Samotność to największe przekleństwo

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-02, 17:16

Osoba, która eksperymentalnie udowodni swoje ponadnaturalne zdolności może zgarnąć dosłownie miliony. Są przeznaczone nagrody za to, sformułowano nawet kilka takich eksperymentów. Dlaczego nikt jeszcze tych milionów nie zgarnął?

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: Adam » 2020-11-02, 17:25

No właśnie, nawet żaden święty katolicki. Dziwna sprawa. A przecież niejeden miał wizje.

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
Króliczek pisze: 2020-11-02, 17:13 To Adam niech twoja wróżka poda ci liczby na losowanie dużego lotka, tak żebyś wygrał miliony, albo wszystkie najbliższe spekulacje na giełdzie itd. mogę wymieniać, jeśli nie wierzysz w siebie to jest samo przepowiadająca się przepowiednia.
Wierzę w to co nieuniknione.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: Andej » 2020-11-02, 17:31

Jesli tak wierzysz we wróżby, to poszukaj wróżby pozytywnej. I herod-baby.
Dlaczego zamiast płynąć upierasz się, aby dryfować?
Każdy jest kowalem swojego losu.
Z jednej strony nie potrafisz, z drugiej się izolujesz? Czy jesteś taki cudem, żeby casting na przyjaciółkę ogłosić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-02, 18:12

A ci, którzy mieli wizje twierdzą, że potrafią widzieć przyszłość na zawołanie (poszedłeś do wróżki i ona przepowie ci przyszłość zawsze, nie jeśli akurat będzie miała wizję)? Czy jednak uznają, że w jakimś konkretnym czasie zostały im te wizje zesłane i nie mają na nie żadnego wpływu?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: Jozek » 2020-11-02, 18:16

ToTylkoJa pisze: 2020-11-02, 17:16 Osoba, która eksperymentalnie udowodni swoje ponadnaturalne zdolności może zgarnąć dosłownie miliony. Są przeznaczone nagrody za to, sformułowano nawet kilka takich eksperymentów. Dlaczego nikt jeszcze tych milionów nie zgarnął?
A ile tych milionow jest?
Czy starczylo by na zapewnienie zywnosci wszystkim glodujacym, opieki medycznej i dachu nad glowa dla bezdomnych?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-02, 18:20

Nie do końca rozumiesz chyba te problemy, nie?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: Jozek » 2020-11-02, 18:25

Jakie problemy?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-02, 18:40

Po pierwsze, to prywatne środki kilku ludzi, którzy zdają sobie sprawę, że nigdy nie będą musieli ich wypłacić.

Po drugie, calkiem możliwe, że likwidacja głodu, bezdomności itd. to nie jest kwestia żadnej ilości pieniędzy.

Kolejne, pieniądze na drzewach nie rosną, żeby gdzieś je dać, skądś trzeba zabrać.

Króliczek

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: Króliczek » 2020-11-02, 18:55

Dobrze napisalas, no i nie rozumiem chodzilo żeby pokazać dystans do wróżek (ja wierzę w Pana Boga a nie w żadne wróżby) a nie znaleźć lekarstwo na wszystkie bolączki świata, myślę że gdyby wszyscy ludzie wzięli do serca nauki Pana Jezusa to nie byłoby problemu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: Jozek » 2020-11-02, 21:51

ToTylkoJa pisze: 2020-11-02, 18:40 Po pierwsze, to prywatne środki kilku ludzi, którzy zdają sobie sprawę, że nigdy nie będą musieli ich wypłacić.

Po drugie, calkiem możliwe, że likwidacja głodu, bezdomności itd. to nie jest kwestia żadnej ilości pieniędzy.

Kolejne, pieniądze na drzewach nie rosną, żeby gdzieś je dać, skądś trzeba zabrać.
Tak ogolnie, to zadalem te pytania, bo takie oferty nie maja zadnego sensu.
Po pierwsze, jest to fanaberia tych kilku osob.
Po drugie taki test pomyslny jest warty wiecej niz jakies nawet setki milionow, czy miliardow, dlatego wspomnialem o glodnych i bezdomnych.
Po trzecie to pieniedzy nie trzeba zabierac z jakichs innych celow, wystarczy ze zostana wziete z kont bankowych by sie tam nie marnowaly.
Nawet nie wyobrazasz sobie jakie kwoty leza bezuzytecznie na prywatnych kontach nas wszystkich, nie wspominajac o miliarderach, ktorzy choc nic nie robia, zbieraja krocie.
To tak jak magazynowanie chleba na zapas, podczas gdy inni w tym czasie umieraja z glodu.
Ostatnio zmieniony 2020-11-02, 21:52 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-02, 22:24

Jeśli ktoś ma dużo pieniędzy, to raczej nie leżą na rachunku. Bo jak ktoś ma duże pieniądze to one mają same na siebie zarabiać.
Większość "typowych" ludzi pieniędzy nie kolekcjonuje, tylko zbiera. Na czarną godzinę, na remont, na samochód, na wakacje. Bo typowemu Polakowi ciężko będzie wyciągnąć z kieszeni 10k pln, jak mu się po burzy dach wyszczerbi.

Po części dlatego proponują nagrodę, bo to byłby ogromny przełom, więc żeby ludzi zachęcić. Myślę jednak, że ważniejsza motywacja jest taka, że wiedzą, ze
iż tych pieniędzy prawie na pewno nigdy nie będą musieli wypłacić.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: Jozek » 2020-11-02, 22:43

Bo takie testy sa czyms co dyskwalifikuje dana osobe by mogla je przejsc, chocby nawet rzeczywiscie dzialy sie poprzez nia cuda.
To nie jest cos co mozna wykozystac na jakies bzdury jak testy, czy udowadnianie czegos, a tym bardziej dla slawy, czy pieniedzy.
Dlatego tez wspomnialem o tych glodnych i bezdomnych, bo taki cel mialby jakies chocby minimalne szanse na pozytywny test, choc watpie by ktos kto rzeczywiscie ma taki dar, w ogole pomyslal o tego typu dzialaniu, poprzez jakies testy.
To widac wsrod tych tzw. uzdrowicieli, jak np. Zielinski, w momencie wejscia na scene, nie ma juz charyzmatu.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: Viridiana » 2020-11-03, 08:32

Adam pisze: 2020-11-02, 16:40 Rozumiem, że większość wróżek i jasnowidzów to oszuści i naciągacze, ale ja wierzę, że niektórzy mają dar.
I skąd wiesz, że akurat ta wróżka, która Ci poradziła, miała dar? ;)
Osobiście nie radziłabym wiary we wróżby, to jest często mieszanka sztuczek psychologicznych i innych trików, zresztą moim zdaniem człowiek wymyślił przesądy i wróżby ze względu na chęć zaspokojenia pragnienia poznania przyszłości.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-11-03, 09:57

Adam pisze: 2020-11-02, 16:40 Rozumiem, że większość wróżek i jasnowidzów to oszuści i naciągacze, ale ja wierzę, że niektórzy mają dar.
Być może.
Zapewniam CIę, że bezpieczniejsze jest korzystanie z usług wróżek - oszustów i naciągaczy, niż tych "prawdziwych".
Jasnowidzenie jest jednym ze znaczników kłopotów demonicznych...

Jednak podzieliłbym przez co najmniej milion opowieści takich osób jak Jackowski. Tyle było zawsze gadania o sukcesach, ale jak Amerykanie i Rosjanie podczas zimnej wojny wydali miliardy na badania z udziałem tych wszystkich jasnowidzów, telepatów i podobnych, to wyszło z tego okrągłe zero.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Samotność to największe przekleństwo

Post autor: Andej » 2020-11-03, 22:17

Wróżbici rzeczywiście mają dar, a właściwie talent, do wyciągania kasy od naiwnych. Dobrym interesem jest naciągania na małe kwoty. Ale często. Prawdopodobieństwo kłopotów minimalne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ