Ciężka rozterka

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Poszukujący

Ciężka rozterka

Post autor: Poszukujący » 2017-08-04, 22:47

Witam. Mam pewien problem, nie wiem czy to jest grzech a jeśli tak czy lekki czy ciężki. Mam 15 lat, jestem chłopakiem. Mialem silna erekcje i ruszyłem reka około 2-3 razy w górę a potem w dol. Powiedziałem do siebie jak to może podniecać (nigdy się nie masturbowalem) i w tym momencie nastąpił wytrysk. Nie chcialem rozkoszy itp. Od razu się bardzo wystraszyłem bo pierwszy raz w życiu miałem wtedy wytrysk. Miało to miejsce około pół roku temu. Przez ten czas spowiadałem się. Zapomniałem tego powiedzieć. Nwm czy jest to grzech a dokładniej masturbacja bo nie chciałem tego. Teraz nwm czy muszę to powiedzieć przy następnej spowiedzi czy może jest to mi już odpuszczone? A jeśli mam to powiedzieć to jak? Jest to bardzo zagmatwane. Martwię się bo co kilka miesięcy przypomina mi się to i o tym myślę. Proszę o pomoc i wyrozumiałość. Pozdrawiam :/

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Ciężka rozterka

Post autor: Dezerter » 2017-08-04, 23:26

Ja widzę tu dwie rzeczy:
Zapominałem tego powiedzieć - więc skoro teraz pamiętasz, a twoje sumienie nie daje ci zapomnieć - to przy następnej spowiedzi to wyznaj! - ksiądz słyszał tysiące takich wyznań, więc dla niego to nuda ...
Aby grzech był ciężki, musi być świadomy i dobrowolny.
W twoim wypadku był chyba tylko dobrowolny
Reasumując idź do spowiedzi i nie martw się tym czy to był ciężki czy lekki grzech
Ps
wszyscy jesteśmy grzesznikami, ale Bóg nas kocha pomimo to.
Witaj na forum - pytaj o co chcesz :-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ciężka rozterka

Post autor: Andej » 2017-08-05, 08:16

Kiedyś powiedział coś podobnego księdzu w trakcie spowiedzi. Mianowicie: Nie wiem czy to grzech, ale ...
A on na to , jeśli masz wątpliwości, to niemal na pewno jest to grzech.

Nikt na tym forum nie ma prawa oceniania co jest grzechem, a co nie. I nikt nie ma tu prawa rozgrzeszania.

Wyspowiadaj się z tego, problem zniknie. Od razu ulży.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19099
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Ciężka rozterka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-05, 09:36

Andej pisze:Kiedyś powiedział coś podobnego księdzu w trakcie spowiedzi. Mianowicie: Nie wiem czy to grzech, ale ...
A on na to , jeśli masz wątpliwości, to niemal na pewno jest to grzech.
A mnie powiedział akurat odwrotnie (w kontekście mojego skrupulantyzmu, na który wówczas cierpiałem)
Nikt na tym forum nie ma prawa oceniania co jest grzechem, a co nie. I nikt nie ma tu prawa rozgrzeszania.
Dokładnie.
Wyspowiadaj się z tego, problem zniknie. Od razu ulży.
I bez paniki.

ODPOWIEDZ