Ważne informacje o islamie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-18, 14:23

Andej pisze: 2022-05-18, 12:42
Iga05 pisze: 2022-05-18, 12:39No to już przynajmniej coś mamy: czy jeśli kogoś przebiorą w Cugowskiego (i będzie wyglądać tak samo jak on), to jest to ten sam Cugowski co ten prawdziwy, czy jednak nie ten sam?
Jeśli przebiorą Romana Giertycha za Cugowskiego (kimkolwiek on jest), to Giertych, ani na moment nie przestanie być Giertychem. (A o tym, czy pajacem, to inna sprawa.)

Panie Andeju kochany, zanim dostanę wylewu: nie obchodzi mnie, czy Giertych jest dla Pana pajacem czy nie. Jeśli kogoś przebiorą za Cugowskiego to przynajmniej z zewnątrz jest on Cugowskim i to na tyle dobrze to robią, że nie widać niemalże żadnej różnicy. W charakteryzacji można kogoś tak dopasować, że będzie wyglądał dokładnie jak jakaś inna osoba. To, że wewnętrznie jest inną osobą to co innego!

Dodano po 14 minutach 54 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-18, 13:06 Nie, Pani @Iga05.
Nie można powiedzieć, że mowa o kim innym, kiedy się o kimś mówi kłamstwa, albo oszczerstwa.
Jeśli Kaczyński jest taki i taki, a mówią, że jest owaki, to nadal jest Kaczyński - tyle że przedstawiony źle.
Bo gdyby było przeciwnie, to kim byłby ten opisany w drugim wypadku? Nie ma takiej osoby.

Możemy (i powinniśmy) wytykać błędy Islamu, ale nie da się powiedzieć, jakoby nie miał nic wspólnego z historycznym trzonem, jakim jest Stary Testament. Niestety, nie da się też powiedzieć, jakoby był w pełni wierny temu historycznemu trzonowi.
=========================================
Wydaje się, że dyskusja doszła do kresu: zgadzamy się co do diagnozy, choć inaczej ją nazywamy, gdyż przyjmujemy inne kryteria dla stwierdzenia "to ten sam Bóg".
Szanowny Panie Marku: nie wiem, gdzie nie wyrażam się wystarczająco dokładnie? Już próbuję podawać analoiczne przykłady i nic.... Czy przykład z tym Afrykaninem, któremu mówię, że Morawiecki nie jest premierem nie jest wystarczająco jasny? Jeśli powiem takiemu Afrykaninowi, że Morawiecki nie jest premierem i nigdy nie był, to dla niego Morawiecki taki właśnie jest! On ma teraz przed oczyma obraz innego Morawieckiego, który z rzeczywistym Morawieckim nie ma nic wspólnego. No jaśniej się nie da! Dla niego moje kłamstwo lub przeinaczenie stało się rzeczywistością i wszystko inne będzie dla niego kłamstwem. To że takiej osoby "nie ma" nie oznacza, że taka osoba nie istnieje w umyśle tego Afrykanina.

I oczywiście islam nie ma nic wspólnego ze ST bo przeczy ST w wielu kwestiach. I nie jest to ten sam Bóg. To jest Bóg, a raczej bóg, którego wymyślił Mahomet a następnie to kłamstwo stało się ciałem. To jakby Pan powiedział, że przebrany Cugowski jest nadal Cugowskim. Nie rozumie Pan?
Ostatnio zmieniony 2022-05-18, 14:39 przez Iga05, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-18, 16:41

Wyraża się Pani dokładnie, tyle, że myli się Pani. Przykłady przez Panią podawane to - wbrew zapewne Pani zamiarom - doskonale potwierdzają.

Związek Islamu z ST jest oczywisty i jest historycznym faktem. A to, ze "przeczy ST w wielu kwestiach" to oczywiste - nikt nie twierdzi, że Islam przyjmuje w całosći ST (w końcu to nie judaizm). ALe pomiędzy "nie maniem niczego wspólnego" a niezgodnością w pewnych kwestiach różnica jest kolosalna. Powiedziałbym że tak wielka, jak pomiędzy spostrzeżeniem, ze Mahometanie modlą się do tego samego Boga co my a twierdzeniem, że prawdziwie Go przedstawiają.
To jakby Pan powiedział, że przebrany Cugowski jest nadal Cugowskim. Nie rozumie Pan?
Dokładnie tak jest. Cugowski pozostanie Cugowskim, nawet jeśli przebierzemy go za Świętego Mikołaja (albo Korwina Mikke :) ). I jeśli powiemy, że nie umie śpiewać.

Zwykle wielkie emocje przesłaniają rzeczywistość- widzę, ze książka zrobiłą na Pani wrażenie i ufa jej Pani bezgranicznie.
W tej sytuacji nie widzę możliwości przekonania Pani do czegokolwiek. Nie ta faza.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-18, 17:47

Iga05 pisze: 2022-05-18, 14:38 Panie Andeju kochany, zanim dostanę wylewu:
Jeśli takie mają być konsekwencje polemiki, to nie wiem, czy nie powinienem zamilknąć. Życzę zdrowia i spokoju.
Za wyznanie miłości, wielce i gorąco dziękuję.
Iga05 pisze: 2022-05-18, 14:38 Jeśli kogoś przebiorą za Cugowskiego to ... będzie wyglądał dokładnie jak jakaś inna osoba.
Tak jest. Będzie wyglądał. Nie zamieni się w Cugowskiego, nie będzie Cugowskim. Pozostanie tym kim był. I to jest dobrą konkluzja. Wygląd nie czyni człowieka. Wygląd nie jest istotą człowieka. Wydaje mi się, że zaczynasz sam dochodzić do tego. Tylko głupio przyznać rację. Uwierz, po przyjacielsku i radością przyjmiemy zmianę stanowiska. I zrozumienie.
Iga05 pisze: 2022-05-18, 14:38 To, że wewnętrznie jest inną osobą to co innego!
Nie jest "wewnętrznie inna osobą", bo cały czas jest tym kim był.
Zapewniam, ze jak obleję się czerwona farbą, to i tak nie będę komunistą. Ani jak umażę się szuwaksem, nie będę Murzynem. A nawet jak oświadczę, ze jestem dziewczynką, to płci nie zmienię w ten sposób. Ani makijażem, ani to niemożliwe.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-05-18, 18:25

Andej pisze: 2022-05-18, 17:47
Iga05 pisze: 2022-05-18, 14:38 Panie Andeju kochany, zanim dostanę wylewu:
Jeśli takie mają być konsekwencje polemiki, to nie wiem, czy nie powinienem zamilknąć. Życzę zdrowia i spokoju.
Za wyznanie miłości, wielce i gorąco dziękuję.
Iga05 pisze: 2022-05-18, 14:38 Jeśli kogoś przebiorą za Cugowskiego to ... będzie wyglądał dokładnie jak jakaś inna osoba.
Tak jest. Będzie wyglądał. Nie zamieni się w Cugowskiego, nie będzie Cugowskim. Pozostanie tym kim był. I to jest dobrą konkluzja. Wygląd nie czyni człowieka. Wygląd nie jest istotą człowieka. Wydaje mi się, że zaczynasz sam dochodzić do tego. Tylko głupio przyznać rację. Uwierz, po przyjacielsku i radością przyjmiemy zmianę stanowiska. I zrozumienie.
Trzeba Wam przyznać, że ta dyskusja robi się wreszcie coraz ciekawsza. A w każdym razie zabawniejsza. Ale czy doszliscie do jakichś wspólnych wniosków, bo chyba przegapiłam?
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Dezerter » 2022-05-18, 19:08

To jakby Pan powiedział, że przebrany Cugowski jest nadal Cugowskim. Nie rozumie Pan?
Moim zdaniem doszliśmy do sedna sprawy w tym zdaniu powyżej
Zniekształcony przez muzułmanów Bóg pozostaje nadal Bogiem - tylko Iga tego nie rozumie, lub rozumie inaczej
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-18, 19:52

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-18, 16:41
Związek Islamu z ST jest oczywisty i jest historycznym faktem.
A jaki dokładnie?
Cugowski pozostanie Cugowskim, nawet jeśli przebierzemy go za Świętego Mikołaja (albo Korwina Mikke :) ).
Nie chodzi mi o to, że Cugowskiego przebierzemy, tylko gdy ktoś przebierze się za Cugowskiego tak jak np. w tym programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Zna Pan?

Dodano po 6 minutach 48 sekundach:
Andej pisze: 2022-05-18, 17:47
Tak jest. Będzie wyglądał. Nie zamieni się w Cugowskiego, nie będzie Cugowskim. Pozostanie tym kim był. I to jest dobrą konkluzja. Wygląd nie czyni człowieka. Wygląd nie jest istotą człowieka. Wydaje mi się, że zaczynasz sam dochodzić do tego. Tylko głupio przyznać rację. Uwierz, po przyjacielsku i radością przyjmiemy zmianę stanowiska. I zrozumienie.
Jeśli "ubierzemy Allaha w ciuszki Boga Jahwe" to Allah nadal będzie Allahem a nie Jahwe, choć będzie wyglądał jak Jahwe. Ale dla każdego obserwatora będzie to jednak Bóg Jahwe, bo tak wygląda przynajmniej na zewnątrz.

Iga05 pisze: 2022-05-18, 14:38 To, że wewnętrznie jest inną osobą to co innego!
Nie jest "wewnętrznie inna osobą", bo cały czas jest tym kim był.
To to samo. Chodzi przecież o to, że na zewnątrz możemy uważać, że to ta sama osoba, ale pod tym makijażem, czy jak to powiemy "charakteryzacją", jest to ktoś inny.

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2022-05-18, 18:25
Andej pisze: 2022-05-18, 17:47
Iga05 pisze: 2022-05-18, 14:38 Panie Andeju kochany, zanim dostanę wylewu:
Jeśli takie mają być konsekwencje polemiki, to nie wiem, czy nie powinienem zamilknąć. Życzę zdrowia i spokoju.
Za wyznanie miłości, wielce i gorąco dziękuję.
Iga05 pisze: 2022-05-18, 14:38 Jeśli kogoś przebiorą za Cugowskiego to ... będzie wyglądał dokładnie jak jakaś inna osoba.
Tak jest. Będzie wyglądał. Nie zamieni się w Cugowskiego, nie będzie Cugowskim. Pozostanie tym kim był. I to jest dobrą konkluzja. Wygląd nie czyni człowieka. Wygląd nie jest istotą człowieka. Wydaje mi się, że zaczynasz sam dochodzić do tego. Tylko głupio przyznać rację. Uwierz, po przyjacielsku i radością przyjmiemy zmianę stanowiska. I zrozumienie.
Trzeba Wam przyznać, że ta dyskusja robi się wreszcie coraz ciekawsza. A w każdym razie zabawniejsza. Ale czy doszliscie do jakichś wspólnych wniosków, bo chyba przegapiłam?

Jakoś nie udaję mi się dotrzeć do Panów i uzmysłowić im o co mi chodzi. Mam coraz bardziej utrwalające się wrażenie, że mnie nie rozumieją. Mogę jeszcze przygotować prezentację ilustracyjną, ale nie wiem czy to coś da....

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
Dezerter pisze: 2022-05-18, 19:08
To jakby Pan powiedział, że przebrany Cugowski jest nadal Cugowskim. Nie rozumie Pan?
Moim zdaniem doszliśmy do sedna sprawy w tym zdaniu powyżej
Zniekształcony przez muzułmanów Bóg pozostaje nadal Bogiem - tylko Iga tego nie rozumie, lub rozumie inaczej
Drogi dezerterze, możemy też powiedzieć, że wy nie chcecie przyjąć odmiennego punktu widzenia, który wam nie pasuje.
Może utrwalił się pewien schmet myślenia i nie chcecie dopuścić innych wnisokowań. Zniekształcony "bóg" muzułmanów może sobie i być "bogiem", ale z pewnością nie będzie to Bóg chrześcijan. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2022-05-18, 20:16 przez Iga05, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Dezerter » 2022-05-18, 22:47

Iga odpuśćmy, bo ani ja ani ty nie będziemy się modlić do Allaha
myślę, że wyjaśniliśmy sobie swoje stanowiska i swój sposób rozumienia sprawy
generalnie się zgadzamy tylko inaczej patrzymy na sprawę
możemy się pięknie różnić

ps
pochwal się skąd tak dobrze znasz Islam i Koran?
zaimponowałaś mi, to niespotykane
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-19, 09:01

Dezerter pisze: 2022-05-18, 22:47 Iga odpuśćmy, bo ani ja ani ty nie będziemy się modlić do Allaha
myślę, że wyjaśniliśmy sobie swoje stanowiska i swój sposób rozumienia sprawy
generalnie się zgadzamy tylko inaczej patrzymy na sprawę
możemy się pięknie różnić

ps
pochwal się skąd tak dobrze znasz Islam i Koran?
zaimponowałaś mi, to niespotykane
1. A to dziwne: dlaczego nie mielibyśmy się modlić do Allaha skoro podobno to ten sam "Bóg" tylko tam lekko "sfałszowany"? Czy ten "Bóg" przestaje być Bogiem?
2. Nie rozumiecie, że Mahomet stworzył sobie sobowtóra? Cały czas próbuję wam to wytłumaczyć.
3. Czytam. Można się też dużo dowiedzieć np. z tych fotek na tym kanale: https://www.minds.com/islam_ilustrowany/
Ostatnio zmieniony 2022-05-19, 09:03 przez Iga05, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-19, 10:38

Myślę, że temat dyskusji jest wyczerpany (i dyskutanci też ;))
Wróćmy może do istoty wątku, czyli do Islamu.
Dla mnie osobiście wielkim zaskoczeniem było podejście Mahometan do pedofilii.
Jakoś mi to nie pasuje do reszty nauczania...

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-19, 11:01

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-19, 10:38 Myślę, że temat dyskusji jest wyczerpany (i dyskutanci też ;))
Wróćmy może do istoty wątku, czyli do Islamu.
Dla mnie osobiście wielkim zaskoczeniem było podejście Mahometan do pedofilii.
Jakoś mi to nie pasuje do reszty nauczania...
A co ci, drogi Marku, pasuje w reszcie nauczania Mahometa? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-19, 11:19

Jest bardzo wiele pięknych elementów. I cała kupa plugawych.
W jednych rzeczach jesteśmy sojusznikami, w innych przeciwnikami.


Czasem myślę, kto tu bardziej zwariował.
Taki prosty przykład: zawody (w tym olimpijskie). Podejście świata zachodniego i islamskiego - popatrzcie na fragmenty z prasy:
Obrazek
Obrazek

Różnicę widać tu:
Obrazek

Z kogo się wszyscy śmieją i z kogo kpią?
Z tych kobiet:
Obrazek

A może powinni z tych i z ich mężczyzn, którzy na to pozwalają (a może nawet są dumni z ich... walorów)?
Obrazek

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-19, 11:53

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-19, 11:19 Jest bardzo wiele pięknych elementów. I cała kupa plugawych.
W jednych rzeczach jesteśmy sojusznikami, w innych przeciwnikami.


Czasem myślę, kto tu bardziej zwariował.
Taki prosty przykład: zawody (w tym olimpijskie). Podejście świata zachodniego i islamskiego - popatrzcie na fragmenty z prasy:
Jeżeli muzułmanka ma odkryte włosy, wtedy jest to sygnał że jest niewolnicą, służącą lub kobietą lekkich obyczajów - sura 33,59 Tafsir Ibn Kathir.
Generalnie muzułmance nie wolno wychodzić z domu, chyba że za zgodą męża lub mahrama (czyli takie można powiedzieć opiekuna męskiego) lub jeśli nie ma opiekuna, który mógłby jej zapewnić utrzymanie.
Wszystkie te kobiety (muzułmanki), które uczestniczą w zawodach, i tak nie powinny tego robić, bo pokazują ciało (w ten czy inny sposób), a według islamu kobieta powinna mieć na ciele namiot i tylko jedną dziurkę na jedno oko - też sura 33,59 tafisr ibn Kathir.

To, że na Zachodzie doszło do pewnego rodzaju rozpustu i rozwiązłości nie oznacza, że islam jest antydotum, bo w islamie jest tak, że im głębiej kopiesz, tym więcej coś śmierdzi. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2022-05-19, 12:01 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Dezerter » 2022-05-19, 17:43

Marku, no weź przestań - smaka mi narobiłeś - gdzie te piękne pupy??

A muzułmanie mają przede wszystkim 5 filarów, które musi wypełniać każdy wierzący - reszta to dodatek:
Filary islamu[1]:

Wyznanie wiary (شهادة, szahada ) – Nie ma bóstwa oprócz Boga jedynego, a Mahomet jest Jego prorokiem. Dla szyitów często również: Ali jest przyjacielem Boga (co część sunnitów uważa za bałwochwalstwo ). Pojawiają się też tłumaczenia, gdzie słowo "bóstwo" zastąpione jest przez słowo "Bóg", a "Boga jedynego" zastąpione jest słowem "Allaha". Są to błędne tłumaczenia szahady. Słowa Allah (oznaczające Boga w religii monoteistycznej) używają też chrześcijanie mówiący językiem arabskim.
Modlitwa (صلاة, salat ) – odprawiana pięć razy dziennie z twarzą zwróconą w stronę Mekki .
Jałmużna (زكاة, zakat ) – określoną część swych dochodów muzułmanin ma obowiązek oddawać biednym.
Post (صوم, saum ) – w ciągu dziewiątego miesiąca roku muzułmańskiego ( ramadanu ), muzułmanie muszą powstrzymywać się od jedzenia i picia od wschodu do zachodu słońca.
Pielgrzymka do Mekki (حج, hadżdż ) – muzułmanin musi ją odbyć przynajmniej raz w życiu, jeśli pozwala mu na to sytuacja materialna.
To co wytłuściłem jest pięknym zaleceniem, dla każdego katolika
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-19, 17:59

Dezerter pisze: 2022-05-19, 17:43 Marku, no weź przestań - smaka mi narobiłeś - gdzie te piękne pupy??

A muzułmanie mają przede wszystkim 5 filarów, które musi wypełniać każdy wierzący - reszta to dodatek:
Filary islamu[1]:

Wyznanie wiary (شهادة, szahada ) – Nie ma bóstwa oprócz Boga jedynego, a Mahomet jest Jego prorokiem. Dla szyitów często również: Ali jest przyjacielem Boga (co część sunnitów uważa za bałwochwalstwo ). Pojawiają się też tłumaczenia, gdzie słowo "bóstwo" zastąpione jest przez słowo "Bóg", a "Boga jedynego" zastąpione jest słowem "Allaha". Są to błędne tłumaczenia szahady. Słowa Allah (oznaczające Boga w religii monoteistycznej) używają też chrześcijanie mówiący językiem arabskim.
Modlitwa (صلاة, salat ) – odprawiana pięć razy dziennie z twarzą zwróconą w stronę Mekki .
Jałmużna (زكاة, zakat ) – określoną część swych dochodów muzułmanin ma obowiązek oddawać biednym.
Post (صوم, saum ) – w ciągu dziewiątego miesiąca roku muzułmańskiego ( ramadanu ), muzułmanie muszą powstrzymywać się od jedzenia i picia od wschodu do zachodu słońca.
Pielgrzymka do Mekki (حج, hadżdż ) – muzułmanin musi ją odbyć przynajmniej raz w życiu, jeśli pozwala mu na to sytuacja materialna.
To co wytłuściłem jest pięknym zaleceniem, dla każdego katolika
No błagam....
1. islamskie wyznanie wiary to "Nie ma boga prócz Allaha" > fatwa 392854, po drugie Mahomet jest uważany za "Boga" - trzeba się tylko wczytać w hadisy.
2. Modlitwa w islamie zawiera przekleństwo niewiernych, czyli każdego kto jest niemuzułmaninem > sura 1,6-7 tafisr ibn abbas, al-jalalayn, ibn Kathir. Każdy kto uczestniczy w islamskich modłach, ściąga na siebie przekleństwo Allaha. A i jeszcze coś: jeśli muzułmanine przestanie odprawiać modły, to staje się niewiernym i można go zabić.
3. Jałmużna nie jest żadną jamużną tylko podatkiem, który muzułmanin MUSI zapłacić bo jak nie, to zostanie wykluczony z islamu i zabity (chyba że masz na myśli sadaqah, ale to nie jest zakat). Zresztą pieniądze z "jałmużny" (zakat) są przekazywane na dżihad, czyli walkę na drodze Allaha > sura 9:60
4. Post w islamie to kłamstwo, to przełożenie tego, co się dzieje w dzień na noc. Po miesiącu postu muzułmanie są bardziej otyli nież przed postem, więc co to za post?
5. Pielgrzymka do czarnego kamienia, który usuwa grzechy, czyli jest to bałwochwalstwo.

Czy to zaleca Pan każdemu katolikowi? Pozdrawiam!

p.s. Jeśli słlowo "Allah" tłumaczy się jako "Bóg", to jakie jest imię własne Allaha?
Ostatnio zmieniony 2022-05-19, 18:01 przez Iga05, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-19, 21:28

Jeśli BÓG jest JEDEN, to jakie ma IMIĘ?

A co do filarów.
Mi wystarczą dwa Mt 22.37 i Mt 22.39, które są kwintesencją 10.

Propozycja 5 filarów dla mnie, delikatnie pisząc, nie jest kusząca. Albowiem:
1. Wyznanie wiary - Mam Credo, mi wystarcza,
2. Modlitwa - wolę z twarzą zwróconą ku Bogu, nie wyznaczoną ilość razy, ale pamiętając i Nim zawsze,
3. Jałmużna - nie jako obowiązek, ale wyraz miłości,
4. Post - wolę 40 dniowy, pomimo tego, że dłuższy, ale bardziej zrozumiały,
5. Pielgrzymka do Mekki - tu stanowczo protestuję. Żadnych wyjazdów, żadnych wypraw. Uważam, że jeśli ktoś nie potrafi znaleźć Boga tam, gdzie jest, to i w Mekce Go nie znajdzie.

Przykro mi, że znów ranię sprzeciwiając się zaleceniom, ale odradzam chrześcijanom opieranie się na tych filarach.
Rozumiem intencję i ja wspieram. Ale musiałem z dwóch powodów: niefortunnej formy i pominięcia sedna.

Wydaje mi się, że jest w tym wyraźna różnica między chrześcijaństwem a islamem. Nasza droga nie jest wyznaczana sztywnymi nakazami, ale miłością do Boga i ludzi. Jest trudniejsza, bo musimy sami dokonywać wyborów.

A co do formy, gdybyś potrafił przetransponować 5 muzułmańskich filarów na 5 katolickich, wtedy moglibyśmy pochylić głowy. Moglibyśmy, gdyby były one zgodne z naszą wiarą. Zatem zachęcam, do dokonania transpozycji. Z położeniem nacisku, w każdym punkcie, na to, co jest najbardziej istotnie w nim. A później do dyskusji, punkt, po punkcie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ