Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2022-11-27, 10:34

Teraz yerba? Jak przeszły upały, przeszła mi yerba. Tykwa i bombila pokrywają się kurzem. Nie mam ochoty na siorbanie.
Wydaje mi się, że jednak lepiej dla organizmu jest, gdy dostarcza się mu systematycznie budulca i energii.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-11-27, 10:55

Andej pisze: 2022-11-27, 10:34 Teraz yerba? Jak przeszły upały, przeszła mi yerba. Tykwa i bombila pokrywają się kurzem. Nie mam ochoty na siorbanie.
Wydaje mi się, że jednak lepiej dla organizmu jest, gdy dostarcza się mu systematycznie budulca i energii.
Pewnie tak, ale jestem osobą dość nawykową i uzależniającą się. Zmiana przyzwyczajeń przychodzi mi z trudem. Mam tego jeszcze sporo.
Papierosy, sposób żywienia, siedzący tryb życia, wieczorne seriale, wstawanie na ostatnią chwilę ...
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Rak

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Rak » 2022-11-27, 17:22

:) No sądzony, uważaj, bo Ciebie to Twój organizm osądzi. A poważnie-to to samo Ci powiem.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-11-28, 05:28

sądzony pisze: 2022-11-26, 21:31
miłośniczka Faustyny pisze: 2022-11-26, 18:14
Rak pisze: 2022-11-26, 16:49 Pytanie: Możesz przenieść się do jednej z scen zapisanych w Biblii, całej. Gdzie się przenosisz i dlaczego.
Ja bym chciała do jakiegoś wydarzenia z "Dziejów Apostolskich". Poznać św. Pawła i popatrzeć jak wszyscy są zdezorientowani jego nawróceniem, kiedy nagle głosi Chrystusa w synagogach, chociaż kilka dni wcześniej Go prześladował.
Wiesz. W pierwszej chwili pomyślałem dokładnie w punkt jak Ty :)
A to nie bylo troche dłużej ? Tak by wygladalo z Dziejow 9.20-do 9.31

Dodano po 5 minutach 13 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2022-11-24, 09:13 Co do włosów, to od przedwczoraj moje wyglądają zupełnie normalnie, pierwszy raz od dawna. Próbowałam przefarbować na niebiesko, miał być taki intensywny kolor, a wyszedł mi bardzo ciemny brąz, prawie czarny. Uśmiałam się bardzo, gdy to zobaczyłam. Na szczęście się nie przejmuję, gdy mi nie wyjdzie kolor, bo to taka zabawna niespodzianka. Miałam już chyba wszystkie dziwne kolory, ale czarnego jeszcze nigdy, więc przynajmniej jakaś odmiana.

Na Górze uznano ze niebieski bylby ekstrawagancją. Taka interwencja rodzicielska .

Dodano po 46 minutach 14 sekundach:
wXlfX pisze: 2022-11-23, 23:40 Chyba już tu o podobną rzecz pytałem apropo terminu "femboy".
Ale teraz miałbym pytanie takie bardziej wprost, np. tak jak tutaj taki chłopak z titkoka. Ubiera się trochę w rzeczy damskie, trochę męskie. Ma kolorowe włosy, pomalowane paznokcie, ale nie po to żeby czuć się jak kobieta tylko po prostu lubi taki styl ubierania to to można uznać za grzech czy nie?
Dużo szukałem w necie apropo tego i dalej nie wiem czy to grzech czy nie
Obrazek
Grzech jesli tu jest to tej osoby ktora we wczesnym etapie rozwoju tego złowieka naruszyła w jakikolwiek sposób kształtujaca sie tozsamosc tego młodego człowieka. Wystarczyło zeby ktos w autorytecie ( czyli ktos wazny dla tego czlowieka) np powiedział ze fajna z ciebie dziewczynka by była. albo jestes ladny jak dziewczynka w momencie gdy chłopak np po raz pierwszy złozył klocki czy zawiazał buty. Jezeli wychowanie jest w stanie z dziecka zrobi \trynkiewicza to jest w stannie uczynic i takie szkody.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-11-28, 08:06

Gzresznik Upadający pisze: 2022-11-28, 06:19 Grzech jesli tu jest to tej osoby ktora we wczesnym etapie rozwoju tego złowieka naruszyła w jakikolwiek sposób kształtujaca sie tozsamosc tego młodego człowieka. Wystarczyło zeby ktos w autorytecie ( czyli ktos wazny dla tego czlowieka) np powiedział ze fajna z ciebie dziewczynka by była. albo jestes ladny jak dziewczynka w momencie gdy chłopak np po raz pierwszy złozył klocki czy zawiazał buty. Jezeli wychowanie jest w stanie z dziecka zrobi \trynkiewicza to jest w stannie uczynic i takie szkody.
Wiem o co Ci chodzi, ale wydaje mi się, że to b. duże uproszczenie :)
naruszyła w jakikolwiek sposób kształtujaca sie tozsamosc
Zauważ, że tożsamość "sama z siebie" się nie kształtuję. Rzekłbym bardziej, że jest od początku budowana przez "otoczenie".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-11-28, 08:30

Gzresznik Upadający pisze: 2022-11-28, 06:19
miłośniczka Faustyny pisze: 2022-11-24, 09:13 Co do włosów, to od przedwczoraj moje wyglądają zupełnie normalnie, pierwszy raz od dawna. Próbowałam przefarbować na niebiesko, miał być taki intensywny kolor, a wyszedł mi bardzo ciemny brąz, prawie czarny. Uśmiałam się bardzo, gdy to zobaczyłam. Na szczęście się nie przejmuję, gdy mi nie wyjdzie kolor, bo to taka zabawna niespodzianka. Miałam już chyba wszystkie dziwne kolory, ale czarnego jeszcze nigdy, więc przynajmniej jakaś odmiana.
Na Górze uznano ze niebieski bylby ekstrawagancją. Taka interwencja rodzicielska .
Możliwe. Ale kiedyś miałam niebieskie przez ponad rok i żadnej nadprzyrodzonej interwencji w tej sprawie nie było. Raczej nieudana farba do włosów.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-11-28, 08:39

Ja kiedyś, miałem chyba 20-kilka lat, farbowałem na kruczo-czarny. Nie wiem dlaczego, ale kilka razy byłem brany za homoseksualistę :-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-11-28, 08:45

sądzony pisze: 2022-11-28, 08:39 Ja kiedyś, miałem chyba 20-kilka lat, farbowałem na kruczo-czarny. Nie wiem dlaczego, ale kilka razy byłem brany za homoseksualistę :-?
Bo kiedy coś jest odmienne, to niektórzy uwielbiają stosować społeczne etykietki i nie obchodzi ich, czy to, co wymyślili jest prawdą, czy nie.
Ostatnio zmieniony 2022-11-28, 08:46 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2022-11-28, 09:02

Wydaje mi się, że jest też odwrotnie. Są ludzie, którzy musza cos demonstrować. Albo samych siebie, albo wręcz przeciwnie, czyli udawać kogoś innego. Ci pierwsi wydobywają na zewnątrz pewne własne cechy.
Też miałem okres demonstrowania swojej inności. Głównie ubiorem. Idiotycznym, ale niepowtarzalnym i rzucającym się po oczach. A nawet gryzącym w oczy. Może wtedy nauczyłem się szyć? Co potem przydało się, gdy kasy brakowało na ciuchy, a w czymś chodzić trzeba było.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-11-28, 09:15

Ja tam lubię "innych" ludzi. Od nich dużo można dowiedzieć się o sobie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-28, 09:21

Myślę, że jak ktoś nosi się w sposób jaskrawo odróżniający go od innych, to potem narzekanie, że ludzie się za nim oglądają, jest hipokryzją.
Przecież właśnie po to się tak nosi ;)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-11-28, 09:43

Poniekąd.
W jakiś sposób z pewnością chodzi o "bycie zauważonym". Choć wydaje mi się, że nie tylko.

Z drugiej strony "inność" rodzi rodzaj lęku i gdy już "przykleimy etykietę" np. "gej" to jest nieco bezpieczniej.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-28, 09:47

Nie znam nikogo, w kim inność jako taka budzi rodzaj lęku. Za to konkretne obawy, oparte o konkretne fakty, niestety dość często każą mieć się na baczności w stosunku do różnych subkultur.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-11-28, 09:58

Z psychologicznego punktu widzenia inne, obce, odmienne, zmieniające, niezidentyfikowane, nie nasze, z poza, zewnętrzne zawsze rodzi swego rodzaju lęk. Oczywiście nie zawsze jest on świadomy. To dość oczywista prawda. Wystarczy spojrzeć nieco w głąb siebie. Ocena, zakwalifikowanie, wsadzenie w ramy, nadanie nazwy, przypisanie do grupy, zaszufladkowanie pozwala skontenerować lęk. Nazwane jest mniej straszne.

Dodano po 6 minutach 7 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-11-28, 09:47 Nie znam nikogo, w kim inność jako taka budzi rodzaj lęku. Za to konkretne obawy, oparte o konkretne fakty, niestety dość często każą mieć się na baczności w stosunku do różnych subkultur.
Chyba, że piszesz o "strachu". Strach jest świadomy i możemy przypisać go konkretnemu zagrożeniu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-28, 10:08

sądzony pisze: 2022-11-28, 10:04 Z psychologicznego punktu widzenia inne, obce, odmienne, zmieniające, niezidentyfikowane, nie nasze, z poza, zewnętrzne zawsze rodzi swego rodzaju lęk.
Z całkiem racjonalnego punktu widzenia.
To nie przypadek, ze taki mechanizm powstał. Ewolucja.

ODPOWIEDZ