Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2022-10-06, 08:54

Ja mam niemal tak samo. Z tym, że prawdziwy las, jak też zwykłą wieś zobaczyłem pierwszy raz mając lat kilkanaście. I to większe kilkanaście.
Mój "radar" działa podobnie, z tym, że nieco mniejszy zakres. Jakieś 0,5 m od czubka buta. I to też nie zawsze, bo nie zawsze patrzę pod nogi. Z odległości dwóch metrów nie zauważę grzyba, chyba, że wielki jak dąb. Jeśli znajduję cokolwiek, to tylko wtedy, gdy niemal się o nie potykam. Choć czasem zdarza się, że najpierw kopnę lub nadepnę. I dopiero wtedy zauważę.
Z tego wynika, że mamy tak samo. Niemal identycznie. Ino w nieco innym zakresie.
A jeśli chodzi o grzyby jadalne to doskonale rozpoznaję je na półkach sklepowych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-07, 14:48

zgadzam sie z przedmówcą , nie chodzi o ideologie ani o wojnę ani o co innego - chodzi o wykorzystywanie dzieci do swojejj własnej polityko . pozdrawiam

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-07, 18:53

dzis uslyszalam w RMF FM
- pan p. swietuje 70 urodziny, no coz ja mu zycze 100 lat w piekle
[poprawiłem, by było widać, że to cytat - na przyszłość pisz abi zrozumiale i nie wprowadzaj w błąd czytających - Dez]
Ostatnio zmieniony 2022-10-08, 17:56 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-10-08, 03:11

abi pisze: 2022-10-07, 18:53 dzis uslyszalam w RMF FM - pan p. swietuje 70 urodziny- no coz ja mu zycze 100 lat
w piekle
Dziwnie to brzmi, bo pieklo jest na zawsze, a 100 lat to mozliwe jest w czyscu.
Czyli zyczysz mu czegos niemozliwego. ;)
A z drugiej strony to juz dawno powinni odeslac go na emeryture.
W ogole to sadze ze wiek emerytalny powinien byc granica po przekroczeniu ktorej premier, prezydent czy jakikolwiek wladca, powinien byc odeslany na emeryture.
W takim wieku, to rozne chorobska moga sie przyplatac, a szczegolnie psychiczne, a zdrowie psychiczne ludzi rzadzacych nie powinno miec w zaden sposob wplywu na ich decyzje wladzy.
Ostatnio zmieniony 2022-10-08, 03:18 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-08, 07:15

w radio to slyszalam, spiker mu zyczy... :-\
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-10-08, 07:56

Jozek pisze: 2022-10-08, 03:11 W ogole to sadze ze wiek emerytalny powinien byc granica po przekroczeniu ktorej premier, prezydent czy jakikolwiek wladca, powinien byc odeslany na emeryture.
A może lepiej dawać tabletki eutanazyjne? O ileż problemów byłoby mniej. Taniej. Tylko jak by się to miało do miłości bliźniego? Jak do wiary katolickiej? Jak do Nauki Chrystusa?

Księża przechodzą na emeryturę w wieku 75. Są ludzie, którzy w wieku 95 są bardziej aktywni od tych w sile wieku. I bardziej przydatni społeczeństwu. Żadna konkretna ilość lat nie jest i nie powinna być cezurą.

Zgadzam się z tym, że od rządzących należy oczekiwać zdrowia psychicznego. A nawet wymagać. Ale jest w tym szkopuł, bo nie wiadomo na czym polega zdrowie psychiczne. Nie ma jednego kryterium. W różnych czasach, społeczeństwach, okolicznościach co innego jest "normą".

A co do tego, że dewiacje psychiczne przychodzą z wiekiem, to wystarczy poczytać problemy zgłaszane przez forumowiczów. To właśnie ludzie młodzi się tu skarżą na różne problemy związane z psychiką. Starsi, zwykle, potrafią sobie jakoś z nimi radzić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-10-08, 09:17

Andej, ludzie emerytowani, moga jak najbardziej dzialac, ale jako doradcy wladz, nawet do setki, jesli dozyja.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-10-08, 10:01

Zatem JPII popełnił karygodny błąd nie ustępując z papieskiego tronu!? Zmarł mając 85. W jakim wieku powinien abdykować?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-10-08, 11:23

Andej, pomylila ci sie chyba wladza swiecka ze sluzba duchowa. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-10-08, 13:03

Na jakiej podstawie sądzisz?
Czy władza nie jest nierozerwalnie połączona ze służeniem? A jeśli są wypadki, gdy jest inaczej, to jest to patologią.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-10-08, 13:26

Andej pisze: 2022-10-08, 13:03 Na jakiej podstawie sądzisz?
Czy władza nie jest nierozerwalnie połączona ze służeniem? A jeśli są wypadki, gdy jest inaczej, to jest to patologią.
Zgadza sie ze jest patologia i jest to na porzadku dziennym wladz swieckich.
Czy trafilo ci sie by jakis urzednik usluznie zalatwil ci sprawe z ktora przyszedles?
Czy raczej bedzie cie wysylal "od Jonasza do Kajfasza" i zaslanial sie przepisami, ktorych ci nie wyjasni bys dokladnie wiedzial co i jak zrobic, bys mial latwiej, tylko wykozysta je by cie splawic.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-08, 14:22

Jozek pisze: 2022-10-08, 13:26bedzie cie wysylal "od Jonasza do Kajfasza" i zaslanial sie przepisami, ktorych ci nie wyjasni bys dokladnie wiedzial co i jak zrobic, bys mial latwiej, tylko wykozysta je by cie splawic.
wysylac od annasza do kajfasza, albo chodzic od annasza do kajfasza
https://www.ortograf.pl/slownik/chodzic ... o-kajfasza
Ostatnio zmieniony 2022-10-08, 14:24 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-10-08, 14:53

Czyli wiesz i rozumiesz o co mi chodzi. ;)
To na forum niezbyt pomaga, bo powoduje offtopy, a np. w przypadku jazdy autem mrugania ostrzegawczego swiatlami, w razie wypadku, swiadczy o niezachowaniu ostroznosci, bo samo mruganie swiatlami, swiadczy o tym ze kierowca widzial ze nastapila niebezpieczna sytuacja, a skoro doszlo do wypadku, to znaczy ze nie zachowal wystarczajacej ostroznosci widzac niebezpiecznenstwo. A skoro mial czas na mruganie swiatlami, to i mial czas na reakcje unikniecia wypadku. Ubezpieczalnie i sady wlasnie tak traktuja mruganie swiatlami. ;) Jest to po prostu dowod na nieostrozna jazde.
Ostatnio zmieniony 2022-10-08, 15:53 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-08, 22:29

abi pisze: 2022-10-07, 18:53 dzis uslyszalam w RMF FM
- pan p. swietuje 70 urodziny, no coz ja mu zycze 100 lat w piekle
[poprawiłem, by było widać, że to cytat - na przyszłość pisz abi zrozumiale i nie wprowadzaj w błąd czytających - Dez]
promowanie zła w postaci dzgania nożem oraz deptania buciorami jest złem / życzenie komuś 100 lat piekla jest złem - nie jest oznaką chrześcijannstwa . pozdrawiam - będę to powtarzał , po każdym wpisie osoby która tego typu rzeczy promuje . pozdrawiam

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 110 times
Been thanked: 87 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: kacperek29 » 2022-10-08, 22:43

Tropiciel a potrafisz pokazać, kto z nas życzy mu piekła itp?

ODPOWIEDZ