Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5604
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 889 times
Been thanked: 1452 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2024-04-03, 17:46

miałam na myśli trzecią ewentualną świątynie jerozolimską
dez mnie nie zrozumiał chyba
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

marcin
Gaduła
Gaduła
Posty: 858
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 124 times
Been thanked: 88 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: marcin » 2024-04-03, 23:05

Trzecia juz powstala w tym miejscu w 7 wieku i stoi do tej pory.
Nie zostala wybudowana przez Zydow, jednak jest trzecia z kolei wybudowana w tym miejscu.
Ostatnio zmieniony 2024-04-03, 23:11 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin
Gaduła
Gaduła
Posty: 858
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 124 times
Been thanked: 88 times

Re: Piekło istnieje naprawdę - świadectwo

Post autor: marcin » 2024-04-04, 15:29

Nie byl bym taki pewien czy to informowaniie pacjenta przez lekarzy w dzisiejszych czasach jest tym czym powinno byc.
Z tego co widze to bardzo czestoo te informacje sa bardziej szkodliwe niz by ich nie bylo.
Chodzi o to ze w conajmniej 80 % te informacje sa falszywe i powoduja ze pacjenci nie bedac poowaznie chorzy sie zalamuja, a tym samym ich stan zdrowia sie pogarsza.
Takimi wyraznymi przykladami sa informacje o nowotworach. Pacjentowi nie mowi sie o podejzeniu, czy mozliwosci ze tak jest, tyko po prostu ze ma nowotwor, jeszcze zanim zostana przeprowadzone badania szczegolowe.
Mysle ze to rodzaj naglasniania jaka to ta medycyna jest cudowna i jacy to lekarze sa cudowni, bo wyleczyli kogos z nowotworu, a tak realnie to byl to jakis niegrozny guz, czy narosl. Nawet narazaja czesto pacjenta na szkodliwa chemie czy radioterapie, ktora nie byla w ogole potrzebna a zastosowano ja tak na wszelki wypadek. Co tu duzo mowic, jest to standardowa procedura przy kazdym przypadku powiekszonej prostaty jak i wielu innych rzadko powodowanych przez nowotwory schorzeniach. Nie wspominajac ze sama biopsja jesli mamy rzeczywiscie do czynienia z nowotworem, moze spowodowac rozprzestrzenianie sie komorek nowotworowych.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4675 times
Kontakt:

Re: Piekło istnieje naprawdę - świadectwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-04, 15:45

marcin pisze: 2024-04-04, 15:29 Takimi wyraznymi przykladami sa informacje o nowotworach. Pacjentowi nie mowi sie o podejzeniu, czy mozliwosci ze tak jest, tyko po prostu ze ma nowotwor, jeszcze zanim zostana przeprowadzone badania szczegolowe.
Wybacz @marcin ale skąd Ty niby wiesz "co się mówi"?
Mysle ze to rodzaj naglasniania jaka to ta medycyna jest cudowna i jacy to lekarze sa cudowni, bo wyleczyli kogos z nowotworu, a tak realnie to byl to jakis niegrozny guz, czy narosl. Nawet narazaja czesto pacjenta na szkodliwa chemie czy radioterapie, ktora nie byla w ogole potrzebna a zastosowano ja tak na wszelki wypadek. Co tu duzo mowic, jest to standardowa procedura przy kazdym przypadku powiekszonej prostaty jak i wielu innych rzadko powodowanych przez nowotwory schorzeniach. Nie wspominajac ze sama biopsja jesli mamy rzeczywiscie do czynienia z nowotworem, moze spowodowac rozprzestrzenianie sie komorek nowotworowych.
Kolejny temat, na który się wypowiadasz bardzo stanowczo, nie mając nawet podstawowej wiedzy.
Z tym, że są takie, w których to jest zabawne i nieszkodliwe (jak te o prawach fizyki czy o genetyce), ale te akurat głupstwa, podważające autorytet lekarzy w bardzo poważniej sprawie, są niezwykle szkodliwe i mogą wprost kosztować kogoś życie.

marcin
Gaduła
Gaduła
Posty: 858
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 124 times
Been thanked: 88 times

Re: Piekło istnieje naprawdę - świadectwo

Post autor: marcin » 2024-04-04, 15:52

Niestety ale mam sporo znajomych ktorzy mieli takie zabiegi i w sumie byl to dla nich koszmar taki sam jak dla tych ktorzy rzeczywiscie mieli nowotwor.
Nie podwazam tu autorytetu lekarzy, tylko ideologie obecnej medycyny, bo nie ma ona juz nic wspolnego z ta rzeczywista medycyna i przysiega Hipokratesa, tylko stala sie biznesem, i to wielka skale. Nie wiem jak jest aktualnie w Polsce, ale na zachodzie cala sluzba zdrowia wlaczajac w to spoleczna sluzbe zdrowia jest prywatnym biznesem, a narodowy fundusz zdrowia jest jedynie platnikiem za uslugi. Im drozsze te uslugi tym wiekszy dochod maja firmy je prowadzace, a b ledne diagnozy powyzszaja statystyki i zapotrzebowanie na te drozsze uslugi.
To takze zauwazaja sami pacjenci, wiec tu nie moje pisanie moze byc szkodliwe, tylko wlasnie dzialanie tej ideologii obecnej medycyny.
Ostatnio zmieniony 2024-04-04, 16:02 przez marcin, łącznie zmieniany 3 razy.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Arek » 2024-04-04, 17:01

Abi, szatan jest podstępny i tysiąckroć inteligentniejszy od nas. Trzeba zawsze się modlić o czujność. Nie wszystko złoto co się świeci. Wspólnie mam nadzieję, że raczej bliżej nam do obiektywizmu.
A ja Tobie mówię, że Mój i Twój Bóg jest w Trzech Osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5604
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 889 times
Been thanked: 1452 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: abi » 2024-04-04, 17:03

a ja tobie mówię że żydzi znali tego samego Boga jako Jahwe
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Arek » 2024-04-04, 17:30

Dobrze żeś napisała "znali".
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4675 times
Kontakt:

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-04, 19:14

A teraz znają kogo?

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Arek » 2024-04-04, 19:20

Trzeba ich zapytać. Moim jest Chrystus. A skoro w Niego nie wierzą to zapewne w innego.
Ostatnio zmieniony 2024-04-04, 19:22 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5604
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 889 times
Been thanked: 1452 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: abi » 2024-04-04, 19:28

ale uznajesz Jego ziemskie imię יהושע
czy także nie?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

AkceptujeJezusa
Bywalec
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 4 lut 2024
Ostrzeżenia: 2
Been thanked: 4 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: AkceptujeJezusa » 2024-04-04, 19:52

Podczas śmierci mózg jest aktywny,więc możliwe to tylko halucynacje.
Ale kto tam wie,ja tam wierzę.Skoro istnieją zjawiska paranormalne w nawiedzonych domów,tzn że coś po drugiej stronie jest.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Arek » 2024-04-04, 19:39

Ziemskie imię mojego Boga to Jezus Chrystus.

"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."

Dodano po 7 minutach 30 sekundach:
Jeśli się mylę udowodnij, a nóż wyjdę z błędu.

Dodano po 8 minutach 48 sekundach:
Dlatego nie chcę się zawracać, że to forum nie jest ani chrzescijańskie, ani katolickie. Oczywiście dotyczy to tylko tych osób dla których Chrystus nie jest Bogiem. Są np. dziś Żydami. Powiem jeszcze raz wszystko jest dziś nazwane. A kto jak to zmienia, interpretuje, jak wierzy nie mi oceniać. Ja mam swoją wiarę i nikt tego nie może zmieniać lub zniekształcić.
Nie rozumiem tylko dlaczego Katolik wypiera się tego co jest jasno określone po katolicku. Tego nie jestem w stanie zrozumieć. Może Was rozczarowałem ale to już niech Pan Bóg swoje owieczki ukierunkowuje.
Ostatnio zmieniony 2024-04-04, 19:42 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5604
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 889 times
Been thanked: 1452 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: abi » 2024-04-04, 20:20

myślałam że Chrystus jest tylko określeniem roli, funkcji
po namaszczeniu król dawid też został napełniony Duchem Świętym. i stał się pomazańcem Pańskim” (hebrajski termin „mesjasz” i grecki „christos”
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15163
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4279 times
Been thanked: 2995 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2024-04-04, 22:15

marcin pisze: 2024-04-03, 23:05 Trzecia juz powstala w tym miejscu w 7 wieku i stoi do tej pory.
Nie zostala wybudowana przez Zydow, jednak jest trzecia z kolei wybudowana w tym miejscu.
Obawiam się, że to jest czwarta a nie trzecia, coś mi się kojarzy, że Rzymianie wybudowali swoją
- dobrze pamietam:
za Wiki
W 132 rzymski cesarz Hadrian odbudował Jerozolimę jako miasto hellenistyczne Colonia Aelia Capitolina. Na Wzgórzu Świątynnym umieszczono wówczas świątynię Jowisza[7].

Po podziale Cesarstwa rzymskiego (395 r.) miasto znalazło się w Bizancjum. Uważa się dość powszechnie, że chrześcijanie w okresie rzymsko-bizantyńskim nie bardzo interesowali się Wzgórzem Świątynnym.

W dokumentalnym filmie historycznym twierdzili, że muzułmanie zastali wzgórze świątynne pełne gruzów i opuszczone - usunęli gruzy i zarośla i odkryli litą skałę , którą obudowali murami i zakryli złotą kopułą. W środku Kopuły na Skale nie ma posadzki a jest lita skała - Ta święta Skała
Ostatnio zmieniony 2024-04-04, 22:16 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ