Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2022-09-18, 10:09

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-17, 23:00 Gdzie Odra a gdzie zalew wiślany, pomyśl trochę,
Pomyślałem trochę. I już się sumituję. Jasne, połączenie powinno być do Dunaju. Najkrótszą drogą. Może częściowo wykorzystując kanał Wołga-Don?

Dodano po 6 minutach 33 sekundach:
Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-17, 23:00 Polska musi mieć swobodny dostęp do Morza Bałtyckiego, Czarnego i Azowskiego i to w wersji minimum.
Tak, w pełni się zgadzam, że to absolutne minimum. Bo tak na prawdę, to musimy mieć dostęp do oceanu. Przynajmniej jednego. Sądzę, że najlepiej Spokojnego.

Ale wracając do tytułu wątku, to zastanawiam się, czy nie można byłoby zorganizować konkursu na największy odlot roku.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-09-18, 11:05

Czy ktoś zna to stowarzyszenie
http://communiocrucis.pl/

?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: abi » 2022-09-18, 10:51

wasza rozmowa to jest dopiero odlot
jeden o niebie, drugi o chlebie

Dodano po 1 godzinie 43 minutach 10 sekundach:
2022-09-18 12.32.57.png


i tak sie zastanawiam czy krynice i piaski nie zechce rosja :-?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Ktoś całkiem obcy

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-18, 12:52

Zechce Rosja ponieważ zamykamy się w obrębie granic wytyczonych przez Stalina tym samym pokazując Rosji uległość to znaczy tak generalnie tak było to tej pory i źle że tak było ale pomału to się zmienia, dobrze że próbujemy być niezależni ale republiki od Estonii po Gruzję to wielki tort o który powinniśmy toczyć grę i mam plan jak to zrealizować. Trzeba zacząć realizować nasze interesy, Agresja Rosji na ukraine to właśnie konsekwencja nierealizowania własnych interesów.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: konserwa » 2022-09-18, 20:01

Oczywiscie , ze przyjmujemy, iz Polska przy wyrabywaniu sobie dostepu tu i tam przy okazji uruchomi znane mechanizmy likwidowania sily zywej przeciwnikow tegoz pomyslu wyrabywania. Tak wiec niech sie dzieje wola nasza, ze z X ludzi bedzie kasza.
Ale co tam ... interesy chocby na trupach ...

Ktoś całkiem obcy

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-18, 20:23

Po pierwsze liczą się nasze i tylko nasze interesy ponieważ prawnie jesteśmy spadkobiercami Rzeczpospolitej Obojga Narodów tak więc odzyskujemy co nasze i jeszcze więcej mieć będziemy, za wszystkie cierpienia narodu, Amen.
Oferować wsparcie, naukę języka polskiego i zapewnić dostęp do struktur zachodu, podpiąć tych ludzi do naszego systemu, przeciwników wyrzucić do Rosji po wcześniejszym stosownym ustaleniu, tam będzie płacz i zgrzytanie zębów i skończy się debilne ujadanie oszołomów na nietolerancyjną Polskę, niech się zatem bujają w tolerancyjnej Rosji :)

Ktoś całkiem obcy

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-22, 19:24

Z najważniejszych wydarzeń w tym miesiącu których nie można przegapić to jeszcze, uwaga, uwaga...za tydzień są moje imieniny! Imprezę zorganizuje w jednym z najpiękniejszych miast Europy czyli Petersburgu, najlepsze trunki, najlepsza zabawa, najgorętsze kobiety i sam Władimir Putin, można będzie oczywiście zadawać pytania, wymagany dystans społeczny 6 metrów. Dla miłośników mocnych wrażeń, wycieczka survival na Syberię wśród niedźwiedzi i tygrysów, zakwaterowanie i powrót we własnym zakresie. Zgłoszenia po wizy do mnie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: abi » 2022-09-22, 19:29

znaczy zes michal czyli misiek?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Ktoś całkiem obcy

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-22, 19:41

Tak, od urodzenia nic się nie zmieniło :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2022-09-22, 22:06

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-22, 19:24 Z najważniejszych wydarzeń w tym miesiącu których nie można przegapić to jeszcze, uwaga, uwaga...za tydzień są moje imieniny! Imprezę zorganizuje w jednym z najpiękniejszych miast Europy czyli Petersburgu, najlepsze trunki, najlepsza zabawa, najgorętsze kobiety i sam Władimir Putin, można będzie oczywiście zadawać pytania, wymagany dystans społeczny 6 metrów. Dla miłośników mocnych wrażeń, wycieczka survival na Syberię wśród niedźwiedzi i tygrysów, zakwaterowanie i powrót we własnym zakresie. Zgłoszenia po wizy do mnie.
Pożegnaliśmy się z kimś, kto był tu jednak całkiem obcy i nie wykazywał chęcią przystosowania się
szkoda
Ostatnio zmieniony 2022-09-22, 22:21 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2022-09-23, 20:37

https://film.wp.pl/franciszek-pieczka-n ... 206916737a

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
gustlik umarl :(
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-25, 06:55

abi pisze: 2022-09-18, 12:34 wasza rozmowa to jest dopiero odlot
jeden o niebie, drugi o chlebie

Dodano po 1 godzinie 43 minutach 10 sekundach:
2022-09-18 12.32.57.png



i tak sie zastanawiam czy krynice i piaski nie zechce rosja :-?

Oby w Kaliningradzie nie zechcieli do Miemiec.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Ekumenizm - czy powinien mieć granice?

Post autor: Abstract » 2022-10-03, 17:58

Otoczony wokół rozwodami dochodzę do wniosku że przysięganie rzeczy przyszłych jest naiwnością, mogę przysięgać tylko stany faktyczne i to klarowne, a więc to co dotyczy przeszłości. Przyszłość można wiązać tylko i wyłącznie z prawdopodobieństwem dotrzymania. Skoro ciągle wracamy do konfesjonału to dlaczego przysięgamy coś, o czym nie mamy zielonego pojęcia że dotrzymamy, zwłaszcza w tak młodym wieku, a deklarujemy coś na całe życie. "To jakoś to będzie" coś się nie sprawdza.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ekumenizm - czy powinien mieć granice?

Post autor: Andej » 2022-10-03, 21:07

Abstract pisze: 2022-10-03, 17:58 dochodzę do wniosku że przysięganie rzeczy przyszłych jest naiwnością, mogę przysięgać tylko stany faktyczne i to klarowne, a więc to co dotyczy przeszłości. Przyszłość można wiązać tylko i wyłącznie z prawdopodobieństwem dotrzymania. Skoro ciągle wracamy do konfesjonału to dlaczego przysięgamy coś, o czym nie mamy zielonego pojęcia że dotrzymamy, zwłaszcza w tak młodym wieku, a deklarujemy coś na całe życie. "To jakoś to będzie" coś się nie sprawdza.
A jak byo z modlitwą w Ogrójcu? Co by było, gdyby Jezus pomyślał: teraz deklaruję spełnienie woli Ojca, ale jak trudno będzie wytrzymać to użyję swojej Boskiej mocy i się jakoś wykręcę?

Każda przysięga dotyczy przyszłości albo jest potwierdzeniem prawdy. Albo jednego i drugiego. To deklaracja. Nie naiwność ale zobowiązanie. Zobowiązanie do pewnych zachowań. Przysięga dotyczy tego, że przysięgający dołoży wszelkich starań, aby ja dotrzymać. Niezależnie od warunków zewnętrznych. Oczywiście postawiony przed faktami dokonanymi nie może nic zrobić. Ale to nie znaczy, że łamie przysięgę.
Tylko osoba niepoważna składa przysięgę zakładając jedynie prawdopodobieństwo dotrzymania. Taka asekuracyjna postawa świadczy o tym, że ten ktoś z góry zakłada, że nie będzie dotrzymywać zobowiązań. Od razu szykuje sobie rozgrzeszenie, zanim złamie zasadę.
Dojrzały człowiek nigdy tak nie postępuje.
Ale przyznaję rację, że większość ludzi składa przysięgi będąc niedojrzałymi. Nie zdając sobie sprawy z tego co czyni.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Ekumenizm - czy powinien mieć granice?

Post autor: Abstract » 2022-10-04, 21:27

Andej pisze: 2022-10-03, 21:07 Dojrzały człowiek nigdy tak nie postępuje.
A więc nie powinien przysięgać. Przysięgasz miłość, ponieważ wierzysz że to co czujesz jest miłością, wierzysz w tą samą interpretację współmałżonka, wierność, ponieważ bazuje na miłości. Co w wypadku gdy "miłości" zabraknie, a więc gdy to co przysięgałeś miłością nie było, jedynie chwilowym wzajemnym karmienie własnego ego, faszerowaniem wyobrażeń na własną modłę? Gdy spotkasz kogoś kto będzie ci z czasem o wiele bliższy niż współmałżonek, gdy twój współmałżonek kogoś takiego spotka. Gdy popadnie w uzależnienia i stworzy koszmar z życia. Gdy porzuci i odejdzie bez śladu. Zwiążesz się z kimś kto stanie się dla ciebie obojętny, albo ty dla niego, będziecie tworzyć dwa światy i pustkę między nimi.
Powołanie do małżeństwa z daną osobą czy też powołanie do kapłaństwa, życia zakonnego, nie wychodzi w postaci tatuażu na ciele. Wszystko wymaga interpretacji i szukania w tej interpretacji wsparcia u Boga. Niestety odpowiedź nie jest klarowna.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

ODPOWIEDZ