Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2022-09-06, 21:41

sądzony pisze: 2022-09-06, 21:30 Chyba o. Badenii nie napisał "tylko".
Chyba, czy na pewno? Wydaje mi się, że można sprawdzić jak napisał.
Chyba, że to nie tyle cytat, co słowa przytaczane z pamięci. Bo w przytoczonym cytacie z pewnością nie ma słowa tylko.
Ostatnio zmieniony 2022-09-06, 21:41 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2022-09-06, 21:43

wymienia trzy a podsumowuje - jedno i drugie
jakbym spytala - chcesz zjesc ser? miod? dzem? czy jedno i drugie
Ostatnio zmieniony 2022-09-06, 21:44 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-09-07, 07:28

Andej pisze: 2022-09-06, 21:41
sądzony pisze: 2022-09-06, 21:30 Chyba o. Badenii nie napisał "tylko".
Chyba, czy na pewno? Wydaje mi się, że można sprawdzić jak napisał.
Chyba, że to nie tyle cytat, co słowa przytaczane z pamięci. Bo w przytoczonym cytacie z pewnością nie ma słowa tylko.
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/es ... yc_04.html
https://lubimyczytac.pl/cytaty/33452/au ... -badeni-op
https://docer.pl/doc/esx8vsn

Dodano po 3 minutach 44 sekundach:
abi pisze: 2022-09-06, 21:43 wymienia trzy a podsumowuje - jedno i drugie
jakbym spytala - chcesz zjesc ser? miod? dzem? czy jedno i drugie
Faktycznie. Ciekawe. Zastanawia mnie czy to zabieg celowy czy pomyłka. W kontemplacji logika przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie, a pisząc o niej można by zastosować taki zabieg.

Ale nie wiem. Dywagacje.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-09-07, 08:13

Jak czytam, że w czymś "logika przestaje mieć znaczenie" to już mi się zapala lampka ostrzegawcza.
Jak widzę oczekiwanie stanów w których ma się Bóg objawiać w postaci światła i ciepła, też.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-09-07, 08:24

Marek_Piotrowski pisze: 2022-09-07, 08:13 Jak czytam, że w czymś "logika przestaje mieć znaczenie" to już mi się zapala lampka ostrzegawcza.
Jak widzę oczekiwanie stanów w których ma się Bóg objawiać w postaci światła i ciepła, też.
Lampka to światło.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2022-09-07, 10:00

Ostrzegawcze.
Na skrzyżowaniu trzeba odróżniać kolory. Jedna z barw oznacza STOP.

Dygresja: Czy to nie zabawne, że sam sobie coś udowadniasz. Najpierw coś napisałeś, potem zamiast sprawdzić treść tego co zacytowałeś, sięgasz źródeł, aby się upewnić, czy dobrze zacytowałeś. Wyjątkowy brak wiary w siebie.
Ale dziwi najbardziej to, że podajesz linki do tego, co miało dać Tobie samemu odpowiedź na Twoją wątpliwość. Ja jeno wskazałem, że jej nie ma. Że użycie słowa "chyba" było całkowicie nieuzasadnione.

Przyznam się, że tę wypowiedź potraktowałem jako zachętę do słownej zabawy. Do przekomarzania się. Ale teraz, sądząc po tym jak brniesz w nieznane, przestaje rozumieć intencję.
Wobec tego wszystkiego, na ten konkretny temat porozmawiaj dalej już sam z sobą. Wydaje mi sie, że masz wystarczajacą garść włąsnych tez i antytez, aby w ten sposób polemizować.
Ostatnio zmieniony 2022-09-07, 10:06 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-09-07, 10:49

Andej pisze: 2022-09-07, 10:00 Ostrzegawcze.
Na skrzyżowaniu trzeba odróżniać kolory. Jedna z barw oznacza STOP.

Dygresja: Czy to nie zabawne, że sam sobie coś udowadniasz. Najpierw coś napisałeś, potem zamiast sprawdzić treść tego co zacytowałeś, sięgasz źródeł, aby się upewnić, czy dobrze zacytowałeś. Wyjątkowy brak wiary w siebie.
Ale dziwi najbardziej to, że podajesz linki do tego, co miało dać Tobie samemu odpowiedź na Twoją wątpliwość. Ja jeno wskazałem, że jej nie ma. Że użycie słowa "chyba" było całkowicie nieuzasadnione.

Przyznam się, że tę wypowiedź potraktowałem jako zachętę do słownej zabawy. Do przekomarzania się. Ale teraz, sądząc po tym jak brniesz w nieznane, przestaje rozumieć intencję.
Wobec tego wszystkiego, na ten konkretny temat porozmawiaj dalej już sam z sobą. Wydaje mi sie, że masz wystarczajacą garść włąsnych tez i antytez, aby w ten sposób polemizować.
Też Cię miłuję chłopie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2022-09-07, 15:30

Andej pisze: Najpierw coś napisałeś, potem zamiast sprawdzić treść tego co zacytowałeś, sięgasz źródeł, aby się upewnić, czy dobrze zacytowałeś. Wyjątkowy brak wiary w siebie.
Ale dziwi najbardziej to, że podajesz linki do tego, co miało dać Tobie samemu odpowiedź na Twoją wątpliwość. Ja jeno wskazałem, że jej nie ma. Że użycie słowa "chyba" było całkowicie nieuzasadnione.
wydaje mi się, że @Andej mogl sprawdzić jak napisał duchowny zamiast robic takie zamieszanie #-o
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Nenderen » 2022-09-08, 14:24

Chciałem zapowiedzieć że znowu nie będzie mnie na forum przez czas dwóch-trzech tygodni :-/

Możliwe, że w moim temacie o prywatnych objawieniach ("Czy mam problem z wizjami?") wypowiedzą się jeszcze dwie osoby które pytałem o zdanie zanim napisałem "skruszony" post na który odpowiedziała bardzo kojąco Miłośniczka ale jakby się pytały czemu też się nie wypowiadam byłbym wdzięczny za przekazanie informacji że w najbliższym czasie nie mogę forumować :(

Pozdrawiam wszystkich moich forumowych przyjaciół czyli całe 100% Forum. Jesteście wspaniali, pamiętajcie :ymhug:

Z góry dziękuję gdybyście pomodlili się za moją sprawę odnośnie wizyty u dentysty bo mam pewien spory zębowy problem który napędza mi niezłego stracha #-o
Ostatnio zmieniony 2022-09-08, 14:28 przez Nenderen, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-08, 22:08

sądzony pisze: 2022-09-06, 21:03 "Bóg w czasie kontemplacji może objawiać swoją obecność przez światło, płomień, ciepło, czasem jedno i drugie."

Joachim Badeni OP

EDIT
Przepraszam.
To miało być w innym wątku, ale jakieś cyrki się tam zadziały.
Swego czasu jak korzystalem z terapii to terapeuta zalecił takie materialy do samodzielnego sluchania, takie relaksacje. To se właczylem i tak se słucham , relaksuję się i w pewnym momencie słysze WYOBRAX SOBIE BIAŁĄ OŚLEPIAJĄCĄ KULĘ UZDRAWIAJĄCEGO ŚWIATŁA . A mi od razu w głowie . CRITICAL ALERT , DEMON DETECTED.

Wolę jednak by Bóg przyszedł w lekkim powiewie bez fajerwerków, stroboskopów, pochodni itp :)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-09-08, 22:54

Gzresznik Upadający pisze: 2022-09-08, 22:08 Swego czasu jak korzystalem z terapii to terapeuta zalecił takie materialy do samodzielnego sluchania, takie relaksacje. To se właczylem i tak se słucham , relaksuję się i w pewnym momencie słysze WYOBRAX SOBIE BIAŁĄ OŚLEPIAJĄCĄ KULĘ UZDRAWIAJĄCEGO ŚWIATŁA
Kiedyś mi na terapii kazała pani robić treningi relaksacyjne, ale inne niż Tobie, takie ćwiczenia fizyczne to były. I nie w domu, tylko w gabinecie. A zabawne było to, że mnie to niesamowicie stresowało i "trening relaksacyjny" sprawiał, że na koniec byłam przerażona. I bez sensu, że bałam się wtedy wprost o tym powiedzieć, a jakbym powiedziała, to pewnie by mi dała spokój z tą wątpliwą relaksacją. Przez to po kilku wizytach zmieniłam psychologa, mimo że tamta pani była fajna, bo nie umiałam jej powiedzieć, że niektóre jej metody do mnie nie trafiają. Teraz myślę, że jeśli coś nam podczas terapii bardzo nie odpowiada to trzeba o tym psychologa wprost informować, żeby nie było nieporozumień. I wtedy pewnie dostosuje swoje metody do pacjenta.

A znasz to?
"Ilu psychologów jest potrzebnych do wkręcenia żarówki? Tylko jeden, ale będzie to wymagać dużo czasu, dużo pieniędzy i żarówka musi tego bardzo chcieć."
Ostatnio zmieniony 2022-09-08, 23:10 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-08, 23:19

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-09-08, 22:54
Gzresznik Upadający pisze: 2022-09-08, 22:08 Swego czasu jak korzystalem z terapii to terapeuta zalecił takie materialy do samodzielnego sluchania, takie relaksacje. To se właczylem i tak se słucham , relaksuję się i w pewnym momencie słysze WYOBRAX SOBIE BIAŁĄ OŚLEPIAJĄCĄ KULĘ UZDRAWIAJĄCEGO ŚWIATŁA
Kiedyś mi na terapii kazała pani robić treningi relaksacyjne, ale inne niż Tobie, takie ćwiczenia fizyczne to były. I nie w domu, tylko w gabinecie. A zabawne było to, że mnie to niesamowicie stresowało i "trening relaksacyjny" sprawiał, że na koniec byłam przerażona. I bez sensu, że bałam się wtedy wprost o tym powiedzieć, a jakbym powiedziała, to pewnie by mi dała spokój z tą wątpliwą relaksacją. Przez to po kilku wizytach zmieniłam psychologa, mimo że tamta pani była fajna, bo nie umiałam jej powiedzieć, że niektóre jej metody do mnie nie trafiają. Teraz myślę, że jeśli coś nam podczas terapii bardzo nie odpowiada to trzeba o tym psychologa wprost informować, żeby nie było nieporozumień. I wtedy pewnie dostosuje swoje metody do pacjenta.

A znasz to?
"Ilu psychologów jest potrzebnych do wkręcenia żarówki? Tylko jeden, ale będzie to wymagać dużo czasu, dużo pieniędzy i żarówka musi tego bardzo chcieć."

A bylo badz dobra dla malutkiej Miłosniczki Faustynki ?

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-09-08, 23:24

Gzresznik Upadający pisze: 2022-09-08, 23:19 A bylo badz dobra dla malutkiej Miłosniczki Faustynki ?
Raczej nie było, bo nie mam pojęcia o co Ci teraz chodzi.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-09, 00:21

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-09-08, 23:24
Gzresznik Upadający pisze: 2022-09-08, 23:19 A bylo badz dobra dla malutkiej Miłosniczki Faustynki ?
Raczej nie było, bo nie mam pojęcia o co Ci teraz chodzi.
samozajecie sie sfrustrowanym dzieckiem mieszkajacym w srodku

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-09-12, 21:43

Jozek pisze: 2022-09-12, 21:33 A czym taki szaman rozni sie od innych ludzi?
Wiesz, to taki test czy ci szamani to rzeczywiscie szamani, czy totalne podroby.
Oto dwójka z nich. Para. Bardzo mądrzy i mili ludzie. Z Jaskonem 3 godziny studiowałem "O naśladowaniu Chrystusa" Kempisa. Z Etirą rozmawiałem o bliskości i miłości.

https://pobadzianie.pl/home/

Olek jest, chyba, w 1/4 tatarem. Jego babcia była szamanką. Ma ciekawe zdolności. Przyjechałem do niego na masaż bo jest bliskim znajomym mojego bliskiego kumpla. Dużo wie o historii. Jest emerytowanym żołnierzem FORMOZY. Opowiadał straszne rzeczy o misjach. Obecnie jest nawróconym kaolikiem.

Za młodu dość dobrze znałem również sataniste jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ