Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-09-03, 21:53

Nenderen pisze: 2022-09-03, 21:43 ...no to jeszcze dopowiem że Dezerter jest fajny i dobroduszny jak święty Mikołaj z dawnej, klasycznej reklamy coca-coli :ymhug:
Reakcja Dezertera zapewne będzie mniej więcej taka: ^#(^
Bo to z tą coca colą już zdecydowanie nie brzmi jak komplement. Wymyśl lepszy.
Ostatnio zmieniony 2022-09-03, 22:10 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Nenderen » 2022-09-03, 21:56

Pisałem że Dezerter jest dobroduszny jak ten święty Mikołaj bo widzę podobieństwo charakterów natomiast nie miałem na myśli jakiegokolwiek innego kontekstu
Ostatnio zmieniony 2022-09-03, 21:57 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-09-03, 22:03

Nenderen pisze: 2022-09-03, 21:56 Pisałem że Dezerter jest dobroduszny jak ten święty Mikołaj bo widzę podobieństwo charakterów natomiast nie miałem na myśli jakiegokolwiek innego kontekstu
Tak, ja rozumiem, żartuję tylko. Chodziło mi o to, że ogólnie to porównanie brzmi niezbyt przychylnie, wiemy, że intencje masz szlachetne. Ale zdaje się, że się przejąłeś tym, więc wstawię cały cytat (oraz w moim poprzednim poście przytoczę tamten cytat już w całości), bo chyba go wyrwałam z kontekstu:
Nenderen pisze: 2022-09-03, 21:43 ...no to jeszcze dopowiem że Dezerter jest fajny i dobroduszny jak święty Mikołaj z dawnej, klasycznej reklamy coca-coli :ymhug:
Ostatnio zmieniony 2022-09-03, 22:16 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Nenderen » 2022-09-03, 22:08

Dzięki Miłośniczko za przytoczenie całego cytatu zaś tym razem po prostu rzeknę że Dezerter jest jednym z moich bohaterów katolickiej netosfery. Natknąłem się na jego posty (jak i ogółem na to forum) w momencie gdy przeżywałem jeden z licznych quasi-depresyjnych kryzysów i bardzo mi pomogły, np. w kwestii pozbycia się poczucia winy że nie jestem dostatecznie maryjny lub nie wierzę w jakieś słynne maryjne objawienia.
Ostatnio zmieniony 2022-09-03, 22:11 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Brat Jana Pawła Drugiego: Edmund Wojtyła

Post autor: Andej » 2022-09-03, 22:33

Nenderen pisze: 2022-09-03, 21:43 ...no to jeszcze dopowiem że Dezerter jest fajny i dobroduszny jak święty Mikołaj z dawnej, klasycznej reklamy coca-coli :ymhug:
Z Coca Coli, to Santa Claus, na pewno nie święty Mikołaj.
Ja bym się czuł urażony, za tego z reklamy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Brat Jana Pawła Drugiego: Edmund Wojtyła

Post autor: Nenderen » 2022-09-04, 07:10

W takim razie ponownie przepraszam podkreślając że chodziło mi jedynie o podobieństwo charakterów w sensie dobroduszności
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2022-09-04, 13:47

Nenderen pisze: 2022-09-03, 21:07 Od czasu ostatniej spowiedzi mam nakaz wyszukiwania pretekstów do mówienia miłych rzeczy więc ten tego :)
wiec juz zadne mile rzeczy od ciebie sa dla mnie funta klakow nie warte, bo to tylko nakaz
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Nenderen » 2022-09-04, 14:00

Ale nakaz był w tym sensie że powiedziałem spowiednikowi że ludzie mówią mi że prawię komplementy do przesady a on nakazał mi przy tym pozostać. Inicjatywa była moja i wyprzedzała czasowo tą spowiedź natomiast spowiednik utwierdził mnie w przekonaniu by nie martwić się sugestiami zniechęcającymi do mówienia życzliwie o bliźnim
Abi, kiedy pisałem że jesteś dla mnie jak duchowa Siostra i Przyjaciółka przedstawiłem swoje realne przekonanie a nie jakiś myśleniowy schemat z zewnątrz. Uwierz mi, bardzo Cię lubię. :)
Ostatnio zmieniony 2022-09-04, 14:04 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-09-04, 14:41

abi pisze: 2022-09-04, 13:47
Nenderen pisze: 2022-09-03, 21:07 Od czasu ostatniej spowiedzi mam nakaz wyszukiwania pretekstów do mówienia miłych rzeczy więc ten tego :)
wiec juz zadne mile rzeczy od ciebie sa dla mnie funta klakow nie warte, bo to tylko nakaz
Nie zgadzam się z Tobą, Abi. Po pierwsze, Nenderen napisał powyżej, że jego komplementy są szczere, co zresztą jest zauważalne, że naprawdę to myśli.
Ale przede wszystkim, jeśli takie miłe słowa są powiązane z wypełnianiem zaleceń spowiednika, to są nawet jeszcze cenniejsze, bo Bóg się często posługuje spowiednikami, aby wynikło to, co jest zgodne z Jego wolą. A że Nenderen się słucha spowiednika i w dodatku oznajmia nam to z taką przepiękną, wręcz rozbrajającą szczerością, to tym lepiej. Mnie się to bardzo podoba.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Nenderen » 2022-09-04, 14:58

Dzięki Miłośniczko za ciepłe słowa ale uczciwość wymaga dodać że spowiednik zachęca mnie do częstszej spowiedzi oraz powrotu do praktykowania pierwszych piątków miesiąca i z realizacją tych akurat rad idzie mi kiepsko tym bardziej że nie chodzę tak często na pozaniedzielne msze jak przed pandemią bo uważam że dopóki całe społeczeństwo nie przyjmie przynajmniej pierwszej dawki Jezus nie będzie smutny jak będę rzadziej praktykował pierwsze piątki (które notabene przerwałem już na długo przed epidemią). Zresztą te akurat wątki u spowiednika nie były kolejnymi nakazami (jak w przypadku komplementów) ale sugestią
Ostatnio zmieniony 2022-09-04, 15:00 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2022-09-04, 14:59

no to sie nie zgadzamy w jednym przypadku ;) ale co to szkodzi
no chyba ze nenderen jest maloletni, to inaczej popatrze na temat :D
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-09-06, 21:03

"Bóg w czasie kontemplacji może objawiać swoją obecność przez światło, płomień, ciepło, czasem jedno i drugie."

Joachim Badeni OP

EDIT
Przepraszam.
To miało być w innym wątku, ale jakieś cyrki się tam zadziały.
Ostatnio zmieniony 2022-09-06, 21:29 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2022-09-06, 21:17

To znaczy, że przez światło i płomień, czy przez światło i ciepło, czy też przez płomień i ciepło, skoro tylko przez dwa (tj. jedno i drugie) z tych zjawisk?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Nenderen » 2022-09-06, 21:25

Wydaje mi się że światło może być niekoniecznie ciepłe czasami docierając w jakieś miejsca jako zimne natomiast płomień jest zawsze ciepły

Więc światło to jedno pojęcie a płomień i ciepło to pojęcie drugie

W Silmarillionie Tolkiena była chyba wzmianka o świetle jednej z wielkich latarni oświetlających świat które docierając na daleką północ było już zimne i osłabione. Ale nie jestem pewien

Oczywiście światło pojmowane jako symbol działania Boga nigdy nie jest zimne ani osłabione. Ewentualnie bywa zimne i osłabione tylko w sensie niemożności pełnego działania w duszy skażonej przez grzech i przez to zamykającej się na Boga
Ostatnio zmieniony 2022-09-06, 21:32 przez Nenderen, łącznie zmieniany 7 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-09-06, 21:30

Andej pisze: 2022-09-06, 21:17 To znaczy, że przez światło i płomień, czy przez światło i ciepło, czy też przez płomień i ciepło, skoro tylko przez dwa (tj. jedno i drugie) z tych zjawisk?
Chyba o. Badenii nie napisał "tylko".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ