Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-04-28, 15:38

sądzony pisze: 2023-04-28, 15:33 A jest coś takiego jak podgląd obserwowanych?
Jeśli wybrałeś opcję zakładki, to wystarczy, że później wejdziesz w "Panel zarządzania kontem" -> "Ogólne" -> "Zakładki".
Ostatnio zmieniony 2023-04-28, 15:38 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2023-04-28, 15:40

Chyba coś mi nie działa. Ok. Pomęczę się z tym później. Teraz muszę wiać. Pozdrawiam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-04-28, 15:40

W tym samym miejscu jest też "obserwowane". Czyli jeśli wybrałeś obserwowanie tematu, to wtedy można w ten sposób znaleźć: "Panel zarządzania kontem" -> "Ogólne" -> "obserwowane"

sądzony pisze: 2023-04-28, 15:33 A napiszcie coś w tym temacie:
viewtopic.php?p=303665&hilit=dusza%2C+c ... ch#p303665

chcę zobaczyć czy działa
Znalazłeś to poprzez wyszukiwarkę, więc słowo kluczowe jest zaznaczone kolorem. Nie wiem, czy w ten sposób oznaczy Ci się właściwy temat, czy tylko jego wersja z kolorem. Może spróbuj bez wyszukiwarki, oznaczyć ten temat: viewtopic.php?t=335&start=345 (to jest ten sam, tylko że w wersji oryginalnej, a więc bez oznaczenia wyszukiwarki. Nie wiem, czy ta różnica ma jakieś znaczenie, ale jest to chyba możliwe, że ma)
Niech ktoś inny tam napisze, bo ja się nie znam na temacie duszy, więc nie wiem, co tam napisać.
Ostatnio zmieniony 2023-04-28, 15:51 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 5 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5312
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2023-04-28, 15:58

dusza - latwo sie wzrusza
a cialo - dosyc pomalu
:p
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2023-04-28, 20:08

M. już chyba zbyt stary jestem na te komputery, ale działa wydaje mi się, że działa.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-04-28, 20:12

sądzony pisze: 2023-04-28, 20:08 ale działa wydaje mi się, że działa
A co w końcu wybrałeś: obserwowanie tematu, czy zakładkę? Pytam i z ciekawości, i po to, żeby się zorientować czego oczekujesz: powiadomień o nowych postach, czy tylko żeby było w zakładce. Fajnie, że działa, ale ciekawa jestem co konkretnie działa i jak.

Dodano po 11 minutach 55 sekundach:
Dodałam sobie na próbę zakładkę w tym temacie i jest teraz informacja o tym wątku w panelu zarządzania kontem (opisałam powyżej). Można sobie kliknąć w to i przenosi tutaj. Czyli da się wejść w tę kategorię i szybciej znaleźć. Może być to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy zapomnieć o istnieniu jakiegoś tematu, który wydaje nam się wartościowy.
Ostatnio zmieniony 2023-04-28, 20:26 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2023-04-28, 20:26

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-04-28, 20:24
sądzony pisze: 2023-04-28, 20:08 ale działa wydaje mi się, że działa
A co w końcu wybrałeś: obserwowanie tematu, czy zakładkę? Pytam i z ciekawości, i po to, żeby się zorientować czego oczekujesz: powiadomień o nowych postach, czy tylko żeby było w zakładce. Fajnie, że działa, ale ciekawa jestem co konkretnie działa i jak.

Dodano po 11 minutach 55 sekundach:
Dodałam sobie na próbę zakładkę w tym temacie i jest teraz informacja o tym wątku w panelu zarządzania kontem (opisałam powyżej). Można sobie kliknąć w to i przenosi tutaj. Czyli da się wejść w tę kategorię i szybciej znaleźć. Może być to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy zapomnieć o istnieju jakiegoś tematu, który wydaje nam się wartościowy.
W sumie nie wiem jak to zrobiłem, ale jest tak:


Obrazek

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2023-04-28, 20:24 Może być to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy zapomnieć o istnieniu jakiegoś tematu, który wydaje nam się wartościowy.
No ja czasem chcę wrócić do tematu, który kiedyś był i nie zawsze umiem go odnaleźć. Tym bardziej, że nie zawsze dobrze pamiętam tytuł.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

wXlfX

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: wXlfX » 2023-04-30, 18:59

Co w przypadku, gdy mimo wyspowiadania się grzechy nadal się przypominają i czuję się wyrzuty sumienia?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2023-04-30, 19:10

wXlfX pisze: 2023-04-30, 18:59 Co w przypadku, gdy mimo wyspowiadania się grzechy nadal się przypominają i czuję się wyrzuty sumienia?
Wtedy przypomnieć sobie postanowienie dokonane podczas spowiedzi. Bo grzechy te przypominają się po to, aby solidniej i skuteczniej z nimi walczyć.
A wyrzuty sumienia czujesz nie tyle z powodu grzechów, z których się wyspowiadałeś, ale dlatego, że wciąż je powtarzasz. Dlatego, że znów obciążają Twoje sumienie. Te wyrzuty są wezwaniem do gorętszej walki z tymi grzechami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5312
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2023-04-30, 19:29

wXlfX pisze: 2023-04-30, 18:59 Co w przypadku, gdy mimo wyspowiadania się grzechy nadal się przypominają i czuję się wyrzuty sumienia?
w depresji występują bardzo często natrętne myśli
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: faraon » 2023-05-01, 00:34

Depresja co stan nieladu wewnetrznego, a to powoduje wiele roznorakich objawow.
To cos w rodzaju konsternacji, w ktorej wszelkie prawa logiki, nie odzwierciedlaja sie w wewnetrznym przekonaniu.
Moze to miec dwa przeciwstawne kierunki, jeden wzgledem wiary i realiow zycia, a drugi odwrotnie.
Poukladanie tych roznic powodujacych konsternacje, w swoista logike, daje ulge w depresji.
Glownym czynnikiem jest tu wlasciwe rozumienie wiary i otaczajacej nas rzeczywistosci.
A tak IMHO, to ta logika musi zawierac jedna i druga rzeczywistosc jednoczesnie, a nie wykluczac je nawzajem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6137
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 870 times
Been thanked: 703 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: CiekawaXO » 2023-05-01, 08:43

wXlfX pisze: 2023-04-30, 18:59 Co w przypadku, gdy mimo wyspowiadania się grzechy nadal się przypominają i czuję się wyrzuty sumienia?
To oznacza że masz problem w zaakceptowaniu faktu, że Jezus przebacza. I nie, nie masz depresji. Powinieneś popracować nad tym obszarem wiary,nie traktować Boga tylko jakio sędziego, ale jako kogoś, kto przyszedł dać wyzwolenie od grzechu. I że Ci przebaczył i dawno już tych grzechów nie pamięta.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Susanna » 2023-05-01, 09:01

wXlfX pisze: 2023-04-30, 18:59 Co w przypadku, gdy mimo wyspowiadania się grzechy nadal się przypominają i czuję się wyrzuty sumienia?
Jezus wybaczył, było rozgrzeszenie, pokuta, więc lepiej ignorować te wyrzuty sumienia.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5312
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2023-05-01, 11:31

widze tu kilku znawcow depresji
tez z autopsji, jak ja? ;)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2023-05-01, 11:50

Koniec świata blisko. Drapieżniki i ofiary w jednej norze. Naukowcy zaobserwowali dziwne zachowanie zwierząt https://wydarzenia.interia.pl/zagranica ... ign=chrome
Czy to nie pierwsze oznaki idylli, która nas czeka po paruzji?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ