Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Dezerter » 2019-02-06, 23:25

Poprawnej wymowy Imienia JHWH nie da się odtworzyć zginęło wraz z wyrżniętymi przez Rzymian kapłanami świątyni Jerozolimskiej w 70 roku . Tak twierdzi lud Imienia czyli Izrael, judaizm. Skoro oni tak twierdzą i starożytni chrześcijanie nie przekazują nam jak to Imię powinno być wymawiana, to pozostaje nam to uznać jako coś logicznego i dlatego, że tak rozum podpowiada.
Dla mnie jest jasne, że JHWH jest imieniem Boga ponad wszelką wątpliwość, a czy żydzi wymawiali je Jahwe/Jehowa czy Jahweh/Jehowah tego nigdy na pewno się nie dowiemy, ilu specjalistów, tyle opinii i każdy ma jakieś argumenty na poparcie swoich opinii.
Nie ma to znaczenia dla naszego zbawienia, bo zbawienie mamy w imieniu Jezus, JESZUA HA MESJAH
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-08, 00:03

Dz 4:10-12 "(...) to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka - którego wy ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych - że dzięki Niemu ten człowiek stanął przed wami zdrowy. On jest kamieniem odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni."
Ostatnio zmieniony 2019-02-08, 00:04 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Pod prąd

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-08, 14:30

Bóg sam sobie nadał takie imię, ważniejsze jaką w sobie zawiera treść
Ostatnio zmieniony 2019-02-08, 14:30 przez Pod prąd, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: konik » 2019-02-09, 19:44

A jaka zawiera tresc?

wybrana

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: wybrana » 2019-02-09, 23:37

Dezerter pisze: 2019-02-06, 23:25 Poprawnej wymowy Imienia JHWH nie da się odtworzyć zginęło wraz z wyrżniętymi przez Rzymian kapłanami świątyni Jerozolimskiej w 70 roku . Tak twierdzi lud Imienia czyli Izrael, judaizm. Skoro oni tak twierdzą i starożytni chrześcijanie nie przekazują nam jak to Imię powinno być wymawiana, to pozostaje nam to uznać jako coś logicznego i dlatego, że tak rozum podpowiada.
Dla mnie jest jasne, że JHWH jest imieniem Boga ponad wszelką wątpliwość, a czy żydzi wymawiali je Jahwe/Jehowa czy Jahweh/Jehowah tego nigdy na pewno się nie dowiemy, ilu specjalistów, tyle opinii i każdy ma jakieś argumenty na poparcie swoich opinii.
Nie ma to znaczenia dla naszego zbawienia, bo zbawienie mamy w imieniu Jezus, JESZUA HA MESJAH
Jakiego Boga?
Czy Bóg jakiego wyznawali Izraelici był Bogiem Ojcem- uświęcony Imieniem Jezusa Chrystusa ?

Przecież duch, który panował nad narodem izraelskim, był duchem ciemności.
Co miał na myśli Jezus, że muszą się na nowo narodzić? to znaczy, że mają na nowo narodzić w nowym duchu, by duch Prawdy, duch Boży ich prowadził.
Kto żyje w starym duchu, żyje w duchu ciemności, kto narodzi się na nowo w Jezusie Chrystusie - w prawdzie, otrzymuje nowego ducha - Ducha Bożego. To znaczy, że w nowo narodzonym człowieku - nie ma nad nim władzy - duch kłamstwa, który zawładnął duszami tych ludzi.
Stan duszy zależy od ducha, który w niej zwycięża.

Przecież Jezus powiedział do Nikodema - musicie się na nowo narodzić.
Już raz narodzeni byli w duchu Bożym jako małe dzieci, ale wraz ze wzrostem i fałszywymi naukami - utracili tego ducha.
E.Jana
8:23I rzekł do nich: Wy jesteście z niskości, Ja zaś z wysokości; wy jesteście z tego świata, a Ja nie jestem z tego świata.
8:24Dlatego powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w swoich grzechach.

8:19Wtedy mu rzekli: Gdzie jest Ojciec twój? Jezus odpowiedział: Nie znacie ani mnie, ani Ojca mojego. Gdybyście mnie znali, znalibyście też Ojca mego.
8:34Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.
8:35A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze.
8:36Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.
8:37Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo słowo moje nie ma do was przystępu.
8:38Mówię to, co widziałem u Ojca, a wy także czynicie, co słyszeliście u ojca waszego.

8:41Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.
8:42Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.
8:43Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
8:44Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.


Dezerterze, dlaczego za ten wpis dałeś mi ostrzeżenie?
Czyżby słowa Jezusa cię tak uraziły?
Ostatnio zmieniony 2019-02-09, 23:50 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: konik » 2019-02-10, 13:12

A jakiego Boga wyznawali Izraelici? Sam Jezus Chrystus mowiac o kulcie w Swiatyni, powiedzial, ze to jest Dom Jego Ojca.
Czyzbys chciala temu zaprzeczyc?

Moim Panem Jeszu

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Moim Panem Jeszu » 2020-05-11, 15:54

Obecnie Bóg Ojciec Najwyższy odbiera cześć i uwielbienie przez Imię swojego Syna Jeszu Chrystusa nie Jezusa, Dzizasa, Chesus, Isusa lub Jeszu bo to imię żeńskie końcówka a w hebrajskim. Jeszu jest Panem

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
Jeszua nie dodałem a

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Dezerter » 2020-05-11, 19:29

Moim Panem Jeszu pisze: 2020-05-11, 15:54 Obecnie Bóg Ojciec Najwyższy odbiera cześć i uwielbienie przez Imię swojego Syna Jeszu Chrystusa nie Jezusa, Dzizasa, Chesus, Isusa lub Jeszu bo to imię żeńskie końcówka a w hebrajskim. Jeszu jest Panem

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
Jeszua nie dodałem a
Nie ma w języku polskim imienia Jeszu jest Jezus, więc piszmy po polsku, albo po hebrajsku, aramejsku, czy grecku, ale wówczas np Jeszua Ha Mesiah. Współcześni Żydzi mesjanistyczni jak np Stern używają Imienia Jeszua a imię Jeszu uważają za ubliżające naszemu Panu, więc ostrzegam, pouczam i napominam, podobnie uważam ja po rozmowach i konsultacjach w tej sprawie z hebraistami i biblistami.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ