Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Ważna sprawa dla chrześcijan
ODPOWIEDZ
wybrana

Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: wybrana » 2016-12-15, 16:56

[wątek wydzielony - Dezerter]
Benjamin pisze: Wybrana - dodawanie klamstwa do klamstwa nie czyni z klamstwa prawdy.
Jezus powiedzial, ze prawda nas wyzwoli.
Rowniez nie warto sluchac samozwanczych prorokin w stylu wybranej, co to nawet posuwaja sie do klamstw historycznych,
To może ta prawda cię wyzwoli:

Ileż to Moich stworzeń - stawszy się przez Syna Mojego dziećmi Mojej Miłości - bardzo szybko rzuciło się w wieczystą otchłań. Zaprawdę, nie poznali Mojej nieskończonej Dobroci, a Ja tak bardzo was kocham! Przy­najmniej wy - którzy wiecie, iż Ja sam przychodzę, aby z wami rozma­wiać, aby dać wam poznać Moją Miłość - nie rzucajcie się w otchłań przez litość nad sobą. Jestem waszym Ojcem!
Gdybyście nazwali Mnie Ojcem i dalibyście Mi świadectwo waszej mi­łości, czyż moglibyście znaleźć we Mnie serce tak zatwardziałe i tak nie­czułe, że pozwoliłoby wam zginąć? Nie, nie! Nie wierzcie w to! Jestem najlepszym z ojców! Znam słabość Moich stworzeń! Przyjdźcie do Mnie, przyjdźcie z ufnością i miłością, a Ja po waszej skrusze przebaczę wam! Nawet gdyby wasze grzechy były tak odrażające jak bagno, wasza ufność i wasza miłość pozwoli Mi o nich zapomnieć do tego stopnia, że nie zosta­niecie osądzeni! Jestem sprawiedliwy, to prawda, ale Miłość odpłaca za wszystko!
Posłuchajcie, dzieci Moje. Przy pomocy pewnego porównania pragnę zapewnić was o Mojej Miłości Dla Mnie wasze grzechy są jak żelazo, a wasze akty miłości -jak złoto. Nawet gdybyście dali Mi tysiąc kilogramów żelaza, nie będzie ono znaczyć dla Mnie tyle, ile dziesięć kilogramów zło­ta, które Mi ofiarujecie! To znaczy, że odrobiną miłości można odpokuto­wać za ogromne niegodziwości
O, droga ludzkości! O, ludzie, dzieci Moje, wyrwijcie się z więzów, którymi do dziś krępował was szatan poprzez lęk przed Ojcem, który jest samą Miłością! Przyjdźcie, zbliżcie się! Macie wszelkie prawo zbliżyć się do waszego Ojca. Otwórzcie serca, proście Mojego Syna, aby coraz lepiej dawał wam poznać Moją łaskawość wobec was.
O, wy, którzy jesteście niewolnikami zabobonów i praw szatańskich, wyrwijcie się z tej tyrańskiej niewoli i przyjdźcie do Prawdy prawd. Roz­poznajcie Tego, który was stworzył i jest waszym Ojcem. Nie utrzymujcie, że posługujecie się waszymi prawami, darząc uwielbieniem i hołdami tych, którzy zmuszali was aż dotąd do prowadzenia bezużytecznego życia, lecz przyjdźcie do Mnie! Czekam na was wszystkich, bo wszyscy jesteście Moi­mi dziećmi.
A wy, którzy żyjecie w prawdziwym Świetle, powiedzcie im, jak słod­ko żyje się w Prawdzie! Powiedzcie jeszcze tym chrześcijanom, tym dro­gim stworzeniom, Moim dzieciom, jak słodko jest myśleć, że istnieje Oj­ciec, który wszystko widzi, wie o wszystkim, o wszystko się troszczy, któ­ry jest nieskończenie dobry i potrafiący łatwo przebaczać, który zwleka z karą i karze niechętnie. Powiedzcie im też, że nie chcę zostawiać ich sa­mych i bez zasług w niedolach życia. Niech przyjdą do Mnie. Ja im po­mogę, zmniejszę ich brzemię, osłodzę ich bardzo ciężkie życie. Upoję ich Moją ojcowską Miłością, aby uczynić ich szczęśliwymi teraz i w wiecz­ności.
Ale w jaki sposób powiecie Mi możemy przyjść do Ciebie? Ach, przyjdźcie drogą zawierzenia! Nazywajcie Mnie Ojcem waszym, kochajcie Mnie w Duchu i Prawdzie, a to wystarczy, by ta orzeźwiająca i przepotęż­na Woda ugasiła wasze pragnienie. Jeżeli naprawdę chcecie, żeby dała wam wszystko, czego wam brak do poznania Mnie i umiłowania, i jeżeli czujecie się zimni i obojętni, wezwijcie Mnie tylko słodkim imieniem Ojca, a przyjdę do was. Moje źródło ofiarowuje wam miłość, ufność i to wszyst­ko, czego wam brak, aby być zawsze kochanymi przez waszego Ojca i Stworzyciela.
Ponieważ przede wszystkim pragnę dać się poznać wszystkim - aby wszyscy mogli radować się, już tu na ziemi, Moją dobrocią i czułością - stańcie się apostołami dla tych, którzy Mnie nie znają, którzy jeszcze Mnie nie znają! Ja pobłogosławię wasze trudy i wysiłki i przygotuję wam wielką chwałę blisko Mnie, w wieczności.
Źródło - http://www.apokalipsa.info.pl/objawieni ... ojciec.htm

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus założył Kościół? (instytucjonalny) - dyskusja o powstaniu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-12-15, 19:21

Szkoda, że - mimo że początkowo w diecezji tekst objawień otrzymał imprimatur os biskupa - po bliższym zbadaniu ujawniono błędy, a nawet herezje.

wybrana

Re: Czy Jezus założył Kościół? (instytucjonalny) - dyskusja o powstaniu

Post autor: wybrana » 2016-12-15, 20:06

Marek_Piotrowski pisze:Szkoda, że - mimo że początkowo w diecezji tekst objawień otrzymał imprimatur os biskupa - po bliższym zbadaniu ujawniono błędy, a nawet herezje.
Imprimatur:

Petrus Canisius van Lierde
Vic. Generalis e Vic. Civitatis Vaticanae,
Rzym, 13 marca 1989

Wydawca oryginału Orędzia:
? Unitas in Christo ad Patrem
via del Cinama 16,00040 Anzio Falasche, Włochy

Książka nie jest Przeznaczona do sprzedaży


ISBN 8336092-31-9

Ojciec mó­wi do Swoich dzieci. Jedyne objawienie dokonane osobiście przez Boga Ojca i uznane przez Kościół za autentyczne po 10 latach najbardziej rygorystycznych badań. Godnym uwagi jest fakt, że Ojciec - w 1932 roku - przekazał Orędzie Matce Eugenii po łacinie, języku całkowicie jej nieznanym. W 1981 poznaliś­my to orędzie, a w 1982 roku - w 50 rocznicę - opublikowaliśmy je w języku włoskim. Liczne cuda łaski, które z Orędzia tego wypłynęły, pobudziły nas do bezpłatnego rozpowszechniania go w więzieniach, koszarach, szpitalach. Za­troszczyliśmy się o jego druk w języku francuskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i polskim. W opracowaniu jest przekład rosyjski.

Czyżbyś ty Marku nie zgadzał się z uznaniem Watykanu?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-12-16, 03:29

Napiszę Ci to samo, co napisałem gdzie indziej gdzie "pastujesz" ten tekst: zapoznaj się z nauką katolicką a przeczytasz, że Magisterium nie uznaje czegoś za objawienie, co najwyżej nie uznaje że należy odrzucić.
A także, że imprimatur nie oznacza takiego uznania.
Swoją drogą to śmieszne, że ktoś, kto odrzuca realne nauczanie Magisterium - np. o Eucharystii - powołuje się (błędnie) na Magisterium przy cytowaniu objawień prywatnych.
Obrazuje to jedynie, jak wielkie zamieszanie panuje w Twojej duszy...

wybrana

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: wybrana » 2016-12-16, 14:14

Pozwólcie, ze skorzystam z pomocy księdza Dariusza Suszka.


Ksiądz mówi : że zacząłem sobie tak układać z nową świadomością pewnych rzeczy, ale robić wszystko po staremu. I tak by było, gdyby nie pewna noc, którą przeżyłem. Krótko przed spaniem przyszła taka myśl do mego serca. Bóg przemówił do mnie wyraźnie - gdybyś tej nocy zmarł - gdzie będziesz? Odpowiedziałem - ja nie wiem. Mimo, że byłem księdzem 5 rok, mimo, że sprawowałem sakramenty. Taka umknęła mi myśl o czyścu - takie bezpieczne miejsce. Nie zbyt dobry na niebo, ale do piekła wrzucić księdza, to też tak nie bardzo. I gdy ta myśl mi przemknęła- Duch Święty mi powiedział - jesteś teraz potępiony. To było tak silne wrażenie duchowe, że ja po prostu - przeraziłem się.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-12-16, 19:15

I znów "pastowanie' na różnych forach. W dodatku wypowiedź tego księdza nie tylko jest infantylna, ale zdradza niedouczenie w katolickiej teologii. Chyba że świadomie tak ją przedstawia, by "ustawić" ją sobie do polemiki.
Tak więc trudno rozstrzygnąć czy jest niedouczony, czy to zła wola.

wybrana

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: wybrana » 2016-12-17, 22:22

Dezerterze, ja również jestem katoliczką. Gdy byłam w wieku niemowlęcym rodzice ochrzcili mnie i tak od 55 lat należę do Kościoła Katolickiego. Teraz jestem na rozdrożu, bo jak powiedział ksiądz Dariusz Suszka, można z nową świadomością żyć po staremu. Nigdy nie interesowałam się religią protestantów, ani nie miałam żadnego bliższego kontaktu z osobą tego wyznania. Gdy Bóg pozwolił mi bardziej poznać siebie, zaczęłam bardziej interesować się wiarą, swoim kościołem. Gdy przeczytałam Pismo Święte i poznałam nauki Jezusa, to zauważyłam fałsz i różnicę między tym co przeczytałam, a tym o czym mnie uczono. W modlitwie prosiłam Ducha Świętego o rozeznanie, dlaczego Kościół, który niby reprezentuje Boga ma tyle zła w historii i wypaczeń. Dlaczego Kościół Boży kupczy sakramentami. Dlaczego msze za pieniądze, odpusty za pieniądze. Dlaczego Jezus Chrystus nie jest główną postacią czczoną i wyniesioną na główny Ołtarz. Skąd tak bardzo rozpowszechniony kult Świętych - człowieka nie Boga. Czcimy ludzi dookoła, a Jezus, któremu głównie tą cześć powinniśmy oddawać jest oddalany od człowieka wiary- a dlaczego? czyżby Jego nauki przeszkadzały i nie zgadzały się nz wygodnymi doktrynami, które pomnażają skarbiec. Czy takich kapłanów możemy nazwać następcami Apostołów - a czym ich naśladują? - kłamstwem, okrucieństwem, fałszem, zakłamaniem, wyniosłością i pychą. Papieże smiali się nazywać następcami Jezusa? - straszny grzech! - jakie w historii dali świadectwa?
Bóg powoli naprowadził mnie i otworzył mi oczy na prawdę.
Być może ktoś mnie oskarży, że mam poglądy protestanckie- jeżeli mają w sobie prawdę wiary - to proszę bardzo mogę się tak nazywać, bo moja prawda jest tej religii bardzo bliska.

Moje prawdy wiary:
Jeżeli ktoś stwierdzi, że są niezgodne z naukami Jezusa, to niech napisze dlaczego ?
Sola scriptura (Tylko Pismo)
Hasło sola scriptura oznacza, że Biblia jest źródłem doktryny chrześcijańskiej o najwyższym autorytecie. W tej perspektywie Biblia jest niezrównanym normatywnym przesłaniem Boga dla ludzi. Wszelkie doktryny i praktyki przyjęte w Kościele powinny pozostawać z Pismem Świętym w relacji zgodności. Wyznania przyjmujące tę zasadę, odrzucają, co do zasady, pozabiblijną tradycję jako normatywne źródło wiary. Zasada sola scriptura uzasadnia posługiwanie się Biblią jako instrumentem bezpośredniego kontaktu człowieka i Boga. To twierdzenie jest przeciwne naukom prawosławia, anglikanizmu i katolicyzmu, które głoszą, że Biblia może być autentycznie interpretowana tylko przez tradycję apostolską i sobory Kościoła.

Sola fide (Tylko wiarą)
Sola fide jest podstawą teologii usprawiedliwienia przez wiarę i zasadą uznawaną przez protestantów za ustanowioną bezpośrednio przez Boga (Rz 3, 28). Tylko wiara, a nie dobre uczynki, są podstawą do usprawiedliwienia człowieka przed Bogiem, chociaż dobre uczynki są postrzegane jako konieczny skutek autentycznej wiary. Do 1999 doktryna wyrażona w słowach "Wiara przynosi usprawiedliwienie i dobre uczynki" była uznawana za przeciwną doktrynie katolickiej wyrażoną w słowach "Wiara i dobre uczynki przynoszą usprawiedliwienie". Jednakże w 1999 Kościoły Rzymsko-Katolicki i Luterańskie podpisały dokument, który głosi: "My katolicy i luteranie, wierzymy, że tylko dzięki łasce, przez wiarę w zbawcze dzieło Chrystusa, a nie ze względu na jakikolwiek wysiłek po naszej stronie, jesteśmy przyjęci przez Boga i przyjmujemy Ducha Świętego, który odnawia nasze serca i wyposaża nas i powołuje do dobrych czynów".
Usprawiedliwienie tradycyjnie jest rozumiane w protestantyzmie jako przypisanie (imputacja) zasług Chrystusa grzesznikom. Zasada "Sola fide" neguje wrodzoną prawość człowieka, która bez wiary w Chrystusa i bez udziału jego prawości jest bezskuteczna. Marcin Luter uznał tę zasadę za "artykuł, od którego zależy trwanie lub upadek Kościoła" (articulus stantis et cadentis ecclesiae).

Sola gratia (Tylko łaska)
Sola gratia to fraza odnosząca się do zasady, że zbawienie przychodzi tylko z łaski Boga jako "niezasłużony dar", a nie jako nagroda za jakiekolwiek zasługi grzesznika (Ef 2, 8). Zbawienie jest więc w perspektywie protestanckiej niezasłużonym darem Boga danym człowiekowi poprzez Jezusa Chrystusa. Chociaż zasadniczo ta doktryna nie sprzeciwia się doktrynie katolickiej, to jednak zawiera istotne różnice: Bóg jest jedynym źródłem łaski, a człowiek w żaden sposób nie może skłonić Boga do dania mu tej łaski lub zwiększenia jej zakresu (Ps 49,8-10). Bóg działa sam dla zbawienia człowieka.
Podczas gdy arminianizm głosi, że ta zasada nie oznacza ograniczenia łaski Boga, która przeznaczona jest dla wszystkich ludzi (gratia universalis), to tradycyjny kalwinizm uznaje, że oznacza ona suwerenną decyzję Boga, komu przyznać łaskę, konieczną do zbawienia, a komu jej odmówić (predestynacja), zaś ortodoksyjny luteranizm naucza o ofiarowaniu łaski zbawienia wybranym, jednocześnie nie poruszając kwestii tych, którzy tej łaski nie dostępują.

Solus Christus (Tylko Chrystus)
Solus Christus oznacza, że tylko Jezus Chrystus jest pośrednikiem między Bogiem i ludźmi. Zbawienie jest niemożliwe za innym pośrednictwem. Wyrażane jest to często jako solo Christo (tylko przez Chrystusa). Tradycyjny luteranizm, odrzucając pośredników między Bogiem a ludźmi, czci jednak pamięć o Marii i o wybitnych świętych. Ta zasada odrzuca katolickie pojęcie kapłaństwa jako urzędu ofiarniczego pod przywództwem papieża. Luter głosił "powszechne kapłaństwo wszystkich ochrzczonych", później zmodyfikowane jako "powszechne kapłaństwo wszystkich wierzących". Luter przyznawał jednak kapłanom ograniczone uprawnienia, np. do spowiedzi i odpuszczenia grzechów, jednak nie jako pośrednikom między wierzącymi i Bogiem. Takie pojmowanie roli kapłana jest odrzucane przez większość pozostałych wyznań protestanckich, nie istnieje tam ani kapłaństwo, ani spowiedź indywidualna, ani absolucja kapłańska.

Soli Deo gloria (Tylko Bogu chwała)
Soli Deo gloria to zasada, że wszelka chwała należna jest jedynie Bogu, ponieważ zbawienie dokonuje się tylko przez Boga, przez Jego wolę i działanie. Nie jest to wynik wyłącznie ofiary Jezusa na krzyżu, lecz także wynik wiary w tę ofiarę (Rz 10,9-10). Wiara ta powstaje z działania Ducha Świętego. Odrzucony został kult aniołów i świętych, a także relikwii czy wizerunków (Wj.20,3-6). Niektóre wyznania protestanckie, np. kalwinizm, tradycyjnie odrzucają nawet obecność rzeźb czy obrazów w miejscach kultu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Andej » 2016-12-17, 23:01

wybrana pisze:... ja również jestem katoliczką.
...
Podziwiam. Ja tylko się staram. W pokorze.
wybrana pisze:...
Dlaczego msze za pieniądze, odpusty za pieniądze.
...
Może gdzieś. Ja czuję się odpowiedzialny za Kościół i za kościół parafialny. To ja, wśród wielu innych, finansuję. I jestem z tego dumny, że mogę.
Gdym brał ślub, to proboszcz powiedział: Nic, teraz wam bardziej potrzebne są pieniądze. Podobnie przy chrztach. Daję pieniądze, bo uważam to za swoją powinność. Daję tyle , ile mogę. Nikt nie żądał. Mam prawo dawać. I czuję, że to mo obowiązek. Nigdy nie kupowałem żadnych sakramentów.
wybrana pisze:...
Dlaczego Jezus Chrystus nie jest główną postacią czczoną i wyniesioną na główny Ołtarz. Skąd tak bardzo rozpowszechniony kult Świętych - człowieka nie Boga.
...
Wprost przeciwnie. Jest. I będzie. Kult świętych trzeba zrozumieć. Oni są pośrednikami. Oni są wzorem. Nie tak doskonałym jak Jezus. Ale są. Proszę ich o wstawiennictwo, o pomoc. A oni zwracają się do samego Boga.
wybrana pisze:...
Papieże smiali się nazywać następcami Jezusa? - straszny grzech! - jakie w historii dali świadectwa?
...
To proste. Skoro byli następcami Jezusa, to mieli do tego prawo. Ale jednocześnie byli ludźmi. Nie idealnymi i doskonałymi istotami. Popełniali błędy. Tak. Ale dzięki nim Kościół jest i trwa. Na wieki.
Czy uważasz, że następca Chrystusa musi być doskonały? To, dla człowieka, niemożliwe. Uważam, że człowiek, każdy., powinien dążyć do doskonałości. W pokorze. Nie w zadufaniu w swoją omnipotencję. Są fragmenty w Biblii, których nie rozumiem. Wiele z nich wyjaśniła mi Świderkówna.
Staram się wspierać to, co umacnia w drodze do Boga, to co jednoczy. Wolę powstrzymać krytykę do czasu, aż dowiem się więcej. Dlatego, że uważam, iż najważniejsze jest zbliżanie się do Boga, odczytywanie Jego woli i postępowanie zgodnie z nią.
Nie chcę z Tobą polemizować, ani przekonywać. Chciałbym, abyś wykazała więcej zrozumienia dla Kościoła, którego jestem malutkim elementem. Dziś modlić się będę w Twojej intencji. Budujmy razem Kościół. Akcentujmy to, co dobre. To, co prowadzi do Pana. Przeżyjmy razem święto Narodzenia. W duchu miłości do Boga i ludzi. W każdym razie, ja właśnie tak odczytuję Biblię.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-12-17, 23:10

Papieże smiali się nazywać następcami Jezusa? - straszny grzech!
SPRAWDZAM:
Proszę o cytat z JAKIEGOKOLWIEK papieża, który nazwał się "następcą Jezusa".

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Jaabes » 2016-12-18, 11:09

wybrana pisze:Pozwólcie, ze skorzystam z pomocy księdza Dariusza Suszka.


Ksiądz mówi : że zacząłem sobie tak układać z nową świadomością pewnych rzeczy, ale robić wszystko po staremu. I tak by było, gdyby nie pewna noc, którą przeżyłem. Krótko przed spaniem przyszła taka myśl do mego serca. Bóg przemówił do mnie wyraźnie - gdybyś tej nocy zmarł - gdzie będziesz? Odpowiedziałem - ja nie wiem. Mimo, że byłem księdzem 5 rok, mimo, że sprawowałem sakramenty. Taka umknęła mi myśl o czyścu - takie bezpieczne miejsce. Nie zbyt dobry na niebo, ale do piekła wrzucić księdza, to też tak nie bardzo. I gdy ta myśl mi przemknęła- Duch Święty mi powiedział - jesteś teraz potępiony. To było tak silne wrażenie duchowe, że ja po prostu - przeraziłem się.
Czy uważasz to świadectwo za budujące wiarę ?
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Dezerter » 2016-12-18, 11:37

Wątek założony dla Wybranej, która jest w okresie przebudowy swojej wiary i poglądów na Kościół
- wątek wydzielony z
Czy Jezus założył Kościół? (instytucjonalny) - dyskusja o powstaniu"
bo wyraźnie tam się nie mieści
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Jaabes » 2016-12-18, 13:08

wybrana pisze:Dezerterze, ja również jestem katoliczką. Gdy byłam w wieku niemowlęcym rodzice ochrzcili mnie i tak od 55 lat należę do Kościoła Katolickiego. Teraz jestem na rozdrożu, bo jak powiedział ksiądz Dariusz Suszka, można z nową świadomością żyć po staremu. Nigdy nie interesowałam się religią protestantów, ani nie miałam żadnego bliższego kontaktu z osobą tego wyznania. Gdy Bóg pozwolił mi bardziej poznać siebie, zaczęłam bardziej interesować się wiarą, swoim kościołem. Gdy przeczytałam Pismo Święte i poznałam nauki Jezusa, to zauważyłam fałsz i różnicę między tym co przeczytałam, a tym o czym mnie uczono. W modlitwie prosiłam Ducha Świętego o rozeznanie, dlaczego Kościół, który niby reprezentuje Boga ma tyle zła w historii i wypaczeń. Dlaczego Kościół Boży kupczy sakramentami. Dlaczego msze za pieniądze, odpusty za pieniądze. Dlaczego Jezus Chrystus nie jest główną postacią czczoną i wyniesioną na główny Ołtarz. Skąd tak bardzo rozpowszechniony kult Świętych - człowieka nie Boga. Czcimy ludzi dookoła, a Jezus, któremu głównie tą cześć powinniśmy oddawać jest oddalany od człowieka wiary- a dlaczego? czyżby Jego nauki przeszkadzały i nie zgadzały się nz wygodnymi doktrynami, które pomnażają skarbiec. Czy takich kapłanów możemy nazwać następcami Apostołów - a czym ich naśladują? - kłamstwem, okrucieństwem, fałszem, zakłamaniem, wyniosłością i pychą. Papieże smiali się nazywać następcami Jezusa? - straszny grzech! - jakie w historii dali świadectwa?
Bóg powoli naprowadził mnie i otworzył mi oczy na prawdę.
Być może ktoś mnie oskarży, że mam poglądy protestanckie- jeżeli mają w sobie prawdę wiary - to proszę bardzo mogę się tak nazywać, bo moja prawda jest tej religii bardzo bliska.

Moje prawdy wiary:
Jeżeli ktoś stwierdzi, że są niezgodne z naukami Jezusa, to niech napisze dlaczego ?
Sola scriptura (Tylko Pismo)
Hasło sola scriptura oznacza, że Biblia jest źródłem doktryny chrześcijańskiej o najwyższym autorytecie. W tej perspektywie Biblia jest niezrównanym normatywnym przesłaniem Boga dla ludzi. Wszelkie doktryny i praktyki przyjęte w Kościele powinny pozostawać z Pismem Świętym w relacji zgodności. Wyznania przyjmujące tę zasadę, odrzucają, co do zasady, pozabiblijną tradycję jako normatywne źródło wiary. Zasada sola scriptura uzasadnia posługiwanie się Biblią jako instrumentem bezpośredniego kontaktu człowieka i Boga. To twierdzenie jest przeciwne naukom prawosławia, anglikanizmu i katolicyzmu, które głoszą, że Biblia może być autentycznie interpretowana tylko przez tradycję apostolską i sobory Kościoła.

Sola fide (Tylko wiarą)
Sola fide jest podstawą teologii usprawiedliwienia przez wiarę i zasadą uznawaną przez protestantów za ustanowioną bezpośrednio przez Boga (Rz 3, 28). Tylko wiara, a nie dobre uczynki, są podstawą do usprawiedliwienia człowieka przed Bogiem, chociaż dobre uczynki są postrzegane jako konieczny skutek autentycznej wiary. Do 1999 doktryna wyrażona w słowach "Wiara przynosi usprawiedliwienie i dobre uczynki" była uznawana za przeciwną doktrynie katolickiej wyrażoną w słowach "Wiara i dobre uczynki przynoszą usprawiedliwienie". Jednakże w 1999 Kościoły Rzymsko-Katolicki i Luterańskie podpisały dokument, który głosi: "My katolicy i luteranie, wierzymy, że tylko dzięki łasce, przez wiarę w zbawcze dzieło Chrystusa, a nie ze względu na jakikolwiek wysiłek po naszej stronie, jesteśmy przyjęci przez Boga i przyjmujemy Ducha Świętego, który odnawia nasze serca i wyposaża nas i powołuje do dobrych czynów".
Usprawiedliwienie tradycyjnie jest rozumiane w protestantyzmie jako przypisanie (imputacja) zasług Chrystusa grzesznikom. Zasada "Sola fide" neguje wrodzoną prawość człowieka, która bez wiary w Chrystusa i bez udziału jego prawości jest bezskuteczna. Marcin Luter uznał tę zasadę za "artykuł, od którego zależy trwanie lub upadek Kościoła" (articulus stantis et cadentis ecclesiae).

Sola gratia (Tylko łaska)
Sola gratia to fraza odnosząca się do zasady, że zbawienie przychodzi tylko z łaski Boga jako "niezasłużony dar", a nie jako nagroda za jakiekolwiek zasługi grzesznika (Ef 2, 8). Zbawienie jest więc w perspektywie protestanckiej niezasłużonym darem Boga danym człowiekowi poprzez Jezusa Chrystusa. Chociaż zasadniczo ta doktryna nie sprzeciwia się doktrynie katolickiej, to jednak zawiera istotne różnice: Bóg jest jedynym źródłem łaski, a człowiek w żaden sposób nie może skłonić Boga do dania mu tej łaski lub zwiększenia jej zakresu (Ps 49,8-10). Bóg działa sam dla zbawienia człowieka.
Podczas gdy arminianizm głosi, że ta zasada nie oznacza ograniczenia łaski Boga, która przeznaczona jest dla wszystkich ludzi (gratia universalis), to tradycyjny kalwinizm uznaje, że oznacza ona suwerenną decyzję Boga, komu przyznać łaskę, konieczną do zbawienia, a komu jej odmówić (predestynacja), zaś ortodoksyjny luteranizm naucza o ofiarowaniu łaski zbawienia wybranym, jednocześnie nie poruszając kwestii tych, którzy tej łaski nie dostępują.

Solus Christus (Tylko Chrystus)
Solus Christus oznacza, że tylko Jezus Chrystus jest pośrednikiem między Bogiem i ludźmi. Zbawienie jest niemożliwe za innym pośrednictwem. Wyrażane jest to często jako solo Christo (tylko przez Chrystusa). Tradycyjny luteranizm, odrzucając pośredników między Bogiem a ludźmi, czci jednak pamięć o Marii i o wybitnych świętych. Ta zasada odrzuca katolickie pojęcie kapłaństwa jako urzędu ofiarniczego pod przywództwem papieża. Luter głosił "powszechne kapłaństwo wszystkich ochrzczonych", później zmodyfikowane jako "powszechne kapłaństwo wszystkich wierzących". Luter przyznawał jednak kapłanom ograniczone uprawnienia, np. do spowiedzi i odpuszczenia grzechów, jednak nie jako pośrednikom między wierzącymi i Bogiem. Takie pojmowanie roli kapłana jest odrzucane przez większość pozostałych wyznań protestanckich, nie istnieje tam ani kapłaństwo, ani spowiedź indywidualna, ani absolucja kapłańska.

Soli Deo gloria (Tylko Bogu chwała)
Soli Deo gloria to zasada, że wszelka chwała należna jest jedynie Bogu, ponieważ zbawienie dokonuje się tylko przez Boga, przez Jego wolę i działanie. Nie jest to wynik wyłącznie ofiary Jezusa na krzyżu, lecz także wynik wiary w tę ofiarę (Rz 10,9-10). Wiara ta powstaje z działania Ducha Świętego. Odrzucony został kult aniołów i świętych, a także relikwii czy wizerunków (Wj.20,3-6). Niektóre wyznania protestanckie, np. kalwinizm, tradycyjnie odrzucają nawet obecność rzeźb czy obrazów w miejscach kultu.
Powiem szczerze zbudowało mnie to Twoje uzewnętrznienie się. Oznacza to że Duch Święty wykonuje pracę, które jest procesem. Chwała za to Stwórcy !
Tak naprawdę to nie Twoje osobiste prawdy, lecz jest to słuszność przedstawiona w zapisanej woli Bożej, jako jedynym aksjomacie...

Dowodzisz że prawdziwy Kościół Jezusa Chrystusa znajduje się wszędzie, w każdej religii, a nie w jednej. Bo to nie instytucja, lecz ludzie, żywe kamienie. Taki właśnie Kościół założył Chrystus, zaś WSZYSTKIE społeczności ludzi wierzących założyli śmiertelnicy. Aczkolwiek jedno z drugim jest bardzo spójne. Tak dalece że niektórzy chrześcijanie nie rozgraniczają tego...
Myślę że w tym miejscu wskazana jest pokora i pełne zaufanie Bogu scharakteryzowanemu w Biblii.
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-12-18, 14:32

wybrana pisze: Moje prawdy wiary:
Jeżeli ktoś stwierdzi, że są niezgodne z naukami Jezusa, to niech napisze dlaczego ?
Sola scriptura (Tylko Pismo)
Hasło sola scriptura oznacza, że Biblia jest źródłem doktryny chrześcijańskiej o najwyższym autorytecie. W tej perspektywie Biblia jest niezrównanym normatywnym przesłaniem Boga dla ludzi. Wszelkie doktryny i praktyki przyjęte w Kościele powinny pozostawać z Pismem Świętym w relacji zgodności.
Do tego miejsca nie jest to protestancka "sola scriptura" tylko katolicja "prima scriptura"
Wyznania przyjmujące tę zasadę, odrzucają, co do zasady, pozabiblijną tradycję jako normatywne źródło wiary.
Co jest wprost sprzeczne z Pismem Świętym.
Zasada sola scriptura uzasadnia posługiwanie się Biblią jako instrumentem bezpośredniego kontaktu człowieka i Boga. To twierdzenie jest przeciwne naukom prawosławia, anglikanizmu i katolicyzmu, które głoszą, że Biblia może być autentycznie interpretowana tylko przez tradycję apostolską i sobory Kościoła.
Co jest zgodne z Pismem.
Jeśli naprawdę interesuje Cię argumentacja na ten temat (w tym biblijna) to zapraszam http://analizy.biz/marek1962/ss.pdf (bezpośrednio temat sola scriptura omawiam od rodziału "TYLKO BIBLIA ? CZY ?NAJPIERW BIBLIA ")
Sola fide (Tylko wiarą)
Sola fide jest podstawą teologii usprawiedliwienia przez wiarę i zasadą uznawaną przez protestantów za ustanowioną bezpośrednio przez Boga (Rz 3, 28).
To, oczywiście nieprawda. Zasad Sola scriptura i sola gratia nie ma w Biblii; sola fide (sama wiara)... jest.
Jednak jako... jej zaprzeczenie:
Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy sama wiara zdoła go zbawić?
(...) Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie.
(Jk 2,14.17)

Natomiast prawdą jest, że nasze uczynki nie mają mocy by nas zbawić. Taka jest nauka Kościoła:
?Jeżeli ktoś mówiłby, że człowiek może być usprawiedliwiony
przed Bogiem na podstawie własnych uczynków, dokonanych czy
to dzięki swoim siłom czy nauce prawa bez łaski Bożej przez
Jezusa Chrystusa, niech będzie wyklęty?.
/Sobór Trydencki/

"1991 Usprawiedliwienie jest równocześnie przyjęciem sprawiedliwości
Bożej przez wiarę w Jezusa Chrystusa.
Sprawiedliwość oznacza tu
prawość miłości Bożej. Wraz z usprawiedliwieniem zostają rozlane w
naszych sercach wiara, nadzieja i miłość; zostaje nam udzielone
posłuszeństwo woli Bożej"

2007 W znaczeniu ściśle prawnym nie istnieje ze strony człowieka zasługa
względem Boga. Nierówność między Nim a nami jest niezmierna, ponieważ
wszystko otrzymaliśmy od Niego jako naszego Stwórcy.
/Katechizm/

Dokładną argumentację biblijną - jeśli naprawdę Cię to interesuje - przedstawiłem tu http://www.analizy.biz/marek1962/sf.pdf
Sola gratia (Tylko łaska)
Sola gratia to fraza odnosząca się do zasady, że zbawienie przychodzi tylko z łaski Boga jako "niezasłużony dar", a nie jako nagroda za jakiekolwiek zasługi grzesznika (Ef 2, 8). Zbawienie jest więc w perspektywie protestanckiej niezasłużonym darem Boga danym człowiekowi poprzez Jezusa Chrystusa. Chociaż zasadniczo ta doktryna nie sprzeciwia się doktrynie katolickiej, to jednak zawiera istotne różnice: Bóg jest jedynym źródłem łaski, a człowiek w żaden sposób nie może skłonić Boga do dania mu tej łaski lub zwiększenia jej zakresu (Ps 49,8-10). Bóg działa sam dla zbawienia człowieka.
Doprawdy, jest taka różnica?
"(...)nic z tego, co poprzedza usprawiedliwienie, czy to wiara, czy to uczynki, nie wysługuje samej Łaski usprawiedliwienia. Jeśli to jest Łaska, to
juz nie jest wynikiem uczynków, bo inaczej, jak mówi ten sam
apostoł, Łaska nie byłaby już laską?.
/Sobór Trydencki/

1990 Usprawiedliwienie uwalnia człowieka od grzechu sprzeciwiającego się
miłości Bożej i oczyszcza jego serce. Usprawiedliwienie jest wynikiem
inicjatywy miłosierdzia Bożego
, które ofiaruje przebaczenie. Jedna
człowieka z Bogiem. Wyzwala z niewoli grzechu i uzdrawia.

1996 Nasze usprawiedliwienie pochodzi z łaski Bożej. Łaska jest
przychylnością, darmową pomocą Boga, byśmy odpowiedzieli na Jego
wezwanie: stali się dziećmi Bożymi, przybranymi synami, uczestnikami
natury Bożej i życia wiecznego.
(?)
1999 Łaska Chrystusa jest darem darmo danym, przez który Bóg obdarza
nas swoim życiem wlanym przez Ducha Świętego do naszej duszy, by ją
uleczyć z grzechu i uświęcić. Jest to łaska uświęcająca lub przebóstwiająca,
otrzymana na chrzcie. Jest ona w nas źródłem dzieła uświęcenia
(?)
2011 Miłość Chrystusa jest w nas źródłem wszystkich naszych zasług przed
Bogiem
. Łaska, jednocząc nas z Chrystusem czynną miłością, zapewnia nad
przyrodzoną jakość naszym czynom, a przez to ich zasługę tak przed
Bogiem, jak przed ludźmi. Święci zawsze mieli żywą świadomość, że ich
zasługi są czystą łaską.
/Katechizm/

Jaka jest prawdziwa różnica?
Ano taka, że katolicyzm ma świadomość, że człowiek może odrzucić Łaskę Boga, niwecząc Jego zamiar wobec siebie (Łk 7:30).
Zbawienie nie jest czymś, co Bóg narzuca lub determinuje (jak w przypadku kalwińskiej predestynacji).

1993 Usprawiedliwienie ustanawia współpracę między łaską Bożą i
wolnością człowieka. Jej wyrazem ze strony człowieka jest przyzwolenie
wiary na słowo Boże, które wzywa go do nawrócenia, oraz współdziałanie
miłości z poruszeniem Ducha Świętego, który go uprzedza i strzeże:
(?)
2002 Wolna inicjatywa Boga domaga się wolnej odpowiedzi człowieka,
gdyż Bóg stworzył człowieka na swój obraz, udzielając mu wraz z wolnością
zdolności poznania Go i miłowania. Dusza tylko w sposób wolny może
wejść w komunię miłości. Bóg dotyka bezpośrednio serca człowieka i
wprost je porusza. Złożył On w człowieku pragnienie prawdy i dobra, które
jedynie On może zaspokoić.[?]
/Katechizm/
Solus Christus (Tylko Chrystus)
Solus Christus oznacza, że tylko Jezus Chrystus jest pośrednikiem między Bogiem i ludźmi. Zbawienie jest niemożliwe za innym pośrednictwem.
Tak wyrażona nauka byłaby oczywiście nauczaniem katolickim.
Tyle że protestantyzm myli Jedyność Pośrednictwa Chrystusa w Przymierzu (tak twierdzi Pismo) z absurdalną tezą, iż nei ma innych wstawienników czy "pośredników" w sensie potocznym (a przecież w tym sensie każdy kaznodzieja jest takim "pośrednikiem").
Oczywiście interpretacja katolickiego księdza jako "pośrednika" jest równie bzdurna i dziwi mnie, że luteranizm najpierw wymyśla takie absurdy, by je potem zwalczać jako rzekomo "katolickie". ;)
Soli Deo gloria (Tylko Bogu chwała)
Soli Deo gloria to zasada, że wszelka chwała należna jest jedynie Bogu
Zdziwisz się, ale i to jest wprost sprzeczne z Pismem Świętym. Jesliś ciekawa, zapraszam http://analizy.biz/marek1962/km7.pdf
Papieże smiali się nazywać następcami Jezusa? - straszny grzech!
Skoro tak się rzekomo nazywali, to chyba nie sprawi Ci kłopotu zacytować?
A jesli nie znajdziesz podobnego cytatu - to może warto zastanowić się nad źródłami, z jakich korzystasz, przedstawiając tu ową antykatolicką propagandę?[/quote]

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-12-18, 14:36

Jaabes pisze:Powiem szczerze zbudowało mnie to Twoje uzewnętrznienie się.
Widzę przymierze oszczerców - jeden twierdzi iż Kościół składał ofiary cesarzowi, druga twierdzi że papieże nazywali się następcami Chrystusa.
Będziecie teraz pić sobie z dzióbków?
Dowodzisz że prawdziwy Kościół Jezusa Chrystusa znajduje się wszędzie, w każdej religii, a nie w jednej.
Jaaasne. A to że te inne religie głoszą inne prawdy, to nie szkodzi, nie ?
A Paweł, jak pisał Ga 1:8 bt5 "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy ? niech będzie przeklęty!" to tak sobie żartował - bo tak naprawdę to kazda religia jest dobra, nie?
Takie New Age... każdy nie wierzy w co mu się podoba...

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Jaabes » 2016-12-18, 15:27

Marek_Piotrowski pisze:
Jaabes pisze:Powiem szczerze zbudowało mnie to Twoje uzewnętrznienie się.
Widzę przymierze oszczerców - jeden twierdzi iż Kościół składał ofiary cesarzowi, druga twierdzi że papieże nazywali się następcami Chrystusa.
Będziecie teraz pić sobie z dzióbków?
Dowodzisz że prawdziwy Kościół Jezusa Chrystusa znajduje się wszędzie, w każdej religii, a nie w jednej.
Jaaasne. A to że te inne religie głoszą inne prawdy, to nie szkodzi, nie ?
A Paweł, jak pisał Ga 1:8 bt5 "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy ? niech będzie przeklęty!" to tak sobie żartował - bo tak naprawdę to kazda religia jest dobra, nie?
Takie New Age... każdy nie wierzy w co mu się podoba...
Cieszy mnie bardzo że mogę być w jednej ?szufladzie? z Rodakiem z największej globalnej religii, która znajduje się na szerokiej drodze (patrz Mt 7;13-14).

Prostując Twoje opaczne zrozumienie mojej wypowiedzi :
To nie Kościół jako Ciało Jezusa Chrystusa składał ofiary cesarzowi, bo nikt z nas nie wie kto stanowi ów Kościół (z wyjątkiem Ciebie) lecz ludzie którzy palą Bogu znicz, a diabłu ogarek.

No to teraz ja powiem SPRAWDZAM :
Wykaż, spróbuj (bo jest ich zbyt dużo) które protestanckie religie nie trzymają się biblijnych doktryn i jakie to są nauki ?
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

ODPOWIEDZ