Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Arek » 2024-04-12, 10:45

Jak widać nie jest dobrze w narodzie skoro już nie tylko się mówi ale i słowa w czyn są zamieniane. Zło jest w coraz większym stopniu mocniejsze i poczujemy obosieczny miecz, który odetnie wszystko co jest grzechem. Dotknie nas owo słowo proroków, że wszyscy sprawiedliwi i niesprawiedliwi poczują gorycz spowodowaną czynom przeciw Miłości.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 795
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 140 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2024-04-17, 23:08

CiekawaXO pisze: 2024-04-10, 09:58 To nie ucz. Może to i lepiej:)
Promocja ateizmu-no mocna ocena.
Powinnam za to chyba wylecieć z forum, skoro promuję ateizm.
Nikt nie pisał o eliminacji symboli religijnych z własnej przestrzeni osobistej, a gadka była o FIRMIE, która nie chce ŻADNYCH symboli: religijnych, politycznych, światopoglądowych. Czy to oznacza promowanie nie-polityki, i nie światopoglądu?
No raczej nie.
tę zasadę eliminacji symboli religijnych stosuje każdy, literalnie każdy najbardziej zliberalizowany kraj, patrz Niemcy
a poza tym tak to się już w imię "świeckości" państwa robiło za komuny, o ile dobrze kojarzę
i powiedz mi że to nie była promocja ateizmu xD
poza tym totalnie zawsze na miejsce krzyża w przestrzeni publicznej wchodzą jakieś inne symbole
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Arek » 2024-04-17, 23:15

Otóż to jeśli nie Bóg to co? Odpowiem - szatan. Nie ma nic pomiędzy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 881 times
Been thanked: 715 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-18, 06:34

Jakie symbole wchodzą? Konkrety.
A oprócz Krzyża są inne symbole także.
Czy. Jesteś za tym, aby w klasie obok krzyża wisiały też one, czy tylko krzyż?

Dodano po 5 minutach 16 sekundach:
A uczenie dzieci nie w szkole, a w salkach to promocja ateizmu?
Rozdział Kościoła o Państwa? Czy to też promocja ateizmu?
Ostatnio zmieniony 2024-04-18, 06:35 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Arek » 2024-04-18, 07:56

Jeśli jesteś katoliczką będziesz to wszystko wiedzieć. Pytanie kto lub co dla Ciebie w życiu jest najważniejsze? Jeśli Bóg to już wystarczy, abyś znała odpowiedzi. Jeśli coś innego to będzie kombinowanie.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 881 times
Been thanked: 715 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-18, 07:59

Wiem wiem, nie lubisz PYTAŃ, a wszystkie są gooopiutkie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Arek » 2024-04-18, 08:18

Zadaj mi pytanie na priv. A postaram Ci się odpowiedzieć na nurtujące Ciebie kwestie, jeśli będę znał odpowiedź. Ale to dotyczy tylko tego czy naprawdę chcesz swojej przemiany. A więc czy porzucisz zło na rzecz dobra? Dotyczy sedna czy Ty naprawdę chcesz się zmienić? Jeśli nie to moja odpowiedź będzie dla Ciebie nic nie znaczącą wypowiedzią, którą wyplujesz bo nie będzie pasowała Ci do Twoich poglądów.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1152
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 468 times
Been thanked: 191 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2024-04-18, 12:57

Ciekawa - w kraju ( nawet jesli wladze maja w nim w wiekszosci obecnie antychrzescijanie ) wyroslym na kulturze chrzescijanskiej - na scianach i innych obiektach umieszcza sie symbol chrzescijanstwa czyli krzyz. Nie cytat z koranu ani wyznanie , ze Mahomet jest jedynym prorokiem.
Tu, gdzie mieszkam burmistrzem jest pani z partii komunistycznej. Jednak ani jej, ani nikomu jakos nie przychodzi do glowy ( zreszta w calym panstwie ) aby z urzedow, szpitali czy sal sadowych usuwac krzyze.
W wielu krajach islamskich krzyze sa zakazane i noszenie czy umieszczanie tych symboli ( nawet w przestrzeni prywatnej ) jest karane.
Urzedowo umieszcza sie w tych krajach cytyty o Allachu i Mahomecie.
Itd.itp.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 881 times
Been thanked: 715 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-18, 13:02

Arek pisze: 2024-04-18, 08:18 Zadaj mi pytanie na priv. A postaram Ci się odpowiedzieć na nurtujące Ciebie kwestie, jeśli będę znał odpowiedź. Ale to dotyczy tylko tego czy naprawdę chcesz swojej przemiany. A więc czy porzucisz zło na rzecz dobra? Dotyczy sedna czy Ty naprawdę chcesz się zmienić? Jeśli nie to moja odpowiedź będzie dla Ciebie nic nie znaczącą wypowiedzią, którą wyplujesz bo nie będzie pasowała Ci do Twoich poglądów.
A co twoja żona mówi?
Chce swojej przemiany?
Daj nam przykłąd ze swojego życia, bo póki co zajmujesz się naszym?
Jak ewangelizujesz żonę?
Czy porzuci zło na rzecz dobra?
Czy chce się zmienić?
Jak do tego podejdziesz?
Jak się o nią modlisz?
No i najważniejsze: co mówi twoje sumienie? Pozwala ci uczestniczyć w jej grzechu?
Ja widzisz w nim swój udział?
Czy dla ciebie to nic nie znaczy?

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
Pompieri pisze: 2024-04-18, 12:57 Ciekawa - w kraju ( nawet jesli wladze maja w nim w wiekszosci obecnie antychrzescijanie ) wyroslym na kulturze chrzescijanskiej - na scianach i innych obiektach umieszcza sie symbol chrzescijanstwa czyli krzyz. Nie cytat z koranu ani wyznanie , ze Mahomet jest jedynym prorokiem.
Tu, gdzie mieszkam burmistrzem jest pani z partii komunistycznej. Jednak ani jej, ani nikomu jakos nie przychodzi do glowy ( zreszta w calym panstwie ) aby z urzedow, szpitali czy sal sadowych usuwac krzyze.
W wielu krajach islamskich krzyze sa zakazane i noszenie czy umieszczanie tych symboli ( nawet w przestrzeni prywatnej ) jest karane.
Urzedowo umieszcza sie w tych krajach cytyty o Allachu i Mahomecie.
Itd.itp.
I to jest coś czego nie wiem?
Moje pytania były inne.
Zacytuj-odpowiedz, ponumeruj.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19168
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4651 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-18, 13:09

To jest zwykłe oszustwo. Analogiczne do tego, kiedy - rzekomo "ekumenicznie" niektórzy proponują: zostańmy na tym, co wspólne z protestantyzmem. W imię jedności.
Tylko, że protestantyzm to nic innego jak okrojona wiara chrześcijańska (katolicka). Czyli "pozostanie na wspólnym" oznacza de facto przyjęcie zasad protestantyzmu.

Identycznie jest ze "świeckością". Osoby, które mówią, że mamy usunąć z widoku symbole chrześcijańskie, nie kierować się w naszych decyzjach ocierających się o życie publiczne moralnością chrześcijańską itd. nie proponują - wbrew deklaracjom - "neutralności". To jest po prostu wprowadzanie wiary ateistycznej i jej zasad.

Niestety, tak prostej manipulacji ulega bardzo wiele osób, szczególnie z grona tzw. "katolików liberalnych" (choć chyba należałoby cudzysłów ograniczyć do pierwszego słowa, liberalizm jest u nich całkiem na poważnie i dosłownie).

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 881 times
Been thanked: 715 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-18, 13:13

Nie uważam aby to była promocja ateizmu. I rozdział Kościoła od Państwa.
Więcej Kościół ugra jak przestanie komuś narzucać swoje symbole czy inne nauki.
W tym widzę Odnowienie Kościoła, dobry Pr, więcej nawróceń, wolnośc w nawróceniach.
A nie jakiekolwiek czegokolwiek narzucanie.
No ale wyznajemy dwa totalnie różne podejścia do katolicyzmu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19168
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4651 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-18, 13:23

Jaassne, Najlepiej powiedzieć, że jak noszę mój krzyżyk na mojej piersi, to jest "narzucanie". Albo gdy kieruję się moralnością chrześcijańską w działalności publicznej - to "narzucanie".
I już opresyjni nie są Ci, co zabraniają, tylko Ci, którzy chcieliby by im nie zabraniano.

Oczywiście w tej narracji wszelkie zabranianie kierowania się swoimi przekonaniami to nie jest żadne "narzucanie". No, chyba, żeby ktoś zabronił komunizmu, aborcji i innych zbrodni. Wtedy tak...
Pięknie zilustrowałaś pewien stan umysłu, o którym pisałem powyżej.

Dodano po 14 minutach 24 sekundach:
Studium przypadku: Francuski ksiądz nazwał homoseksualizm grzechem. Minister ds. równości grozi mu prokuraturą
https://www.fronda.pl/a/Francuski-ksiad ... DRzEqwudaf
Ostatnio zmieniony 2024-04-18, 13:38 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 881 times
Been thanked: 715 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-18, 13:40

Nie: jak nosisz na swojej to to nie jest narzucanie. Ale jak nie nosisz, to to nie jest promocja ateizmu.
Kierować się moralnościa swoją musisz, ale nie możesz jej narzucać odgórnie.
Ja bym się w życiu nie zgodziła, aby mi ktoś na ulicy krzyżyk ściągał.
Ale jak w pracy jesteśmy dyskryminowani PO RÓWNO, to ja spisku antychrześcijańskiego nie widzę.
Ty widzisz wszędzie jakieś spiski.
Niedługo odlecisz bardziej niż AJ:)

I niech sobie grozi. I tak nie wygra.
No chyba że sam homoseksualizm tak nazwał, a nie czyny homoseksualne, to będę kibicować, aby za takie kłamstwo dostał grzywnę:)
Ostatnio zmieniony 2024-04-18, 13:42 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19168
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4651 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-18, 13:47

CiekawaXO pisze: 2024-04-18, 13:40 Nie: jak nosisz na swojej to to nie jest narzucanie. Ale jak nie nosisz, to to nie jest promocja ateizmu.
Ale jak zabraniasz, to jest.
Co parę postów temu poparłaś.
Ale jak w pracy jesteśmy dyskryminowani PO RÓWNO, to ja spisku antychrześcijańskiego nie widzę.
Nie jest po równo.
To jest właśnie ograniczenie do narracji ateistycznej.
Ty widzisz wszędzie jakieś spiski.
SPiski? Nie. To jest konsekwentna polityka, od wielu lat. Zupełnie jawnie prowadzona.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Arek » 2024-04-18, 13:52

CiekawaXO pisze: 2024-04-18, 13:13 Nie uważam aby to była promocja ateizmu. I rozdział Kościoła od Państwa.
Więcej Kościół ugra jak przestanie komuś narzucać swoje symbole czy inne nauki.
W tym widzę Odnowienie Kościoła, dobry Pr, więcej nawróceń, wolnośc w nawróceniach.
A nie jakiekolwiek czegokolwiek narzucanie.
No ale wyznajemy dwa totalnie różne podejścia do katolicyzmu.
Ty zapewne głosisz naukę Chrystusa, mówiąc, że wiara to jest każdego indywidualna sprawa. Ale czy to jest prawda? Mamy nie tylko sami pracować nad swoim zbawieniem ale być wsparciem także dla zbawienia innych. To nie jest tak, że mam Chrystusa przy sobie w Kościele podczas Mszy Świętej, ale powinienem mieć Go wszędzie. Na ulicy, w pracy, banku, urzędzie miasta, w relacjach ze znajomymi, w rodzinie. Wszędzie. Nie ma miejsca i czasu gdzie nie możnaby było głosić Ewangelii.
Nasłuchałaś się opinii o zniekształconym wizerunku. Katolik nie może dostosować się do wypaczeń tego świata. Katolik świadczy o Chrystusie pośród ludzi w tym świecie.
Ale jak ktoś nie chce nawrócenia to goni ten świat. A gdy już złapie i się rozczaruje to gdzie pójdzie? Człowiek byle jaki będzie wypluty. W czasie choroby covid nie miałem smaku ani węchu. A może był ten smak, ale zniekształcony. Wszystko mi smakowało jak gówno. Czyli wyszło na to, że to co odczuwany jest pozorne i niby smakuje ale w rzeczywistości to zniekształcenie prawdy.
Tu nie chodzi o rodział czy nie rodział państwa od Kościoła, tu chodzi o coś więcej. Jeśli nie będzie Kościoła w państwie to przestanie istnieć państwo.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ