Medytacja chrześcijańska

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 358 times

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-05, 20:06

Andej pisze: 2022-05-05, 20:00 Przykro mi, chyba nie bardzo się rozumiemy.
Nie po raz pierwszy..Ale ja nad tym już nie boleję. Gdybyś tekst o mantrze napisał mniej więcej tak ." Mam nadzieję ze różańca nie traktujesz jako mantry" to usłyszałbyś ze Nie , pisze o tym ze same powtarzanie słów wpływa na oddech ( regularność glosek i słów) powoduje reakcję organizmu. Bo tak nas Pan Bog skonstruował" . Napisałeś co napisałeś. Odpisałem co odpisałem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: Andej » 2022-05-05, 20:12

W tym rzecz, że interesuje mnie bardziej to, jak sam używam i co mi to daje. Zdziwienie moje wynika poniekąd z tego, że zwykle odmawiam różaniec w nocy lub w miejscach publicznych. Dlatego bezgłośnie. A w kościele, nigdy własnym rytmem.
A poza tym, faktycznie, nie przykładam wagi do "skutków ubocznych" i dziwuję się im.

Ale ad rem. A to raczej nie. M.in. dlatego, że rozważania nie traktuję ani jako medytacji, ani kontemplacji. Po prostu rozmyślanie. Nc więcej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 358 times

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-05, 20:27

Ja piszę o efektach ubocznych. ....Dla mnie wazna jest intencja. I sama lacznosc z Górą ( sprobuj cos napisac na temat mojego okreslenia to nie bede przyjemny) A organizm potrafi reagować dosyć późno na jednostajny rytm Zdrowas Maryja... A co do modlenia sie w milczeniu to diabeł ponoć nie słyszy myśli. Sam zauważyłem ze glosny różaniec potrafi odgonic próby pokus czy ewentualnie probywciagniecia w myśli obsesyjne , depresyjne itp.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: Dezerter » 2022-05-05, 20:33

sądzony pisze: 2022-05-05, 11:45 @Dezerter proszę o upomnienie uczestników rozmowy o skupianie się na temacie "Medytacja chrześcijańska", a nie odnoszeniu się do mnie osobiście. Wydaje mi się, że to nic nie wnosi, a poza tym zaśmieca Twój temat. Jeżeli Ci to nie przeszkadza możemy gadać sobie o wszystkim.

@Jozek jeżeli chcesz pogadać o mnie to otwórz wątek "sąd nad sądzonym". Wydaje mi się gadasz, by gadać, a w ogóle nie wiesz o czym.

Pozdrawiam w miłości.
Szczerze, to ręce mi opadają jak Was czytam :(
i nie mam najmniejszej ochoty włączać się do takiej agresywnej i niekonstruktywnej dyskusji
... więc wyjąłem sobie moją matę medytacyjną i ławeczkę medytacyjną i wolę usiąść z Jezusem na medytacji niż wchodzić w takie klimaty. Czas spędzony na medytacji daje mi w ciele, duszy i duchu szalom
a dyskusje z osobami, które w życiu nie były na medytacji chrześcijańskiej i na dodatek ignorują to co napisałem na początku wątku nie ma sensu. Podziwiam cię sądzony, ale masz rację, że dyskutanci na poziomie dyskutują o problemie a nie ad persona *-:)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-05-05, 20:47 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: sądzony » 2022-05-05, 21:07

O medytacji chrześcijańskiej

W chrześcijaństwie medytacja nie jest końcem. Medytacja chrześcijańska nie polega na błogim zatonięciu w Bożym oceanie. Medytującego chrześcijanina Bóg wprowadza w wartki strumień. Medytować to otwierać się na Ducha Bożego, który wypełnia ziemię i odnawia oblicze ziemi. Kto medytuje i pozwala się stwarzać przez Boga, który jest czynną miłością, będzie inspirowany i stymulowany wyzwalającą mocą Bożą, będzie miłośnikiem Ducha. Medytować to wystawiać się na Boże działanie i tak być pobudzanym do działania.”


W. Stinissen OCD
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 358 times

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-05, 21:10

Nikt nie negował medytacji chrzescijanskiej .Tylko probe ozenienia z nią elementów z religii Dalekiego Wschodu .

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: sądzony » 2022-05-05, 21:32

Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-05, 21:10 Nikt nie negował medytacji chrzescijanskiej .Tylko probe ozenienia z nią elementów z religii Dalekiego Wschodu .
A Ty co znowu z tym dalekim wschodem?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19044
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2618 times
Been thanked: 4631 times
Kontakt:

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-05, 22:52

Przecież cały czas o tym rozmawiamy. Któż by występował przeciw medytacji chrześcijańskiej?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: sądzony » 2022-05-05, 23:00

Temat wątku brzmi: „Medytacja chrześcijańska”.
Wrzucam post o medytacji chrześcijańskiej.. w sensie w temacie.
sądzony pisze: 2022-05-05, 21:07 O medytacji chrześcijańskiej

W chrześcijaństwie medytacja nie jest końcem. Medytacja chrześcijańska nie polega na błogim zatonięciu w Bożym oceanie. Medytującego chrześcijanina Bóg wprowadza w wartki strumień. Medytować to otwierać się na Ducha Bożego, który wypełnia ziemię i odnawia oblicze ziemi. Kto medytuje i pozwala się stwarzać przez Boga, który jest czynną miłością, będzie inspirowany i stymulowany wyzwalającą mocą Bożą, będzie miłośnikiem Ducha. Medytować to wystawiać się na Boże działanie i tak być pobudzanym do działania.”


W. Stinissen OCD
I otrzymuje:
Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-05, 21:10 Nikt nie negował medytacji chrzescijanskiej .Tylko probe ozenienia z nią elementów z religii Dalekiego Wschodu .
Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-05, 22:52 Przecież cały czas o tym rozmawiamy. Któż by występował przeciw medytacji chrześcijańskiej?
Jakby wyszukiwarka nie działała.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19044
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2618 times
Been thanked: 4631 times
Kontakt:

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-05, 23:05

@sądzony wybacz, ale to nie był Twój jedyny wpis na ten temat. Przynajmniej 3 osoby zauważyły ten rys w Twoich postach. Nie rzecz, żeby się teraz przerzucać, albo przekonywać co kto powiedział: cieszę się jednak że na tym stanęło.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: sądzony » 2022-05-05, 23:14

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-05, 23:05 @sądzony wybacz, ale to nie był Twój jedyny wpis na ten temat. Przynajmniej 3 osoby zauważyły ten rys w Twoich postach. Nie rzecz, żeby się teraz przerzucać, albo przekonywać co kto powiedział: cieszę się jednak że na tym stanęło.
Przepraszam. Zaraz sprawdzę. Dlatego warto byłoby przywoływać to do czego się odnosimy.
(Tak mi się przynajmniej wydaje, że po to są odnośniki.)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4445
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-05-05, 23:56

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-05, 23:05 @sądzony wybacz, ale to nie był Twój jedyny wpis na ten temat.
A to może dlatego, że przeniosłam kilka dni temu Wasze posty tu z innego wątku i stąd takie wrażenie, że tych postów jest więcej oraz są mniej spójne. Więc jeśli macie tak wielkie pragnienie narzekania :-q , to bądźcie tak mili i poirytujcie się na mnie, a Sądzonemu dajcie już spokój :!:
Bardzo te posty porozrzucałam, więc może potrzeba mi wewnętrznej równowagi? Medytacji chrześcijańskiej. Jakieś propozycje? Techniki, sposoby, refleksje? Podzielicie się swoimi przemyśleniami na temat medytacji i przysłużycie się ładowi społecznemu i dobru ogólnemu, czy mam pozostać taka niezrównoważona?
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: sądzony » 2022-05-06, 07:57

@miłośniczka Faustyny wydaje mi się, że rozumiem o co chłopakom chodzi. Byłem wczoraj już zmęczony. Jednakże myślałem, iż panuje niepisana zasada, iż post, który pojawia się pod postem odnosi się bezpośrednio do poprzedniego. Chłopaki odnieśli się jednak (jak mniemam) do całości moich wypowiedzi, które uznają (uznawali) za odstające od czysto chrześcijańskich. Tak myślę. Pozdrawiam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19044
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2618 times
Been thanked: 4631 times
Kontakt:

Re: Medytacja chrzescijańska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-06, 08:01

potwierdzam.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Medytacja chrześcijańska

Post autor: sądzony » 2022-05-06, 21:22

"Kiedy medytujesz, bądź jak góra
Nieruchomo osadzona w ciszy.
Jej myśli zakorzenione są w wieczności.
Nie rób niczego, siedź, bądź (…)"


ojciec Jan M. Bereza OSB
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ