Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Nenderen » 2022-08-04, 14:58

Skoro już wysłałem drugą wiadomość z informacją że sprawa już się wyjaśniła to myślę, że tej pierwszej nie powinienem kasować bo Dezerter po przeczytaniu tej nowszej może chcieć zobaczyć tą wcześniejszą a ja nie chciałbym mu tego uniemożliwić.
Ostatnio zmieniony 2022-08-04, 15:00 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Czarny » 2022-08-04, 15:16

Wyslij trzecią że tamte skasowales..
Ale ja Ci radze rób jak chcesz

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2022-08-04, 21:10

Widze ze fakty z mojego zycia i moja osoba sprawia tu straszne zamieszanie.
Nie wiem czy mam sie wstydzic wlasnego zycia i tego co zawodowo i prywatnie robilem i robie, czy poprosic Deza o permanentne usuniecie mnie z forum?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2022-08-04, 21:20

Jozek pisze: 2022-08-04, 21:10 Widze ze fakty z mojego zycia i moja osoba sprawia tu straszne zamieszanie.
Nie wiem czy mam sie wstydzic wlasnego zycia i tego co zawodowo i prywatnie robilem i robie, czy poprosic Deza o permanentne usuniecie mnie z forum?
to sie wtedy rzuca pinionzkiem :ymblushing: orzel czy resztka
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2022-08-04, 21:29

To nie moj sposob dzialanie, sam wybieram, nie liczac na przypadki, czy wieksze kozysci.
A co najciekawsze zawsze na tym najlepiej wychodze.
I moge czesc rozdawac.
Im wiecej rozdaje, tym wiecej dostaje i nie musze sie o nic martwic.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Nenderen » 2022-08-05, 07:38

Józek zostań, chociażby z tego powodu żebym mógł z Tobą prowadzić forumowe dyskusje które bardzo lubię.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Rzekome "objawienia"

Post autor: Nenderen » 2022-08-05, 12:49

Jozek pisze: 2022-07-21, 19:12 Ameryka poludniowa znana jest wlasnie z wielu takich roslin ktore maja dzialania psychoaktywne.
Nawet w Polsce mozna trafic na takie rosliny ktore ludzie sadza w przydomowych ogrodach i nieusza byc to rosliny z poludniowej Ameryki.
Chocby taki cis, czesto uzywany jako zywoplot wokol posesji, w gorace dni wydziela w postaci gazowej substancje halucynogenne, ktore w duzych stezeniach moga prowadzic do smierci, np. spiac w upalny dzien w cieniu pod rozlozystym cisem.
Nawet drewno jest toksyczne i nic go nie ruszy, ani robak, ani zgnilizna, ani ogien.
Nieswiadomy tych wlasciwosci cisa stolarz, obrabiajacy bardzo ladne drewno cisa moze sie zatruc tymi substancjami, ktore sa takze w samym drewnie i podczas obrobki gdy drewno nieco sie przygrzeje, stolarnia moze stac sie komora gazowa, a w mniejszych stezeniach moze doprowadzic do wypadku przy maszynie.
Zgroza! Dlaczego nigdy - ale to naprawdę nigdy - nie ostrzegano mnie przed tym w szkole? Macie podobnie?
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Rzekome "objawienia"

Post autor: Andej » 2022-08-05, 13:05

Jeśli masz na myśli cis, to istotnie. Albowiem, gdym pobierał nauki nie było genderów i innych takich. A to, co teraz zwą cis, obywało się bez dodatkowych doprecyzowań. Po prostu kobieta (dziewczyna) i mężczyzna (chłopak).
Tweaz Wiki podaje, że cis mężczyźni i cis kobiety to „osoby nietranspłciowe”.
A socjologowie Kristen Schilt i Laurel Westbrook definiują cisgender jako określenie „osób, u których występuje zgodność pomiędzy płcią przypisaną w chwili narodzin, ich ciałem i ich osobistą tożsamością”.
Zatem protestuje przeciw temu, że cis osoby są toksyczne. Niezależnie od tego, czy pracują w stolarni, czy masarni. To normalni ludzie. A cis stolarz, niezależnie od świadomości w dziedzinie toksykologii może być porządnym człowiekiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 110 times
Been thanked: 87 times

Re: Rzekome "objawienia"

Post autor: kacperek29 » 2022-08-05, 13:10

Jozek pisze: 2022-07-21, 19:12 Chocby taki cis, czesto uzywany jako zywoplot wokol posesji, w gorace dni wydziela w postaci gazowej substancje halucynogenne, ktore w duzych stezeniach moga prowadzic do smierci, np. spiac w upalny dzien w cieniu pod rozlozystym cisem.
Nawet drewno jest toksyczne i nic go nie ruszy, ani robak, ani zgnilizna, ani ogien.
Nieswiadomy tych wlasciwosci cisa stolarz, obrabiajacy bardzo ladne drewno cisa moze sie zatruc tymi substancjami, ktore sa takze w samym drewnie i podczas obrobki gdy drewno nieco sie przygrzeje, stolarnia moze stac sie komora gazowa, a w mniejszych stezeniach moze doprowadzic do wypadku przy maszynie.
Jakieś źródło?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Rzekome "objawienia"

Post autor: Jozek » 2022-08-05, 15:01

W sieci jest mase informaci na ten temat.

https://cisystaropolskie.pl/cis-pospolity
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 110 times
Been thanked: 87 times

Re: Rzekome "objawienia"

Post autor: kacperek29 » 2022-08-05, 15:29

Jozek pisze: 2022-08-05, 15:01 W sieci jest mase informaci na ten temat.

https://cisystaropolskie.pl/cis-pospolity
Nie znalazłem, nawet w tym co podałeś nie ma nic na ten temat.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Rzekome "objawienia"

Post autor: abi » 2022-08-05, 17:03

prawie caly cis jest trujacy w przypadku spozycia
"Toksyny znajdujące się w soku cisa działają na serce i ośrodkowy układ nerwowy, porażają układ oddechowy"

https://poradnikogrodniczy.pl/czy-cis-jest-trujacy.php
Ostatnio zmieniony 2022-08-05, 17:33 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 110 times
Been thanked: 87 times

Re: Rzekome "objawienia"

Post autor: kacperek29 » 2022-08-05, 17:44

@abi ale Józek nie pisze nic o spożyciu.
Chocby taki cis, czesto uzywany jako zywoplot wokol posesji, w gorace dni wydziela w postaci gazowej substancje halucynogenne, ktore w duzych stezeniach moga prowadzic do smierci, np. spiac w upalny dzien w cieniu pod rozlozystym cisem.
Nawet drewno jest toksyczne i nic go nie ruszy, ani robak, ani zgnilizna, ani ogien.
Nieswiadomy tych wlasciwosci cisa stolarz, obrabiajacy bardzo ladne drewno cisa moze sie zatruc tymi substancjami, ktore sa takze w samym drewnie i podczas obrobki gdy drewno nieco sie przygrzeje, stolarnia moze stac sie komora gazowa, a w mniejszych stezeniach moze doprowadzic do wypadku przy maszynie.
'
Ostatnio zmieniony 2022-08-05, 17:45 przez kacperek29, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2022-08-05, 17:48

dlatego uwazam ze sie myli

Dodano po 1 minucie 56 sekundach:
rowniez twierdzac
Jozek pisze: 2022-08-05, 15:01 W sieci jest mase informaci na ten temat
W internecie i literaturze nie można spotkać niemal żadnych informacji na temat olejków eterycznych otrzymywanych z cisu.
https://nezdeluxe.pl/2015/03/paklitakse ... -cisu.html
Ostatnio zmieniony 2022-08-05, 18:47 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2022-08-05, 22:54

Bo to nie sa olejki eteryczne, tylko rozpuszczalne w wodzie substancje trujace, dzialajace takze halucynogennie.
Cis interesyje mnie z uwagi na to ze jest najlepszym materialem na luki, tzw. "english long bow".
wielokrotnie trafialem na wiele informacji na temat cisu z ktorego pni byly budowane nabrzeza w formie pali wbitych w dno, wlasnie z tego wzgledu ze cis nie gnije w wodzie.
W okolicy Anglii w morzu znaleziono wraki dawnych statkow na ktorych wrecz znajdowaly sie cale arsenaly dawnej broni, miedzy innymi wlasnie te "english long bow. Nie tylko ze nie zgnily w wodzie przez ponad 300lat, to z uwagi na duza ich ilosc poswiecono kilka stuk do prob sprawdzenia wytrzymalosci i okazalo sie ze mimo iz sa tak stare wytrzymalosc ich znacznie przekraczala wytrzymalosc najnowszych i najleprzych modeli dzisiejszych lukow.
W kwestii palenia drewna cisu zademonstrowalem to wlasvicielowi Chateau, ktory mial kilka pni cisa wsrod pni drzew z wykrotow przeznaczonych na posiekanie na wiory do spalenia w jego nowoczesnej kotlowni kontenerowej.
Po prostu pokaxalem mu na cisowych trocinach z heblarki ze wiory cisa moga zgasic ogien w takim autonatycznym kotle.
Po rozpaleniu malego ogniska posypalem je suchymi trocinami cisa.
Pierw ogien przebijal sie przez te trociny, a po chwili, gdy sie nagrzaly, zaczal sie z nich wydobywac bialy gesty dym, ktory nie szedl w gore jak to bywa z dymem, tylko snul sie po powierzchni ogniska i je jakby zakrywal.
Ognisko po ok. 3-4 minutach zgaslo, pokryte jakby gesta mgla dymu z cisa. Ten dym po prostu z uwagi na swoj ciezar wlasciwy zakrywa ognisko jak koc azbestowy i nie dopuszcza tlenu do spalania, jak gasnica pianowa. ;)
Po tym doswiadczeniu, te pnie cisa, ktore mialy isc na spalenie sa moje. ;)
To ok. 2-3m 3 drewna, a z uwagi na rzadkosc cisa i jego prawna ochrona i trudnosc zdobycia konkretnych rozmiarow pnia legalnie, to wartosc tego jest spora.
Na angielskim internecie, na ebayu deska 25 mm gruba o wymiarach 120x 30 cm to ok. £100.
Ak lekko liczac to 1m3 cisa tzw. materialowego drewna to ok £7,000. Na zlotowki to bedzie ok. 35tys. pln.
Mam takze kilkanasci tzw. zerdek cisowych ok. 8 cm srednicy, bez wiekszych sekow i skrzywien, a z kazdej mozna zrobic 3-4 english long bow's.
Ale wlasnie tu jest najwieksze zagrozenie, bo cis nie posiadajac tzw. naczyn przewodzacych wode w swojej strokturze drewana, ciagnie soki jedynie pod kora, a te wlasnie soki sa wyjatkowo toksyczne i korowanie takich zerdek musi byc robione w rekawicach gumowych, bo moga przenikac przez skore i spowodowac silne zatrucie.
Jako ciekawostke podam, ze drewno cisa jest jednym z takich na ktorych zdarzaja sie przypadki tzw. krwawienia drewna.
Po prostu soki cisa sa praktycznie bezbarwne, ale w kontakcie z powietrzem robia sie krwisto czerwone, a zaschniete wewnatrz drewna sa brazowe.
Jednak gdy takie suche stare drewno nasiaknie wilgocia, t te soki moga od tej wilgoci sie "uplynnic" i wyciekac poprzez szpary i pekniecia w postaci krwisto czerwonego plynu.
Ostatnio zmieniony 2022-08-05, 23:12 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ