Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Konwalia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Konwalia » 2020-07-18, 12:11

Mam inne książki zaplanowane do przeczytania.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2020-07-18, 12:16

Marek_Piotrowski pisze: 2020-07-17, 16:38 No cóż, o. Szustak jest niebezpieczny. Z jednej strony sporo dobrego zrobił, z drugiej niekiedy gada takie bzdury, że zęby bolą.
To jest zawsze problem: czy polecać coś, co wprawdzie przyciąga ludzi, ale bywa błędne?
Gdym był sędzią
to samo mógłbym napisać o Twoim działaniu na forum, konferencjach, artykułach, książkach, stronach w sieci.
Na szczęście jestem sądzonym.

Wszystko co przechodzi przez człowieka bywa błędne.
Pozdrawiam

Dodano po 56 sekundach:
Konwalia pisze: 2020-07-18, 12:11 Mam inne książki zaplanowane do przeczytania.
Pozwól więc niech planuje Bóg.

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-17, 16:42 Nie polecam i nie słucham.
Jestem świadomy kto go promuje i tej osobie bardzo mocno nie ufam.
To jest osoba, która tylnymi drzwiami wprowadziła do praktyk Kościoła w Polsce Marcina Zielińskiego i go także promuje.
Nie polecam niczego, co płynie z tego źródła.
Zielińskiemu akurat nie ufam, nie widzę w jego oczach.

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
Konwalia pisze: 2020-07-17, 17:00 Ech, a ja ostatnio się ze znajomą na FB prawie posprzeczałam o Zielińskiego. Bo ona jest za, a ja przeciw. Ona udostępnia coś od niego, a ja do niej napisałam prywatnie, dlaczego udostępnia, że to protestanckie zwiedzenie. To za jakiś czas znowu udostępniła coś na swojej tablicy i napisała, że „kocha te hejty”, które dostaje na Messengera. Szkoda, że prywatnie ucięła dyskusję. Od tamtej pory ograniczyłam FB do minimum. Czasem wolałabym pewnych rzeczy nie wiedzieć o ludziach, których znam.
Z FB zrezygnowałem w 15 czerwca 2019r.
Jakoś więcej mnie wśród drzew, łąk i na placu zabaw.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Konwalia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Konwalia » 2020-07-18, 12:29

Ja muszę być na FB, bo zespół uwielbienia ma tam grupę i wszystko, co ważne, tam wrzucają. Inaczej bym się nie dowiedziała. To samo Messenger, nie do wszystkich w ogóle mam telefon czy e-mail. Mój chór z kolei ma grupę na WhatsAppie i nie o wszystkim się dowiaduję, bo jestem poza obiegiem. Takie czasy nastały – nieobecni nie mają głosu, trzeba odpowiadać na wiadomości w miarę szybko. Absurd, ale co zrobić? Kiedyś nie było smartfonów, włączyło się komputer, odpisało się temu czy tamtemu i koniec. A ja nie mam smartfona i nie jestem na bieżąco.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-07-18, 12:33

A ja dzięki FB jestem w stałym kontakcie z rodziną, która teraz jest 400 km ode mnie, inna rodzina 1600 km ode mnie i przyjaciółmi oddalonymi o 300 km i nie płacę tysięcy za rozmowę.
No, strasznie dziecinne to dbanie o bliskie sobie osoby ;)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2020-07-18, 12:37

Konwalia pisze: 2020-07-18, 12:29 Ja muszę być na FB, bo zespół uwielbienia ma tam grupę i wszystko, co ważne, tam wrzucają. Inaczej bym się nie dowiedziała. To samo Messenger, nie do wszystkich w ogóle mam telefon czy e-mail. Mój chór z kolei ma grupę na WhatsAppie i nie o wszystkim się dowiaduję, bo jestem poza obiegiem. Takie czasy nastały – nieobecni nie mają głosu, trzeba odpowiadać na wiadomości w miarę szybko. Absurd, ale co zrobić? Kiedyś nie było smartfonów, włączyło się komputer, odpisało się temu czy tamtemu i koniec. A ja nie mam smartfona i nie jestem na bieżąco.
Rozumiałbym gdybyś napisała: "Ja chcę..", a nie "Ja muszę...".
Ja muszę palić papierosy choć wmawiam sobie, że chcę.
pozdrawiam

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
ToTylkoJa pisze: 2020-07-18, 12:33 A ja dzięki FB jestem w stałym kontakcie z rodziną, która teraz jest 400 km ode mnie, inna rodzina 1600 km ode mnie i przyjaciółmi oddalonymi o 300 km i nie płacę tysięcy za rozmowę.
No, strasznie dziecinne to dbanie o bliskie sobie osoby ;)
Moi rodzice i 4 rodzeństwamieszka 470 km ode mnie. Rodzina żony też.
I jakoś bez FB i innych łats apów i srapów żyjemy i się kochamy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2020-07-18, 12:47

ToTylkoJa pisze: 2020-07-18, 12:33 A ja dzięki FB jestem w stałym kontakcie z rodziną, która teraz jest 400 km ode mnie, inna rodzina 1600 km ode mnie i przyjaciółmi oddalonymi o 300 km i nie płacę tysięcy za rozmowę.
No, strasznie dziecinne to dbanie o bliskie sobie osoby ;)
A gdyby nie bylo FB to bys chociaz od czasu do czasu ich odwiedzila.
Od kad sa takie rzeczy jak FB to ludzie zaczeli uwazac ze kontakt osobisty nie jest wazny.
Wystarczy szybko odpowiedziec na FB i odwiedziny mamy zaliczone.
Po co np. we dwoje z zona czy z przyjaciolmi jechac na wycieczke, jak mozna samemu i przeslac wszystkim zdjecia. Gdzie w tym jest ludzki kontakt?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-18, 13:11

Bo jak zwykle z pozytecznych i pomocnych narzedzi ludzie robia sobie cel sam w sobie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2020-07-18, 13:20

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-18, 13:11 Bo jak zwykle z pozytecznych i pomocnych narzedzi ludzie robia sobie cel sam w sobie.
Najbardzij niepokojace jest to ze nie zauwazaja ze sa uzaleznieni.
W psychologii znany jest przyklad z przyneta w malej klatce przez które j kraty nie da sie wyciagnac przynety.
Malpa jak zlapie przynete to juz jej nie pusci i nie ucieknie chocby jakis drapieznik ja atakowal lub przyszedl ten co zastawil pulapke.
Malpa caly czas jest na zewnatrz i czuje sie wolna ale nie porzuci przynety ktora jest wewnatrz klatki.
Tak samo jest z nowymi technologiami, jak ludzie to zlapia to nie puszcza i choc sa zlapani jak ta malpa, to beda ciagle uwazac ze nie sa zlapani, bo sa na zewnatrz klatki. Beda twierdzic ze nie sa uzaleznieni bo moga w kazdej chwili zostawic przynete i odejsc, ale jednak nie potrafia zostawic przynety i tkwia przy niej.
Ostatnio zmieniony 2020-07-18, 13:24 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-07-18, 13:41

Odwiedzam wtedy, kiedy mogę.
Ale nie jestem w stanie wydać na bilety 700 zł co miesiąc.
Teraz nie jestem w stanie, z przyczyn niezależnych ode mnie, spotkać się z osobą z mojej najbliższej rodziny, przez jakieś 4-5 miesięcy. Zorganizowałam spotkanie wtedy, kiedy jest to możliwe, ale nie było możliwe przez te 4 miesiące i nie miałam na to wpływu.
Facebook, what's up, Skype to bardzo fajne narzędzia, które pomagają, kiedy nie możesz sobie pozwolić, żeby wydać tysiąc złotych na bilety każdego miesiąca.
Nie rozumiem totalnego potępienia tych platform, bo problem jest dopiero wtedy, kiedy mają one ZASTĄPIĆ realny kontakt, a nie (do czego używają ich ludzie niezależnieni) pomóc, kiedy zbyt trudno jest zorganizować realne spotkanie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2020-07-18, 14:18

To zwroc uwage na to ile razy tak naprawde masz ta potrzebe kontaktu, wsrod tych wszystkich kontaktow jakie robisz np. na FB?
Cy nie widzisz drugiej strony medalu ze marnujesz czas na kontakt z tymi ktorzy sa kolo ciebie?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-18, 14:29

Jozku - To Tylko Ja wyjasnila najlepiej jak mogla i w pelni wystarczajaco.
Po coz szukasz jakiegos drugiego dna.
kto ma problem to bedzie go mial w kontaktach z ludzmi, a kto nie ma to tym bardziej pozytecznie wykorzysta odpowiednie urzadzenia ku temu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2020-07-18, 14:47

Zgadza sie, ale jesli sie nie bedzie o tym mowilo i wyszczegolnialo o co chodzi to marnie bedzie z zauwazeniem gdzie sie konczy pozyteczne wykozystanie technologii, a zaczyna uzaleznienie.
Poza tym nie pisalem tego personalnie do To tylko ja, a jedynie odnioslem sie do argumentow, ktore tez same w sobie moga byc objawem uzaleznienia.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Konwalia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Konwalia » 2020-07-18, 16:07

Nie chcę mieć konta na FB, ale muszę, tak. Bo kiedy były ograniczenia w kościołach, zespół uwielbienia nagrywał piosenkę zdalnie. I gdyby nie FB, to bym się nie załapała na nagrywanie. Takie czasy, trzeba mieć FB.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2020-07-18, 17:39

Konwalia pisze: 2020-07-18, 16:07 Nie chcę mieć konta na FB, ale muszę, tak. Bo kiedy były ograniczenia w kościołach, zespół uwielbienia nagrywał piosenkę zdalnie. I gdyby nie FB, to bym się nie załapała na nagrywanie. Takie czasy, trzeba mieć FB.
Dokonałaś więc wyboru zgodnie z własną wolą.
Nikt Cię nie zmusił?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Konwalia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Konwalia » 2020-07-18, 17:55

Ja się czuję zmuszona, bo chciałabym mieć dostęp do takich przedsięwzięć bez Facebooka. Co jest złego w śpiewaniu i nagrywaniu? Zresztą, nie będę się nikomu tłumaczyć. Piszę, co widzę, a widzę, że Facebook jest wszędzie.

ODPOWIEDZ