Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: Ate » 2023-06-02, 20:23

No mówię, przecież to jest wyrocznia i psychiatra w jednym.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-02, 20:27

Ate pisze: 2023-06-02, 20:23 No mówię, przecież to jest wyrocznia i psychiatra w jednym.
Werbalizowanie nie trafi w głuchego.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: Andy72 » 2023-06-02, 20:29

Aby uznać objawienia musi je uznać miejscowy biskup.
Należy zachować ostrożność, bo nie tylko to sprawa choroby psychicznej, ale często są to sprawy demoniczne,
A nawet jest mniejszym złem odrzucenie prawdziwych, zwłaszcza gdy są ścisłe prywatne, skierowane do konkretnej osoby, niż przyjąć fałszywe.
Jakie owoce objawienia? Jeśli tylko pompują balonik ego, dają poczucie wybraństwa i klękajcie narody to należy je odrzucić. Wyznacznikiem może być pokora wizjonera.
Niegdyś w usenecie był niejaki cbnet, który chwalił Lenina i Hitlera, uważając ich za dwóch proroków z Apokalipsy, a poza tym uważał się za mistyka, któremu pokazal się "Bóg"
Mahomet też miał objawienie, treść przekazał mu anioł wielki jak stodoła, treść nie zgadzała się co prawda z Ewangelią
6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andy72 » 2023-06-03, 03:25

Może tu za mocno dowaliłem faraonowi, może Ate chodziło o to by zaogniać konflikty i faraon miał jej poparcie jedynie koniunkturalnie.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 843 times
Been thanked: 688 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-03, 05:19

@Ate chcesz to wierz faraonowi, przecież ja ci nie zabraniam. Możesz jak dla mnie nawet wierzyć że kałuża na chodniku przypomina Ci Matkę Bożą.
Ale ja mogę powiedzieć że ja nie wierze w jego objawienia. Jestem wyrocznią dla siebie samej.
I jakie były owoce tych objawień?
Kazał komuś , z tego co czytałam, natarczywie, je spisywać, i jeszcze objawiając osobie trzeciej, tutaj Markowi, że jest wybrany do spisywania ich czy coś. Jak dostał odmowę, to zaczęły się jakieś ceregiele.
No naprawdę, nie trzeba wyrocznią żeby stwierdzić, że to lipa już na starcie.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andy72 » 2023-06-03, 05:30

Myślę że Ate nie wierzy faraonowi, tylko przyszła na forum dzielić ludzi, wytrzymała kilka miesięcy, pewnie teraz odejdzie, potem wróci z nowym nickiem i nową historyjką.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2023-06-03, 08:10

Św. JoK w kontekście wewnętrznych doświadczeń dyskursywnych pisał (parafraza z pamięci) "Lepiej nie przyjąć prawdy, niż przyjąć kłamstwo."
Od "doświadczenia" do owocu może upłynąć wiele lat, a "ziarno" równie dobrze może obumrzeć.

Owocem doświadczenia Boga w Jezusie Chrystusie poprzez Ducha Świętego jest miłość.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2023-06-03, 09:23

Z przykrością stwierdzam, że niniejsze Forum coraz bardziej upodabnia się do wielu innych forów. Także mających w swojej nazwie odniesienie do katolicyzmu.
Mianowicie, coraz więcej chamstwa. Coraz więcej złośliwości. Coraz więcej postów ad personam. I to nieprzyjemnych. Zanika dyskusja merytoryczna. Dyskutanci odnoszą się do osób, a nie do publikowanych treści.
Następuje też obniżanie poziomu. Nie tylko w zakresie odnoszenia się do innych uczestników, ale także coraz więcej ogłupiających tematów. Głupich uwag. Zastanawiam się, czy jest znak czasu? Czy główne media epatujące emocjami, głównie złymi, nie narzucają sposobu prowadzenia rozmów oraz tematyki.
Ale też są na forum osoby kulturalne. Wcale nie mało. Jednak one najrzadziej zabierają głos. Szkoda, bo może gdyby zwiększyły aktywność, to atmosfera byłaby lepsza, łagodniejsza.
Przecież można mieć zdanie przeciwne i bez agresji rzeczowo dyskutować. Wysoko cenię osoby, które potrafią kulturalnie wypowiadać swoje poglądy. Bez arogancji. Bez usilnego przekonania, że tylko one mają rację, a cała reszta jest w błędzie. Z jednej strony głosi się hasła o tolerancji, a z drugiej nie toleruje się zdań odmiennych. Wydaje mi się, że w grę wchodzi poprawność polityczna. Bardzo zlewicowana. Akceptująca tyko to, co lewicowe i ostro sprzeciwiająca się temu, co nie jest lewicowe. Na Forum nieco inaczej, bo osoby o lewicowych poglądach nie mają to dominującej większości. Ale nie chodzi mi o lewicowość czy prawicowość, ale o przekonanie do własnych racji i na siłę narzucanie ich innym. I to w sposób nieprzyjemny. Puszczają nerwy. Stąd emocjonalne odzywki.
Zastanawiam się, czy nie dołożyć pracy moderatorom i zgłaszać wszystkie takie posty. Ale czy odważą się interweniować? Czy nie będą się bali, że obrażalscy będą żądać likwidacji kont? Już wiele osób tak czyniło. I wiele z nich wróciło. Incognito, choć potem się wygadują, że zmienili nicki. Ale nie wszyscy zmieniają sposoby narracji.

Na górze każdej strony jest napis:
b]Forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.[/b]
Czy nie powinno to zobowiązywać do kulturalnych wypowiedzi i przyjaznego stosunku do bliźnich?
A nade wszystko nie dyskutowania z kimś, ale o czymś. Na jakiś temat. Bez odnoszenia się do samych dyskutantów.

Wyżaliłem się. Także dlatego, że i ja nie jestem wolny od jakichś uwag, które moga kogoś zaboleć. Choć staram się. Staram się też nie odpowiadać na chamskie zaczepki czy złośliwe oceny mnie, zamiast odnoszenia się do tematu rozmowy.
Zastanawiam się też, czy nawet zawierające jakieś złośliwości odniesienie się do tematu musi niektórych prowokować do złośliwości kierowanych do autorów postów?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2023-06-03, 09:28

Tak się @Andej zastanawiam czy mnie zakwalifikowałbyś do osób "lewicowych" czy "prawicowych" :)
I nie pytam ze złą intencją. Te dwa pojęcia kojarzą mi się (może błędnie) z polityką, a jak wiesz ja staram się być (może błędnie) apolityczny.
Więc z czystej ciekawości - jestem z lewej czy z prawej?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Ate » 2023-06-03, 09:31

Andy72 pisze: 2023-06-03, 05:30 Myślę że Ate nie wierzy faraonowi, tylko przyszła na forum dzielić ludzi, wytrzymała kilka miesięcy, pewnie teraz odejdzie, potem wróci z nowym nickiem i nową historyjką.
Kolejny prorok sie znalazl, lepiej wiesz co kto mysli :) i niby kogo na forum podzielilam? Konkrety!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2023-06-03, 09:44

@Ate jest po prostu nieco "niedoodnaleziona" jak my wszyscy :ymhug:
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: faraon » 2023-06-03, 10:30

sądzony pisze: 2023-06-03, 09:28 Tak się @Andej zastanawiam czy mnie zakwalifikowałbyś do osób "lewicowych" czy "prawicowych" :)
I nie pytam ze złą intencją. Te dwa pojęcia kojarzą mi się (może błędnie) z polityką, a jak wiesz ja staram się być (może błędnie) apolityczny.
Więc z czystej ciekawości - jestem z lewej czy z prawej?
Sadzony, mysle ze z prawej strony jestes prawicowy, a z lewej lewicowy, z przodu centralny, a stylu plecowy. Andej chyba tak samo, choc mu sie nie przygladalem. ;)
Ja czasami mam odwrotnie, jak zaloze podkoszulek w odwrotna strone. =)) Ale zwykle dosc szybko sie poprawiam. :D
Ostatnio zmieniony 2023-06-03, 10:31 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2023-06-03, 11:50

sądzony pisze: 2023-06-03, 09:28 Więc z czystej ciekawości - jestem z lewej czy z prawej?
Wydaje mi się, że w zakresie liberalizmu obyczajowego jesteś lewicowy. A w zakresie przywiązania do niektórych wartości tradycyjnych, w szczególności wiar, jesteś prawicowy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: faraon » 2023-06-03, 12:05

Czyli ogolnie niezorientowany. ;)

Dodano po 14 minutach 7 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-06-03, 05:19 @Ate chcesz to wierz faraonowi, przecież ja ci nie zabraniam. Możesz jak dla mnie nawet wierzyć że kałuża na chodniku przypomina Ci Matkę Bożą.
Ale ja mogę powiedzieć że ja nie wierze w jego objawienia. Jestem wyrocznią dla siebie samej.
I jakie były owoce tych objawień?
Kazał komuś , z tego co czytałam, natarczywie, je spisywać, i jeszcze objawiając osobie trzeciej, tutaj Markowi, że jest wybrany do spisywania ich czy coś. Jak dostał odmowę, to zaczęły się jakieś ceregiele.
No naprawdę, nie trzeba wyrocznią żeby stwierdzić, że to lipa już na starcie.
Jesli juz cos piszesz o kims, to raczej zacytuj, a nie pisz swojej interpretacji tego co ktos napisal, bo to nieuczciwe.
Juz ci na to zwrocilem uwage, ze pominelas jedno slowo ktore zmienia sens i tresc wpisu, wiec nie wprowadzaj innych w blad podajac jedynie swoje interpretacje czyichs wpisow.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Ewolucja św. Pawła

Post autor: faraon » 2023-06-03, 14:56

Chyba masz racje, bo mi nawet powiedziano o 10,5 roku, ktore jest 3x po 3.5 roku i chyba teraz rozumiem o co chodzilo. 3,5 roku nauki + 2x 3,5 roku (7 lat) nawrocenia.
Jeszcze ten stary jozek bedzie mi tak dlugo przeszkadzal. :(
Do konca listopada 2025.
Ostatnio zmieniony 2023-06-03, 15:15 przez faraon, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ