Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: O stworzeniu - osobista proba podsumowania

Post autor: Jozek » 2022-03-05, 13:00

Kreacjonisci to w zasadzie obie strony dyskusji, jedni twierdza ze Bog stworzyl czlowieka, a ci drudzy sami kreuja ewolucje. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-05, 13:20

Jozek pisze: 2022-03-05, 12:54 Nie to nie zart, tylko ironia.
Pisma nie moga klamac, wiec cokolwiek jest w nich napisane musi miec jakis sens, ktory mozna b y przelozyc na ta ewentualna ewolucje.
Błąd. Zadaniem Pism nie jest niesienie ze sobą informacji przyrodniczych.
Takie wlasnie szczegoly jak owlosiona "Lucy" to szczegoly ktorych nie da sie sensownie wyjasnic, bo po co mialo by cos w Pismach byc napisane, a nie odnosilo sie do jakichs szczegolow Prawdy?
Bez znaczenia.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: O stworzeniu - osobista proba podsumowania

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-05, 13:22

Jozek pisze: 2022-03-05, 13:00 Kreacjonisci to w zasadzie obie strony dyskusji, jedni twierdza ze Bog stworzyl czlowieka, a ci drudzy sami kreuja ewolucje. ;)
Nie. Jedni i drudzy wierzą w stworzenie, ale jedni przyjmują co do sposobu tego stworzenia wersję ilustracyjną za sprawozdawczą, a drudzy są w zgodzie z faktami.
Ostatnio zmieniony 2022-03-05, 13:22 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Jozek » 2022-03-05, 13:23

Zgadza sie ze Pisma to nie informacje przyrodnicze.
Niemniej nie podaja niczego co jest nieprawdziwe w tej, czy niebianskiej rzeczywistosci.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: O stworzeniu - osobista proba podsumowania

Post autor: Jozek » 2022-03-05, 13:32

Czyli doszlismy do wniosku ze kreacjonisci to ewolucjonisci, a ewolucjonisci to kreacjonisci. ;)

O jakich faktach Marku piszesz, bo dla mnie glownym i najwazniejszym faktem jest ze Bog stworzyl czlowieka i niepotrzebne mi zadne naukowe domniemania jak to zrobil.
Jesli komus to nie wystarcza i musi nad tym glowkowac i wymyslac przerozne teorie, to jego problem, nie moj.
Natomiast jesli ktos chce mi wciskac swoje teorie, to zwyczajnie tradycja angielskich lucznikow pokaze mu srodkowy palec i powiem mu zeby swoich teorii uczyl swoje dzieci, bo jedynie za nie odpowiada, a nie mieszal kazdemu wokolo w glowie swoimi teoriami. Pierw nich je sobie naukowo udowodni tak na 100 %, a pozniej niech sie szczyci ze doszedl do szczytu swojego rozumu i ze swoim rozumem zblizyl sie do Boga.
Podaj mi choc jeden powazny powod dlaczego mialbym sluchac takich czyichs wymyslow, albo chocby wierzyc w nie?
Ostatnio zmieniony 2022-03-05, 13:39 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: O stworzeniu - osobista proba podsumowania

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-05, 14:15

Jozek pisze: 2022-03-05, 13:32 Czyli doszlismy do wniosku ze kreacjonisci to ewolucjonisci, a ewolucjonisci to kreacjonisci. ;)
Nie. Do tego, że ewolucjonizm nie kłóci się z kreacjonizmem.
O jakich faktach Marku piszesz, bo dla mnie glownym i najwazniejszym faktem jest ze Bog stworzyl czlowieka i niepotrzebne mi zadne naukowe domniemania jak to zrobil.
Jesli komus to nie wystarcza i musi nad tym glowkowac i wymyslac przerozne teorie, to jego problem, nie moj.
Słusznie, ale w takim razie to oświadczenie stoi to w sprzeczności z tym, co tu piszesz :)
Natomiast jesli ktos chce mi wciskac swoje teorie, to zwyczajnie tradycja angielskich lucznikow pokaze mu srodkowy palec i powiem mu zeby swoich teorii uczyl swoje dzieci, bo jedynie za nie odpowiada, a nie mieszal kazdemu wokolo w glowie swoimi teoriami.
Dość chamski wpis, jak na forum bądź co bądź religijne.
Nie mówiąc już o tym, że nikt Cię tu nie prześcignie w wymyślaniu teorii i próbach wciśnięcia ich innym.
Podaj mi choc jeden powazny powod dlaczego mialbym sluchac takich czyichs wymyslow, albo chocby wierzyc w nie?
Nie mówimy o wymysłach, tylko o ustaleniach naukowych. To znaczy ja - bo Ty, owszem.
Ale faktycznie - słuchać nie musisz. Pisać też nie. A jak piszesz, to bądź przygotowany, że ktoś się z Tobą nie zgodzi.

A teraz przestań - kolejny raz - generować konflikt i daj innym porozmawiać na temat, który - jak twierdzisz - Cię nie interesuje.
Ostatnio zmieniony 2022-03-05, 14:17 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: O stworzeniu - osobista proba podsumowania

Post autor: Jozek » 2022-03-05, 14:25

Nie Marku, nie jest to chamski wpis choc starasz sie mu nadac taki sens.
Angielscy lucznicy nie mieli na mysli tego co dzisiejsi Anglicy nadali temu gestowi. Wlasnie dlatego napisalem wyraznie o angielskich lucznikach, by sens tego gestu nie byl przez dyletantow przekrecony.

Nic u mnie nie jest sprzeczne, a jedynie z twoim zdaniem i z twoimi domniemaniami, wiec nie nadawaj znow swoich znaczen do tego co pisze i pisalem, a pisalem przede wszystkim o tym ze kazda teoria, pozostanie teoria dopuki nie zostanie definitywnie i na 100% udowodniona. Puki to sie nie stanie mam prawo tak jak i kazda inna osoba kazda teorie traktowac jak urojenia chorych osob, ktorym sie cos uwidzialo, jak kazdemu bajkopisarzowi.
Problem maja glownnie z tym ze kazdy normalny bajkopisarz po prostu pisze bajki i nie probuje nikomu wciskac ich tresci jako prawda i fakty.
A to ze pisze w tym temacie, to po to by inni nie ulegali zadnej teorii i by pozostalo im cos konkretnego do oparcia sie w tym swiecie coraz bardziej gmatwanym przeroznymi teoriami.
Ostatnio zmieniony 2022-03-05, 14:31 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Symbole z Apokalipsy pomocne w zrozumieniu Księgi Rodzaju.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-05, 14:37

Kolejny raz gadka o niezrozumianym geniuszu Józku.
Sorry, nie chce mi się z Tobą gadać w ten sposób (a powoli w żaden inny).
Szkoda czasu i atłasu.
przypomnienie pisze: 2022-03-04, 23:44 Symbole z Apokalipsy pomocne w zrozumieniu Księgi Rodzaju.
To prawda, ale w zupełnie innym kontekście, niż napisałeś.
Polecam książkę ks.Marek Karczewski "Reinterpretacja Księgi Rodzaju w Apokalipsie św. Jana"
Obrazek

Jeśli idzie o interpretację 17. (a także w 18.) rozdziału Księgi Apokalipsy, zapraszam: http://analizy.biz/marek1962/wielkanierzadnica.pdf

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-05, 14:39

Jozek pisze: 2022-03-05, 13:23 Zgadza sie ze Pisma to nie informacje przyrodnicze.
Niemniej nie podaja niczego co jest nieprawdziwe w tej, czy niebianskiej rzeczywistosci.
Oczywiście. Gwiazdy, Słońce i Księżyc są przypięte do półsfery rozpostartej nad Ziemią, a poza nią jest woda :)
Sorry Józek, ale nie chce mi się na tym poziomie gadać.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Jozek » 2022-03-05, 14:44

To ze ty tak rozumiesz tresci Pism niie znaczy ja tak samo jak ty podajesz je rozumiem. ;)
To jest znow twoje domniemanie, nie majace nic wspolnego z tym jak ja rozumiem Pisma.
Moze zaczniej normalnie dyskutowac, bez przypisywania dyskutantom swoich na ich temat domnieman, to moze cos z takiej dyskusji konstruktywnego wyniknie.
To ze sa rozni ludzie i maja rozne zdania czy teorie, nie znaczy ze kazdy kto niezgadza sie z toba, jest od razu plaskoziemca, foliarzem, czy nie wiadomo jeszcze jakim dziwolagiem, do ktorych przypisujesz kazdego kto sie z toba nie zgadza.
Mi tez sie nie chce nna takim poziomie dyskutowac, gdy ktos przypisuje mi cos czego nie pisalem.
Mam wrazenie ze ciagle w swoich wpisach mylisz roznych dyskutantow i przypisujesz Kowalskiemu, to co kiedys gdzies tam napisal Zielinski. ;)
Tak dyskusja wtedy nie ma najmniejszego sensu, by Kowalski odpowiadal za to co kiedys napisal Zielinski.
Ostatnio zmieniony 2022-03-05, 16:13 przez Jozek, łącznie zmieniany 5 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: O stworzeniu - osobista proba podsumowania

Post autor: Jozek » 2022-03-05, 15:04

Marku, tu nie ma zadnego geniuszu, ani takoowego niie ma w teorii ewolucji, po prostu nie ma zadnego sensu kierowac sie domyslami nieudowodnionej teorii.
Jesli w ogole ktos racjonallnie mysli, bo mozna zapoznac sie z jakas teoria, o czym ona jest, ale nie ma zadnego sensu ja brac na powaznie dopuki nie zostanie definitywnie udowodniona.
Tak samo jakk Teologia niie przyjmuje niczego co nie jest w pelni zgodne z Pismami, tak samo nauka nie przyjmuje tego co nie jest definitywnie udowodnione. Innaczej mowiac, to co nie jest udowodnione nie stanowi nauki. Moze jedynie byc obiekktem badan tej nauki.
Jesli dyskutujemy o teorii ewolucji, to bedac powaznym, nie mozemy jej brac na powaznie jako cos udowodnione i zakladac ze to prawda.
Mozemy jedynie podawac argumenty za i przeciw, ale nawet jesli bedzie wiecej argumentow za niz przeciw, to i tak to nie udowadnia ze teoria jest prawdziwa, bo wystarczy jeden konkretny argument przeciw i nawet setka argumentow za, nie przewazy go, bo bedzie to znaczylo ze teoria nie moze byc definitywnie potwierdzona.
Poza tym, Marku, to ty twierdzisz ze ewolucja to fakt, wiec to ty masz obowiazek to udowodnic.
Wielokrotnie pytalem o linki, czy prace naukowe ktore to co piszesz potwierdzaja, jednak jak do tej pory nic takiego nie podales, poza wlasnym zdaniem i powolywaniem sie na osoby ktore takich prac naukowych nie napisaly.
Ostatnio zmieniony 2022-03-05, 15:16 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja

Post autor: Dezerter » 2022-03-05, 18:30

Tematy połączyłem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”