Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: sądzony » 2024-03-11, 11:22

Gzresznik Upadający pisze: 2024-03-11, 10:35 A propo piatego. Pytanie dotyczyło przyczyn homoseksualizmu nie depresji endogennej gdzie geny znaleziono jak rozumiem..Analogia jest za daleko posuniętą.
Moim zdaniem nie. Na dziś nie znamy jednoznacznie przyczyn homoseksualizmu. Z pewnością wiemy jedynie, że może mieć przyczyny zarówno genetyczne jak i środowiskowe. Zgadzasz się z tym?
Gzresznik Upadający pisze: 2024-03-11, 10:35 Co do dawania miłości i akceptacji. Musisz rozgranicsyc grzech od osoby.Możesz akceptować człowieka ale nie akceptować zachowania. Wiec albo albo omijasz aferę zla ( konsensus społeczny) albo komunikujesz jak jest w rzeczywistości.Nie glaszczesz zła.
Rozróżniam. Grzechem jest akt seksualny. Sam homoseksualizm jako skłonność jest lub może być rysą konstruktu osobowego człowieka lecz może stanowić jego integralną część. Miłość mojej żony polega na akceptacji mnie pomimo moich skłonności do masturbacji, alkoholu, flirciarstwa, zdrady i wszelkiego rodzaju uzależnień.
Gzresznik Upadający pisze: 2024-03-11, 10:35 Jak rozumiem akceptujesz teze ze homoseksualizm jest eufilią, nie żadnym zaburzeniem ?
Nie wiem co to „eufilia”. W sieci też nie umiem znaleźć o co pytasz. Podaj proszę jakąś rozsądną definicję. Najlepiej naukową czy medyczną o ile to nie potoczne określenie. Odnośnie zaburzenia – z naukowego punktu widzenia jest orientacją seksualną. Jednakże skoro możliwa jest „zmiana” orientacji seksualnej lub „wyleczenie” z homoseksualizmu (a z tego co wiadomo może to się zdarzyć) należy założyć, iż są przypadki, w których homoseksualizm może stanowić objaw głębszego zaburzenia (podałem ci F’ki – oznaczenie ICD10 jakie mam tu na myśli).
Gzresznik Upadający pisze: 2024-03-11, 10:35 Wiec czemu uważasz to za grzech skoro jest normalne?
1. Nigdzie nie napisałem, że akt homoseksualny jest „normalny” czy „nienormalny”.
2. Nie wiem jak Ty, ale ja jestem początkującym katolikiem. Jeżeli mam co do czegoś wątpliwości staram się ufać Kościołowi. Tak to sobie wymyśliłem. Niewłaściwie?
Gzresznik Upadający pisze: 2024-03-11, 10:35 Poza tym skoro to jest normalne to skąd tak wiele przypadkow promiskuityzmu u aktywnych homoseksualistów?
Cóż mam Ci odpowiedzieć. Nie znam tego towarzystwa. Znam jednak siebie i swoje quasimuzyczne towarzystwo z młodości, z którym się bawiłem. To też był nienormalne zachowania.
Gzresznik Upadający pisze: 2024-03-11, 10:35 A propo szóstego.Uzupełnię, przejawem miłości jest próba pomocy w wyjściu jeśli ktoś chce. Nie okłamywanie.
Czy Chrystus naprawił Cię, a później umarł za Ciebie na Krzyżu, czy umarł i zmartwychwstał by Ta Miłość uczyniła w Tobie zmianę?
Gzresznik Upadający pisze: 2024-03-11, 10:35 Ad 7 .Na jakiej podstawie twierdzisz ze skoro ty nie masz pełnego zrozumienia to inni na pewno nie wiedza więcej ?
Bo każdy z nas jest poniekąd różny, a prawdę o nas zna jedynie Bóg.

No i co to „ponad normalne kuszenie”?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-11, 11:47

"Ponad normalne kuszenie" Czyi zestawy niestandadowe. Opresje dreczenia obsesje. Opętania.
Co do magicznego słowa eufilia.

Jak znajdziesz w wikipedii definicję teleiofilii to tam masz wytlumaczone. Niestety hasło jest na czerwono. Dlatego ciężko znaleźć

ODPOWIEDZ