Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2021-12-14, 21:12

Abstract pisze: 2021-12-14, 21:11 Kasiu z czasem zmienisz podejście, z resztą nikt tu cię nie goni, rozwaga i spokój...
Nie zmieniłam od dzieciństwa i nie chcę zmieniać, bo nie dam się wytresować.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2021-12-14, 21:18

Zniewolony umysł. Autotresura.
To musi być bardzo trudne. I niebezpieczne.

To jest kreowaniem własnego ja ponad Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2021-12-14, 21:22

Oj Kaśku, Kaśku :)
Wszyscy chcemy dla Ciebie dobrze.
Nikt nie karze Ci się zmieniać, ale czasem warto spojrzeć na siebie z dystansu.
Ja również dzięki rozmową na forum wziąłem ślub kościelny. Jeszcze 2 lata temu uważałem, że Kościół i Sakramenty są mi do niczego nie potrzebne.

Dystans, lajcik, no i co mi bardzo pomaga, świadomość, że zawsze mogę być w błędzie.
Zresztą w życiu częściej się mylę niż mam rację.
Tak będę miał do końca.
:)

Pozdrawiam ciepło.
DT
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3306
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-12-15, 11:31

Kasia pisze: 2021-12-14, 21:01 Bzdury, bzdury, bzdury. Prawdziwy radykalizm nie dopuszcza kompromisów. Mamy się chronić przed brudem relatywizmu.

Jak mnie się marzy ta chusta...

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
Zresztą, wielcy artyści też nie byli rozumiani, więc jestem na dobrej drodze. Nie piszę o wielkich świętych, bo to niebezpieczne. Zawsze mnie to fascynowało, ten brak zrozumienia. Często byłam nierozumiana, kłóciłam się na forach itd. W ostatnich latach złagodniałam. To moja siła.
Ta chusta to mantylka.Koszty jak sprawdziłem to ok 100 złotych.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2021-12-15, 12:18

Mnie się podoba od sześciu lat muzułmański hidżab, tylko bez zasłaniania twarzy. Żeby całe włosy były zakryte. Ale już tu tego nie rozwijajmy. I tak nikt nie zrozumie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-15, 12:51

Nie bardzo rozumiem - jeśli chcesz nosić, co Cię powstrzymuje?
To wolny kraj.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Rafał » 2021-12-15, 12:58

Kasia pisze: 2021-12-15, 12:18 Mnie się podoba od sześciu lat muzułmański hidżab, tylko bez zasłaniania twarzy. Żeby całe włosy były zakryte. Ale już tu tego nie rozwijajmy. I tak nikt nie zrozumie.
Czytając Twoje wypowiedzi Kasiu, odnoszę wrażenie, że za całym tym radykalizmem i próbą odsunięcia się od wszystkiego co świeckie, może kryć się historia osoby, która chcialaby żyć po swojemu ale rozpaczliwie potrzebuje zrozumienia i akceptacji.
Bywa tak, że pewne traumatyczne doświadczenia życiowe wpędzają nas w alienacje oraz w takie, a nie inne poglądy, czasem wręcz skrajne. Głównie po to, aby uchronić nas od cierpienia, a jak doskonale wiemy to jest niemożliwe, gdyż cierpienie jest nieodłączną częścią życia Chrześcijan.
Z Twoich wypowiedzi nie mogę oprzeć się też wrażeniu, że jesteś w ciągłej gotowości do przyjęcia czyjegoś ataku, a także odgórnie przyjmujesz rolę ofiary, niezrozumiałej przez środowisko. Pamiętaj proszę, że my tu jesteśmy nie po to, aby się wzajemnie atakować czy wyśmiewać, a wzrastać i wymieniać się świadectwami i dobrem. Na przykład te rady, które napisałaś kilka stron wcześniej dla wielu mogą okazać się bardzo pomocne. :)
Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-15, 12:51 Nie bardzo rozumiem - jeśli chcesz nosić, co Cię powstrzymuje?
To wolny kraj.
Spokojnie, niedługo może być jak w Austrii i w naszym własnym domu będziemy musieli nosić maski. :D
Ostatnio zmieniony 2021-12-15, 13:05 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2021-12-15, 13:11

@Rafał
Ale taki radykalizm jest piękny! Nie rozumiesz tego, więc oceniasz. A kiedy po raz pierwszy zobaczyłam muzułmankę w hidżabie w telewizji, byłam zachwycona. Od czasu do czasu wchodzę na strony z chustami muzułmańskimi. Oglądam i się zachwycam. Najbardziej podobają mi się chusty w barwach pastelowych, jasnych, ale nie jaskrawych. Dlaczego tak trudno to zrozumieć?

To samo z modlitwą. Jeśli coś w życiu wybieram, to wolę się zaangażować na 100%. Mam inne hobby: język obcy. Ale cała reszta ma być religijna. Co innego może dać człowiekowi radość niż świadomość, że wszystko zmierza do Pana Boga?

Nie rozumiesz, a oceniasz tak strasznie światowo...

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-15, 12:51 Nie bardzo rozumiem - jeśli chcesz nosić, co Cię powstrzymuje?
To wolny kraj.
Najpierw piszesz co innego, a teraz to.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
A ja nie mogę żyć po swojemu, bo ze względu na stan zdrowia jestem zależna od innych, nie mam życia prywatnego prawie wcale, dlatego tym bardziej przykro mi się czyta takie wypowiedzi jak Wasze.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Rafał » 2021-12-15, 13:13

Kasia pisze: 2021-12-15, 13:08 @Rafał
Ale taki radykalizm jest piękny! Nie rozumiesz tego, więc oceniasz. A kiedy po raz pierwszy zobaczyłam muzułmankę w hidżabie w telewizji, byłam zachwycona. Od czasu do czasu wchodzę na strony z chustami muzułmańskimi. Oglądam i się zachwycam. Najbardziej podobają mi się chusty w barwach pastelowych, jasnych, ale nie jaskrawych. Dlaczego tak trudno to zrozumieć?

To samo z modlitwą. Jeśli coś w życiu wybieram, to wolę się zaangażować na 100%. Mam inne hobby: język obcy. Ale cała reszta ma być religijna. Co innego może dać człowiekowi radość niż świadomość, że wszystko zmierza do Pana Boga?

Nie rozumiesz, a oceniasz tak strasznie światowo...
Nie oceniam nikogo moja droga. Zależy mi na pomocy i tylko w takim celu się wypowiadam. Zresztą jak każdy tutaj. :)
Hidżab jest także elementem światowym dla nas, katolików. :)
Ostatnio zmieniony 2021-12-15, 13:16 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2021-12-15, 13:19

Rafał pisze: 2021-12-15, 13:13 Nie oceniam nikogo moja droga. Zależy mi na pomocy i tylko w takim celu się wypowiadam. Zresztą jak każdy tutaj.
No nie wiem. Ja tu jestem dla rozrywki, bo od 12 roku życia ekscytowało mnie, kiedy ludzie do mnie pisali w internecie.

Mam nadzieję, że kiedyś spełnię moje marzenia i będę mogła żyć tak jak chcę, ale zdrowie nie pozwala mi na to, jestem zależna od innych i nie mam nic do gadania.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-15, 13:22

Kasia pisze: 2021-12-15, 13:11
Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-15, 12:51 Nie bardzo rozumiem - jeśli chcesz nosić, co Cię powstrzymuje?
To wolny kraj.
Najpierw piszesz co innego, a teraz to.
Możesz zacytować moją wypowiedź, do której nawiązujesz?
Bo nie znajduję takiej.
A ja nie mogę żyć po swojemu, bo ze względu na stan zdrowia jestem zależna od innych, nie mam życia prywatnego prawie wcale, dlatego tym bardziej przykro mi się czyta takie wypowiedzi jak Wasze.
To znaczy jakie?

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2021-12-15, 13:25

Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-15, 13:22 Możesz zacytować moją wypowiedź, do której nawiązujesz?
Np.:
Czym innym jest rozsądny wybór spędzania czasu, a czym innym solipsyzm, który tu prezentujesz. I myślę, że jednak masz problem. Nie tylko z tak wyraźnie okazywaną wobec innych pychą...
Aha, jeszcze jedno. Mam awersję do pokory od zawsze. Mówiłam byłemu spowiednikowi wiele razy, to mówił, że się będziemy modlić. Więc może i mam problem z pychą, ale mam prawo do pychy, która jest moją ochroną, bo przy braku niezależności musi mnie chronić co innego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-15, 13:32

Kasia pisze: 2021-12-15, 13:25
Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-15, 13:22 Możesz zacytować moją wypowiedź, do której nawiązujesz?
Np.:
Czym innym jest rozsądny wybór spędzania czasu, a czym innym solipsyzm, który tu prezentujesz. I myślę, że jednak masz problem. Nie tylko z tak wyraźnie okazywaną wobec innych pychą...
I jak to się ma do tego, że skoro chcesz, możesz nosić chustę?
Aha, jeszcze jedno. Mam awersję do pokory od zawsze.Mówiłam byłemu spowiednikowi wiele razy, to mówił, że się będziemy modlić. Więc może i mam problem z pychą, ale mam prawo do pychy, która jest moją ochroną, bo przy braku niezależności musi mnie chronić co innego.
Chronić? Jeden z 7 grzechów głównych? przed czym? Co jest od niego gorsze?!

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2021-12-15, 13:44

...
Ostatnio zmieniony 2021-12-15, 15:05 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-15, 14:32

Kasia pisze: 2021-12-15, 13:44
Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-15, 13:32 I jak to się ma do tego, że skoro chcesz, możesz nosić chustę?
To, że moje spojrzenie na modlitwę też uważasz za problem.
A co to ma wspólnego z chustą?
Reszty nie rozwijam, bo raz, że nie prosiłem Cię o tłumaczenie się ze swojego życia (tylko spytałem jak deklarowane "prawo do pychy" ma się do tego, co deklarujesz), a dwa, Ty sama tego nie chcesz na ten temat mówić i szanuję to.
Ostatnio zmieniony 2021-12-15, 14:33 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ