Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1406
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 539 times
Been thanked: 773 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: AdamS. » 2022-01-05, 09:27

Agares pisze: 2022-01-05, 06:19 Nie masz się czym martwić niewiasto. Jest tylko 5 przypadków kiedy zwykły kler cię nie rozgrzeszy, w tym trzy z nich dotyczą jedynie sekty katolickich księży. Więc don't worry. Proście a będzie wam dane.
Warto się zastanowić, zanim się coś chlapnie, bo nie tylko nienawiść z tej wypowiedzi kipi, ale również zwykła głupota. Jeśli chcesz rozmawiać na merytorycznym poziomie, to sformułuj zdanie jasno i logicznie, aby dało się do niego odnieść. Inaczej będzie to tylko rzucanie błotem.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Praktyk » 2022-01-05, 10:02

Agares pisze: 2022-01-05, 06:19 Nie masz się czym martwić niewiasto. Jest tylko 5 przypadków kiedy zwykły kler cię nie rozgrzeszy, w tym trzy z nich dotyczą jedynie sekty katolickich księży. Więc don't worry. Proście a będzie wam dane.
Jak długo planujesz u nas zabawić ? :) chyba zdajesz sobie sprawę, że zbierasz punkty na bilet w jedną stronę.

Może powiedz od razu sedno tego co chcesz przekazać, bo jeszcze okaże się że nie zdążysz. A tak wygląda jakbyś nie miał śmiałości do wyłożenia pełni swoich poglądów. Załóż jakiś wątek i strzelaj. Jeśli nie będzie tam indoktrynacji tylko argumenty, nawet bardzo nie-katolickie, to pewnie nikt wątku nie usunie.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3417
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-01-05, 11:17

:D
Agares pisze: 2022-01-05, 06:19 Nie masz się czym martwić niewiasto. Jest tylko 5 przypadków kiedy zwykły kler cię nie rozgrzeszy, w tym trzy z nich dotyczą jedynie sekty katolickich księży. Więc don't worry. Proście a będzie wam dane.

Witamy absolwenta Akademii Teologicznej..Tylko której?

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: adampiotr » 2022-01-09, 08:11

Nie jestem pewien czy był wątek o świętej Ricie, ale podoba mi się ta postać. W ogóle to dziwne ,ze została świętą Ritą skoro się modliła o śmierć swoich bliskich czyli można się modlic o śmierć.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3417
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-01-09, 09:06

o smierc w łasce...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2022-01-09, 10:33

adampiotr pisze: 2022-01-09, 08:11 W ogóle to dziwne ,ze została świętą Ritą skoro się modliła o śmierć swoich bliskich czyli można się modlic o śmierć.
To pytanie zawiera sugestię, że śmierć jest czymś złym. Dlaczego? Dlaczego wiele osób uważa, że śmierć jest zła? Rozumiem, że to jest jakieś ludowe wierzenie. Interesuje mnie, skąd ono się wzięło. Jakie ma podstawy? Czy jest jakieś uzasadnienie biblijne, że śmierć (biologiczna) jest złem?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2022-01-09, 13:18

Prawie cały ST mówi, że po śmierci jest grób, Szeol, oddalenie od Boga, kraina zmarłych, smutku i cieni - więc co się dziwisz. Poza tym przez wieki śmierć była dla ludzi końcem życia z osobami , których się kocha, więc co w tym dobrego? Co dobrego w zjedzeniu męża przez lwa, czy krokodyla, czy nie wróceniu z wojny, albo śmierci ukochanej żony podczas porodu dziecka?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: adampiotr » 2022-01-09, 13:41

Najgorzej mają samotni ludzie, którzy nie mają żony, dzieci i są singlami albo schorowani którzy zostają..i wtedy jest ciężko. Dobrze jednak mieć rodzeństwo czy kogoś bliskiego mimo wszystko. Wiadomo wiecznie nie będą żyli, ale...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2022-01-09, 13:45

Człowiek jest zwierzęciem stadnym- jak by ktoś nie wiedział - dlatego tak przykro znosimy pandemię i tyle problemów psychicznych.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2022-01-09, 15:34

Dezerter pisze: 2022-01-09, 13:18 Prawie cały ST mówi, że po śmierci jest grób, Szeol, oddalenie od Boga, kraina zmarłych, smutku i cieni - więc co się dziwisz. Poza tym przez wieki śmierć była dla ludzi końcem życia z osobami , których się kocha, więc co w tym dobrego? Co dobrego w zjedzeniu męża przez lwa, czy krokodyla, czy nie wróceniu z wojny, albo śmierci ukochanej żony podczas porodu dziecka?
Czy przypadkiem nie odwróciłeś kota ogonem?

Ale OK. Nieco wyjaśnię. Mianowicie: Moje pytanie dotyczyły osoby, która umiera. A nie tych, którzy zostają. Cóż złego dla człowieka, że umiera?

Ale, skoro odwróciłeś sens, to też podam przykład: Jakie zło dla człowieka, gdy umiera jego oprawca? Bowiem nie każdy człowiek umierający jest kochany przez wszystkich pozostających.

Jednak wróćmy do zasadniczego pytania: Co złego jest w tym, że człowiek umiera? Co złego jest śmierci dla tego. kto umiera, a nie dla tych, których pozostawia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

orzeszku

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: orzeszku » 2022-01-09, 20:37

adampiotr pisze: 2022-01-09, 08:11 Nie jestem pewien czy był wątek o świętej Ricie, ale podoba mi się ta postać. W ogóle to dziwne ,ze została świętą Ritą skoro się modliła o śmierć swoich bliskich czyli można się modlic o śmierć.
Bo ona wolała, by ponieśli śmierć tylko doczesną, niż by mieli pójść na zatracenie w życiu wiecznym. "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, bo nie mogą zabić duszy. Bójcie się bardziej tego, który może duszę zatracic w piekle".

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Albertus » 2022-01-09, 20:49

Ale czy ona na pewno modliła się śmierć dla swoich synów? Bo czytałem że po prostu modliła się o to aby Bóg powstrzymał ich przed popełnieniem grzechu zabójstwa.

orzeszku

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: orzeszku » 2022-01-09, 20:55

Tak, modliła się o powstrzymanie synów nieważne jakim sposobem - i gdy zmarli z powodu epidemii to uznała, że widocznie to było lepsze niż by mieli zatracić dusze swoje w piekle. Nie zbuntowała się przeciw Bogu, ale nawet w tej sytuacji pozostała Bogu wierna :) echhh też bym taka chciała być

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2022-01-09, 21:38

orzeszku pisze: 2022-01-09, 20:55 Tak, modliła się o powstrzymanie synów nieważne jakim sposobem - i gdy zmarli z powodu epidemii to uznała, że widocznie to było lepsze niż by mieli zatracić dusze swoje w piekle.
Oczywiście, że tak. Lepsza śmierć przed czynem skazującym na potępienie.
Sama śmierć nie jest czymś złym. Więcej, tak został stworzony świat. Natomiast zabijanie jest zdecydowanie złe. Z tego wu=inika, że lepiej umrzeć, niż zabić.
Śmieć o której napisaliście jest podwójnie dobra, bo z jednej strony ocala czyjeś życie biologiczne, a z drugiej ocala czyjeś życie wieczne. (Choć jest w tym pewien problem, do tyczy on zamiaru.)
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: adampiotr » 2022-01-10, 07:37

Dezerter pisze: 2022-01-09, 13:45 Człowiek jest zwierzęciem stadnym- jak by ktoś nie wiedział - dlatego tak przykro znosimy pandemię i tyle problemów psychicznych.
No wiadomo ,ze jest ale jakby co to nie tylko dotyczy sytaucji pandemicznej. Pandemia się skończy i wiele osób dalej zostaje... a reszta sobie wraca.

ODPOWIEDZ