Trzymajmy poziom.

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2021-06-13, 21:54

Miło Cię znów widzieć Logan
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Logan » 2021-06-13, 23:05

Mnie również. To dobre miejsce.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-07, 00:30

Pojawiają się ostatnio obcojęzyczne wątki lub posty. Zazwyczaj po rosyjsku lub po angielsku. Nie wchodźcie w takie wątki i pod żadnym pozorem nie klikajcie w zamieszczone tam linki, mogą zawierać złośliwe oprogramowania itd.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-07-07, 09:54

@miłośniczka Faustyny nic nie zauważyłam :-\ ale jasne, będę uważać :ymhug:
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

tropiciel

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: tropiciel » 2022-10-08, 22:48

w temacie wojna na ukrainie promowana jest przemoc w postaci ukazywania dżgania nożem , deptania buciorami , oraz słownictwo urągajace chrześcijaństwu / życzenie komuś 100 lat w piekle - w związku z tym
22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa6.
24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. 25 Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. 26 Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.
szalom
cytatem z założyciela tematu wszelkie tego typu sprawy o jakich nadmieniłem powinny zostać usunięte . pozdrawiam

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: sądzony » 2022-10-09, 08:24

@tropiciel jeżeli potrzebujesz "ofiary" wróć do mnie.

W miłości.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2022-10-09, 10:29

tropiciel pisze: 2022-10-08, 22:48 w temacie wojna na ukrainie promowana jest przemoc w postaci ukazywania dżgania nożem , deptania buciorami , oraz słownictwo urągajace chrześcijaństwu / życzenie komuś 100 lat w piekle - w związku z tym
22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa6.
24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. 25 Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. 26 Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.
szalom
cytatem z założyciela tematu wszelkie tego typu sprawy o jakich nadmieniłem powinny zostać usunięte . pozdrawiam
Nie musisz tego 10 razy powtarzać, (Moderacja przyjęła do wiadomości) bo to spamming, albo trolling, więc zaniechaj :!:
dalszego powtarzania, bo będą konsekwencję regulaminowe
EOT
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Andej » 2022-10-09, 11:48

Dezerter pisze: 2022-10-09, 10:29 Moderacja przyjęła do wiadomości
I to mnie martwi.
Być może niesłusznie. Ale nie widząc konkretnych działań, rezultatów, trudno jest nie być zawiedzionym. Zdaję sobie sprawę, że nie świadczy o niczym to, że czegoś nie spostrzegłem. Zapewne często jest tak, że jakieś działania moderacji uciekają mojej uwadze.
Zdaję sobie sprawę z rozterek, przy podejmowaniu decyzji. I mam świadomość, że nie raz zwlekanie przynosi samoistne rozwiązanie. Często najlepsze.
Tym niemniej brak zauważalnej reakcji prowadzi do nieporozumień.

Może dałoby się założyć wątek służący do polemiki z moderatorami? A także wątek służący do powiadamiania o podejmowanych działaniach. Ostrzeżeniach, pouczeniach, zwracaniu uwagi. Nie tylko o sankcjach. A może taka forma szkodziłaby? Jestem zwolennikiem upubliczniania. Jak też prawa do obrony, tłumaczenia. Ostatnio ktoś kilka razy zarzucał, ze jego posty znikają. Gdyby wszystkie działania moderacji były gdzieś dokumentowane, to każdy mógłby sprawdzić, czy zarzuty są zgodne z prawda. Czy jedynie świadczą o nieumiejętności publikowanie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2022-10-09, 12:02

Andeju - na publiczne zgłaszania o znikających postach odpowiedzieliśmy publicznie, wyjaśniając
Posty nie na temat, lub trollujące, lub łamiące regulamin są usuwane bez śladu dla forumowiczów, ale wszyscy moderatorzy (a jest nas wielu widzą i mogą zareagować jak coś jest nie właściwe, sam wiesz najlepiej, że dopuszczam krytykę nawet Admina i nie nosze urazy) to widzą.
Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, wszystkie rozpatrujemy, omawiamy i w zależności od wyniku narady albo uznajemy za zasadne (reakcja), albo nie (brak reakcji).
Wiele uwag, ostrzeżeń słownych i próśb kierujemy na pw, więc pomysł, by prywatne pw upubliczniać jest kiepski.
Forum jest dla wzrastania w miłości, wierze i wiedzy o Bogu a nie do roztrząsania spraw Moderacyjnych (rozumiem, że ciebie jako długoletniego i zasłużonego moderatora to interesuje i zajmuje)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Andej » 2022-10-09, 12:24

Nie zarzucam, ze nikt nie odpowiedział.
Napisałem o tym, co wydaje mi się być słusznym. Nie jak rada, ani presja.
Ani też nie namawiam do roztrząsania spraw moderacyjnych.
Ale do wzrastanie w wierze, dzięki jawności działań, jak też tłumaczeniu przyczyn.

To są po prostu moje refleksje. Nic więcej. Nie oczekuję wprowadzenia zmian. Oczekuję przemyślenia. Nic więcej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-10-09, 12:43

Andej pisze: 2022-10-09, 11:48 Może dałoby się założyć wątek służący do polemiki z moderatorami?
Przecież są do tego wątki np. ten. I właśnie teraz z niego korzystasz do tego celu, więc, jak widać, ten temat się nadaje i spełnia swoją rolę.
Andej pisze: 2022-10-09, 11:48 A także wątek służący do powiadamiania o podejmowanych działaniach. Ostrzeżeniach, pouczeniach, zwracaniu uwagi.
Już była kiedyś dyskusja o tym, że nie będzie niepotrzebnego upubliczniania czyichś przewinień oraz sankcji (czyli ostrzeżeń oraz powodów) w takiej formie. Wszyscy (także Dominik) byliśmy przeciwko takiemu upublicznianiu w formie odrębnego wątku z listami ostrzeżeń. Informujemy czasem bezpośrednio przy konkretnym poście, a jeśli nie ma takiej konieczności, to tego nie robimy.
Andej pisze: 2022-10-09, 11:48 Jestem zwolennikiem upubliczniania. Jak też prawa do obrony, tłumaczenia.
Przecież każdy Forumowicz ma prawo do takiej obrony i polemiki. Ale tworzenie do tego oddzielnego wątku przypomina trochę rozprawę sądową.
Andej pisze: 2022-10-09, 11:48 Gdyby wszystkie działania moderacji były gdzieś dokumentowane, to każdy mógłby sprawdzić, czy zarzuty są zgodne z prawda. Czy jedynie świadczą o nieumiejętności publikowanie.
Wszystkie działania są dokumentowane i Dezerter oraz moderatorzy mają do nich dostęp w każdej chwili. Wszelkie zarzuty można zweryfikować. Nie mogą być takie informacje dostępne dla każdego Forumowicza, bo po to są ukryte, aby były ukryte. A nas również obowiązuje pewna dyskrecja wobec osób, których nasze czynności dotyczą. Dlatego dla dobra Forumowiczów nie wyjawiamy wszelkich informacji bez potrzeby. Tak jest chyba na wszystkich forach, więc to nie jest nic nietypowego. Jeśli jest powód do tego to informujemy o poszczególnych działaniach.
Dominik kiedyś bardzo mądrze napisał (chyba właśnie w tym wątku), że to sprawa pomiędzy nami oraz Forumowiczem, którego nasze działania dotyczą i nie wszystkich to powinno interesować.
Ostatnio zmieniony 2022-10-09, 12:45 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Andej » 2022-10-09, 20:47

Rozumiem. Tak jest, jak jest. A ja uważam, tak jak uważam.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: abi » 2022-10-09, 20:52

mi sie podoba argument " po to są ukryte, aby były ukryte" :D
ale tez bylabym za watkiem "dzialania moderacji"
zeby bylo bardziej jawne
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: sądzony » 2022-10-09, 20:57

A ja nie jestem za. Chyba ufamy moderacji. :-?
Zawsze można (chyba) zgłosić kandydaturę na moderatora i oczekiwać na "wakat" jeśli dla kogoś to takie istotne.

Przecież moderatorzy i tak mają w sporo pracy.
Czy jest sens jeszcze im jej dokładać?

Też podoba mi się argument @miłośniczka Faustyny
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2022-10-09, 20:59

W sumie to mamy taki wątek,
viewtopic.php?t=12523
gdzie moglibyśmy informować o działaniach Moderacji dotyczących forumowiczów
ale zaznaczam, moglibyśmy
bo muszę naradzić się z Moderatorami, czy i jak
Ostatnio zmieniony 2022-10-09, 20:59 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”