Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-08-08, 23:06

Czarny pisze: 2022-08-08, 22:16 To poniżej zwróciło moja uwagę, oburzyło po prostu!!!
Mnie, może nie oburza, Ale skłania ku refleksji, gdy na podstawie oderwanego cytatu, bez podania kontekstu, ocenia się coś, czego się nie zna.

Czy możesz podać link do PDF tej książki i podać stronę, na której ten fragment się znajduje? Wtedy, zapewne, będę w stanie określić swoje stanowisko. Natenczas nie ma żadnych podstaw.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2022-08-08, 23:15

Ciekawe zacny Albertusie co by było gdybym ja dal tu takiego mema z pedofilska teścia? Jak myślisz ile by było? Sadze ze mimo ze tu sa dorośli adm i moderacja by to świństwo wywalili i bym sie mógł cieszyć jak mnie by sie nie oberwało. Umieszczanie treści pedofilskich chyba nawet jest karalne, nie bede tego sprawdzał jakby co. Moim zdaniem bronienie czego na sile jest przeciw skuteczne. Ale możemy sie różnic w swoich opiniach? Nie musimy jak w powyższej knidze mieć jednych i tylko tych które sa jedynie prawomyślne?
Ponieważ mature zdawałem w 82 roku to treści jedynie słuszne tez mnie rażą.
Ale miej swoją opinie , twoja racja mój spokój.
Pozdrawiam


Nie nie mam @Andej linku do pdfu. To było tak głośne, ze az trudno do pominięcia, w wielu środowiskach . ale domyślasz sie ze mam inne sprawy ważniejsze niż śledzenie kolejnych osiągnieć ministerstwa oswiaty.
Mnie, może nie oburza,
Pewnie mamy inną wrażliwość Andeju.
Pozdrawiam serdecznie :)
Ostatnio zmieniony 2022-08-08, 23:41 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Albertus » 2022-08-08, 23:25

Czarny pisze: 2022-08-08, 23:15 Ciekawe zacny Albertusie co by było gdybym ja dal tu takiego mema z pedofilska teścia? Jak myślisz ile by było? Sadze ze mimo ze tu sa dorośli adm i moderacja by to świństwo wywaliło i bym sie mogl cieszyć jak mnie by sie nie oberwało. Umieszczanie treści pedofilskich chyba nawet jest karalne, nie bede tego sprawdzał jakby co. Moim zdaniem bronienie czego na sile jest przeciw skuteczne. Ale możemy sie różnic w swoich opiniach? Nie musimy jak w powyższej knidze mieć jednych i tylko tych które sa jedynie prawomyślne?
Ponieważ mature zdawałem w 82 roku to treści jedynie słuszne tez mnie rażą.
Ale miej swoją opinie , twoja racja mój spokój.
Pozdrawiam
Szanowny Czarny ta wypowiedź Daniela Cohn Bendita to cytat. I cytat ten pojawił się już wcześniej w mediach światowych i Polskich i stąd Roszkowski go również zacytował.Te media były dostępne dla wszystkich, bez ograniczeń.

Idąc tokiem twojego myślenia to Rzeczpospolita i inne media popełniły przestępstwo cytując ta wypowiedź.

To może takie rzeczy powinny być ukrywane przed światem bo Rzeczpospolitą i inne gazety może przecież czytać nie tylko młodzież ale i dzieci?

To absurd.

A może my też nie powinniśmy ujawniać takich rzeczy i o nich dyskutować?
Ostatnio zmieniony 2022-08-08, 23:28 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2022-08-08, 23:33

Jeśli podręcznik do historii jest właściwym miejscem na takie cytaty to to nie mamy o czym gadać @Albertus
Chyba nie tylko mnie i podobnym to mogło sie mało podobać
Do informacji tych odniosła się Państwowa Komisja ds. Pedofilii, która zwróciła się do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka o informacje na temat planowanych działań w tej sprawie. Szef MEiN powiedział później, że z jego wiedzy wynika, iż prof. Roszkowski „skrócił ten cytat tak, że jeśli on wywołuje jakikolwiek szok, to żeby nie szokował i zrobił opis mniej, że tak powiem, uderzający w oczy”.
To nie byl jedyny zarzut.
Trzymaj sie :)
Ostatnio zmieniony 2022-08-08, 23:34 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Albertus » 2022-08-08, 23:45

Czarny pisze: 2022-08-08, 23:33 Jeśli podręcznik do historii jest właściwym miejscem na takie cytaty to to nie mamy o czym gadać @Albertus
Chyba nie tylko mnie i podobnym to mogło sie mało podobać
Do informacji tych odniosła się Państwowa Komisja ds. Pedofilii, która zwróciła się do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka o informacje na temat planowanych działań w tej sprawie. Szef MEiN powiedział później, że z jego wiedzy wynika, iż prof. Roszkowski „skrócił ten cytat tak, że jeśli on wywołuje jakikolwiek szok, to żeby nie szokował i zrobił opis mniej, że tak powiem, uderzający w oczy”.
To nie byl jedyny zarzut.
Trzymaj sie :)
Czy zatem "Rzeczpospolita" powinna ten cytat zamieszczać?

Czy nie jest to rozpowszechnianie treści pedofilskich?

I wszelkie media które to cytują rozpowszechniają treści pedofilskie?

Ale najciekawsze że to ty zamieściłeś ten cytat na forum...

Treści stricte pedofilskie???
Ostatnio zmieniony 2022-08-08, 23:50 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2022-08-08, 23:56

@Albertus czy media to to samo co podręcznik?
Czy zdanie Państwowa Komisja ds. Pedofilii równie infantylnie skomentujesz?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-08-09, 07:24

Przed złem należy przestrzegać. Dlatego należy pytać o kontekst.

Cytat Hitlera, Lenina czy Mao też wzbudziłby gniew? Albo słowa arcykapłana nazywającego Jezusa oszustem podane w Biblii - czy one nie oburzają?
Dlaczego nie wzbudzają gniewu? Dlaczego inna wrażliwość w zależności od poprawności politycznej wzgl. od jakichś innych kryteriów? To, że mediach, nie znaczy że słuszne. Taki astronomiczny plasterek kiełbasy (zdjęcie prawdziwe, kiełbasa też, tylko interpretacja fałszywa).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Albertus » 2022-08-09, 08:33

Czarny pisze: 2022-08-08, 23:56 @Albertus czy media to to samo co podręcznik?
Czy zdanie Państwowa Komisja ds. Pedofilii równie infantylnie skomentujesz?
Można się zastanawiać czy cytat ten był konieczny w podręczniku i czy informacji o pedofilskich skłonnościach jednego z przywódców młodzieżowego buntu z 1968 roku w Niemczech( a potem znaczącego polityka niemieckiego) można było inaczej zaprezentować, czy nie był jednak zbyt wulgarny i czy nie lepiej byłoby na przykład dać odsyłacz do mediów które ten cytat zamieściły.

Tylko czy wtedy zostałaby przedstawiona prawda o poziomie moralności jaką mieli ( a może i mają, biorąc pod uwagę to co robią) ludzie kształtujący Niemiecką politykę państwową a przede wszystkim społeczną?

Jeśli natomiast ktoś stawia twardo tezę że cytowanie tej wypowiedzi Daniela Cohn - Bendita jest rozpowszechnianiem treści pedofilskich, tak jak ty to zrobiłeś, to trzeba być konsekwentnym i odpowiedzieć na pytanie - czy " rzeczpospolita" i inne media, oraz ty na tym forum rozpowszechniają treści pedofilskie zamieszczając ten cytat?
Ostatnio zmieniony 2022-08-09, 08:35 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-08-10, 07:53

wlasnie przeczytalam ze syn jednej z zabitych w wypadku pielgrzymek odebral sobie zycie :(

Dodano po 14 minutach 56 sekundach:
https://zrzutka.pl/ebgf24
Ostatnio zmieniony 2022-08-12, 13:47 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2491
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 937 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Susanna » 2022-08-10, 09:16

:-o o rety ;(
Ostatnio zmieniony 2022-08-12, 13:47 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-08-11, 13:29

cos pocieszajacego nt wypadku -----> "Kiedy się wydostałem, mówię sobie: "Boże, co się stało. Jestem księdzem, więc pierwsze, co muszę zrobić to udzielić rozgrzeszenia wszystkim, którzy umierają". Udzieliłem takiego z odpustem zupełnym, żeby im otworzyć furtkę do nieba."

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ref=series
Ostatnio zmieniony 2022-08-12, 13:47 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-08-12, 13:42

"Wędkarze mają rany na rękach, które powstały podczas wyciągania ryb - mówi Interii Beata Olejarz, prezes zarządu głównego Polskiego Związku Wędkarskiego. To właśnie wędkarze od ponad dwóch tygodni w czynie społecznym zbierają śnięte ryby z Odry. Za ich utylizację płacą z własnych pieniędzy. Z Odry dotychczas wydobyto 10 ton martwych ryb."

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... ign=chrome

Dodano po 11 minutach 38 sekundach:
mam 30 km do odry, to moze ta rtec mnie nie zagraza?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2022-08-13, 02:01

Obrazek
"Nie pozwalajcie psom kapać się w Odrze, ani w jej dopływach!" - apeluje w mediach społecznościowych lekarz weterynarii z Wrocławia, pod którego opiekę trafił Filer, niewielki biały pies. Stan czworonoga był początkowo ciężki.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ref=slider

Dodano po 1 godzinie 18 minutach 51 sekundach:
mam 30 km do odry, to moze ta rtec mnie nie zagraza?
Nie, no za daleko @abi . Uważam ze bezpieczna jesteś.
Ostatnio zmieniony 2022-08-13, 03:22 przez Czarny, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-08-13, 09:36

Kolejna medialna hucpa. Totalne bicie piany. Zwalanie winy. Napisałbym też, że łowienie ryb przed więcierzem. Ale głupio o rybach. Zatem, wydawanie ostatecznych wyroków, opinii, a przede wszystkim opluwanie tych, których się nie lubi. A wiadomo, ze każdy ma coś za uszami.
Jeszcze kilka dni temu najważniejszym tematem był autokar. Zawsze jest jakiś działający na emocje. I dziennikarze jak hieny rzucają się na to. A lemingi łykają. I żyją tematem dopóki nie wybuchnie kolejna afera. Dopóki ktoś będzie podbijał emocje.
Dlaczego nikt nie zaczeka na rzetelne zbadanie przyczyn, miejsca, zmieniającego się z godziny na godzinę składu chemicznego? Tak jak jeden z eksprezydentów, od razu siekierką. Na oślep, natychmiast.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-08-13, 09:44

Czarny pisze: 2022-08-13, 03:20
Nie, no za daleko @abi . Uważam ze bezpieczna jesteś.
nie chodzi o mnie tylko o psa brata, ktory jak wiesz musi uczyc sie plywac

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
Andej pisze: 2022-08-13, 09:36
Dlaczego nikt nie zaczeka na rzetelne zbadanie przyczyn, miejsca, zmieniającego się z godziny na godzinę składu chemicznego?
dlaczego nikt nie zaczeka az woda zejdzie do baltyku i bedzie mozna odpuscic
nie, trzeba dzialac aby sie nikt wiecej nie zatrul po drodze
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ