Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-02, 10:10

Ja raczej niejadek jestem, ostatnio na profesorskiej diecie, mleko i bagietki. ;)
Ostatnio zmieniony 2023-06-02, 10:10 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-02, 10:12

CiekawaXO pisze: 2023-06-02, 09:46
sądzony pisze: 2023-06-02, 09:20
faraon pisze: 2023-06-02, 09:12 ...
Naczytales sie nie tego co ci potrzeba i teraz widzisz to wszedzie dookola,...
Tak akurat ma każdy z nas. Ja i, jak sądzę Ty Jozku, także :)
Józku?
ALe chyba nie ten stary nik Józek?
Ups... tak nieświadomie to było :-o
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-02, 10:14

To taka publiczna tajemnieca byla. ;)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-06-02, 10:16

I znowu rozmowa w starym stylu. Nie chce mi się z Tobą ping-pongować.
Odezwę się, jak będzie coś merytorycznie do powiedzenia.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-02, 10:18

Raczej sam postaraj sie merytorycznie i z sensem pisac, zamiast polowac na czarownice.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3308
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-06-02, 10:18

faraon pisze: 2023-06-02, 09:12 Jesli chciales zapytac, to trzeba to bylo zrobic pierw, a nie zaczynac od insynuacji, a pozniej wypytywac.
Naczytales sie nie tego co ci potrzeba i teraz widzisz to wszedzie dookola, nie czytaj takich rzeczy bo widac ci szkodza i wciagly cie, a ja nie mam zamiaru odpowiadac bys nie propagowal takich rzeczy na forum, by inni nie zaczeli sie takimi rzeczami interesowac.
Juz wystarczy na forum tych poprawiaczy wiary inych, bo zamiast tego ja niszcza i propaguja zainteresowanie gnoza i temu podobnymi.
Takie zainteresowania najczesciej prowadza do chorobliwego fanatyzmu i widzenia samego zla dookola.
ales fikołek wykonał . Przeciez zapytałem czy bardziej chodzi o podzial swiat a my chrzescijanie.
jedyne co faktycznie czytalem na temat tej herezji to było w Wiedzy i Zycie gdzie w latach 90 tych byl cykl artykułow o religiach swiata, m innymi o tej religii , a ze zapamietuje roznice to potrafie je wychwycić. po prostu lekko zboczyłes w tym kierunku sugerujac swoisty podział dychotomię.
podstawowe rzeczy warto wiedziec by nikt nam w mózgach nie mieszał.

a zrodła dołaczyłem by było dowiedzione ze to co pisze nie jest moim wymysłem. W dyskusji sie tak czasem robi.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-02, 10:20

Czyli slowa ci sie niespodobaly i zaslonily ci caly sens wypowiedzi. To chyba zarazliwe, bo coraz wiecej takich objawow widac na forum.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3308
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-06-02, 10:23

trzeba bylo napisac o ciele skazonym grzechem majacym tendencje do nurzania sie w profanum a nie sacrum . i byłoby gites. A zes napisał nieswiadomie wiec ja napisałem ze zapachniało manicheizmem . Powinienem był napisac manichejskie podejscie. Byloby precyzyjniej

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-02, 10:29

Dalej nie lapiesz o czym wtedy pisalem.
Zreszta, samo rozdzielanie niektorych powiazanych pojec na potrzeby dyskusji nie jest w zadnym stopniu ani herezja, ani jakimis manichizmami.
Po prostu czytaj ze zrozumieniem i skojarzenia zostaw do wlasciwego im watku, bo mamy taki na forum.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3308
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-06-02, 10:31

faraon pisze: 2023-06-02, 10:29 Dalej nie lapiesz o czym wtedy pisalem.
Zreszta, samo rozdzielanie niektorych powiazanych pojec na potrzeby dyskusji nie jest w zadnym stopniu ani herezja, ani jakimis manichizmami.
Po prostu czytaj ze zrozumieniem i skojarzenia zostaw do wlasciwego im watku, bo mamy taki na forum.
łapie o czym pisałes ale zes troszke za daleko pojechał.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-02, 10:47

Nigdzie za daleko nie dojechalem, to tylko jest w twojej wyobrazni.
Gdybym konkretnie rozdzielal dusze od ciala w tlumaczeniu np, czym jest cialo i dusza, to moze bylo by to zajechaniem za daleko, ale ja pisalem o czym innym i chyba tylko sadzony zrozumial, bo byla to dyskusja miedzy mna a nim, a ty doskoczyles z boku nie rozumiejac o co chodzi i zaczales przyczepiac sie bezceremonialnie uzytych slow, ktore ci sie niespodobaly i kojazyly z jakimis tam herezjami.
Marek dosc czesto robi dokladnie to samo i chyba od niego sie zaraziles.
Ostatnio zmieniony 2023-06-02, 10:52 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-06-02, 11:07

faraon pisze: 2023-06-02, 10:47 Marek dosc czesto robi dokladnie to samo i chyba od niego sie zaraziles.
To już kolejna dyskusja, w której nikt Józka/faraona nie rozumie. Teraz będzie na tym jechał.
Zresztą na innych forach było to jeszcze bardziej widoczne. @Gzresznik Upadający , dobra rada: daj spokój.
Nie przebijesz się, stracisz full czasu, a i tak @faraon będzie miał pretensje że "przekręcasz" i "nie rozumiesz" itd.
Nie warto.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: Andej » 2023-06-02, 11:14

Jak już zamiast o zagrażającym życiu seksie, tylko w Faraonie Józefie, to dorzucę kamyczek do ogródka. Uważam, że Faraon jest lepszą wersją Józka. Bardziej stonowaną. Łagodniejszą.
Ale nie on jeden na tym forum miał (ma) szczególne łaski, doznania, objawienia. Wydaje mi sie, że te najprawdziwsze sa schowane głęboko w sercu. Na wzór Maryi. Łk 2.19 Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-02, 11:20

Marek_Piotrowski pisze: 2023-06-02, 11:07
faraon pisze: 2023-06-02, 10:47 Marek dosc czesto robi dokladnie to samo i chyba od niego sie zaraziles.
To już kolejna dyskusja, w której nikt Józka/faraona nie rozumie. Teraz będzie na tym jechał.
Zresztą na innych forach było to jeszcze bardziej widoczne. @Gzresznik Upadający , dobra rada: daj spokój.
Nie przebijesz się, stracisz full czasu, a i tak @faraon będzie miał pretensje że "przekręcasz" i "nie rozumiesz" itd.
Nie warto.

Jest was jak narazie tylko dwu, wiec nie pisz ze wszyscy.
Poza tym na kazdym z forow zawsze to wlasne byles ty, nikt inny.
I jak widze ciagle w takich tematach zawsze jest ciagle ty.
Rozmawialem na te tematy z wykladowcami i kompletnie innaczej to rozumieja niz ty.
Zreszta, potrafisz nawet naginac wypowiedzi Papiezy do swoich potrzeb, a co dopiero takiego faraona na forum. Dla ciebie to pestka, w manipulacjach czyimis wypowiedziami to osiagnales poziom con man-a.
Ale najgorsze jest chyba to ze nie potrafisz sie przyznac jak ci ktos wytknie takie manipulacje.
I jak Andej zauwazyl, znow sprowadziles temat na moja osobe, zamiast trzymac sie tematu watku.

Dodano po 27 minutach 20 sekundach:
Andej pisze: 2023-06-02, 11:14 Jak już zamiast o zagrażającym życiu seksie, tylko w Faraonie Józefie, to dorzucę kamyczek do ogródka. Uważam, że Faraon jest lepszą wersją Józka. Bardziej stonowaną. Łagodniejszą.
Ale nie on jeden na tym forum miał (ma) szczególne łaski, doznania, objawienia. Wydaje mi sie, że te najprawdziwsze sa schowane głęboko w sercu. Na wzór Maryi. Łk 2.19 Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu.
I wlasnie o to Andeju mi chodzi, by nikt tego nie niszczyl, pod pretekstem obrony wiary.
Jednak Marek ciagle uwaza ze chodzi mi wylacznie o mnie i jakies tam objawienia, o ktorych on nie ma zielonego pojecia.
A faktem jest ze to co pisalem o tym kiedys, to jedynie drobne fragmenty, ktorych uzylem by zorientowac sie co sie dzieje, z nadzieja ze znajdzie sie ktos by mi z tym pomoc. Pomoc okazala sie agresja, wlasnie ze strony Marka, dopiero jak poszedlem do studium wszystko zaczelo sie klarowac i nie pytajac dostawalem konkretne odpowiedzi, choc idac tam, mialem cala mase pytan. Nie musialem pytac, odpowiedzi same przychodzily.
Jedno pytanie zadalem wlasnie w zwiazku z rozumieniem, ze boje sie by nie stac sie takim obronca wiary, ktory niszczy wiare innych, jak pies ogrodnika.
Ostatnio zmieniony 2023-06-02, 11:21 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-02, 12:10

Marek_Piotrowski pisze: 2023-06-02, 11:07
faraon pisze: 2023-06-02, 10:47 Marek dosc czesto robi dokladnie to samo i chyba od niego sie zaraziles.
To już kolejna dyskusja, w której nikt Józka/faraona nie rozumie. Teraz będzie na tym jechał.
Zresztą na innych forach było to jeszcze bardziej widoczne. @Gzresznik Upadający , dobra rada: daj spokój.
Nie przebijesz się, stracisz full czasu, a i tak @faraon będzie miał pretensje że "przekręcasz" i "nie rozumiesz" itd.
Nie warto.
Ja tam rozumiem no chyba, że jestem dla Ciebie @Marek_Piotrowski nikt?

Co prawda @faraon czasami reaguje może zbyt przesadnie lub wyraża się w sposób nie do końca zrozumiały, ale wystarczy nieco dobrej woli, by dopytać i wiele staje się jasne.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ