięcie związanego z ryzykowaniem utraty niewyobrażalnej ilości pieniędzy. Dla równie niewyobrażalnej wygranej. (Dla mnie pół bańki czy cała to to samo, to kosmos, o którym nawet nie da się marzyć.) Być może, gdybym tam siedział, byłbym tak spięty, że nie potrafiłbym odpowiedzieć, jak mam na imię.

Ta ignorancja w zakresie wiedzy religijnej powinna nas zachęcić do poszerzania naszej wiedzy w tym zakresie. I to uważam za pozytywny akcent Milionerów. Nie wzbudza zawstydzenie w tych, którzy nie wiedzą. A ci, którzy nie wiedzieli, niech natychmiast wiedzę uzupełniają. Na chwałę bożą.

Awatar użytkownika
ToTylkoJa
Gawędziarz
Gawędziarz
Wysłał podziękowań: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: ToTylkoJa » 2019-03-16, 10:11

Ale widać, że się denerwuje, bo już na początku podała dobrą odpowiedź. Ale wachała się i ja się jej nie dziwię- tak, jak sam powiedziałeś, pewnie nad swoim imieniem zastanawiała by się równie długo.
To są niewyobrażalne pieniądze i niewyobrażalny stres. Potęgowany tym, że oglądają cię tysiące osób.
Dla mnie u tej pani zero ignorancji, ale mnóstwo nerwów.

Awatar użytkownika
Dominik
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 67 razy
Otrzymał podziękowań: 132 razy

Post autor: Dominik » 2019-03-16, 10:52

Łapcie quiz, 15 pytań za milion jakie padły w Polskiej edycji milionerów
https://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/ ... zi/5sg13c9
W sumie ostatnie pytanie jest jednym z prostszych jakie były.
1% już nie przekażesz, ale kliknąć możesz KLIK

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 633 razy
Otrzymał podziękowań: 474 razy

Post autor: Magnolia » 2019-03-16, 14:29

zdobyłam 9/15 ;))
Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia...Flp 4, 13

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 304 razy
Otrzymał podziękowań: 688 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-16, 16:07

Dobra jestes. Ja zaliczyłem tylko 6 ;)

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: Magnolia » 2019-03-16, 16:20

Dziękuję Marku. :)

Awatar użytkownika
Viridiana
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Wysłał podziękowań: 128 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Viridiana » 2019-03-17, 13:31

Ja jeszcze gorzej Marku... Żal się przyznać. =))
Ignis non exstinguitur igne

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Otrzymał podziękowań: 447 razy

Post autor: Andej » 2019-03-17, 15:44

Zrobiłem ten test, choć nie lubię. Ale niestety czasem oglądam i dwa pytanie zapamiętałem. Powinni podać pytania z edycji w innych krajach. Oby bardziej obiektywnie było.
Poza tym, gdybym miał w garści majątek, że nie wytrzymałbym ciśnienia. Obawiam się, że ogarnęłaby mnie totalna amnezja.

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 591 razy
Otrzymał podziękowań: 364 razy

Post autor: Dezerter » 2019-03-19, 22:39

Marta prosiła o usunięcie konta i pomimo naszych starań jednak postanowiła zamknąć konto - bez żalu i zgrzytu - miała swoje powody.
Niech Ojciec jej błogosławi.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Ostrzeżenia: 2
Wysłał podziękowań: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-23, 10:11

Magnolia pisze:
2019-03-23, 08:57
Nawet jeśli wtedy emocje i złość nie pozwalały na modlitwę, czy działanie, to obecnie powinieneś umieć wyciągnąć wnioski z tej sytuacji, popatrzeć na nią z dystansu.
Dzisiaj mogę patrzeć z dystansu, ponieważ już tam nie mieszkam. Ale wtedy byłem bezradny. A mój komentarz nie miał na celu obrażania Polaków, tylko ubolewania nad ich smutnym losem. Tzw."pracodawca" polski i sytuacja ekonomiczna od lat zmusza pracownika do podpisania niekorzystnych umów śmieciowych. Za śmieciowe umowy, czyli bogacenie się garstki przebiegłych i sprytnych, niemoralnych jednostek na cudzej pracy płaci społeczeństwo, bo stanowią je "śmieciowi" zadłużeni pozbawieni oszczędności obywatele.

To oznacza systematyczne pozbawianie pracowników podstawowych praw - takich jak urlop, zwolnienie chorobowe, płaca minimalna i możliwość zrzeszania się w związkach zawodowych. To pozbawianie społeczeństwa polskiego praw człowieka, praw pracowniczych.
Zatrudnieni na umowach śmieciowych nie podlegają Kodeksowi Pracy; Nadal nie będą mieć praw pracowniczych – prawa do urlopu chorobowego, urlopów wypoczynkowych i innych, wypowiedzeń, ochrony zatrudnienia, nadgodzin, ani niczego, co zapewnia KP osobom zatrudnionym na umowie o pracę. Nie będą mogli skorzystać z Sądu Pracy ani PIP;
Nie będą podlegać pod żadne minimalne wynagrodzenia czy stawki za pracę dodatkową czy w święta.

"Umowy cywilnoprawne nie chronią praw pracowniczych osób zatrudnionych na ich podstawie i nie zapewniają im ochrony zatrudnienia i płac ani urlopu. Powoduje to niepewność zatrudnienia u pracownika i utrudnia mu w pewien sposób funkcjonowanie w społeczeństwie" - mówi Julita Podhorodecka, specjalista ds. kadr i płac.

Taki pracownik, jeśli nie opłaca dodatkowych składek na ubezpieczenie chorobowe, nie może otrzymać zasiłku chorobowego czy macierzyńskiego. Natomiast banki niechętnie udzielają kredytu osobom zatrudnionym w oparciu o umowę cywilnoprawną."

W ten sposób przeciętny Polak stał się wolnym. Wolnym od stałej pracy, ubezpieczenia, dachu nad głową, niskich kosztów utrzymania,uczciwego wynagrodzenia za pracę, dostępu do lecznictwa, wypoczynku, nauki, kultury, emerytury itd.I "uwolnionym" do ucieczki z piekła neoliberalizmu, do emigracji za chlebem.

Papież Franciszek napomniał osoby, którzy dają "brudne pieniądze" w darze Kościołowi. Franciszek stwierdził, że pieniędzy, które ci ofiarodawcy zabierają od "maltretowanych i wyzyskiwanych" ludzi, Kościół Apostolski nie potrzebuje.

W kolejnej katechezie na temat miłosierdzia Papież Franciszek podkreślił: Myślę o niektórych dobrodziejach Kościoła, którzy przychodzą z datkiem mówiąc "weź, to na Kościół", ale to jest owoc krwawicy wyzyskiwanych, maltretowanych, zniewalanych ludzi, którzy są źle opłacani. Ja mówię: "proszę zabierz swój czek, spal go". Na słowa te wierni zareagowali owacją. Franciszek dodał: "Do Boga trzeba zbliżać się z czystymi rękoma, unikając zła i czyniąc dobro oraz sprawiedliwość." Dziennik pl.

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: Magnolia » 2019-03-23, 10:40

Słuchaj mamy taki wątek jak "komentarz aktualny" w kawiarence, tam jest miejsce na takie tematy. Odleciałeś po raz kolejny od tematu wątku... piszesz o Polakach jakbyś się nie utożsamiał, poza tym twoje tłumaczenie i wyjaśnienie osobiście uważam, że nie ma wspólnego mianownika z "cywilizacją, która do nas nie dotarła".
Pomijam, że jak się mają umowy śmieciowe do picia alkoholu, też jest mało przejrzyste.
Czyżby alkohol był winny każdemu złu na świecie?

P.s Jesli to Twoje zdjęcie w awatarze, to przeżywam dziwne zderzenie uśmiechniętego miłego mężczyzny z bardzo dużą dawką arogancji wobec świata.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-23, 11:10

Fedorowicz pisze:
2019-03-23, 10:11
Dzisiaj mogę patrzeć z dystansu, ponieważ już tam nie mieszkam. Ale wtedy byłem bezradny. A mój komentarz nie miał na celu obrażania Polaków, tylko ubolewania nad ich smutnym losem. Tzw."pracodawca" polski i sytuacja ekonomiczna od lat zmusza pracownika do podpisania niekorzystnych umów śmieciowych. Za śmieciowe umowy, czyli bogacenie się garstki przebiegłych i sprytnych, niemoralnych jednostek na cudzej pracy płaci społeczeństwo, bo stanowią je "śmieciowi" zadłużeni pozbawieni oszczędności obywatele.
Piramidalna bzdura.
Za to, że polscy pracodawcy niechętnie zawierają umowy o pracę odpowiadają dwie rzeczy: nadmierne obciążenia umów o pracę opłatami (przede wszystkim ZUS) oraz nadmierna ochrona pracownika (zwolnić złego pracownika jest bardzo trudno).
To nie przedsiębiorcy są tu winni.

Przy okazji: gdyby nie te, jak to nazywasz "umowy śmieciowe", połowa tych ludzi nie miałaby pracy i połowy przedsiębiorstw po prostu by nie było.

Sam pracuję na tzw. samozatrudnieniu i to jest bardzo dobry układ.

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Ostrzeżenia: 2
Wysłał podziękowań: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-23, 11:31

Magnolia pisze:
2019-03-23, 10:40
Słuchaj mamy taki wątek jak "komentarz aktualny" w kawiarence, tam jest miejsce na takie tematy. Odleciałeś po raz kolejny od tematu wątku... piszesz o Polakach jakbyś się nie utożsamiał, poza tym twoje tłumaczenie i wyjaśnienie osobiście uważam, że nie ma wspólnego mianownika z "cywilizacją, która do nas nie dotarła".
Pomijam, że jak się mają umowy śmieciowe do picia alkoholu, też jest mało przejrzyste.
Czyżby alkohol był winny każdemu złu na świecie?
P.s Jesli to Twoje zdjęcie w awatarze, to przeżywam dziwne zderzenie uśmiechniętego miłego mężczyzny z bardzo dużą dawką arogancji wobec świata.
Bardzo trudno jest mi z Wami rozmawiać, ponieważ wiele moich pytań pozostawiacie bez odpowiedzi, moją odpowiedź na zagadkę bierzecie za off-topic, a empatię w sytuacji, kiedy miliony młodych Polaków podejmuje emigrację za chlebem odbieracie jako obrażanie Ojczyzny. Często też piszecie komunikaty z pogróżkami. Czy zubożenie społeczeństwa, brak polityki socjalnej państwa oraz tzw. "wyścig szczurów" nie ma wpływu na alienację, rozpad więzi społecznych i rodzinnych oraz większą podatność na uzależnienia i nałogi ? Wydaje mi się, że ma. Występowanie, a następnie pogłębienie się zjawiska wykluczenia społecznego powoduje zła sytuacja ekonomiczna, ale także alkoholizm, prostytucja czy narkomania.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-23, 13:18

No widzisz, jacy straszni jesteśmy. Dobrze że Ty odpowiadasz na pytania, czytasz co piszą inni, kiedy ktoś ma inne zdanie nie twierdzisz, że coś Ci "zarzuca", piszesz na temat i z uwagą wysłuchujesz cudzej opinii :))

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: Magnolia » 2019-03-23, 13:36

@Fedorowicz powstaje kolejny off-top... znowu zajmujemy sie Tobą i twoimi poglądami, a nie tematem wątku. Naprawdę z chęcią porozmawiam, ale może przy kawie w kawiarence (taki dział na forum), ale jestem osobą lubiącą porządek, a i dla wartości wątków warto wypowiadając się mieć na uwadze temat i się go trzymać.
Fedorowicz pisze:
2019-03-23, 04:03
Jeżeli piszesz z jakiegoś cywilizowanego państwa zachodniego, to trzeba wiedzieć że do Polski cywilizacja jeszcze nie dotarła. Każdy Polak (pomijając elity celebryckie) wiele by oddał, aby mógł być tak "krzywdzony" jak obywatele Szwecji.
Nie tylko ja nie zauważyłam w tych słowach empatii, ludzie poczuli się urażeni i Ci o tym napisali. Właściwie przeszło to bez echa...Nie zatrzymałeś się nad tym...

Wiesz, wiele razy byłam w takiej sytuacji w życiu że nie umiem się porozumieć z danym otoczeniem, rozumiem jak się możesz czuć. Ale także z własnego doświadczenia CI poradzę, byś przyjrzał się sobie, nie innym. Zmiany w życiu dokonujemy w sobie, a one powodują lawinę zmian u innych. Jak zrozumiesz ten mechanizm, to znacznie lepiej zaczniesz się czuć wśród ludzi. Forum jak każde inne miejsce w życiu jest płaszczyzną, gdzie można dokonywać wielu obserwacji, codziennie starać się od nowa lepiej komunikować się z innymi. Przecież ja też pracowałam nad tym latami, to wiem. Zdarza mi się wciąż "palnąć głupotę", ale naprawdę chwile pracy nad sobą szybko przynoszą efekty.
Każdy jest odpowiedzialny za siebie, posłuchaj co do Ciebie mówimy... bo dostałeś mnóstwo informacji zwrotnej... tylko jakoś do tej pory nie trafiła na żyzny grunt.
pozdrawiam

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ