Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Dlaczego młodzież odchodzi z Kościoła?

Post autor: Andej » 2021-08-24, 13:53

abi pisze: 2021-08-24, 12:41 "Ja z nim w zgodzie? - Mocium panie, Wprzódy słońce w miejscu stanie! Wprzódy w morzu wyschnie woda, Nim tu u nas będzie zgoda"
Wolę otwartą deklarację, niż ciągłe złośliwostki, docinki. Ale na odwet nie ma co liczyć. Odwzajemnia, modlitwą. Jak za każdego forumowicza.
Swoją drogą, czy nie jest czymś pięknym i czystym taka bezinteresowna nienawiść?
Sam wolę kierować się miłością do ludzi (choć ułomną, bo ludzką) i niechęcią do ludzkich błędów i grzechów.

Niech Bóg błogosławi wszystkich forumowiczów. Bez wyjątków.

Ostatnio zmieniony 2021-08-24, 14:17 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Dlaczego młodzież odchodzi z Kościoła?

Post autor: Czarny » 2021-08-24, 14:18

Nie używaj @Andej wielkich słów do drobnych formowych sprzeczek, to jest niesmaczne.
Pierwszy raz o intencje mszy się posprzeczaliście kilka razy doszło do różnicy zdań. Teraz ty zadeklarowałeś że ze względu na sposób pisania będziesz ją ignorował. To się zrewanżowała i tyle. O ten sposób pisania tu była już kilka razy mowa. Powiem ci że na innych forach od lat tak pisze i jakoś inni nie mają problemu.
Może cofnij się rok wstecz kiedy nie chciałeś tu wracać jak abi wtedy szczerze namawiała cię byś wrócił na forum.
Nie wszyscy co są nadmiernie słodcy akurat tacy mili są faktycznie. Nie zarzucaj komuś nienawiści to jest nadużycie.
Przepraszam za literówki i chaos, ale z tą nienawiści to grubo przegiąłeś.
I to stwierdzenie sugerujące!
Swoją drogą, czy nie jest czymś pięknym i czystym taka bezinteresowna nienawiść?
Na co ty takiej osobie wybaczasz i modlisz sie etc
Andej Ty po prostu jesteś święty :ympray: Tak sie tu wykreowałeś.
Ostatnio zmieniony 2021-08-24, 14:35 przez Czarny, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Efezjan » 2021-08-24, 15:03

Wydzieliłem posty z tematu: Dlaczego młodzież odchodzi z Kościoła i przeniosłem tutaj.

Proszę o nietworzenie offtopu w tamtym temacie.

Dziękuję serdecznie

Efezjan
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Dlaczego młodzież odchodzi z Kościoła?

Post autor: Andej » 2021-08-24, 15:12

Czarny pisze: 2021-08-24, 14:18 Nie używaj @Andej wielkich słów do drobnych formowych sprzeczek, to jest niesmaczne.
Które z wielkich słów jest niesmaczne?
Czarny pisze: 2021-08-24, 14:18 Pierwszy raz o intencje mszy się posprzeczaliście kilka razy doszło do różnicy zdań.
Nie sprzeczam się z kimś, tylko wypowiadam swoje zdanie. Poza tym, spostrzeżenie błędne.
Czarny pisze: 2021-08-24, 14:18 Teraz ty zadeklarowałeś że ze względu na sposób pisania będziesz ją ignorował.
Kłamstwo. Nikogo nie ignoruję, ani bym nie śmiał. Odniosłem się do postu Józka, w zanim wysłałem wkleił się jeszcze jeden post.
Przeczytaj uważnie co napisałem. Odniosłem się wyłącznie do POSTÓW PISANYCH Z POGFARDĄ DLA JĘZYKA POLSKIEGO I TYCH< KTÓRZY TO MOGĄ CZYTAĆ. W najmniejszym stopniu nie odnosiłem się do żadnej osoby.
Czarny pisze: 2021-08-24, 14:18 To się zrewanżowała i tyle. O ten sposób pisania tu była już kilka razy mowa. Powiem ci że na innych forach od lat tak pisze i jakoś inni nie mają problemu.
Tak, także przeklinają, maszczą się nazywając to rewanżem, hejtują, obrzucają błotem.
Na niniejszym Forum obowiązuje niektórych Regulamin, w szczególności:
§ 17
Każdego uczestnika dyskusji obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do innych osób i instytucji. W szczególności do Boga, Pisma świętego i całej uznanej przez lud wierny strefy sacrum. W związku z tym całkowicie zabrania się:
5d - obrażania innych dyskutantów,
5g - odnoszenie się do dyskutanta, zamiast do tematu,

§ 8
Obowiązkiem każdego dyskutanta jest zachowanie pisowni polskiej, w szczególności zasad pisowni słownictwa religijnego zgodnie z zasadami ortografii. Zasady pisowni słownictwa religijnego znajdują się tutaj viewtopic.php?f=36&t=9304

Czarny pisze: 2021-08-24, 14:18 ale z tą nienawiści to grubo przegiąłeś.
Może i przegiąłem, ale czym jest ciągłe przyczepianie się, złośliwe uwagi, docinki?
Czarny pisze: 2021-08-24, 14:18 Na co ty takiej osobie wybaczasz i modlisz sie etc
Oczywiście, że tak. Inaczej nie potrafię.
Czarny pisze: 2021-08-24, 14:18 Andej Ty po prostu jesteś święty
Uważam, że człowiek nie ma prawa oceniać człowieka. Jest to zastrzeżone dla Boga. Mt 7.1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
Czarny pisze: 2021-08-24, 14:18 Tak sie tu wykreowałeś.
Bynajmniej, wcale nie kreuję się. Każdy sądzi według siebie.

Moderację proszę o przeniesienie powyższego dialogu do miejsca bardziej odpowiedniego. Lub wykasowanie, jeśli uznacie to za lepsze rozwiązanie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19188
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 4655 times
Kontakt:

Re: Dlaczego młodzież odchodzi z Kościoła?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-24, 16:29

Andej pisze: 2021-08-24, 15:12 Uważam, że człowiek nie ma prawa oceniać człowieka. Jest to zastrzeżone dla Boga. Mt 7.1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
Abstrahując od samego tematu sporu (nie zagłębiam się), czyżby tak było?
1Kor 5:11-13 BT5 "Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. (12) Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie macie SĄDZIĆ tych, którzy są wewnątrz? (13) Tych, którzy są na zewnątrz, będzie sądził Bóg. Usuńcie złego spośród was samych."
1Kor 14:24-25 BT5 "Gdy zaś wszyscy prorokują, a wejdzie [na to] jakiś poganin lub człowiek prosty, będzie pouczony przez wszystkich, OSĄDZONY(25) i jawne staną się tajniki jego serca; a tak, upadłszy na twarz, pokłoni się Bogu, oznajmiając, że prawdziwie Bóg jest między wami."
Ostatnio zmieniony 2021-08-24, 16:30 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Dlaczego młodzież odchodzi z Kościoła?

Post autor: Andej » 2021-08-24, 17:03

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-24, 16:29 czyżby tak było?
1Kor 5:11-13 BT5 "Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. (12) Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie macie SĄDZIĆ tych, którzy są wewnątrz? (13) Tych, którzy są na zewnątrz, będzie sądził Bóg. Usuńcie złego spośród was samych."
1Kor 14:24-25 BT5 "Gdy zaś wszyscy prorokują, a wejdzie [na to] jakiś poganin lub człowiek prosty, będzie pouczony przez wszystkich, OSĄDZONY(25) i jawne staną się tajniki jego serca; a tak, upadłszy na twarz, pokłoni się Bogu, oznajmiając, że prawdziwie Bóg jest między wami."
Tak, to kontrprzykład.
Nie podejmuję się wyjaśnienia tej sprzeczności. Wcześniej tego nie zauważyłem.
Tym niemniej, nie czuję się powołany do osadzania kogokolwiek. Nie chcę nikogo osadzać. I, mam nadzieję, osądzać nie będę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19188
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 4655 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-24, 17:06

Aaa, to inna rozmowa. Choć, nie gniewaj się Andeju... mam wrażenie, że Ci się na forum, mimo tych deklaracji, też zdarza.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2021-08-24, 20:22

Może i tak, choć się tego bardzo wystrzegam. Rzetelną krytykę przyjmuję z pokorą. Bo prowadzi do lepszego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15020
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2021-08-24, 20:34

Dawno nie było takiego personalnego zgrzytu na forum - wierzę, że potraficie zachować się jak ludzie kulturalni i chrześcijanie.
W bardzo wyjątkowych wypadkach jeśli ktoś z forumowiczów alergicznie reaguje na innego i nic na to nie morze poradzić, to zamiast gorszących kłótni w ostateczności :!: zalecam
kliknąć w nazwę danego użytkownika, np
Dezerter [-x
na samym środku ekranu pojawi się min
Dodaj do ignorowanych
pojawi się okienko z
Czy na pewno chcesz przeprowadzić tę operację? Tak Nie
Klikamy Tak
i przestajemy widzieć posty danego użytkownika , których czytanie przyprawia nas o palpitację serca i popadanie w grzech
Jest to jednak ostateczność :!:
ale lepiej to niż np odejście z forum z powodu jednego forumowicza czy forumowiczki
Ostatnio zmieniony 2021-08-24, 20:37 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2021-08-24, 20:38

dez, czyli jak bym dal wszystkim ignora, to praktycznie dam sobie, bo nie bede nic na forum widzial, zadnego posta. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2021-08-24, 20:41

A@Dezerter a się dzieje jak kliknę:
"Dodaj do przyjaciół"
?

Dodano po 28 sekundach:
Jozek pisze: 2021-08-24, 20:38 dez, czyli jak bym dal wszystkim ignora, to praktycznie dam sobie, bo nie bede nic na forum widzial, zadnego posta. ;)
Będziesz gadał sam ze sobą :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15020
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2021-08-24, 20:47

Dodałem kiedyś za czasów zwykłego forumowicza 2 osoby do przyjaciół (nie powiem kogo!) i nie widzę różnicy, ale sprawdź i poinformuj
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2021-08-24, 20:52

Ok. Mam przyjaciela. Zobaczymy co się zadzieje. Czy mnie zechce.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2021-08-24, 20:59

jeszcze nie masz tylko chcialbys miec. ;)
a co zrobisz jak ten kogo chcesz za przyjaciela da co ignora ;)
Ostatnio zmieniony 2021-08-24, 20:59 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4458
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-24, 21:00

sądzony pisze: 2021-08-24, 20:52 Ok. Mam przyjaciela. Zobaczymy co się zadzieje. Czy mnie zechce.
Sądzony, to nie jest Facebook. Jak dodajesz kogoś do ignorowanych albo do przyjaciół to te dodane osoby chyba o tym nie wiedzą. Więc raczej nie ma nic takiego, że ktoś zechce, czy akceptuje. Na messengerze i Facebooku jest coś takiego, ale nie na forum. Poczekaj, dodam Ciebie i sprawdzę jak to działa.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ