Kim jest dla Was Maryja?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-09-01, 13:18

Właśnie dziś urodziło się w szpitalu dziecko. Napiszesz coś o jego grzeszeniu?
Tak,urodziło się ono w grzechu(Akt seksualny),bo zobacz,gdyby człowieka urodzonego weźmy takie dziecjo,zamkną w pokoju bez drzwi,i tylko przez okienko podawać mu jedzenie,wtedy gdy spi,zero kontaktu ze światem, bez grzechu,nawet by mówić nie umiało i tak przez całe życie to czy taki czlowiek umrze?
  • Po pierwsze, w powyższych tekstach Paweł pisze o grzeszeniu, a nie urodzeniu się "w grzechu" (jak rozumiem, referujesz do grzechu pierworodnego, który NIE jest grzechem osobistym), więc jeśli o tym mówimy, to nie możemy podpierać się fragmentami św.Pawła, które przytoczyłeś.
  • po drugie, grzech pierworodny nie ma nic wspólnego z tym, że dziecko rodzi się w wyniku aktu seksualnego - rozmnażanie się jest nakazem Pańskim
  • po trzecie, dziecko umrze, ale nie z tego powodu że zgrzeszyło, tylko dlatego, że grzech "zepsuł" naszą ludzką naturę. Umierają wszyscy, nawet dzieci, umarła Maryja, co więcej nawet Jezus!, ponieważ "śmierć rozpanoszyła się od Adama do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie zgrzeszyli przestępstwem na wzór Adama."
Ostatnio zmieniony 2021-09-01, 13:19 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Fankis » 2021-09-02, 12:56

Tak umiera bo narodziło się w grzesznym ciele dlatego to ciało musi umrzeć,widzimy hakie basza ciała są marne i daremne i miedzka w nim grzech...

Rz 7:24-25: "Nędzny ja człowiek! Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci? Dziękuję Bogu przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana. Tak więc ja sam umysłem służę prawu Bożemu, lecz ciałem prawu grzechu."

Przez to co stało się w ogrodzenie Eden,człowiek rozmnaża sie w sposób jak zwierzę, dlatego kobieta też rodzi w bólach, nie było to doskonałym Bożym planem,ale przez to że wąż zwiódł Ewę, i nie trzymała się Słowa Bożego to jest Drzewa Życia wyszło jak wyszło i przyszła śmierć.

ps.Do zobaczenia po urlopie...jak Pan pozwoli.Shalom
Ostatnio zmieniony 2021-09-02, 13:17 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-09-02, 13:53

Fankis pisze: 2021-09-02, 12:56 Tak umiera bo narodziło się w grzesznym ciele dlatego to ciało musi umrzeć,widzimy hakie basza ciała są marne i daremne i miedzka w nim grzech...
Sam więc widzisz, że śmierć nie mówi nam nic o tym, czy umierający zgrzeszył, czy nie.
Co Było Do Udowodnienia.
Przez to co stało się w ogrodzenie Eden,człowiek rozmnaża sie w sposób jak zwierzę, dlatego kobieta też rodzi w bólach, nie było to doskonałym Bożym planem
Skutkiem grzechu pierworodnego są bóle rodzenia, a nie sposób rozmnażania człowieka, w którym nie ma nic wstrętnego, jak sugerujesz.
przez to że wąż zwiódł Ewę, i nie trzymała się Słowa Bożego to jest Drzewa Życia wyszło jak wyszło i przyszła śmierć.
To wszyscy wiemy. Choć Interpretacja Drzewa Życia jako Słowa Bożego jest prawidłowa jedynie wówczas, gdy przez wyrażenie "Słowo Boże" rozumiesz Chrystusa.

Piort W.

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Piort W. » 2022-01-27, 18:24

Pytanie : Dlaczego Maria nie była godna podejść do tronu Boga JAHWE ?
Księga Objawienia 5:1-7
,, ... A w prawicy Zasiadającego na tronie ujrzałem zwój zapisany wewnątrz i na odwrocie, mocno opieczętowany siedmioma pieczęciami.  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?”  Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć.  A ja bardzo się rozpłakałem, ponieważ nie znalazł się nikt, kto byłby godzien otworzyć zwój lub do niego zajrzeć.  Ale jeden ze starszych mówi do mnie: „Przestań płakać. Oto zwyciężył Lew, który jest z plemienia Judy, korzeń Dawida, aby otworzyć zwój i jego siedem pieczęci”.
 A pośrodku tronu i czterech żywych stworzeń i pośród starszych ujrzałem stojącego baranka, jak gdyby zabitego, mającego siedem rogów i siedmioro oczu, a te oczy oznaczają siedem duchów Bożych, które zostały posłane na całą ziemię.  I poszedł, i od razu wziął go z prawicy Zasiadającego na tronie...,,

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: konserwa » 2022-01-27, 18:29

A czy musiala? Otrzymala wszystko przy swoim poczeciu - pelnie Laski ( czyli wybranstwa ) i wedlug slow samego Jezusa byla ponad najwieksza z niewiast - ktora stala sie matka Jana Chrzciciela.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-27, 18:35

Piort W. pisze: 2022-01-27, 18:24 Pytanie : Dlaczego Maria nie była godna podejść do tronu Boga JAHWE ?
Księga Objawienia 5:1-7
,, ... A w prawicy Zasiadającego na tronie ujrzałem zwój zapisany wewnątrz i na odwrocie, mocno opieczętowany siedmioma pieczęciami.  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?”  Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć.  A ja bardzo się rozpłakałem, ponieważ nie znalazł się nikt, kto byłby godzien otworzyć zwój lub do niego zajrzeć.  Ale jeden ze starszych mówi do mnie: „Przestań płakać. Oto zwyciężył Lew, który jest z plemienia Judy, korzeń Dawida, aby otworzyć zwój i jego siedem pieczęci”.
 A pośrodku tronu i czterech żywych stworzeń i pośród starszych ujrzałem stojącego baranka, jak gdyby zabitego, mającego siedem rogów i siedmioro oczu, a te oczy oznaczają siedem duchów Bożych, które zostały posłane na całą ziemię.  I poszedł, i od razu wziął go z prawicy Zasiadającego na tronie...,,
Gdzie tu jest, że nie była godna podejść do tronu Boga?
W APokalipsie, owszem, jest o Maryi, ale nie tu.
Wygląda na to, że usiłujesz wyczytać z Biblii to, czego tam nie ma.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Andy72 » 2022-01-27, 18:41

Piort W,czy nie jesteś czasem protestantem? Tutaj piszesz że nie była godna, w innym wątku że nie ma Jej w Niebie, czy księdze Objawienia, jakbyś nie mógł odczytać kilka rozdziałów dalej?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-27, 20:04

Raczej Świadkiem Jehowy względnie jednym z nietrynitarnych odłamów adwentyzmu.

Celine.maqq
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Celine.maqq » 2022-01-27, 20:46

Kim dla mnie jest Maryja..Matką Bożą i moją.Jest wspomożycielką i pośredniczką.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: JBP » 2022-01-27, 21:17

Świętą Bożą Rodzicielką, Panią moją, Orędowniczką moją, Pocieszycielką moją, Pośredniczką moją.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Dezerter » 2022-01-30, 21:05

Piort W. pisze: 2022-01-27, 18:24 Pytanie : Dlaczego Maria nie była godna podejść do tronu Boga JAHWE ?
Księga Objawienia 5:1-7
,, ... A w prawicy Zasiadającego na tronie ujrzałem zwój zapisany wewnątrz i na odwrocie, mocno opieczętowany siedmioma pieczęciami.  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?”  Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć.  A ja bardzo się rozpłakałem, ponieważ nie znalazł się nikt, kto byłby godzien otworzyć zwój lub do niego zajrzeć.  Ale jeden ze starszych mówi do mnie: „Przestań płakać. Oto zwyciężył Lew, który jest z plemienia Judy, korzeń Dawida, aby otworzyć zwój i jego siedem pieczęci”.
 A pośrodku tronu i czterech żywych stworzeń i pośród starszych ujrzałem stojącego baranka, jak gdyby zabitego, mającego siedem rogów i siedmioro oczu, a te oczy oznaczają siedem duchów Bożych, które zostały posłane na całą ziemię.  I poszedł, i od razu wziął go z prawicy Zasiadającego na tronie...,,
Gdzie wyczytałeś, że nie była godna?
W tym Słowie nie ma nic o Matce Jezusa, jest natomiast o jej Synu, któremu Ojciec przeznaczył ten los/tę rolę
Ona miała inną i wypełniła ją wzorcowo.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

JustMe
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 1 lut 2022
Been thanked: 2 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: JustMe » 2022-02-01, 15:01

Dla mnie jest kimś do kogo zawsze mogę się zwrócić. Nie bez powodu Jezus na krzyżu uczynił Ją naszą Matką. To jaka jest dla nas Maryja bardzo dobrze widać w czasie wesela w Kanie Galilejskiej. Zwróciła się do Jezusa w czyjejś sprawie, takiej bardzo przyziemnej bo nie chodziło przecież o zdrowie czy np. życie, nie tylko poprosiła ale też Go przekonała żeby coś zrobił w tej sytuacji, więc myślę że zawsze o wszystkim możemy z Nią porozmawiać nawet o takich właśnie małych rzeczach, o każdym naszym problemie, dylemacie czy naszej radości, poprosić żeby Ona w naszym imieniu porozmawiała o tym z Jezusem, Ona też kiedyś była tylko człowiekiem i na pewno nas zrozumie. W końcu jest naszą Mamą :)

Piort W.

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Piort W. » 2022-02-13, 15:49

Dezerter pisze: 2022-01-30, 21:05
Piort W. pisze: 2022-01-27, 18:24
Gdzie wyczytałeś, że nie była godna?
W tym Słowie nie ma nic o Matce Jezusa, jest natomiast o jej Synu, któremu Ojciec przeznaczył ten los/tę rolę
Ona miała inną i wypełniła ją wzorcowo.
 Księga Objawienia 5:2,3 ,, ...  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?”  Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć. ... ,,

Maria nie była godna podejść do tronu . Zgadza się ?

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Dezerter pisze: 2022-01-30, 21:05
Piort W. pisze: 2022-01-27, 18:24 Pytanie : Dlaczego Maria nie była godna podejść do tronu Boga JAHWE ?
Księga Objawienia 5:1-7
,, ... A w prawicy Zasiadającego na tronie ujrzałem zwój zapisany wewnątrz i na odwrocie, mocno opieczętowany siedmioma pieczęciami.  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?”  Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć.  A ja bardzo się rozpłakałem, ponieważ nie znalazł się nikt, kto byłby godzien otworzyć zwój lub do niego zajrzeć.  Ale jeden ze starszych mówi do mnie: „Przestań płakać. Oto zwyciężył Lew, który jest z plemienia Judy, korzeń Dawida, aby otworzyć zwój i jego siedem pieczęci”.
 A pośrodku tronu i czterech żywych stworzeń i pośród starszych ujrzałem stojącego baranka, jak gdyby zabitego, mającego siedem rogów i siedmioro oczu, a te oczy oznaczają siedem duchów Bożych, które zostały posłane na całą ziemię.  I poszedł, i od razu wziął go z prawicy Zasiadającego na tronie...,,
Gdzie wyczytałeś, że nie była godna?
W tym Słowie nie ma nic o Matce Jezusa, jest natomiast o jej Synu, któremu Ojciec przeznaczył ten los/tę rolę
Ona miała inną i wypełniła ją wzorcowo.
Księga Objawienia 5:2,3 ,, ...  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?” 3 Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć. ... ,,
Maria nie była godna podejść do tronu .

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Dezerter » 2022-02-13, 16:24

Piort W. pisze: 2022-02-13, 15:51
Dezerter pisze: 2022-01-30, 21:05
Piort W. pisze: 2022-01-27, 18:24
Gdzie wyczytałeś, że nie była godna?
W tym Słowie nie ma nic o Matce Jezusa, jest natomiast o jej Synu, któremu Ojciec przeznaczył ten los/tę rolę
Ona miała inną i wypełniła ją wzorcowo.
 Księga Objawienia 5:2,3 ,, ...  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?”  Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć. ... ,,

Maria nie była godna podejść do tronu . Zgadza się ?

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Dezerter pisze: 2022-01-30, 21:05
Piort W. pisze: 2022-01-27, 18:24 Pytanie : Dlaczego Maria nie była godna podejść do tronu Boga JAHWE ?
Księga Objawienia 5:1-7
,, ... A w prawicy Zasiadającego na tronie ujrzałem zwój zapisany wewnątrz i na odwrocie, mocno opieczętowany siedmioma pieczęciami.  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?”  Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć.  A ja bardzo się rozpłakałem, ponieważ nie znalazł się nikt, kto byłby godzien otworzyć zwój lub do niego zajrzeć.  Ale jeden ze starszych mówi do mnie: „Przestań płakać. Oto zwyciężył Lew, który jest z plemienia Judy, korzeń Dawida, aby otworzyć zwój i jego siedem pieczęci”.
 A pośrodku tronu i czterech żywych stworzeń i pośród starszych ujrzałem stojącego baranka, jak gdyby zabitego, mającego siedem rogów i siedmioro oczu, a te oczy oznaczają siedem duchów Bożych, które zostały posłane na całą ziemię.  I poszedł, i od razu wziął go z prawicy Zasiadającego na tronie...,,
Gdzie wyczytałeś, że nie była godna?
W tym Słowie nie ma nic o Matce Jezusa, jest natomiast o jej Synu, któremu Ojciec przeznaczył ten los/tę rolę
Ona miała inną i wypełniła ją wzorcowo.
Księga Objawienia 5:2,3 ,, ...  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?” 3 Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć. ... ,,
Maria nie była godna podejść do tronu .
Dlaczego nie czytasz ze zrozumieniem - więc jeszcze raz
Gdzie wyczytałeś, że nie była godna?
W tym Słowie nie ma nic o Matce Jezusa, jest natomiast o jej Synu, któremu Ojciec przeznaczył ten los/tę rolę
Ona miała inną i wypełniła ją wzorcowo.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Tek de Cart » 2022-02-13, 16:42

ja tam był powiedział / napisał że nikt z istot stworzonych nie jest godzien... i już :) i to żadna hańba ani ujma, po prostu jesteśmy stworzeniami, a On Stworzycielem - to różnica tak gigantyczna że niewyobrażalna
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

ODPOWIEDZ