Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: adampiotr » 2021-10-28, 13:35

Nie zakładam nowego tematu. Mozecie mi wyjaśnić dlaczego po śmierci małżeństw nie będzie ?

Gdzieś tak usłyszałem ,ze bycie księdzem będzie do końca a małżeństwo juz nie ?
Trochę to dziwne dla mnie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19236
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-28, 15:09

Ponieważ w Niebie będziemy w znacznie silniejszej relacji z wszystkimi innymi zbawionymi, niż teraz jesteśmy z Żoną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15053
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4236 times
Been thanked: 2968 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2021-10-28, 18:17

A poza tym w niebie nie będzie innych kapłanów (jako osoba pełniąca/spełniająca funkcję) niż Arcykapłan Jezus Chrystus, nie będzie specjalnego nieba dla prezbiterów, - tak mi duch i duch podpowiada, że wszyscy będziemy równi. Oczywiście piszę o czasie po Armagedonie i Apokalipsy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

orzeszku

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: orzeszku » 2021-10-28, 20:01

To fatalnie!! Ja bym nie chciała być w znacznie silniejszej relacji ze wszystkimi niż z Mężem... :((

Z drugiej strony gdzieś słyszałam, cholerka że też nie pamiętam kto i gdzie to mówił, bo świetne to było... może to było z C.S. Lewisa, a może z Chestertona...? Że obecnie trudno nam sobie wyobrazić Niebo bo nie znamy niczego innego niż nasze ziemskie potrzeby i pragnienia, więc jeśli ktoś nam mówi, że w Niebie nie będzie np. seksu bo będzie coś o wiele lepszego to trudno nam to sobie wyobrazić, gdyż jesteśmy jak chłopiec, któremu mówi się, że w Niebie nie będzie czekolady, bo będzie coś o wiele lepszego - ale chłopiec bardzo dobrze zna i lubi smak czekolady więc w tym momencie koncentruje się tylko na tym, że nie będzie tego jakże realnego dla niego przysmaku, zaś tego "co lepsze" nie może sobie wyobrazić, bo jest dla niego niezdefiniowane, tajemnicze, nieznane. Stąd bardziej przemawia do niego braku przyjemności znanej niż obietnica przyjemności nieznanej.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2021-10-28, 22:11

Bedzie Milosc, taka ktora na ziemi jest chyba nieznana.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-10-29, 08:43

Ale Chrystus tlumaczyl ze na górze ze juz nie będzie małżonków, powod czyli powstawanie nowego życia odejdzie.A poza tym co z tymi ci mieli po dwich sakramentalnych małżonków bo przeszli przez etap wdowy wdowca? Trójkącik?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19236
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-29, 08:56

orzeszku pisze: 2021-10-28, 20:01 To fatalnie!! Ja bym nie chciała być w znacznie silniejszej relacji ze wszystkimi niż z Mężem... :((
Z mężem też będziesz miała silniejszą relację.
Z drugiej strony gdzieś słyszałam, cholerka że też nie pamiętam kto i gdzie to mówił, bo świetne to było... może to było z C.S. Lewisa, a może z Chestertona...? Że obecnie trudno nam sobie wyobrazić Niebo bo nie znamy niczego innego niż nasze ziemskie potrzeby i pragnienia, więc jeśli ktoś nam mówi, że w Niebie nie będzie np. seksu bo będzie coś o wiele lepszego to trudno nam to sobie wyobrazić, gdyż jesteśmy jak chłopiec, któremu mówi się, że w Niebie nie będzie czekolady, bo będzie coś o wiele lepszego - ale chłopiec bardzo dobrze zna i lubi smak czekolady więc w tym momencie koncentruje się tylko na tym, że nie będzie tego jakże realnego dla niego przysmaku, zaś tego "co lepsze" nie może sobie wyobrazić, bo jest dla niego niezdefiniowane, tajemnicze, nieznane. Stąd bardziej przemawia do niego braku przyjemności znanej niż obietnica przyjemności nieznanej.
Amen.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: adampiotr » 2021-10-29, 13:43

Oczywiście zgoda. Tylko trochę to nie fair, ze jedni są w małżeństwie tutaj na ziemi, a Ci co nie doznali tego to po śmierci juz nie będzie troche to tak bez sensu no ale ok.
Ostatnio zmieniony 2021-10-29, 13:43 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-10-29, 13:59

adampiotr pisze: 2021-10-29, 13:43 Oczywiście zgoda. Tylko trochę to nie fair, ze jedni są w małżeństwie tutaj na ziemi, a Ci co nie doznali tego to po śmierci juz nie będzie troche to tak bez sensu no ale ok.
No popatrz, nie będziesz tez małym Chińczykiem, nie będziesz tez Hinduska z kadry niedotykalnych.To dopiero niesprawiedliwość...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2021-10-29, 14:16

Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-29, 13:59
adampiotr pisze: 2021-10-29, 13:43 Oczywiście zgoda. Tylko trochę to nie fair, ze jedni są w małżeństwie tutaj na ziemi, a Ci co nie doznali tego to po śmierci juz nie będzie troche to tak bez sensu no ale ok.
No popatrz, nie będziesz tez małym Chińczykiem, nie będziesz tez Hinduska z kadry niedotykalnych.To dopiero niesprawiedliwość...
Moim zdaniem będziesz tak "w pełni", że będziesz miał / mógł mieć w sobie wszelkie ludzkie doświadczenia.
Nie będziesz jednak tego potrzebował, bo jedynym wartościowym doświadczeniem, zarówno w niemi i na ziemi, jest Miłość.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-10-29, 15:54

sądzony pisze: 2021-10-29, 14:16
Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-29, 13:59
adampiotr pisze: 2021-10-29, 13:43 Oczywiście zgoda. Tylko trochę to nie fair, ze jedni są w małżeństwie tutaj na ziemi, a Ci co nie doznali tego to po śmierci juz nie będzie troche to tak bez sensu no ale ok.
No popatrz, nie będziesz tez małym Chińczykiem, nie będziesz tez Hinduska z kadry niedotykalnych.To dopiero niesprawiedliwość...
Moim zdaniem będziesz tak "w pełni", że będziesz miał / mógł mieć w sobie wszelkie ludzkie doświadczenia.
Nie będziesz jednak tego potrzebował, bo jedynym wartościowym doświadczeniem, zarówno w niemi i na ziemi, jest Miłość.
Bog sam wystarczy. ( Teresa z Avila) Bog jest Miloscia, a nie miłość jest Bogiem. (Pismo Sw)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5464
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 867 times
Been thanked: 1431 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2021-10-30, 13:21

w obchodach Halloween pojawiają się "elementy satanistyczne", takie jak "kult śmierci i przemocy". - Sam spotkałem grupę młodzieży, która wiązała kulty satanistyczne z ostatnim dniem października. Jeśli obchodzenie Halloween wiąże się z jakimiś elementami kultu śmierci lub szatana, może być niebezpieczne i pociągać za sobą zagrożenia duchowe - twierdzi ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".
Jednocześnie zastrzegł, że udział w organizowanych z okazji Halloween zabawach nie musi być grzechem, lecz jedynie "czymś, co nie jest dobre i dlatego należy tego unikać".

wklejam, bo mi sie podoba takie podejscie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Efezjan » 2021-10-30, 14:11

Ciekawa pisze: 2021-10-26, 20:33 Jakoś wierze Młodej , że na tym forum niektóre osobniki są mega destrukcyjnymi osobami. Of kors of kors, wierzącymi no jak.
Tylko Młoda mogła jakoś nie być na naszym forum - odseparować się od 'destrukcyjnych osób', jak to napisałaś, a nie zrobiła nic, by odseparować się od przemocy domowej...? Forum daleko, dom blisko. Najpierw trzeba rozwiązać sprawę związaną z domem. To powinno być priorytetem.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: adampiotr » 2021-10-30, 14:13

Skoro sam Bóg wystarcza to po co w takim razie małżeństwa na ziemi. Troche się mozna pogubić.
Halloween.Co do Halloween ale czy zabawa w cukierki to musi byc od razu złe ? Bo nie wiadomo o jakie zabawy chodzi? Ciekawy jestem jakie to zabawy ?
Ostatnio zmieniony 2021-10-30, 14:15 przez adampiotr, łącznie zmieniany 2 razy.

Ciekawa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Ciekawa » 2021-10-30, 14:26

adampiotr pisze: 2021-10-30, 14:13 Skoro sam Bóg wystarcza to po co w takim razie małżeństwa na ziemi. Troche się mozna pogubić.
Halloween.Co do Halloween ale czy zabawa w cukierki to musi byc od razu złe ? Bo nie wiadomo o jakie zabawy chodzi? Ciekawy jestem jakie to zabawy ?
No mi Bóg nie wystarcza. I Bóg dlatego dał nam płeć przeciwną, aby człowiek nie był sam . Ci co mówią ze Bóg wystarcza, to są chyba Święci.
Halloween- nie musi być od razu złe i sądzę nawet, że złe nie jest , mimo straszenia egzorcystów.

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
Efezjan pisze: 2021-10-30, 14:11
Ciekawa pisze: 2021-10-26, 20:33 Jakoś wierze Młodej , że na tym forum niektóre osobniki są mega destrukcyjnymi osobami. Of kors of kors, wierzącymi no jak.
Tylko Młoda mogła jakoś nie być na naszym forum - odseparować się od 'destrukcyjnych osób', jak to napisałaś, a nie zrobiła nic, by odseparować się od przemocy domowej...? Forum daleko, dom blisko. Najpierw trzeba rozwiązać sprawę związaną z domem. To powinno być priorytetem.
Oj oj oj, co za niezrozunienie tego, jak działa ofiara przemocy domowej i tego, że nie każdy może odseparować się od sprawcy przemocy z wielu wielu przyczyn. Polecam poczytać na ten temat, zanim będzie się komuś fundowało teksty w stylu: mogłaś się odciąć. Czasami takie forum to jedyna deska ratunku.

ODPOWIEDZ