Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14814
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2023-01-25, 18:22

sądzony pisze: 2023-01-23, 21:39 Ja nie mam serwera.
Nie masz, bo ci chwilowo zamknęli :p
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Ate » 2023-01-26, 18:34

Kiedy mam mieć jakikolwiek kontakt z NFZ to automatycznie robię się chora... Gadają, by płodzić dzieciaki, dla których jest potem problem z dostaniem się o czasie na NFZ do specjalisty. I co z tego, że płacę składki, skoro i tak muszę dodatkowo płacić prywatnie za wizytę, na którą nie mogę czekać na dostępny termin NFZ, bo jest określony czas na wykonanie danego badania, by miało wartość diagnostyczną i ewentualne skuteczne leczenie dziecka...

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-01-28, 23:25

Albertus pisze: 2023-01-28, 09:54
sądzony pisze: 2023-01-28, 09:18
Albertus pisze: 2023-01-27, 21:22 Jak widzimy człowiek który miał złego ducha był w synagodze...
Rozumiem więc, że opętanych możemy spotkać w kościele?
Raczej nie. Synagoga to nie było stałe miejsce obecności Chrystusa a kościół jest. Poza tym jednym z objawów opętania jest awersja wobec poświęconych miejsc i przedmiotów.Ale nie jestem egzorcystą.

Natomiast z tego że w synagodze był człowiek który miał w sobie złego ducha może wynikać to że tacy ludzie mogą jakoś funkcjonować w społeczeństwie bez widocznych objawów a nawet bywać w miejscach zgromadzeń o charakterze religijnym.A już na pewno uczestniczyć w jakichś marszach protestacyjnych, wiecach itp.
Na pewno? Skąd to wiesz?
:))
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Albertus » 2023-01-28, 23:36

Ojciec.Pablito pisze: 2023-01-28, 23:25
Albertus pisze: 2023-01-28, 09:54
sądzony pisze: 2023-01-28, 09:18
Albertus pisze: 2023-01-27, 21:22 Jak widzimy człowiek który miał złego ducha był w synagodze...
Rozumiem więc, że opętanych możemy spotkać w kościele?
Raczej nie. Synagoga to nie było stałe miejsce obecności Chrystusa a kościół jest. Poza tym jednym z objawów opętania jest awersja wobec poświęconych miejsc i przedmiotów.Ale nie jestem egzorcystą.

Natomiast z tego że w synagodze był człowiek który miał w sobie złego ducha może wynikać to że tacy ludzie mogą jakoś funkcjonować w społeczeństwie bez widocznych objawów a nawet bywać w miejscach zgromadzeń o charakterze religijnym.A już na pewno uczestniczyć w jakichś marszach protestacyjnych, wiecach itp.
Na pewno? Skąd to wiesz?
:))
Nie na pewno. To tylko domysły. Tak jak napisałem - to tylko może wynikać z tego że w synagodze był człowiek który miał w sobie złego ducha.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3309
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-28, 23:49

Albertus pisze: 2023-01-28, 09:05
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-28, 08:14
podobne rzeczy wystepuja w Medjugorie , czasami zawyje jakiś.
kiedys byla taka sytuacja w niepokalanowie.. Był czlowiek nawracajacy się i dostal wielkiego zwatpienia takiego bardzo głebokiego , ze to wszystko zwidy , psychika imaginacje podswiaome pragnienia , samooszukiwanko ze to wszystko bez sensu. i jak to pomyslał i prawie emocjonalnie przyjał ta " naukę " do" rozważenia" to za jakąś sekundę dwie po drugiej stronie placu zaczeła sie manifestacja i jakis " kosmaty dał głos "
poziom wiary u takiego " szkiełko i oko in statu nascendii mędrca" wzrósł niebotycznie. :) Chwała Panu Bogu Najwyższemu.
Z tymi "wyciami" w dzisiejszych czasach to jednak mam wątpliwości.

Może dlatego że byłem kiedyś świadkiem kilku takich sytuacji i raczej skłaniam się ku przypuszczeniu że to może być czasem też taka "moda religijna" na takie zachowania u ludzi którzy mają nadzieję że egzorcyzm rozwiąże łatwo i szybko ich problemy wewnętrzne.

Oczywiście mogę się też mylić. Poza tym to jak najbardziej wierzę w autentyczną możliwość opętania czy realnego wpływu demonów na człowieka.
Jednak nie możemy też w niektórych przypadkach wykluczyć że jest to udawany spektakl.Może nieświadomie albo nie całkiem świadomie ale jednak udawany.
Tyle ze tam nie ma takich " duchackich" uroczystości tylo takie tradycyjne..A poza tym było to jeszcze przed wejściem do bazyliki. Poza tym prawdopodobieństwo trafienia watpliowosc w umyśle a wydarcie się " wyjca" i czas miedzy nimi około sekundy dwóch jet dość niska. ☺

Dodano po 4 minutach 16 sekundach:
Ojciec.Pablito pisze: 2023-01-28, 23:25
Albertus pisze: 2023-01-28, 09:54
sądzony pisze: 2023-01-28, 09:18
Albertus pisze: 2023-01-27, 21:22 Jak widzimy człowiek który miał złego ducha był w synagodze...
Rozumiem więc, że opętanych możemy spotkać w kościele?
Raczej nie. Synagoga to nie było stałe miejsce obecności Chrystusa a kościół jest. Poza tym jednym z objawów opętania jest awersja wobec poświęconych miejsc i przedmiotów.Ale nie jestem egzorcystą.

Natomiast z tego że w synagodze był człowiek który miał w sobie złego ducha może wynikać to że tacy ludzie mogą jakoś funkcjonować w społeczeństwie bez widocznych objawów a nawet bywać w miejscach zgromadzeń o charakterze religijnym.A już na pewno uczestniczyć w jakichś marszach protestacyjnych, wiecach itp.
Na pewno? Skąd to wiesz?
:))
Nie boj się, w swiatyniach unitarianskich na pewno do takich gorszacych sytuacji nie dojdzie.. " Wyjce " ujawniają się tam gdzie jest Duch Sw... 🙂

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Albertus » 2023-01-28, 23:54

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-28, 23:49
Albertus pisze: 2023-01-28, 09:05
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-28, 08:14
podobne rzeczy wystepuja w Medjugorie , czasami zawyje jakiś.
kiedys byla taka sytuacja w niepokalanowie.. Był czlowiek nawracajacy się i dostal wielkiego zwatpienia takiego bardzo głebokiego , ze to wszystko zwidy , psychika imaginacje podswiaome pragnienia , samooszukiwanko ze to wszystko bez sensu. i jak to pomyslał i prawie emocjonalnie przyjał ta " naukę " do" rozważenia" to za jakąś sekundę dwie po drugiej stronie placu zaczeła sie manifestacja i jakis " kosmaty dał głos "
poziom wiary u takiego " szkiełko i oko in statu nascendii mędrca" wzrósł niebotycznie. :) Chwała Panu Bogu Najwyższemu.
Z tymi "wyciami" w dzisiejszych czasach to jednak mam wątpliwości.

Może dlatego że byłem kiedyś świadkiem kilku takich sytuacji i raczej skłaniam się ku przypuszczeniu że to może być czasem też taka "moda religijna" na takie zachowania u ludzi którzy mają nadzieję że egzorcyzm rozwiąże łatwo i szybko ich problemy wewnętrzne.

Oczywiście mogę się też mylić. Poza tym to jak najbardziej wierzę w autentyczną możliwość opętania czy realnego wpływu demonów na człowieka.
Jednak nie możemy też w niektórych przypadkach wykluczyć że jest to udawany spektakl.Może nieświadomie albo nie całkiem świadomie ale jednak udawany.
Tyle ze tam nie ma takich " duchackich" uroczystości tylo takie tradycyjne..A poza tym było to jeszcze przed wejściem do bazyliki. Poza tym prawdopodobieństwo trafienia watpliowosc w umyśle a wydarcie się " wyjca" i czas miedzy nimi około sekundy dwóch jet dość niska. ☺
Nie wypowiem się na temat konkretnego przypadku bo nie wiem.

Natomiast uważam że lepsza jest zbyt duża ostrożność niż zbyt pochopne uznawania każdego "wycia" za autentyczny przypadek złego ducha w człowieku.Są przypadki ewidentne - na przykład jakaś nadnaturalna wiedza o rzeczach ukrytych albo nadnaturalna siła lub zjawiska towarzyszące. Samo wycie i tarzanie sie po ziemi to moim zdaniem za mało.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3309
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-28, 23:56

sądzony pisze: 2023-01-28, 09:29
Albertus pisze: 2023-01-28, 09:24
sądzony pisze: 2023-01-28, 09:18
Wypadałoby stwierdzić, że "opętanie" to "brak otwarcia na relację, rozmowę, zmianę, rozwój, dystans, wyjścia ze swej zatwardziałości".
Tyle że nie byłaby to prawda.
Ja się nie upieram. To nie moja hipoteza.
A co to jest zatwardzialosc serca? Taki o Pio był zatawrdzialy?

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
Albertus pisze: 2023-01-28, 23:54
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-28, 23:49
Albertus pisze: 2023-01-28, 09:05
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-28, 08:14
podobne rzeczy wystepuja w Medjugorie , czasami zawyje jakiś.
kiedys byla taka sytuacja w niepokalanowie.. Był czlowiek nawracajacy się i dostal wielkiego zwatpienia takiego bardzo głebokiego , ze to wszystko zwidy , psychika imaginacje podswiaome pragnienia , samooszukiwanko ze to wszystko bez sensu. i jak to pomyslał i prawie emocjonalnie przyjał ta " naukę " do" rozważenia" to za jakąś sekundę dwie po drugiej stronie placu zaczeła sie manifestacja i jakis " kosmaty dał głos "
poziom wiary u takiego " szkiełko i oko in statu nascendii mędrca" wzrósł niebotycznie. :) Chwała Panu Bogu Najwyższemu.
Z tymi "wyciami" w dzisiejszych czasach to jednak mam wątpliwości.

Może dlatego że byłem kiedyś świadkiem kilku takich sytuacji i raczej skłaniam się ku przypuszczeniu że to może być czasem też taka "moda religijna" na takie zachowania u ludzi którzy mają nadzieję że egzorcyzm rozwiąże łatwo i szybko ich problemy wewnętrzne.

Oczywiście mogę się też mylić. Poza tym to jak najbardziej wierzę w autentyczną możliwość opętania czy realnego wpływu demonów na człowieka.
Jednak nie możemy też w niektórych przypadkach wykluczyć że jest to udawany spektakl.Może nieświadomie albo nie całkiem świadomie ale jednak udawany.
Tyle ze tam nie ma takich " duchackich" uroczystości tylo takie tradycyjne..A poza tym było to jeszcze przed wejściem do bazyliki. Poza tym prawdopodobieństwo trafienia watpliowosc w umyśle a wydarcie się " wyjca" i czas miedzy nimi około sekundy dwóch jet dość niska. ☺
Nie wypowiem się na temat konkretnego przypadku bo nie wiem.

Natomiast uważam że lepsza jest zbyt duża ostrożność niż zbyt pochopne uznawania każdego "wycia" za autentyczny przypadek złego ducha w człowieku.Są przypadki ewidentne - na przykład jakaś nadnaturalna wiedza o rzeczach ukrytych albo nadnaturalna siła lub zjawiska towarzyszące. Samo wycie i tarzanie sie po ziemi to moim zdaniem za mało.
Raczej czesc to pękające po wielu latach emocje. Zdarza sie ale troche to inaczej wygląda.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: sądzony » 2023-01-29, 08:42

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-29, 00:02 A co to jest zatwardzialosc serca? Taki o Pio był zatawrdzialy?
Nie kumam skrótu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-01-29, 11:25

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-28, 23:53
Ojciec.Pablito pisze: 2023-01-28, 23:25
Albertus pisze: 2023-01-28, 09:54
sądzony pisze: 2023-01-28, 09:18
Albertus pisze: 2023-01-27, 21:22 Jak widzimy człowiek który miał złego ducha był w synagodze...
Rozumiem więc, że opętanych możemy spotkać w kościele?
Raczej nie. Synagoga to nie było stałe miejsce obecności Chrystusa a kościół jest. Poza tym jednym z objawów opętania jest awersja wobec poświęconych miejsc i przedmiotów.Ale nie jestem egzorcystą.

Natomiast z tego że w synagodze był człowiek który miał w sobie złego ducha może wynikać to że tacy ludzie mogą jakoś funkcjonować w społeczeństwie bez widocznych objawów a nawet bywać w miejscach zgromadzeń o charakterze religijnym.A już na pewno uczestniczyć w jakichś marszach protestacyjnych, wiecach itp.
Na pewno? Skąd to wiesz?
:))
Nie boj się, w swiatyniach unitarianskich na pewno do takich gorszacych sytuacji nie dojdzie.. " Wyjce " ujawniają się tam gdzie jest Duch Sw... 🙂
Uciekasz od pytania.
Skąd wiesz, że zły duch ujawnia się na marszach protestacyjnych i wiecach?

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
OK, mój błąd. Już widzę, że pytałem Albertusa a nie Ciebie i Albertus odpisał.

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
@Gzresznik Upadający
Skąd wiesz, że na spotkaniach unitariańskich nie ma Ducha Świętego?
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3309
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-29, 14:26

Przecież w Niego nie wierzycie. Dla was Go nie ma..Jest tylko aspektem, Odrzuciliście Go tak jak Syna Bożego. Więc dlaczego miałby być?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-29, 14:34

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-29, 14:26 Odrzuciliście Go tak jak Syna Bożego.
Wprawdzie nie podoba mi się ta rozmowa (nie mówiąc już o tym, że to off-topic) i jej forma, ale tu chyba trafiłeś w sedno, które jest często jakby zapominane.
W końcu za to Jezus został ukrzyżowany, że "Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu"/J 5,18/

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3309
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-29, 14:36

A co do marszu wiedźm od aborcji...Sporo tam było wscieklej agresji. U nas jeszcze od biedy biedy, aczkolwiek moja propozycja ze się pomodlę spotkala się z wyzwiskami i przekleństwami.
W Argentynie było jeszcze weselej. ☺

Pogoniło tez się jakiegoś" czarownika" z trasy Marszu dla Życia. Odczynial jakąś " makumbe"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: sądzony » 2023-01-29, 15:03

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-29, 14:36 A co do marszu wiedźm od aborcji...Sporo tam było wscieklej agresji.
Słowo "wiedźma" pochodzi od "wiedzieć". Swoją drogą kiedyś (chyba 3-4 lata temu) byłem na takim marszu z córką i nie spotkałem ani wścieklizny, ani agresji.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Albertus » 2023-01-29, 15:23

sądzony pisze: 2023-01-29, 15:03
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-29, 14:36 A co do marszu wiedźm od aborcji...Sporo tam było wscieklej agresji.
Słowo "wiedźma" pochodzi od "wiedzieć". Swoją drogą kiedyś (chyba 3-4 lata temu) byłem na takim marszu z córką i nie spotkałem ani wścieklizny, ani agresji.


Ale byłeś tam po to aby poprzeć hasła głoszone na tym marszu?

Spróbuj tam pójść, wyjąć różaniec i się pomodlić albo zaprezentować katolicką naukę na temat aborcji.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-01-29, 15:40

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-29, 14:26 Przecież w Niego nie wierzycie. Dla was Go nie ma..Jest tylko aspektem, Odrzuciliście Go tak jak Syna Bożego. Więc dlaczego miałby być?
:-o :-o :-o
Przecież wierzymy w Ducha Świętego. Skąd Ci przyszło do głowy, że nie wierzymy?

Dodano po 52 sekundach:
Skąd Ci przyszło do głowy, że odrzuciliśmy Syna Bożego. Całym sercem i umysłem w niego wierzymy.

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-29, 14:34
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-29, 14:26 Odrzuciliście Go tak jak Syna Bożego.
Wprawdzie nie podoba mi się ta rozmowa (nie mówiąc już o tym, że to off-topic) i jej forma, ale tu chyba trafiłeś w sedno, które jest często jakby zapominane.
W końcu za to Jezus został ukrzyżowany, że "Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu"/J 5,18/
... tworzycie sobie karykatury i z nimi walczycie
ehhh...
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

ODPOWIEDZ