Kim jest dla Was Maryja?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Piort W.

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Piort W. » 2022-02-13, 17:04

Dezerter pisze: 2022-02-13, 16:24
Piort W. pisze: 2022-02-13, 15:51
Dezerter pisze: 2022-01-30, 21:05
Piort W. pisze: 2022-01-27, 18:24
Gdzie wyczytałeś, że nie była godna?
W tym Słowie nie ma nic o Matce Jezusa, jest natomiast o jej Synu, któremu Ojciec przeznaczył ten los/tę rolę
Ona miała inną i wypełniła ją wzorcowo.
 Księga Objawienia 5:2,3 ,, ...  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?”  Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć. ... ,,

Maria nie była godna podejść do tronu . Zgadza się ?

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Dezerter pisze: 2022-01-30, 21:05
Piort W. pisze: 2022-01-27, 18:24 Pytanie : Dlaczego Maria nie była godna podejść do tronu Boga JAHWE ?
Księga Objawienia 5:1-7
,, ... A w prawicy Zasiadającego na tronie ujrzałem zwój zapisany wewnątrz i na odwrocie, mocno opieczętowany siedmioma pieczęciami.  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?”  Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć.  A ja bardzo się rozpłakałem, ponieważ nie znalazł się nikt, kto byłby godzien otworzyć zwój lub do niego zajrzeć.  Ale jeden ze starszych mówi do mnie: „Przestań płakać. Oto zwyciężył Lew, który jest z plemienia Judy, korzeń Dawida, aby otworzyć zwój i jego siedem pieczęci”.
 A pośrodku tronu i czterech żywych stworzeń i pośród starszych ujrzałem stojącego baranka, jak gdyby zabitego, mającego siedem rogów i siedmioro oczu, a te oczy oznaczają siedem duchów Bożych, które zostały posłane na całą ziemię.  I poszedł, i od razu wziął go z prawicy Zasiadającego na tronie...,,
Gdzie wyczytałeś, że nie była godna?
W tym Słowie nie ma nic o Matce Jezusa, jest natomiast o jej Synu, któremu Ojciec przeznaczył ten los/tę rolę
Ona miała inną i wypełniła ją wzorcowo.
Księga Objawienia 5:2,3 ,, ...  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?” 3 Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć. ... ,,
Maria nie była godna podejść do tronu .
Dlaczego nie czytasz ze zrozumieniem - więc jeszcze raz
Gdzie wyczytałeś, że nie była godna?
W tym Słowie nie ma nic o Matce Jezusa, jest natomiast o jej Synu, któremu Ojciec przeznaczył ten los/tę rolę
Ona miała inną i wypełniła ją wzorcowo.
Przeczytaj co powiedział apostoł Jan . Objawienia 5:4
,, ... A ja bardzo się rozpłakałem, ponieważ nie znalazł się nikt, kto byłby godzien otworzyć zwój lub do niego zajrzeć. ... ,,
Maria nie była godna i apostoł Jan nie był godzien . Zgadza się ?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Albertus » 2022-02-13, 17:10

Żadne stworzenie nie mogło otworzyć zwoju w tym oczywiście i Maryja.

Ale Chrystus nie jest stworzeniem tylko Stworzycielem
Ostatnio zmieniony 2022-02-13, 17:10 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Dezerter » 2022-02-13, 19:01

Albertus pisze: 2022-02-13, 17:10 Żadne stworzenie nie mogło otworzyć zwoju w tym oczywiście i Maryja.

Ale Chrystus nie jest stworzeniem tylko Stworzycielem
Dokładnie tak, bo tylko Lew z Plemienia Judy był godzien i taka była jego szczególna rola, bo jak czytamy dalej w Ap 5, 9
"Godzien jesteś wziąć zwój i złamać jego pieczęcie
bo zostałeś zabity
za cenę krwi wykupiłeś dla Boga
ludzi z każdego plemienia, języka, ludu i narodu"

Masz jakiś problem PiotrzeW z tym, że Maryja tego nie zrobiła, albo, że Jan?
A może zarzutem dla Marii matki Jezusa będzie też to, że nie była godna umrzeć na krzyżu :-o
ponawiam pytanie, czy ty masz jakieś wrogie uczucia do Matki mojego Pana?
Ostatnio zmieniony 2022-02-13, 19:39 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piort W.

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Piort W. » 2022-02-14, 22:55

Angeli pisze: 2015-11-04, 13:08
Czernin pisze:Tak jak tytuł wątku, kim jest dla Was Maryja, jak ją traktujecie?
Jest Matką Kościoła i Królową. Wzór skromności i pokory. No i oddania. Jest dla mnie Matką i Królową.
Gdzie w Biblii pisze , że Maria jest Matką Kościoła i Królową ?

Dodano po 5 minutach 11 sekundach:
Dezerter pisze: 2022-02-13, 19:01
Albertus pisze: 2022-02-13, 17:10 Żadne stworzenie nie mogło otworzyć zwoju w tym oczywiście i Maryja.

Ale Chrystus nie jest stworzeniem tylko Stworzycielem
Dokładnie tak, bo tylko Lew z Plemienia Judy był godzien i taka była jego szczególna rola, bo jak czytamy dalej w Ap 5, 9
"Godzien jesteś wziąć zwój i złamać jego pieczęcie
bo zostałeś zabity
za cenę krwi wykupiłeś dla Boga
ludzi z każdego plemienia, języka, ludu i narodu"

Masz jakiś problem PiotrzeW z tym, że Maryja tego nie zrobiła, albo, że Jan?
A może zarzutem dla Marii matki Jezusa będzie też to, że nie była godna umrzeć na krzyżu :-o
ponawiam pytanie, czy ty masz jakieś wrogie uczucia do Matki mojego Pana?
Nie mam żadnych wrogich uczuć do Marii , bardzo ja szanuję , ale nie uznaje tego co ludzie o niej mówią i co jej przypisują .
Żeby dobrze zacząć dyskusję to trzeba na początku wyjaśnić co oznacza słowo BAŁWOCHWALSTWO ?
Ostatnio zmieniony 2022-02-14, 22:56 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-14, 23:25

Piort W. pisze: 2022-02-14, 23:01 Gdzie w Biblii pisze , że Maria jest Matką Kościoła i Królową ?
Choćby w Ap 12:17
Piort W. pisze: 2022-02-14, 23:01 Żeby dobrze zacząć dyskusję to trzeba na początku wyjaśnić co oznacza słowo BAŁWOCHWALSTWO ?
Oddawanie czci boskiej nie-bogu.

Piort W.

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Piort W. » 2022-02-15, 09:45

Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-14, 23:25
Piort W. pisze: 2022-02-14, 23:01 Gdzie w Biblii pisze , że Maria jest Matką Kościoła i Królową ?
Choćby w Ap 12:17
Piort W. pisze: 2022-02-14, 23:01 Żeby dobrze zacząć dyskusję to trzeba na początku wyjaśnić co oznacza słowo BAŁWOCHWALSTWO ?
Oddawanie czci boskiej nie-bogu.
To znaczy , że Maria według ciebie miała inne dzieci ? Zacytowałeś Objawienie 12:17
,, ...  I smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie ... ,,

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: konserwa » 2022-02-15, 10:03

Potomstwo Maryi to Kosciol. To jest jedna z mozliwosci.
Potomstwo Maryi to moze byc kazdy, kto nie zwatpil pod Krzyzem. To rowniez jest jedna z mozliwosci ...
itd.
Ostatnio zmieniony 2022-02-15, 10:03 przez konserwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-15, 12:15

Piort W. pisze: 2022-02-15, 09:45 To znaczy , że Maria według ciebie miała inne dzieci ? Zacytowałeś Objawienie 12:17
,, ...  I smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie ... ,,
W sensie duchowym - jako "Matka wszystkich wierzących" oczywiście tak. Wszyscy jesteśmy Jej dziećmi i braćmi Jezusa.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Albertus » 2022-02-15, 15:48

Piort W. pisze: 2022-02-14, 23:01 Żeby dobrze zacząć dyskusję to trzeba na początku wyjaśnić co oznacza słowo BAŁWOCHWALSTWO ?
No właśnie! Co to słowo oznacza według ciebie?

Dodano po 2 minutach 50 sekundach:
Piort W. pisze: 2022-02-15, 09:45
To znaczy , że Maria według ciebie miała inne dzieci ? Zacytowałeś Objawienie 12:17
,, ...  I smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie ... ,,
Czy uważasz się za potomka Abrahama? Bo ja tak!

Czy to możliwe skoro Abraham mnie nie spłodził i prawdopodobnie nie jestem jego fizycznym potomkiem?

Piort W.

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Piort W. » 2022-02-15, 22:44

Albertus pisze: 2022-02-15, 15:50
Piort W. pisze: 2022-02-14, 23:01 Żeby dobrze zacząć dyskusję to trzeba na początku wyjaśnić co oznacza słowo BAŁWOCHWALSTWO ?
No właśnie! Co to słowo oznacza według ciebie?

Dodano po 2 minutach 50 sekundach:
Piort W. pisze: 2022-02-15, 09:45
To znaczy , że Maria według ciebie miała inne dzieci ? Zacytowałeś Objawienie 12:17
,, ...  I smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie ... ,,
Czy uważasz się za potomka Abrahama? Bo ja tak!

Czy to możliwe skoro Abraham mnie nie spłodził i prawdopodobnie nie jestem jego fizycznym potomkiem?
Nie odpowiedziałeś na pytanie : To znaczy , że Maria według ciebie miała inne dzieci ? Zacytowałeś Objawienie 12:17
,, ...  I smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie ... ,,

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-15, 23:05

Odpowiedział, odpowiedział. Zarówno ALbertus, jak i ja.
A że odpowiedź Ci nie pasuje do wywodu - aaaaa, to już trudno.
Może trzeba zmienić wywód ? ;)

Piort W.

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Piort W. » 2022-03-16, 10:17

Oto co Maria powiedziała o Jedynym Prawdziwym Bogu Jehowie w Łukasza 1:46-55

,, ... 46 Maria zaś rzekła: „Dusza moja wywyższa Jehowę, 47 a duch mój nie może się powstrzymać od niewymownego radowania się w Bogu, moim Wybawcy, 48 ponieważ spojrzał na uniżenie swej niewolnicy. Oto bowiem odtąd wszystkie pokolenia będą mnie zwać szczęśliwą, 49 gdyż wielkich czynów dokonał dla mnie Mocarny i święte jest jego imię; 50 i przez pokolenia za pokoleniami jego miłosierdzie jest nad tymi, którzy się go boją. 51 Z potęgą działał swym ramieniem, rozproszył tych, którzy w zamyśle swych serc są wyniośli. 52 Z tronów zrzucił mocarzy, a wywyższył maluczkich; 53 głodnych nasycił dobrami, a zamożnych odprawił z niczym. 54 Przyszedł z pomocą Izraelowi, swemu słudze, by przywołać na pamięć miłosierdzie, 55 tak jak powiedział do naszych praojców, do Abrahama i jego potomstwa, na wieki ... ,,

Maria byla Świadkiem Jehowy .

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-16, 10:36

Piort W. pisze: 2022-03-16, 10:17 Oto co Maria powiedziała o Jedynym Prawdziwym Bogu Jehowie w Łukasza 1:46-55

,, ... 46 Maria zaś rzekła: „Dusza moja wywyższa Jehowę, 47 a duch mój nie może się powstrzymać od niewymownego radowania się w Bogu, moim Wybawcy, 48 ponieważ spojrzał na uniżenie swej niewolnicy. Oto bowiem odtąd wszystkie pokolenia będą mnie zwać szczęśliwą, 49 gdyż wielkich czynów dokonał dla mnie Mocarny i święte jest jego imię; 50 i przez pokolenia za pokoleniami jego miłosierdzie jest nad tymi, którzy się go boją. 51 Z potęgą działał swym ramieniem, rozproszył tych, którzy w zamyśle swych serc są wyniośli. 52 Z tronów zrzucił mocarzy, a wywyższył maluczkich; 53 głodnych nasycił dobrami, a zamożnych odprawił z niczym. 54 Przyszedł z pomocą Izraelowi, swemu słudze, by przywołać na pamięć miłosierdzie, 55 tak jak powiedział do naszych praojców, do Abrahama i jego potomstwa, na wieki ... ,,

Maria byla Świadkiem Jehowy .
Ponownie proszę, abyś nie podawał sfałszowanego (przez "świadków") tekstu Pisma Świętego.
Podobnie jak w żadnym innym miejscu w Nowym Testamencie NIE ma w tym miejscu imienia Jahwe (a tym bardziej nie istniejącego imienia "Jehowa").
Obrazek

Argumentujesz na podstawie FAŁSZERSTWA tekstu Biblii dokonanego przez "świadków" (chyba w tej sytuacji "fałszywych świadków"?).
Serio, W TEN SPOSÓB chcesz nasz przekonać? ;)

A, niezależnie od powyższego, twierdzenie, że Maria była "Świadkiem Jehowy" jest dość groteskowe, biorąc pod uwagę, że powstaliście 1870 roku :))

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Widziałam Boga » 2022-03-17, 08:16

Czernin pisze: 2015-10-10, 12:36 Tak jak tytuł wątku, kim jest dla Was Maryja, jak ją traktujecie?
Dla mnie jest moją jedyną Matuleńką. Opiekuje się mną, jest ze mną każdego dnia, w głębi duszy mej ma szczególne miejsce. Wiem, że kocha mnie, a ja ją bo jestem jej dzieckiem i Boga.

Awatar użytkownika
krz30
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 147 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: krz30 » 2022-04-03, 09:03

Ja mam dość duży problem z Maryją. Chyba w ogóle ze świętych obcowaniem. Wczoraj miałem na ten temat rozkminkę, gdy zasypiałem. ;) Nie za bardzo modlę się za pośrednictwem świętych, wliczając w to Maryję. Tyle tylko, co na Mszy św, gdy czasem na koniec ksiądz rozpocznie "Pod twoją obronę".

Po prostu nie rozumiem tej tajemnicy.

Też nie wiem jak to jest pod względem teologicznym. No bo modląc się do Boga, wierzę, że on tych modlitw wysłuchuje. Ma "moc", by to zrobić. Czy święci podobnie mają jakąś "moc"? Chyba nie. Więc jak to jest?

Takie niezrozumienie zniechęca mnie do modlitwy za pośrednictwem świętych. Maryję darzę szacunkiem jako Matkę Jezusa, może dla mnie stanowić wzór życia i tak pewnie jest.

ODPOWIEDZ