Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3447
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 360 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-18, 22:29

Hafciarze Maryi raczej by nie chwyciło wśród facetów. Kwiaciarze Niepokalanej tez nie.
Wojownicy Maryi tak. Dzięki temu dorośli faceci chwyciłi za bron babc , moherowych beretów i starych panien. A kosmaty w piekle " sra w majty" .I O TO CHODZIŁO. 🙂

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2205 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2023-01-19, 08:03

A mi się ten gest jakoś dziwnie kojarzy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2493
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1048 times
Been thanked: 938 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Susanna » 2023-01-19, 08:09

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-18, 22:29 i starych panien.
O, to ja taka stara panna ;)
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3447
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 360 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-19, 08:40

sądzony pisze: 2023-01-19, 08:03 A mi się ten gest jakoś dziwnie kojarzy.

No lata teraz takie przekonanie ze samczość alfa jest toksyczna, testosteron to trucizna a katolicyzm to fashyzm... 🙂

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19105
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4639 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-19, 09:17

Mam sporo wątpliwości co do niektórych nauk w tym ruchu, jednak nie wydaje mi się, żeby metafora "militarna" była jakimś skandalem.

"Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw duchowym pierwiastkom zła na wyżynach niebieskich.
Dlatego przywdziejcie pełną zbroję Bożą, abyście się zdołali przeciwstawić w dzień zły i ostać, zwalczywszy wszystko.
Stańcie więc [do walki], przepasawszy biodra wasze prawdą i przyoblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju.
W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego.
Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże - wśród wszelakiej modlitwy i błagania. (...)"
/Ef 6:12-18a/

"My zaś, którzy do dnia należymy, bądźmy trzeźwi, przyodziani w pancerz wiary i miłości oraz w hełm nadziei zbawienia."/1Tes 5:8/

"Albo jaki król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestu tysiącami nadciąga przeciw niemu? Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju. Tak więc nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem."/Łk 14:31-33/

Że nie wspomnę o metaforach Armagedonu w Apokalipsie...

Mamy też szereg pozytywnych przykładów w pobożności:

Obrazek
Święty Jerzy

Króluj nam Chryste
Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie
to nasze rycerskie hasło.
Ono nas zawsze prowadzić będzie
i świecić jak słońce jasno.

Naprzód przebojem młodzi rycerze
Do walki z grzechem swej duszy
Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty
Z nim w bój nasz zastęp wyruszy.


Pójdziemy naprzód, naprzód radośnie
Podnosząc w góre swe czoła.
Przed nami życie rozkwita w wiośnie
Odważnie, bo Jezus woła.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-01-25, 00:39

Zastanawiam się, dlaczego nie ma prawa umożliwiającego odbieranie polskiego obywatelstwa tym, którzy ewidentnie działają na rzecz innego kraju, a przeciw interesowi własnego. Prominentny polityk po raz kolejny działa zupełnie tak, jakby był na liście płac Kremla. Ściągnięty do Polski przez Kaczyńskiego z całych sił szkodzi Polsce. Zapewne skutkiem jego działalności, będzie spadek notowań PO. Choć na poglądy betonu to nie wpłynie.
jest mi przykro, bo "polscy" eurodeputowani, jako jedyni spośród wszystkich nacji, wszelkimi siłami działają na szkodę Polski. Czy takie osoby są godne posiadania polskiego obywatelstwa? Czy powinny mieć pełnię praw publicznych i obywatelskich?
Zapewne fani Po się oburzają. Rozumiem. Tak mają.
Dlatego dodam porównanie. Czy, jeśli masz o coś pretensje do żony/męża lub dzieci, to chodzisz po osiedlu i ich szkalujesz? Tak jak oni to czynią?
Nawet, jeśli mają słuszne zastrzeżenia, to brudów nie pierze się publicznie, na oczach wrogów. Uważam to za podłość.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19105
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4639 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-25, 08:37

Andej pisze: 2023-01-25, 00:39 Ściągnięty do Polski przez Kaczyńskiego
?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-01-25, 09:54

Słusznie. Luknąłem do Wiki. Nic nie ma. Jakoś zapadło mi w pamięci, że jak Kaczyński go powołał na ministra, to przyjechał z GB. W Wiki też nie ma, ale wydaje mi się, ze miał podwójne obywatelstwo. Nie mam danych, gdzie w jakich latach zamieszkiwał (tj. gdzie były ześrodkowane jego interesy).
Ale warto przeczytać jego życiorys. Imponujący. Jak wielu różnym ludziom, organizacjom służył.

Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19105
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4639 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-25, 09:59

Miał podwójne, ale - o ile pamiętam - pojawiał się dużo wcześniej, zanim Kaczyński został premierem, w latach 90-tych.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andy72 » 2023-01-25, 14:00

Radek Sikorski napluł w twarz milionom Polaków. Pamiętam że gdy zaczynała się wojna po 24 lutego 2022, Polacy od razu poparli Ukrainę, widoczne to było bardziej niż teraz gdy uaktywniły się ruskie trolle. Tymczasem Sikorski twierdzi że .., zastanawiano się nad rozbiorem Ukrainy!
Zacharowa: Polska oficjalnie przyznała, że ​​planowała rozbiór Ukrainy
Najpierw "thank you America" a teraz idzie dużo dalej działając jak pudło rezonansowe Rosji.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-01-25, 17:08

Nie tylko, ostatnio się wychlapała rozmowa Tuska z Putinem na molo w Sopocie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andy72 » 2023-01-25, 17:10

A o czym mówili?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-01-28, 18:42

Właściwie bez komentarza. Ale zaskakuje mnie jedno. Mianowicie to, że jednak ludzie pamiętają jego rządy. Myślałem, że liczą się tylko informacje z ostatnich trzech dni. A może, ten grubymi nićmi szyty sondaż spowodował moment otrzeźwienia?
Obrazek
A powyższe opublikowane przez portal zwalczający PIS na wszelkie możliwe sposoby.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5400
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2023-01-28, 20:31

sluchajcie, jak rozumiec - "Komunikat OBPON.ORG: Od 1 czerwca 2023 roku - brak możliwości wydłużenia ważności orzeczeń o niepełnosprawności."?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Nenderen » 2023-01-29, 00:10

Wydaje mi się że chodzi o to, że jak komisja wyda orzeczenie o niepełnosprawności i jej stopniu ważne na ileś lat to będzie ono ważne dokładnie na tyle lat bez możliwości przedłużenia okresu jego trwania.
Ale wydaje mi się, że to nie przekreśla możliwości dokonywania kolejnych badań przez komisję i wydawania przez nich nowych orzeczeń ważnych na kolejne lata.
Ostatnio zmieniony 2023-01-29, 00:11 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ