Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Jozek » 2022-02-24, 12:25

O nic szczegolnego w tej kwestii.
Po prostu to "nie mieszanie" tematow ma czesto taki skutek ze dochodzi sie do jakiegos wniosku dyskusji ktory czasem nie jest zgodny z jakimis innymi fragmentami Pism.
Troche szersze dyskusje z pewnym wlataniem innych tematow dawalo by bardziej przejzyste wnioski.
Niemniej jak widac na forum to trudno by wielu dyskutantow potrafilo dyskutowac w kilku kierunkach jednoczesnie, pamietajac i wracajac do tematu glownego.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2022-02-24, 18:25

Wydaje mi się, że to nie jest wojna lokalna. To kolejny test. Dla krajów eurpejskich, USA i NATO.
Niemcy już jasno określili swoje stanowisko: Niemcy nie będą dostarczać broni na Ukrainę - przekazał federalny minister gospodarki Robert Habeck. Jednocześnie Habeck podkreślił, że dostawy energii do Niemiec są bezpieczne. https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... ign=chrome
Ta wojna testuje reakcje NATO. Niedługo pociski "przypadkowo" spadną na terytorium Polski. Choć może też na jakiś inny kraj graniczny. I NATO pogrozi palcem. Niemcy zaprotestują przeciw reakcji zbrojnej. Bo dostawy energii nie są zagrożone.

Ciekawy jestem (choć bardziej się tego boję), że Rosjanie "odkryją" w Czarnobylu ładunki wybuchowe, które zostaną odpalone w trackie "rozbrajania". I będzie to pretekstem do działanie na znacznie większą skalę.

To nie Ukraina jest zagrożona. Każdy jest zagrożony. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Czarny » 2022-02-25, 07:01

Ciekawy jestem (choć bardziej się tego boję), że Rosjanie "odkryją" w Czarnobylu ładunki wybuchowe, które zostaną odpalone w trackie "rozbrajania". I będzie to pretekstem do działanie na znacznie większą skalę.
Mnie się wydaje że nie chodzi o samą elektrownię bo ona znajduje się w Prypeci, a o byłe lotnisko dla helikopterów, które znajduje się w Czarnobylu (w pobliżu miasta). Z tego lotniska korzystały śmigłowce do gaszenia reaktora.

Współrzędne: 51°17'8"N 30°11'56"E
PrzechwytywanieCzarnobyl lotnisko.JPG
Widać wyraźnie, że wojska Rosyjskie usiłują zająć wszelkie możliwe lotniska, by drogą lotniczą sprowadzać sprzęt wojskowy i wojska lądowe.
Ostatnio zmieniony 2022-02-25, 07:04 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2022-02-25, 08:54

Z pewnością masz rację. Przynajmniej patrząc doraźnie. Ale pomyślmy, czy nie byłoby czymś wspaniałym (dla Putina) gdyby radioaktywny pył objął cała Europe? Tak przez przypadek. Akurat wtedy, gdy wielkie masy powierza przesuwają się na zachód. Dzięki takiemu "zbiegowi okoliczności" nic nie stałoby na drodze powołania Zjednoczonych Republik Europejskich ze stolica w Moskwie i gubernatorstwem w Berlinie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-25, 08:56

Nie sądzę.
Putin tylko udaje nieobliczalnego. To stara taktyka sowiecka, by przestraszyć Zachód. I zawsze się udaje!
To jest [cenzura wycięła], a nie szaleniec.

Ale nie zdziwiłbym się, gdyby Rosjanie "znaleźli" w Czarnobylu "dowody", że produkowana jest tam broń atomowa. To by dało Zachodowi mozliwość wycofania się z gwarancji nienaruszalności granic, jakie dano Ukrainie w zamian za pozbycie się atomówek.
Ostatnio zmieniony 2022-02-25, 08:58 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 975
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Repart » 2022-02-25, 10:03

Czernobyl to na pewno jedno z ważniejszych politycznie miejsc na świecie. Zamknięte, odizolowane, niebezpieczne, opuszczone. Tam można robić w ukryciu wiele rzeczy - atomówki, broń biologiczną czy chemiczną, a nawet eksperymenty genetyczne. Też jestem ciekaw co tam jest obecnie i co zrobi z tym Rosja.

Gdyby były tam atomówki skrywane przez Ukraińców, to Ruski za wiele by nie zyskali jeżeli chodzi o swoje zapasy broni. Mają przecież ich dość sporo. Zyskaliby jedynie na tym, że pozbawiliby być może jedynego miejsca produkcji i magazynowania atomówek przez Ukrainę.

Gdyby przejęli broń biologiczną czy chemiczną - realnym może okazać się teoria Andeja. Wybuch reaktora w 86 przyczynił się jednak do upadku ZSRR, dlatego nie sądzę aby Ruski chcieli puścić radioaktywną chmurę po Europie. Mogłoby to wymknąć się z pod kontroli i znowu cały świat patrzyłby na Rosję, która nie potrafi korzystać ze swoich środków.

W przypadku broni genetycznej - tu już czyste sci-fi.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Jozek » 2022-02-25, 10:57

Jakkolwiekk by na to nie patrzec, to sam reaktor zawiera spore ilosci materialow, a najprawdopodobniej sa w poblizu takze magazyny takowych, ktore najprawdopodobniej zostaly zabezpieczoone tak samo jak i reaktor.
Teraz gdy promieniowanie zmalalo moga probowac je odzyskac, bo jednak stanowia spora wartosc materialna jak i gotowy produkt paliwa do innych reaktorow na wiele lat.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: sądzony » 2022-02-25, 20:45

Repart pisze: 2022-02-25, 10:03 Czernobyl to na pewno jedno z ważniejszych politycznie miejsc na świecie. Zamknięte, odizolowane, niebezpieczne, opuszczone. Tam można robić w ukryciu wiele rzeczy - atomówki, broń biologiczną czy chemiczną, a nawet eksperymenty genetyczne. Też jestem ciekaw co tam jest obecnie i co zrobi z tym Rosja.
No chyba nie do końca. Znajoma pół roku temu była tam na wycieczce. Spokojnie można było tam wjechać.
EDIT: przesadziłem, była tam latem 2020.
Ostatnio zmieniony 2022-02-25, 20:50 przez sądzony, łącznie zmieniany 2 razy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-25, 21:15

Mowa o Czernobylu, ale chodzi o elektrownię atomową. Te wycieczki to tak naprawdę wizyty w Prypeci, ew. jakieś bardziej ekstremalne z wizytą koło uszkodzonego reaktora i mogielnika.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: sądzony » 2022-02-25, 21:18

Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-25, 21:15 Mowa o Czernobylu, ale chodzi o elektrownię atomową. Te wycieczki to tak naprawdę wizyty w Prypeci, ew. jakieś bardziej ekstremalne z wizytą koło uszkodzonego reaktora i mogielnika.
Zgadza się. W reaktorze nie była, ale na terenie elektrowni tak. I z tego co opowiadała to nie jest to:
Repart pisze: 2022-02-25, 10:03 .... jedno z ważniejszych politycznie miejsc na świecie. Zamknięte, odizolowane, niebezpieczne, opuszczone.
Chyba, że pod ziemią.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2022-02-25, 21:38

Bez komentarza. Zbędny. Czas się włączyć.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 975
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Repart » 2022-02-25, 22:05

sądzony pisze: 2022-02-25, 20:45
Repart pisze: 2022-02-25, 10:03 Czernobyl to na pewno jedno z ważniejszych politycznie miejsc na świecie. Zamknięte, odizolowane, niebezpieczne, opuszczone. Tam można robić w ukryciu wiele rzeczy - atomówki, broń biologiczną czy chemiczną, a nawet eksperymenty genetyczne. Też jestem ciekaw co tam jest obecnie i co zrobi z tym Rosja.
No chyba nie do końca. Znajoma pół roku temu była tam na wycieczce. Spokojnie można było tam wjechać.
EDIT: przesadziłem, była tam latem 2020.
Oby Twoja znajoma żyła długo i szczęśliwie. U mnie w firmie pracował taki mistrz spawalni, który jakieś 10, może 15 lat temu pojechał z rodzeństwem na wycieczkę do Czarnobyla i Prypeci. Po paru latach całe jego rodzeństwo zaczęło umierać na nowotwory i choroby krwi. Jego też sięgnęło - zapraszamy go co roku na wigilię zakładową, jako byłego pracownika - emeryta. Gdy go zobaczyłem.. wygląda źle i cierpi. Musi co kilka tygodni mieć przetaczane hektolitry krwi. Także nie jest rozsądnym odwiedzać te miejsce. Może Rusków też napromieniuje.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: sądzony » 2022-02-25, 22:06

Nie wiem. Nie byłem. Nie zamierzam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: konserwa » 2022-02-25, 22:45

Sluzbowo wiele lat temu bylem w silosie atomowym. po uprzednim uzyciu zostal niedostatecznie dobrze zdezaktywowany - otrzymalem zbyt duza dawke bekereli ( w mikro to sie liczy ). Zapadlem na bialaczke.
Kuracja polegala na wielokrotnym plukaniu organow wewnetrznych ( rowniez spozywanie duzych ( ogromynych ) ilosci napojow na bazie chmielu, najczesciej piwa oraz drakonskich dawkach jodu ...
Zyje, doszlo nawet do zakrzepicy ( czyli krew zregenerowala sie az za bardzo ( odbuwa czerewonych cialek nastepowala zbyt szybko ... ). Musialem brac leki na rozcienczenie krwi.
Pobyt w Czernobylu niekoniecznie musi byc przyczyna samej choroby.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Rafał » 2022-02-25, 23:02

Repart pisze: 2022-02-25, 22:05
sądzony pisze: 2022-02-25, 20:45
Repart pisze: 2022-02-25, 10:03 Czernobyl to na pewno jedno z ważniejszych politycznie miejsc na świecie. Zamknięte, odizolowane, niebezpieczne, opuszczone. Tam można robić w ukryciu wiele rzeczy - atomówki, broń biologiczną czy chemiczną, a nawet eksperymenty genetyczne. Też jestem ciekaw co tam jest obecnie i co zrobi z tym Rosja.
No chyba nie do końca. Znajoma pół roku temu była tam na wycieczce. Spokojnie można było tam wjechać.
EDIT: przesadziłem, była tam latem 2020.
Oby Twoja znajoma żyła długo i szczęśliwie. U mnie w firmie pracował taki mistrz spawalni, który jakieś 10, może 15 lat temu pojechał z rodzeństwem na wycieczkę do Czarnobyla i Prypeci. Po paru latach całe jego rodzeństwo zaczęło umierać na nowotwory i choroby krwi. Jego też sięgnęło - zapraszamy go co roku na wigilię zakładową, jako byłego pracownika - emeryta. Gdy go zobaczyłem.. wygląda źle i cierpi. Musi co kilka tygodni mieć przetaczane hektolitry krwi. Także nie jest rozsądnym odwiedzać te miejsce. Może Rusków też napromieniuje.
To dziwne bo naukowcy jak i powszechnie dostępne badania wskazują, że organizowane wycieczki do Czarnobyla są bezpieczne. No chyba, że ktoś sobie nazrywa grzybków i uwarzy z nich zupę ale nawet przy powrocie zwykle mierzony jest poziom napromieniowania dla uczestników wyprawy.

ODPOWIEDZ