Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Ważna sprawa dla chrześcijan

Moderator: Junior moderator

Awatar użytkownika
Benjamin
Gaduła
Gaduła
Wysłał podziękowań: 178 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Benjamin » 2018-01-09, 20:16

Jest racja w tym co mowi Quinque ... podstawa marksizmu jest zanegowanie widzialnego systemu nauki o niematerializmie. Religia to wymysl papieski.
Luter to ... socyal (ista), ktory wyrwal ( czesciowo) kapital z rak feudala religijnego ( papieza ) i poddal tenze kapital obrotowi na forum publicznym ...
Trzeba wiedziec, ze "Kapital" Marksa jest podbudowa ideologiczna marksizmu ... podbudowa stawiajaca nadrzednosc obligatoryjnego zresumowania sumy dodanej populacji i dobr gospodarki za pomoca przymusu.
Tenze przymus Lenin w dalszej kolejnosci ( bazujac na sprymityzowanej przez Engelsa marksowskiej zasady rownosci ... ktora ograniczyl do grabiezy nadwyzek ) wcielil w zycie pod sztandarami rewolucji antyreligijnej.
A ciag dalszy jest chyba znany ...
Tezy Lutra o wolnosci ( bezwzglednej) i niemoznosci wolnej woli sa podstawa wszelkiejn anarchii ... a anarchia to ... matka rewolucji.

Awatar użytkownika
Quinque
Bywalec
Bywalec
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Quinque » 2018-01-09, 21:54

Dezerter pisze:
2018-01-09, 14:52
Quinque pisze:
2018-01-09, 12:01
Tak. Protestanci nazywają katolików wyznawcami antychrysta, diabła itd. I to są chrześcijanie?
A ty co o nich myślisz, jak (analogicznie) byś ich nazwał?
Nauki Lutra były "komunistyczne" mówisz =)) , no Marks i Lenin się w grobie przewracają ;)
Komunizm to znacznie szersze pojęcie. Leninizm i Marksizm to odmiany komunizmu

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 530 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy

Post autor: Dezerter » 2018-01-09, 22:14

Quinque pisze:
2018-01-09, 21:54
Dezerter pisze:
2018-01-09, 14:52
Quinque pisze:
2018-01-09, 12:01
Tak. Protestanci nazywają katolików wyznawcami antychrysta, diabła itd. I to są chrześcijanie?
A ty co o nich myślisz, jak (analogicznie) byś ich nazwał?
Nauki Lutra były "komunistyczne" mówisz =)) , no Marks i Lenin się w grobie przewracają ;)
Komunizm to znacznie szersze pojęcie. Leninizm i Marksizm to odmiany komunizmu
czyżby chodziło ci o trockizm, a może , czy maoizm, a może khmeryzm, komunizm, utopijny, czy naukowy
jakkolwiek byś nie kombinował, to nauka Lutra ci nie wyjdzie, bo to chrześcijaństwo
palnąłeś głupstwo (to nie wstyd, każdemu się zdarza) więc nie brnij dalej.

Słyszeliście zapewne o propozycji papieża Franciszka, by używać formy modlitwy Ojcze nasz, takiej jakiej używają protestanci? Mi już kilka lat temu zwrócili na to uwagę i musiałem się mocno gimnastykować, by wytłumaczyć się, że w naszej modlitwie Bóg wcale nie wystawia nas na pokuszenie. Udało mi się, ale musiałem głęboko poszukać. Dziękuje Franciszkowi za tą zmianę, ja ją już stosuje w modlitwie, nawet tej w kościele - fonetycznie układa się prawie tak samo.

Beniaminie komunizm nie zdobył władzy w żadnym kraju protestanckim, ale zdobył w wielu prawosławnych i katolickich, więc dajcie spokój :-s
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Awatar użytkownika
Quinque
Bywalec
Bywalec
Wysłał podziękowań: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Quinque » 2018-01-12, 12:11

Sola fide można podciągnąć pod komunizm(a przynajmniej coś w stylu "duchowego socjalizmu")

Awatar użytkownika
Efezjan
Dyskutant
Dyskutant
Wysłał podziękowań: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Post autor: Efezjan » 2018-01-12, 15:23

Quinque pisze:
2018-01-12, 12:11
Sola fide można podciągnąć pod komunizm(a przynajmniej coś w stylu "duchowego socjalizmu")
Ja bym napisał, że to lenistwo duchowe - coś w stylu: narodziłem się na nowo, mam Jezusa w sercu i pewność zbawienia, więc nie muszę się już starać walczyć ze swoimi ułomnościami i grzechami. Pewnie to spłycam - nie wiem, ale po rozmowach z protestantami odnoszę właśnie takie wrażenie. 'Wystarczy wierzyć i z automatu jest się w niebie.'
Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ