Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-02, 11:41

Jak juz pisałem Ojcem Pablito jestem ja.😉 I zostawcie juz ten temat.
Staram sie byc katolikiem, nie zawsze wychodzi.Ale to juz wina upadającego gzresznika jakim jestem.
Co do hejtu i innych.Nie rozgraniczymy jednak hejtu od niehejtu .
Bo każdy ma swój poziom wrażliwości .

I mam do sprzedania kamulki... Ostre granitowe.
Chceta?

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6285
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-02, 11:51

Hildegarda pisze: 2024-03-02, 10:51
Andej pisze: 2024-03-02, 10:46 To może jakieś konkrety?
Może na przykładzie. Podaj kto o coś oskarża i zażądaj okazania świadectwa chrztu. Jeśli uważasz, że będzie to konstruktywne.
Konkretnie to Ciekawa oskarża Kazika o to że nie jest katolikiem, co możesz Andeju przeczytać choćby w dyskusji wyżej, ale z tego co widzę, to cała ostatnia afera na forum właśnie jest z tym powiązana.
Ja nie potrzebuję Kazikowego świadectwa chrztu, bo mi to wszystko jedno kto jakiego jest wyznania, mogę pisać nawet z satanistami.
Ja oskarżam że nie jest katolikiem? A to grzech?

Zaczepiłam go w dyskusji, żeby się przyznał ze jest Pablito, unitarianinem.
Nie zaprzeczył. I koniec... By był koniec.
A że zalozyl że swoją switą temat o mnie, który ma mnie z deprecjonować, pod płaszczykiem dbania o dobro ludzi to..
Dałaś się nabrać :)
Nie taki był jego główny cel i zdania też nie zmienię. To moja opinia i tyle.
Hildzia, nie broń Kazika całą sobą, nikt go nie hejtuje, nie wyzywa, nie wyklucza
Dyskusja potoczyła się tak przez niego. Mógł zgłosić, zaprzeczyć, zareagować, ryzykowałam bana, ale już miałam to gdzieś :)
Rozumiem że ci go szkoda, serio
Ale akurat nie powinnaś się wypowiadać,bo gadasz pod tezę. Tego nie można, tamtego nie można.
A ja powiem:wszystko można, jeśli się chce coś wyjaśnić. Druga osoba zarzuciła łamanie prawa RP. Nie ma o czym gadać. Przestań już też.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2024-03-02, 11:54

Czy prokurator w sądzie mówi: oskarżam, a dowodów szukajcie sami?

Albo się wycofaj oskarżenia i przeproś Ciekawą, albo przytocz konkretną wypowiedź zawierającą treść, o którą ją oskarżasz.
Tego wymaga uczciwość.
Ostatnio zmieniony 2024-03-02, 11:55 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Hildegarda » 2024-03-02, 12:12

Andej pisze: 2024-03-02, 11:54 Czy prokurator w sądzie mówi: oskarżam, a dowodów szukajcie sami?

Albo się wycofaj oskarżenia i przeproś Ciekawą, albo przytocz konkretną wypowiedź zawierającą treść, o którą ją oskarżasz.
Tego wymaga uczciwość.
Andeju to wymaga czasu i przeszukiwania forum, ale jak chcesz i moderacja nie ma nic przeciwko, to mogę oczywiście kolejno przeszukiwać tematy i wrzucać wypowiedzi od początku dyskusji, nie wiem, na dyskusje które prowadzili na czacie można też tu wrzucać, więc zaczynam po kolei, ale nie wszystko naraz:
CiekawaXO pisze: 2024-02-25, 07:45 @kazik95 może przyznasz się w końcu, honorowo, że jesteś Pablito?
Sądzą tak jeszcze co najmniej dwie osoby, więc nie jest to pomówienie.
Myślisz że jak dokleisz sobie wąsy, to nie będziesz Pablito? Twoja gadka cie zdradziła, na każdy temat.
I przy okazji możesz mnie, swoją siostrę przeprosić za to, że na moje pytania mnie okłamywałeś, konsekwentnie i z zimną krwią.
A były to pytania :czy uznajesz Jezusa za Boga, czy utożsamiasz się z dogmatami katolickimi, czy jesteś katolikiem w wyboru, czy jesteś Ojciec Pablito.
Więc?
Przyznajesz się, czy będziesz dalej mydlić oczy i moralizować, mimo że sam nie postępujesz moralnie?
Dyskusja z tego tematu, tu się zaczyna:
viewtopic.php?t=15023&start=255
CiekawaXO pisze: 2024-02-25, 17:37
sądzony pisze: 2024-02-25, 16:18
CiekawaXO pisze: 2024-02-25, 07:45 @kazik95 może przyznasz się w końcu, honorowo, że jesteś Pablito?
A do czego Ci ta wiedza?
Ta wiedza mi nie była potrzebna bo wiem o tym od miesiąca, machnęłam ręką.Cieszyłam się że jest,bo go lubię.
Ale,jeśli ktoś cały czas zarzuca innym,że nie robią jak Jezus kazał(wypomina że ktoś nie umie przebaczyć a Jezus kazał),to ja jeno piszę w tym samym tonie:a kłamać nie zakazywał?
Dla mnie to była po prostu hipokryzja.

I przypominam,to jest mój post do niego,I mam do niego prawo,bo ten wątek po to jest.I ty @sądzony tego prawa mi nie będziesz zabierał.
Nie będzie chciał wyjaśniać,to nie.
Postronne osoby muszą uszanować w tym wątku zdanie innej strony,której coś nie pasuje,I powstrzymać się od:a po co to,a po co tamto.To służy do wyjaśniania ,I nie wyjaśniania na priw. Jak ktoś chce wyjaśniać na priw-może,jak nie chce,może tutaj.

Dodano po 12 minutach 18 sekundach:
Andej pisze: 2024-02-25, 17:17
sądzony pisze: 2024-02-25, 16:18 A do czego Ci ta wiedza?
Słuszne pytanie, choć retoryczne.
Ale, ale. Jeśli komuś bardziej zależy na relacji bilateralnej, wtedy ciekawość całkiem uzasadniona. Aby ją zaspokoić proponuję skorzystanie z pw. Natomiast dla osób dyskutujących na jakieś tematy, wiedza ta jest bez znaczenia.
Tak,do pewnego momentu.

Tym momentem jest to,że ktoś moralizuje,a sam kłamie jak najęty. To was nie dotyczy, racja,bo nie wam kłamał,-,,tylko ,, mi.
Napisz Andeju czy mam kontynuować i wrzucać każdy post z osobna?

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6285
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-02, 12:14

No tak. I zdania nie zmieniam.

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
Ale jak moderacja uważa, że złamałam regulamin, i Kazik to nie Pablito, chętnie pójdę do tymczasowego więzienia.
Może wszystkim ulży :)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1413 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2024-03-02, 14:02

mi ulży kiedy nareszcie się skończy roztrząsanie "czy kazik to pablito"
jakby to była któraś z prawd wiary
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6285
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-02, 14:16

A mi ulży, jak przestaniesz się rzucać do Andeja.To też nie Ewangelia.
Ostatnio zmieniony 2024-03-02, 14:17 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1413 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2024-03-02, 14:25

a może andejowi będzie smutno, że się nim nie zajmuję :-?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: konserwa » 2024-03-02, 15:31

Proponuje zaczac dyskusje o kurach, dlaczego znosza jajka ... i w jaki sposob wykluly sie z jajka, jesli go jeszcze nie zniosly ...
To dopiero beda jaja :(( :)) :-B
Ostatnio zmieniony 2024-03-02, 15:32 przez konserwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6285
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-02, 15:38

To mój ulubiony temat, ale nie wiem czy jak powiem ze jajko było pierwsze, to nie będzie Hejt na kurę🐔🐓🐣

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1413 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2024-03-02, 15:46

dinozaury składały jaja.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 661
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 110 times
Been thanked: 62 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: marcin » 2024-03-02, 15:51

Do kurzego gniazda. ... a moze odwrotnie. .......

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6285
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-02, 15:53

No w sumie ptaki to takie dinozaury.

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 113 times
Been thanked: 87 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: kacperek29 » 2024-03-02, 15:54

Według badań opublikowanych w czasopiśmie "Current Biology", prawdziwe ptaki nie pojawiły się na świecie w epoce kamienia, ale w środkowym lub późnym okresie jury, czyli około 165-150 milionów lat temu.
Pierwsze jaja w skorupkach miały jednak wyewoluować na długo przedtem - około 325 milionów lat temu.
Oznacza to, że jajko pojawiło się „na długo przed kurczakiem” – powiedział Stein.
Pierwsze jaja były prawdopodobnie plastyczne i skórzaste, podobnie jak jaja składane przez dzisiejsze gady i dziobaki.
Sprawa wydaje się wyjaśniona - jajko jest starsze od kury. Nauka ma jednak drugie dno, jeśli weźmiemy pod uwagę jajko kurze i samą kurę.
Kury wyewoluowały prawdopodobnie z podgatunku ptactwa czerwonego około 50 milionów lat temu. Według niektórych badaczy, zwierzęta te po raz pierwszy zostały udomowione przez ludy z Azji Południowo-Wschodniej w okolicach 1650-1250 roku przed naszą erą.
Nauka mówi, że w pewnym momencie procesu udomowienia ostatni przodek współczesnych kurcząt złożył jajo zawierające zarodek z wystarczającymi różnicami genetycznymi, by odróżnić go od gatunku rodzicielskiego. Oznacza to, że ten embrionalny ptak rozwinął się w jajku nie do końca zgodnym z tym, jakie kury dają obecnie.
To by kazało uważać, że jednak kura była wcześniej, niż kurze jajko. Historia ewolucji jest jednak dużo bardziej złożona. Istnieją dowody, że kurczaki krzyżowały się z innymi podgatunkami ptactwa dżunglowego nawet po staniu się odrębnymi genetycznie podgatunki. Niektóre cechy są bardziej lub mniej widoczne u współczesnych kurcząt.
https://strefaagro.pl/co-bylo-pierwsze- ... 5-17269205

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2024-03-02, 17:21

Hildegarda pisze: 2024-03-02, 12:12Andeju to wymaga czasu i przeszukiwania forum,
To zrozumiałe. Nikt nie wyznacza terminu. To zależy pd Twoich chęci.
Hildegarda pisze: 2024-03-02, 12:12 jak chcesz
Nie chcę. Natomiast oczekuję zgody, wzajemnych przeprosin i zaniechania tematu. Lub rzetelnego wyjaśnienia, czy oskarżenia rzeczywiście miały miejsce.
Hildegarda pisze: 2024-03-02, 12:12 mogę oczywiście kolejno przeszukiwać tematy i wrzucać wypowiedzi od początku dyskusji,
Oczywiście, że możesz. Kwestia tylko, czy chcesz.
Hildegarda pisze: 2024-03-02, 12:12 nie wiem, na dyskusje które prowadzili na czacie można też tu wrzucać
Możesz, wszystko co zostało upublicznione możesz wykorzystywać. Ale prosiłbym o selekcję i ograniczenie się do konkretnych treści zawierających oskarżenie.
Hildegarda pisze: 2024-03-02, 12:12 Napisz Andeju czy mam kontynuować i wrzucać każdy post z osobna?
Jeśli chcesz. Ale błagam, wrzucaj tylko te, które zawierają oskarżenie, które sformułowałaś. Prawdę mówiąc wystarczy jeden taki post lub wypowiedź z czatu.

Dodano po 4 minutach 27 sekundach:
Odpowiedź załączam w formie graficznej, gdyż wszystkie próby zakończyły się komunikatem:

Obrazek

W następnym wkleję odpowiedź, którą zapamiętałem z formie graficznej.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
Oto odpowiedź jako obrazek.

Obrazek

Teraz spróbuję jeszcze raz tnąc na kawałki odnoszące się do fragmentów.

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ