Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Medytacja chrześcijańska

Post autor: Jozek » 2022-08-31, 09:41

To nie sa fobie wobec cielesnosci.
Tu nie roznie sie niczym od ciebie czy innych.
Chodzi jedynie o wyjasnienie jak mialo byc i wcale nie oznacza to ze tak musi byc. po prostu jest to jedynie wyjasnienie, z ktorego ktos moze skozystac, ale nie musi.
Odkad czlowiek zostal wygnany zyje jak zyje i Bog nie zmusza czlowieka do zmiany postawy.
A twoje wrecz nachalne zwalczanie tego co pisalem bardziej zakrawa na fobie wobec wyjasnien ktore mniemasz ze sa niezgodne z nauczaniem Kosciola.
Nie dziwil bym sie gdybys je rozumial i wtedy negowa, ale negowanie bez rozumienia to wlasnie fobia.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19179
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 4652 times
Kontakt:

Re: Medytacja chrześcijańska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-31, 09:42

Na szczęście to wątek o czym innym, więc nie musimy tu o tym rozmawiać.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Medytacja chrześcijańska

Post autor: Nenderen » 2022-08-31, 09:46

Marek_Piotrowski pisze: 2022-08-31, 09:27 Znam Twoje fobie wobec cielesności i jak wiesz uważam je nie tylko za głupie, ale za sprzeczne z nauką Kościoła. Na szczęście to wątek o czym innym, więc nie musimy tu o tym rozmawiać.
Marku, myślę że wypowiadając się na temat czyjegoś stosunku do cielesności powinieneś być... bardziej delikatny? Józek dzieli się z nami bardzo intymnymi poglądami odnośnie bardzo intymnej dziedziny życia. Tymczasem Twój post Marku jest szorstki.
Ostatnio zmieniony 2022-08-31, 09:54 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19179
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 4652 times
Kontakt:

Re: Medytacja chrześcijańska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-31, 09:59

Nie. Ta rozmowa toczy się od 2017 roku i Józek usiłuje wprowadzić bardzo niebezpieczne dla małżeństwa nauki (nie ma to nic wspólnego z dzieleniem się intymną dziedziną życia). Będę je zwalczał na ziemi, morzu i w powietrzu, bo są niezwykle destruktywne.
Ale, jak pisałem, to offtop.
Ostatnio zmieniony 2022-08-31, 10:00 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Medytacja chrześcijańska

Post autor: Jozek » 2022-08-31, 10:06

Marek uwaza ze to jest ograniczenie, czy wrecz zaniechanie wspolzycia, co wielokrotnie i jasno wyrazal.
Dlatego wiem ze kompletnie nie rozumie o czym pisze.
Bo nie ma w tym ani odrobiny zaniechania wspolzycia, wrecz przeciwnie, wspolzycie wtedy da tysiackrotnie wieksza przyjemnosc przy ktorej orgazm bedzie jak kubel zimnej wody wyrywajacy z czegos piekniejszego niz mozna sobie wyobrazic.
To wiekszosci ludzi wydaje sie niemozliwe by istnialo cos przyjemniejszego we wspolzyciu niz orgazm.
A tym czyms jest wlasnie Milosc taka prawdziwa i czysta.
Zreszta takiej Milosci uczy nas Kosciol, wbew Markowym negacjom i to raczej on zaprzecza tu nauce Kosciola.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19179
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 4652 times
Kontakt:

Re: Medytacja chrześcijańska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-31, 10:16

Nie. I proszę nie referuj co uważam, bo Ci nie wychodzi.
I tego nie uczy Kościół.
Skończymy wreszcie ten off-top? (było już ich sporo - Józek próbował głosić swoje nauki w tym względzie psując już co najmniej kilka tematów).

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Nenderen » 2022-08-31, 10:19

Józku, myślę że masz błędne poglądy ale ich wadliwość nie uzasadnia ich szorstkiego komentowania o którym wcześniej pisałem.
Marku, próbuj dalej krytykować te poglądy bo faktycznie są błędne ale rób to bez pierwiastka szorstkości. Pozdrawiam Was obu.
Okej, to może jak jest offtop to ten wątek kontynuujmy w specjalnie do tego założonym temacie?
Ostatnio zmieniony 2022-08-31, 14:58 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Kontemplacja chrześcijańska

Post autor: Nenderen » 2022-09-02, 17:13

Nie, nie, Józku nie odchodź z forum przed końcem roku, ja czasami mam inne zdanie niż Ty ale wiele Twoich postów uważam za ciekawe i ubogacające.
Czy nie mógłbyś zostać na forum przynajmniej że względu na moje czytelnictwo Twoich postów? Proszę o to i modlę się za tą sprawę.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kontemplacja chrześcijańska

Post autor: Jozek » 2022-09-02, 17:48

Nenderen pisze: 2022-09-02, 17:13 Nie, nie, Józku nie odchodź z forum przed końcem roku, ja czasami mam inne zdanie niż Ty ale wiele Twoich postów uważam za ciekawe i ubogacające.
Czy nie mógłbyś zostać na forum przynajmniej że względu na moje czytelnictwo Twoich postów? Proszę o to i modlę się za tą sprawę.
Niestety to nie odemnie zalezy.
Przede wszystkim musze zaczac zbierac fundusze na materialy do budowy jachtu. Jak mowia anglicy, "put your money where your mouth are", to idiom ktorego w doslownym tlumaczeniu Andej nie zrozumial.
A chodzi o potwierdzenie, uwiarygodnienie tego co sie mowi inwestujac swoja kase w to co sie mowi.
Jak na razie mam na maly, taki 6-8m, ale po jego zbudowaniu i sprzedarzy bedzie kasa na material na znacznie wiekszy.
Tak ze w ten sposob moze uda mi sie zrealizowac zamiary, a gdy ewentualni ochotnicy do pomocy, lub darowizny beda widzieli ze cos realnego robie to powinno pojsc szybciej.
Tak na slowo to dzis nikt nie uwierzy.
Ostatnio zmieniony 2022-09-02, 18:05 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Kontemplacja chrześcijańska

Post autor: Nenderen » 2022-09-02, 17:50

Okej, ale jak załatwisz sprawę z jachtem wróć na forum. Zresztą teoretycznie nawet zajmując się jachtem możesz czasami znaleźć kilka minut na napisanie dwóch, trzech postów na forum. Bardzo bym Cię o to prosił bo często jakiś Twój post był ciekawy chociaż oczywiście nie zdążyłem ich wszystkich przeczytać.
Ostatnio zmieniony 2022-09-02, 17:52 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kontemplacja chrześcijańska

Post autor: Jozek » 2022-09-02, 17:56

Jak zalatwie sprawe z jachtem, moze za 3lata, to tym bardziej bede mial wiecej roboty, jesli dozyje.
I mam nadzieje ze nie bede musial tego robic z uszkodzonym barkiem.
Ostatnio zmieniony 2022-09-02, 17:58 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Kontemplacja chrześcijańska

Post autor: Nenderen » 2022-09-02, 18:00

Przyjmij wyrazy współczucia z powodu uszkodzenia barku...
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Brat Jana Pawła Drugiego: Edmund Wojtyła

Post autor: Nenderen » 2022-09-03, 21:07

Dezerter pisze: 2022-09-03, 20:46 A ja nawet nie wiedziałem, że miał brata
To ja dopowiem że nie wiesz też że jesteś dla mnie jak duchowy wujek :-!
Od czasu ostatniej spowiedzi mam nakaz wyszukiwania pretekstów do mówienia miłych rzeczy więc ten tego :)
Ostatnio zmieniony 2022-09-03, 21:07 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15017
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Brat Jana Pawła Drugiego: Edmund Wojtyła

Post autor: Dezerter » 2022-09-03, 21:17

Po przeczytaniu tego zaskakującego "duchowy wujek" ... tak powoli, powolutku pojawiał mi się coraz większy "banan" na twarzy :), więc ten tego.... :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Brat Jana Pawła Drugiego: Edmund Wojtyła

Post autor: Nenderen » 2022-09-03, 21:43

...no to jeszcze dopowiem że Dezerter jest fajny i dobroduszny jak święty Mikołaj z dawnej, klasycznej reklamy coca-coli :ymhug:
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ