Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Skaza » 2022-01-29, 21:14

Tam u Pana Boga czas może być jakoś inaczej postrzegany niż u nas tutaj, więc podzielam zdanie @miłośniczka Faustyny , że warto zawsze modlić się za zmarłych bez względu na to ile lat minęło od ich odejścia.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4473
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-01-29, 21:29

Kordian pisze: 2022-01-29, 21:13 A jeśli nie? Czy modlitwa "przepadnie"?
Św. Faustynka zapisała w "Dzienniczku", że nic dobrego u Boga nie przepada, a jeśli ktoś zmarły już jest w niebie i nie potrzebuje naszej modlitwy, to wtedy z tej modlitwy korzysta jakaś inna dusza, która bardzo potrzebuje.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Kordian

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kordian » 2022-01-29, 21:31

I tak samo jeśli jest w piekle?

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4473
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-01-29, 21:36

Kordian pisze: 2022-01-29, 21:31 I tak samo jeśli jest w piekle?
Nie wiemy, czy ktoś konkretny jest w piekle, nie ma sensu więc tego zakładać. Ale jeśli chodzi o te słowa z Faustyny, to rozumiem je tak, że w każdym wypadku ta modlitwa nie ginie i jakaś dusza z niej korzysta, tak działa Boże miłosierdzie. Więc odpowiadając na pytanie- Tak, tak samo.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: adampiotr » 2022-01-30, 13:05

Czy świat oszalał w drugą stronę ?? Czy naprawde musi być wszystko wirtualnie. Jestem za technologią no ale niedługo to człowiek nic nie będzie musiał robić i wychodzić. Depresja gwarantowa...
https://tygodnik.interia.pl/news-telepo ... Id,5796005

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15088
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4243 times
Been thanked: 2975 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2022-01-30, 14:10

adampiotr pisze: 2022-01-30, 13:05 Czy świat oszalał w drugą stronę ?? Czy naprawde musi być wszystko wirtualnie. Jestem za technologią no ale niedługo to człowiek nic nie będzie musiał robić i wychodzić. Depresja gwarantowa...
https://tygodnik.interia.pl/news-telepo ... Id,5796005
Niestety naszemu mózgowi jest obojętne, czy doświadcza czegoś w realu, czy w wirtualu, bo i ttu i tu dochodzi do wydzielenia
- adrenaliny
- dopaminy
- testosteronu
- serotoniny
- oksytocyny
czy co tam lubicie jak wam się wydziela B-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Skaza » 2022-01-30, 18:40

Dezerter pisze: 2022-01-30, 14:10
adampiotr pisze: 2022-01-30, 13:05 Czy świat oszalał w drugą stronę ?? Czy naprawde musi być wszystko wirtualnie. Jestem za technologią no ale niedługo to człowiek nic nie będzie musiał robić i wychodzić. Depresja gwarantowa...
https://tygodnik.interia.pl/news-telepo ... Id,5796005
Niestety naszemu mózgowi jest obojętne, czy doświadcza czegoś w realu, czy w wirtualu, bo i ttu i tu dochodzi do wydzielenia
- adrenaliny
- dopaminy
- testosteronu
- serotoniny
- oksytocyny
czy co tam lubicie jak wam się wydziela B-)
Samemu naszemu mózgowi może jest to rzeczywiście obojętne, ale dla reszty wnętrzności już miałbym wątpliwości ;)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Jozek » 2022-02-01, 12:30

Ale laczenie roznych watkow i roznych forumowiczow wypowiedzi nic dobrego nie daje, poza oskarzeniami i insynuacjami w kierunku forumowiczow ktorzy nie pisali tego co inni.
To tak jakbys odpowiadal na moj wpis, ktory zawiera onkretna tresc, a ty bys mi odpowiadal wedlug tresci wpisu Kowalskiego.
Czy taka dyskusja bedzie miala sens?
wystarczy ze bedziesz odpowiadal konkretnej osobie na to co ta konkretna osoba napisala, bez dodawania do tego jakichkolwiek podtekstow i insynuacji zwiazanych z wypowiedziami innych.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Jozek » 2022-02-01, 18:18

Powiedz mi dlaczego zakladasz tyle roznych rzeczy i przypisujesz je mi skoro o nich w swoim wpisie nie pisalem.
moze bys w koncu skupil sie na tym co ktos pisze i do tego sie odnosil, a nie dokladal jakich czyichs blednych rozumowan z ktorymi kiedys w przeszlosci sie zetknales.
Ja nie jestem zadnym z tych o ktorych tu wspominasz.
Albo odnos sie do tematu watku bez cytowania, albo jak cytujesz odnos sie do cytatu tak by nie mieszac cudzych innych wypowiedzi z moja czy kogokolwiek innego kogo cytujesz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Andej » 2022-02-01, 18:43

Jozek pisze: 2022-02-01, 12:30 To tak jakbys odpowiadal na moj wpis,
Można posłużyć się prostą metoda odgadywania, czy jakiś post jest odpowiedzią na czyjąś tezę, czy też jest wypowiedzią zwiazaną bezpośrednio z tematem, albo też rozszerzoną na inne, kojarzące się tematy.
Pierwszy można rozpoznać po tym, że zacytowany jest czyjś post lub jego część, do której się odnosi.
Druga formę można poznać po ścisłym trzymaniu się tematyki.
Natomiast, gdy temat zostaje rozszerzony lub przywołany inny oznacza to trzecią ewentualność.

-------------
Gdybym odpowiadał na Twój post, tj. zacytował Twoją wypowiedź, a odniósł się do wypowiedzi Kowalskiego, znaczyłoby to, że się pomyliłem i kliknąłem coś innego niż chciałem. Starość niestety może powodować takie zdarzenia. Będę Ci wdzięczny za sygnalizowanie mi takich sytuacji. Dzięki takim uwagom popartym konkretnymi przykładami, będę mógł lepiej się wystrzegać. Ale też, jeśli błędnie zinterpretujesz, będę mógł się bronić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Jozek » 2022-02-01, 20:41

Andej pisze: 2022-02-01, 18:43
Jozek pisze: 2022-02-01, 12:30 To tak jakbys odpowiadal na moj wpis,
Można posłużyć się prostą metoda odgadywania, czy jakiś post jest odpowiedzią na czyjąś tezę, czy też jest wypowiedzią zwiazaną bezpośrednio z tematem, albo też rozszerzoną na inne, kojarzące się tematy.
Pierwszy można rozpoznać po tym, że zacytowany jest czyjś post lub jego część, do której się odnosi.
Druga formę można poznać po ścisłym trzymaniu się tematyki.
Natomiast, gdy temat zostaje rozszerzony lub przywołany inny oznacza to trzecią ewentualność.

-------------
Gdybym odpowiadał na Twój post, tj. zacytował Twoją wypowiedź, a odniósł się do wypowiedzi Kowalskiego, znaczyłoby to, że się pomyliłem i kliknąłem coś innego niż chciałem. Starość niestety może powodować takie zdarzenia. Będę Ci wdzięczny za sygnalizowanie mi takich sytuacji. Dzięki takim uwagom popartym konkretnymi przykładami, będę mógł lepiej się wystrzegać. Ale też, jeśli błędnie zinterpretujesz, będę mógł się bronić.
To bylo by wyraznie widoczne i zrozumiale, natomiast niezrozumiale bylo by gdybys odpowiadajac sugerowal sie czyims wpisem w innym temacie, lub jakas np. twoja prywatna dyskusja z kims, lub jakimis swoimi imaginacjami co do tresci wpisu na ktory odpowiadasz.
Taki przyklad, ze odpowiadajac komus na wpis np. negujacy ewolucje, wtracasz kogos innego wypowiedzi i piszesz o plaskoziemcach, to to kompletnie nie bedzie mialo zadnego sensu i twoja odpowiedz bedzie zwykla dziecinada i sypaniem piaskiem po oczach.
To sa kompletnie rozne tematy i mieszajac je pokazesz sie dziecinny i wrecz prostacki.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Andej » 2022-02-01, 20:58

Jozek pisze: 2022-02-01, 20:41 Taki przyklad, ze odpowiadajac komus na wpis np. negujacy ewolucje, wtracasz kogos innego wypowiedzi
Na szczęście nie wtrącałem niczyich wypowiedzi. Na szczęście cytowałem wyłącznie z zaznaczeniem autorstwa, co łatwo sprawdzić. Chyba, że cos przeoczyłem i popełniłem plagiat. Ale nie sądzę, aby to było możliwe. Jestem przekonany, że gdybym wtrącał czyjeś wypowiedzi, to podałbym autorstwo.
Jozek pisze: 2022-02-01, 20:41 pokazesz sie dziecinny i wrecz prostacki.
Ale mnie przyłapałeś. Rzeczywiście, jestem prymitywnym chamem i na dodatek już zdziecinniałym. Dziękuję za uświadomienie mi tego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Jozek » 2022-02-01, 21:04

Andej pisze: 2022-02-01, 20:58
Jozek pisze: 2022-02-01, 20:41 Taki przyklad, ze odpowiadajac komus na wpis np. negujacy ewolucje, wtracasz kogos innego wypowiedzi
Na szczęście nie wtrącałem niczyich wypowiedzi. Na szczęście cytowałem wyłącznie z zaznaczeniem autorstwa, co łatwo sprawdzić. Chyba, że cos przeoczyłem i popełniłem plagiat. Ale nie sądzę, aby to było możliwe. Jestem przekonany, że gdybym wtrącał czyjeś wypowiedzi, to podałbym autorstwo.
Jozek pisze: 2022-02-01, 20:41 pokazesz sie dziecinny i wrecz prostacki.
Ale mnie przyłapałeś. Rzeczywiście, jestem prymitywnym chamem i na dodatek już zdziecinniałym. Dziękuję za uświadomienie mi tego.
Jesli nie zauwazyles kontekstu calosci, to podpowiem, ze nie pisalem o tobie i dobralem tak slowa bys wiedzial ze nie o ciebie chodzilo.
Zwroc chocby uwage na zwrot, ktory zacytowales. Nie ma w nim zadnego stwierdzenia, a jedynie przyszlosciowe w przypadku gdybys tak zrobil jak pisalem. ;)
Postaraj sie na przyszlosc zwracac uwage na takie szczegoly, to oszczedzi ci to frustracji i zdenerwowania.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Andej » 2022-02-01, 21:15

Jozek pisze: 2022-02-01, 21:04 Postaraj sie na przyszlosc zwracac uwage na takie szczegoly, to oszczedzi ci to frustracji i zdenerwowania.
Postaram się, ale już chyba się nie uda. Zdaję sobie sprawę ze swoich ułomności. I to coraz większych. Nie denerwuje mnie to, ale uczy pokory. I zmusza do pokory. Niestety, wraz z wiekiem przybywa ograniczeń. Kiedyś rzeczywiście denerwowało. Teraz mam świadomość, że jutro będzie gorzej. Lat nie cofnę (na szczęście). Starzeję się i to jest fakt niezaprzeczalny.

A teraz mała szpileczka: Czy forma, której użyłeś "pokazesz sie" nie świadczy, że odnosi się do osoby, którą na wstępie zacytowałeś?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Jozek » 2022-02-01, 21:24

Andej pisze: 2022-02-01, 21:15

A teraz mała szpileczka: Czy forma, której użyłeś "pokazesz sie" nie świadczy, że odnosi się do osoby, którą na wstępie zacytowałeś?
Tak jak najbardziej odnosi sie do osoby ktora zacytowalem, ale tu tez powinienes pomyslec jakie jest tego znaczenie. ;)
Otoz odnosi sie to do twojej osoby i jako przyszlosciowe sformulowanie, oznacza w pewnym sensie przestroge, by tak nie zrobic, czyli bys ty tak nie zrobil. ;)
Teraz chyba rozumiesz ze nie bylo to niczym innym jak informacja jak sie sprawy moga miec i bys tego mogl uniknac. ;)
Niby proste pisanie, ale wielu forumowiczow nie potrafi czytac. ;)
Ty czesto tez, ale nie powinienes miec o to pretensji do innych, ktorych nie zrozumiales.
Ja tez popelniam bledy, ale staram sie ich nie robic.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ