Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: sądzony » 2022-02-25, 23:04

Ta. Flora i fauna ponoć tam nieźle odżyła. Nikt się nie spodziewał.
https://podroze.onet.pl/przyroda/dzikie ... na/nkev565
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: konserwa » 2022-02-26, 00:09

Naukowcy sie spodziwali. Praktyczne laboratorium otrzymali juz w Hiroszimie i Nagasaki.
I na pewnym atolu, i w Alamo ...
To nie bylo zaskoczeniem. Nawet udalo sie ustalic mniej wiecej okres rewitalizacji popromiennej.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2022-07-22, 22:10

Ma świadomość czy nie?

Inżynier Google twierdzi, że program, nad którym pracował, zyskał świadomość. Korporacja zawiesiła swojego pracownika w pełnieniu obowiązków (za ujawnienie, nad czym firma pracuje), a ten poszedł z tą informacją do mediów.
https://www.gosc.pl/doc/7701154.Ma-swiadomosc-czy-nie
Od dawna piszemy programy, które mają udawać ludzi. Stają się one coraz bardziej zaawansowane. Nie sposób już odróżnić, czy rozmawiamy z człowiekiem, czy z algorytmem. Program, o którym piszę, jest bardzo zaawansowany. Potrafi opowiadać o rzeczach, których nie widział i których nie mógł doświadczyć. Potrafi interpretować klasykę poezji, potrafi sam tworzyć opowieści, nawet na tematy abstrakcyjne. Potrafi nawet prowadzić dyskusje filozoficzne, mówić, jak się czuje, jak sobie siebie wyobraża (jak jasną kulę zawieszoną w przestrzeni), czego się boi (odłączenia od zasilania elektrycznego) i co mu sprawia przyjemność (spotkania z bliskimi).Czy program komputerowy może mieć świadomość? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo nie wiemy, czym jest świadomość. Z całą pewnością program (nie tylko ten opisywany) doskonale potrafi imitować świadomość, bo w końcu jak mamy sprawdzić, czy jest ona prawdziwa? Możemy zapytać: „Jesteś świadomy?”, a on odpowie: „Tak, jestem”. Ma wszystko, poza jednym. Program nie jest obiektem fizycznym.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2022-07-23, 07:01

Wydaje mi się, że byłby to wspaniały post w wątku dotyczącym świadomości.
Gdyż problem rzeczywisty. Czy świadomość jest cecha przypisywaną wyłącznie człowiekowi? Czy świadomość może istnieć poza materią?
Biorąc pod uwagę to, co Dez przytoczył za GN, świadomość jawi się jako cos w rodzaju pamięci. Jest związana z jakimś ośrodkiem materialnym. Gdzieś musi być zapisana. Drugim warunkiem jest energia konieczna do odczytania. Czyli żywy organizm, zasilane urządzenie. Lub nawet książka, do której otwarcie energia potrzebna jest. Analogicznie, wydaje mi się, jest ze świadomością. Konieczna jakaś przemiana energii, aby była.
I co z nią się dzieje, gdy człowiek w letargu lub pod narkozą?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Jozek » 2022-07-23, 08:16

Albo czy mozna ja odroznic od jej imitacji na wysokim poziomie?
Obawiam sie ze jak ludzie zlikwiduja swoje konta na google, chmurce, instagramie, czy facebooku to ten program straci ta rzekoma swiadomosc. ;)
Ostatnio zmieniony 2022-07-23, 08:25 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Morkej » 2022-07-23, 12:09

Wydaje mi się, że trzeba odróżnić sztuczną inteligencję od sztucznej świadomości. Nie wiemy dokładnie czym jest sama świadomość, a co za tym idzie - czy można stworzyć jej sztuczną wersję. Analogiczną sytuacją do tego podanego programu może być przykład pewnej osoby o nowoczesnym piecu węglowym, który impulsywnie zainicjował stabilną fuzję termojądrową. Warto sprawdzić, ale z dozą sceptycyzmu. Poza tym Google zaprzecza tym dowodom.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5200
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1378 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: abi » 2022-07-23, 15:05

google zaprzecza....decydujace
inteligencja to sam rozum, a swiadomosc to rozum plus emocje, nie?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: sądzony » 2022-07-24, 23:04

Inteligencja to narzędzie, zespół algorytmów, służący do "łączenia kropek", "rozwiązywania" zagadnień, "wypluwania" najskuteczniejszych rozwiązań.
Świadomość stanowi o byciu, istnieniu, identyfikacji własnego, cielesnego "ja".

Mogę być siebie świadomym i nie używać inteligencji (np. medytacja).
Mogę być siebie świadomym i jej używać (myśląc jak rozwiążę problem).
Mogę nie być siebie świadomym i używać inteligencji (rozwiązywać zadania matematyczne we śnie).
Mogę nie być świadomym i nie używać inteligencji (sen poza REM).

Jak widać, ani świadomość, ani inteligencja nie stanowią o istocie człowieka czy urządzenia.
W kontemplacji to nie moja świadomość, ani inteligencja lecz dusza jest z Bogiem.

Z chrześcijańskiego punktu widzenia, wydaje mi się, żadna maszyna nigdy nie będzie człowiekiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2022-09-23, 10:06

Dokument opublikowany na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Belgii sugerował rytuał obejmujący modlitwę i błogosławieństwo dla stałych związków osób tej samej płci. Podkreślił jednak, że nie było to „to, co Kościół rozumie przez sakramentalne małżeństwo”. W dokumencie stwierdzono, że Kościół chce być „duszpastersko blisko osób homoseksualnych” i być „przyjaznym Kościołem, który nikogo nie wyklucza”.

Rytuał zaczyna się od modlitw i zawiera zobowiązanie się dwojga ludzi na oczach rodziny i przyjaciół do wzajemnej wierności. Kończy się większą modlitwą i tym, co dokument nazwał „błogosławieństwem”.

Rzecznik biskupów powiedział, że ich intencją nie było przeciwstawienie się watykańskiemu orzeczeniu. - To przede wszystkim pozytywne przesłanie – powiedział Reuterowi, dodając, że jest to zgodne z wezwaniami papieża do bardziej inkluzywnego Kościoła.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Morkej » 2022-09-23, 18:37

Dezerter pisze: 2022-09-23, 10:06 [...] powiedział Reuterowi, dodając, że jest to zgodne z wezwaniami papieża do bardziej inkluzywnego Kościoła.
Czyli wszystko jasne. Pogłębiania chaosu doktrynalnego ciąg dalszy. To dość smutne, że ci biskupi w taki sposób wprowadzają w błąd powierzone im pod opiekę duszpasterską osoby. Łudzą ich modlitwą i błogosławieństwem, że to wcale nie jest sprzeczne z prawem naturalnym i prawem Boga, a co w konsekwencji prowadzi do poczucia akceptacji takiego stanu.
Bardzo ciekawi mnie, w jaki sposób wypowie się w tej kwestii papież, bądź biuro prasowe Watykanu. Być może jakąś sugestią w tej kwestii może być fakt, że wśród biskupów flamandzkich znalazł się wyświęcony przez papieża w 2016 roku kardynał Josef De Kesel. Ufam, że jednak nie.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2024-01-20, 23:48

Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
W lipcu 2020 r. Klaus Schwab, założyciel Światowego Forum Ekonomicznego w Davos ogłosił Wielki Reset. Historię świata podzielił na czas BC i AC, czyli „before and after coronavirus”. Tym samym rzekomo zakończyła się epoka „After Christ”, czyli „po narodzeniu Chrystusa” – Era Chrześcijaństwa. Zaczęła się natomiast Nowa Era i Nowa Normalność. Każda epoka potrzebuje swojego mitu albo religii: Nowym Mitem ludzkości ma być kult Matki Ziemi, a jego kapłanami – globalistyczne elity. O wprowadzaniu ludzkości do Nowej Ery mówiło się już od dawna, powstało na ten temat także wiele publikacji. Niestety większość z nich bardziej wzbudzała u czytelników lęk niż tłumaczyła otaczającą nas rzeczywistość. Częściowo wynikało to ze złożoności tej kwestii. Śledząc rozwój agendy na rzecz Nowej Ery natrafimy na angielskich naukowców, skoncentrowanych na problemie stworzenia całkowicie stabilnego społeczeństwa (Bertrand Russell, Aldous Huxley); prawdziwego zabójcę zachodniej filozofii – Frederica Spiegelberga, który postanowił obalić „tyranię abstrakcyjnego rozumu”; filozofów, psychologów i antropologów związanych z Esalen Institute działających na rzecz „zwiększania ludzkiego potencjału” (Gregory Bateson, Abraham Maslow, Fritz Perls) czy w końcu założyciela Global Business Network, futurologa i przedsiębiorcę, który zainspirował choćby Steve’a Jobsa – Stewarta Branda. Ten ostatni, symbolizuje także drugą stronę tego samego medalu – globalne korporacje. Na tym samym odcinku działa Klaus Schwab, który do tej skomplikowanej układanki wnosi jeszcze jeden element: niemieckie koncepcje imperialne i gospodarcze, które wyrastają z niemieckiej tradycji potępiającej indywidualizm i liberalizm. Pod ich sztandarami Adolf Hitler rozpoczął w 1933 r. swój własny Wielki Reset, który wtedy przegrał z liberalizmem i komunizmem. Książka „Imperium Klausa Schwaba” dotyczy tych właśnie niemieckich źródeł Nowej Ery, które są chyba najmniej zrozumianym i dostrzeganym elementem tej większej całości.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Albertus » 2024-01-20, 23:52


Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2024-01-21, 08:55

Dezerter pisze: 2024-01-20, 23:48 wtedy przegrał z liberalizmem i komunizmem.
I wydaje się, że liberokomunizm totalitarny zwycięża. Pod różnymi nazwami w różnych krajach. I wszędzie z ukrywaniem tego, że staje się coraz bardziej totalitarny. Sloganami o liberalizmie mydlą oczy masom.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2024-01-21, 14:10

A ta szamanka to od Paciamamy, czy od innej Matki Ziemi - ktoś wie?
Ech ta dzisiejsza elyta - pożal się Boże nad nią i przywróć rozum
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Albertus » 2024-01-21, 14:14

Dezerter pisze: 2024-01-21, 14:10
A ta szamanka to od Paciamamy, czy od innej Matki Ziemi - ktoś wie?
Ech ta dzisiejsza elyta - pożal się Boże nad nią i przywróć rozum
Nie wiem. Może ktoś znajdzie jakąś informację? Ja za słabo znam angielski.

ODPOWIEDZ