Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-06-19, 13:34

@sądzony jak masz wątpliwości co do moich źródeł i ich interpretacji, w sensie co to był za typ, to mogę z łatwością znaleźć i inne od autorów bez chrześcijańskiej proweniencji m.i. profesorów, historyków. Na przykład:

"Poganizm i sekretne orgie Carla Junga
https://culturacolectiva.com/history/ca ... occultism/
"Tajemniczy Jung: jego kult, kłamstwa które mówił i okultyzm"
https://www.hgi.org.uk/resources/delve- ... and-occult
"Dlaczego dwaj geniusze zanurzyli się w okultyzmie"
https://www.newscientist.com/article/dn ... he-occult/

Grać w Twoje gierki słowne, ani szerzej rozprawiać o pismach "mistrza" notabene nie zamierzam
Ostatnio zmieniony 2022-06-19, 13:35 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 2 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-06-19, 14:30

krystian.zawistowski pisze: 2022-06-19, 13:34 @sądzony jak masz wątpliwości co do moich źródeł i ich interpretacji, w sensie co to był za typ, to mogę z łatwością znaleźć i inne od autorów bez chrześcijańskiej proweniencji m.i. profesorów, historyków. Na przykład:
Nie interesuje mnie co pisano o Jungu, ale co Ty wyczytałeś sam. Wiele złego pisze się również o Jezusie, Bogu i chrześcijaństwie stawiając Je w opozycji do nauki. Skoro taki z Ciebie naukowiec dlaczego tym się nie pasiesz?
krystian.zawistowski pisze: 2022-06-19, 13:34 "Poganizm i sekretne orgie Carla Junga
https://culturacolectiva.com/history/ca ... occultism/
"Tajemniczy Jung: jego kult, kłamstwa które mówił i okultyzm"
https://www.hgi.org.uk/resources/delve- ... and-occult
"Dlaczego dwaj geniusze zanurzyli się w okultyzmie"
https://www.newscientist.com/article/dn ... he-occult/
Patrz wyżej.
krystian.zawistowski pisze: 2022-06-19, 13:34 Grać w Twoje gierki słowne, ani szerzej rozprawiać o pismach "mistrza" notabene nie zamierzam
No i bardzo mnie to cieszy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Albertus » 2022-06-19, 14:47

sądzony pisze: 2022-06-19, 14:30
krystian.zawistowski pisze: 2022-06-19, 13:34 @sądzony jak masz wątpliwości co do moich źródeł i ich interpretacji, w sensie co to był za typ, to mogę z łatwością znaleźć i inne od autorów bez chrześcijańskiej proweniencji m.i. profesorów, historyków. Na przykład:
Nie interesuje mnie co pisano o Jungu, ale co Ty wyczytałeś sam. Wiele złego pisze się również o Jezusie, Bogu i chrześcijaństwie stawiając Je w opozycji do nauki. Skoro taki z Ciebie naukowiec dlaczego tym się nie pasiesz?
krystian.zawistowski pisze: 2022-06-19, 13:34 "Poganizm i sekretne orgie Carla Junga
https://culturacolectiva.com/history/ca ... occultism/
"Tajemniczy Jung: jego kult, kłamstwa które mówił i okultyzm"
https://www.hgi.org.uk/resources/delve- ... and-occult
"Dlaczego dwaj geniusze zanurzyli się w okultyzmie"
https://www.newscientist.com/article/dn ... he-occult/
Patrz wyżej.
krystian.zawistowski pisze: 2022-06-19, 13:34 Grać w Twoje gierki słowne, ani szerzej rozprawiać o pismach "mistrza" notabene nie zamierzam
No i bardzo mnie to cieszy.

Nie niepokoi cię ewentualny okultyzm i kontakty z duchami Junga?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-06-19, 17:11

Albertus pisze: 2022-06-19, 14:47 Nie niepokoi cię ewentualny okultyzm i kontakty z duchami Junga?
Nie wierzę weń.
A nawet jeśli, nie skreślam ludzi za ich błędy, grzechy, zainteresowania.
Akceptuję również błędy i grzechy ludzi Kościoła, bo w Niego wierzę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2022-06-19, 17:21

Ale wraz z akceptacja ludzi ktorzy popelniali bledy, nie mozna akceptowac ich bledow.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Albertus » 2022-06-19, 17:26

sądzony pisze: 2022-06-19, 17:11
Albertus pisze: 2022-06-19, 14:47 Nie niepokoi cię ewentualny okultyzm i kontakty z duchami Junga?
Nie wierzę weń.
A nawet jeśli, nie skreślam ludzi za ich błędy, grzechy, zainteresowania.
Akceptuję również błędy i grzechy ludzi Kościoła, bo w Niego wierzę.
Ale tu nie chodzi o skreślanie człowieka tylko o zachowanie ostrożności wobec nauk które prezentuje.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-06-19, 17:32

Albertus pisze: 2022-06-19, 17:26 Ale tu nie chodzi o skreślanie człowieka tylko o zachowanie ostrożności wobec nauk które prezentuje.
Ależ ja ją zachowuję. Również Jung przywiódł mnie do Jezusa. Nie fascynuję się nim od ponad 5 lat, co nie oznacza, że mam nie szanować jego wkładu w psychologię oraz w mój rozwój duchowy (o ile jest duchowy).

Dodano po 37 sekundach:
Jozek pisze: 2022-06-19, 17:21 Ale wraz z akceptacja ludzi ktorzy popelniali bledy, nie mozna akceptowac ich bledow.
Przytocz proszę błędne stwierdzenie Junga.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2022-06-19, 17:39

Nie czytalem Junga i nawet mi to nie w glowie.
Ale skoro sam pisales o bledach i akceptacji osoby, to wyrazilem swoje zdanie na taka sytuacje-okolicznosc.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Albertus » 2022-06-19, 17:48

sądzony pisze: 2022-06-19, 17:11
Albertus pisze: 2022-06-19, 14:47 Nie niepokoi cię ewentualny okultyzm i kontakty z duchami Junga?
Nie wierzę weń.
Dlaczego?

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andy72 » 2022-06-19, 18:24

Ja kiedyś byłem,"zafascynowany" to za mocne słowo, ale brałem takie teorie jak Junga na poważnie,
np. zauważałem w sobie przemiany typu: Sierota, Męczennik, Wędrowiec, Wojownik, Czarodziej
to działało, póki tliła się we mnie psychoza
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pomocne pomoce w studiowaniu Biblii.

Post autor: Hildegarda » 2022-06-19, 18:55

Jozek pisze: 2022-06-19, 18:33 Dlatego nie powinno sie samemu interpretowac, szczegolnie gdy zauwazy sie sprzecznosci w swojej interpretacji, bo gdy ktos wyczytuje jakas sprzecznosc to znaczy ze nie rozumie tresci i powinien wtedy albo polegac na Kosciele, albo postarac sie tak zrozumiec by tych sprzecznosci nie bylo w rozumieniu.
Niestety ja mam mózg wyprany opiniami ludzi zajmującymi się Biblią od strony historycznej/naukowej, więc nie pogadasz ze mną na ten temat :p

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pomocne pomoce w studiowaniu Biblii.

Post autor: Andej » 2022-06-19, 18:58

Hildegarda pisze: 2022-06-19, 18:55 Niestety ja mam mózg wyprany opiniami ludzi zajmującymi się Biblią od strony historycznej/naukowej, więc nie pogadasz ze mną na ten temat
Ale nie należy rozpaczać z tego powodu. Wystarczy odrzucić to, co przeszkadza w budowaniu wiary. Odrzucić cały ateistyczny bełkot i skupić się na sednie, czyli na celu. dla którego powstała Biblia. I odczytywać z niej tylko to, co uczy żyć w miłości do Boga i ludzi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pomocne pomoce w studiowaniu Biblii.

Post autor: Jozek » 2022-06-19, 19:06

Hildegarda pisze: 2022-06-19, 18:55
Jozek pisze: 2022-06-19, 18:33 Dlatego nie powinno sie samemu interpretowac, szczegolnie gdy zauwazy sie sprzecznosci w swojej interpretacji, bo gdy ktos wyczytuje jakas sprzecznosc to znaczy ze nie rozumie tresci i powinien wtedy albo polegac na Kosciele, albo postarac sie tak zrozumiec by tych sprzecznosci nie bylo w rozumieniu.
Niestety ja mam mózg wyprany opiniami ludzi zajmującymi się Biblią od strony historycznej/naukowej, więc nie pogadasz ze mną na ten temat :p
To juz dalo sie zauwazyc, bo widzisz same negatywy w Biblii.
Dopiero jak zrozumiesz wlasciwa interpretacje, to odczujesz to jak olsnienie, jakbys znalazla rozwiazanie na wszystko i bedziesz po prostu zafascynowana trescia.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pomocne pomoce w studiowaniu Biblii.

Post autor: Hildegarda » 2022-06-19, 19:19

Andej pisze: 2022-06-19, 18:58 Ale nie należy rozpaczać z tego powodu. Wystarczy odrzucić to, co przeszkadza w budowaniu wiary. Odrzucić cały ateistyczny bełkot i skupić się na sednie, czyli na celu. dla którego powstała Biblia. I odczytywać z niej tylko to, co uczy żyć w miłości do Boga i ludzi.
Raczej nie mam takiego zamiaru :p, gdyż ten temat mnie interesuje i nie bardzo można to zwalczyć i nie bardzo widzę taką potrzebę. Taka już jestem ciekawska :)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pomocne pomoce w studiowaniu Biblii.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-19, 19:25

Hildegarda pisze: 2022-06-19, 18:55 Niestety ja mam mózg wyprany opiniami ludzi zajmującymi się Biblią od strony historycznej/naukowej, więc nie pogadasz ze mną na ten temat :p
To prawda. Tyle że nie od strony historycznej/naukowej (bo prezentujesz poglądy niszowe w nauce) tylko po prostu wybierasz co bardzien obrazoburcze i "rzadkie" poglądy, bo to daje Ci (fałszywe) poczucie wyjątkowości.
Dość częsta przypadłość.

ODPOWIEDZ