Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-20, 12:36

To może skończ z definiowaniem ludzi homoseksualista heteroseksualista. To tylko fragment ludzkiej osobowości..To ideologom LGBT zależy na takim definiowaniu by z tego zrobić centrum .Dawno dawno temu nikt ze sposobów zaspokajania popedow nie robil centrum zachowań ludzkich. A rozpamietywanie na takim podzisle o jak bardzo ja jezdem tolerancyjny to pompowanie wlasnej wielkości..I na tym kusi sie to zaakceptowania zla..

Jeżeli miałeś zas jakieś incydenty to wyspowiadane sa " już umarte" To było, nie ma sensu do tego wracać , tysięczny raz radzić sobie z dawno zapomnianym przez Boga grzechem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2023-03-20, 13:09

Nie ja inicjuję te tematy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18940
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-03-20, 13:33

Marek_Piotrowski pisze: 2023-03-19, 13:00 Mt 5:37 "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi."

Iz 5:20 "Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy uznają ciemności za światło, a światło za ciemności, którzy uznają gorycz za słodycz, a słodycz za gorycz!"

1Kor 6:9-10 "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, (10) ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego."
Jakoś przeszło bez skutku, więc może dodam:
"Jeśli powiem bezbożnemu: Z pewnością umrzesz, a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbożny ów umrze z powodu swego grzechu, natomiast Ja ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew.
Ale jeślibyś upomniał bezbożnego, a on by się nie odwrócił od swej bezbożności i od swej bezbożnej drogi, to chociaż on umrze z powodu swojego grzechu, ty jednak ocalisz samego siebie."
/Ez 3,18-19/

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-03-21, 16:54

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania. W Moskwie podśmiechuszki. Raczej nerwowe. B jak do tej pory nigdy sprawującego władzę nie dosięgła ręka sprawiedliwości. (Milošević po oddaniu urzędu.) W Rosji czy Cjinach nikt go nie dosięgnie. Ale ma zaplanowany na sierpień szczyt państw BRICS w RPA. I nie może wykluczyć, że na pokładzie będzie bomba, która zmusi do lądowania na terytorium jakiegoś kraju, który podpisał Statut Rzymski.
A sądzę, że doskonale pamięta, co się stało w maju 2021, gdy na wieść o bombie samolot Ryanair został zmuszony do lądowania w Mińsku. Jemu też może się przydarzać. W końcu doskonale zna takie zbiegi okoliczności. Prezydencki Ił-96-300PU ma zasiąg o 10% większy niż odległość z prostej linii z Moskwy do Pretorii czy Kapsztadu. Ale zapewne może tankować w powietrzu. Drogę wykluczającą przelot nad niebezpiecznymi krajami zapewne znajdzie. Ale wypadki chodzą po ludziach. Odważy się? Czy stchórzy? Ani to, ani to. Poleci sobowtór.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Nenderen » 2023-03-21, 17:36

Ewentualnie sobowtór udający żywego Putina podczas gdy (być może) prawdziwy Putin już od jakiegoś czasu nie żyje po śmiertelnej chorobie której przejawy były zawczasu widoczne na niektórych nagraniach wojennych.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-03-24, 10:32

Jak jest cena pomidorów?
A właściwie, gdzie można kupić najdrożej? Proponuję konkurs na wsparcie totalsów. Spróbujmy znaleźć najwyższą cenę pomidorów. A także innych artykułów spożywczych. Szukajmy najwyższych cen.
I równocześnie szukajmy najniższych cen tych samych artykułów sprzed 10 lat. Dzięki temu zrozumiemy jak szokujący jest wzrost cen.
Wesprzemy tym Tuska.

Przypomina mi się stara prześmiewcza piosenka z okresu Rewolucji Kulturalnej.
Dolinami i wzgórzami niosła się bojowa pieśń.
Szły oddziały hunwejbinów, aby myśli Mao nieść.
Temu dynie większe rosną, krowa więcej mleka da,
Kto stosuje myśli Mao, ten je zawsze w sercu ma.
Miast studiować budownictwo trwoniąc kilka cennych lat,
weź do ręki dzieła Mao, przeobrazisz cały świat.
Rewolucja kulturalna wnet ogarnie cały świat,
niech bam żyje wielki Mao, piękny jak lotosu kwiat.
Dał nam przykład wielki Mao przepływając Yangcy Yang
Jak hartować swoje ciało, oszczędzając cenny tran.
Mało mięsa, wszystko drogie, masło dostać wielki trud
a gdy przyjdzie wielki Mao, to wszystkiego będzie w bród.

Wystarczy zmienić Mao na przywódcę totalsów, zmienić nawy artykułów, rzeki, a piosenka nieść będzie nadzieję na jutro.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2023-03-24, 10:43 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Nenderen » 2023-03-24, 12:45

Myślę że najdrożej można kupić pomidory w warzywniakach otworzonych przez gwiazdy które na pewien czas z powodu pandemii zawiesiły koncertowanie przechodząc na handel. Tak robiła min. Kayah. W prasie były wzmianki że warzywko kupione u niejednej gwiazdy jest fest drogie.
Ostatnio zmieniony 2023-03-24, 12:45 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-03-24, 20:53

Kali mieć się dobrze. I to Kali z profesorskim cenzusem.
Kiedyś tytuły otrzymywali ludzie reprezentujący jakiś poziom. A dziś...
Oto urywak wywiadu:
Goszcząc dziś na antenie RMF FM prof. Radosław Markowski dowodził, że pogarda do Polaków sympatyzujących z partią rządzącą jest czymś uzasadnionym. Zaczęło się od ataku w stronę Jarosława Kaczyńskiego, który w ocenie socjologa „opanował do perfekcji wraz ze swoimi Bielanami i otoczką spryt polityczny”. Prowadzący rozmowę red. Robert Mazurek zwrócił uczonemu uwagę na jego pogardliwe sformułowanie.
- „A gdyby ktoś mówił np.: Tusk ze swoimi Nitrasami, to jak by to brzmiało?”
- zapytał dziennikarz.
- „No tak. Źle. Tylko, widzi pan, ja absolutnie mam przekonanie: pogarda jest bardzo ważną rzeczą. Tylko nieuzasadniona jest problemem”
- odpowiedział bez zażenowania prof. Markowski.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-25, 07:00

Racje miał.Ziemkiewicz ze to frustracja tym ze 8 lat bez władzy i tak faktycznie wzgarda ze strony społeczeństwa powoduje u peowskiego plemienia problemy psychiczne.
Zresztą podobne procesy zachodza na Zachodzie czyli upadek elit lewicowoliberalnych i ich autorytetu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-03-25, 21:13

A to ciekawostka. I to w WP.PL. Bardzo się dziwie, że wsypują Niemców. No, tłumaczy ich to, że same wiadomosci pochoza z niemeickich źródeł. A jeśli tak, to są poprawne.
Kulisy zamrożenia środków dla Polski. "Wkurzona" von der Leyen
Dwaj niemieccy eurodeputowani odegrali kluczową rolę w skłonieniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności wobec Polski i Węgier - donosi Deutsche Welle, powołując się na materiał w "Der Spiegel".
W "Der Spiegel" ukazał się artykuł Ralfa Neukircha, który opisał szczegóły negocjacji między Parlamentem Europejskim a Radą Europejską ws. mechanizmu praworządności. Niemiecki dziennikarz ujawnił, że największy wpływ na zamrożenie środków unijnych dla Polski i Węgier mieli dwaj europosłowie.
Pod koniec 2020 roku Parlament Europejski i Rada Europejska dyskutowały o wprowadzeniu mechanizmu praworządności. Jego celem było blokowanie wypłaty funduszy unijnych krajom, które sprzyjają korupcji lub ograniczają niezależność sądów.
"Parlament Europejski chciał twardych regulacji, Rada Europejska bagatelizowała sprawę" - podkreślił Neukirch na łamach "Der Spiegel" w piątek.
Na ostateczną decyzję ws. blokady środków dla Polski i Węgier szczególny wpływ miał "niezwykły duet" niemieckich europosłów - Daniela Freunda i Moritza Koernera.
"Von der Leyen była maksymalnie wkurzona"
Według Neukircha ich "walka o praworządność zwiększyła presję na Ursulę von der Leyen, by wreszcie zajęła się Polską i Węgrami". "Von der Leyen była maksymalnie wkurzona, ale nie mogła ich zignorować" - napisał niemiecki dziennikarz.
Z materiału publicysty "Der Spiegel" wynika, że szefowa Komisji Europejskiej nie dążyła do konfliktu z Polską i Węgrami, i nie zależało jej na zablokowaniu środków unijnych dla krajów - chciała przekazać im fundusze i początkowo popierali to też inni członkowie Wspólnoty, ale niemieccy europosłowie "nie odpuszczali" - podkreśla Neukirch.
W grudniu 2020 roku Koerner apelował do von der Leyen o podjęcie działań ws. Polski i Węgier. Trzy miesiące później Freund ostrzegał, że skieruje sprawę do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. W październiku 2021 roku Parlament Europejski zaskarżył Komisję Europejską w związku z jej "bezczynnością". Ostatecznie wyrok nie zapadł, gdyż "von der Leyen zmieniła nastawienie do Węgier i Polski" - wyjaśnił Neukirch.
Autor zaznaczył, że oprócz Freunda i Koernera na wprowadzenie mechanizmu praworządności naciskali też inni, w tym była niemiecka minister sprawiedliwości Katarina Barley i wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova, ale to "niezwykły duet" polityków z Berlina "był czynnikiem decydującym".

Zwolennicy teorii spiskowych powiedzą, że musieli mieć na nią haki.
A realiści, że mają imperatyw przeforsowania Tuska, doprowadzać do upadku obecnie rządzących.
Germanofobi stwierdzą, że to typowe dla Niemców.

A jak jest na prawdę? Dlaczego ukazał się taki artykuł? A w Niemczech nie ukazują sią materiały, które nabrużdżą swoim. Przynajmniej nie mediach rani Spiegla. Cos się zmienia. Ale skąd wieje wiatr? I w jaką stronę? Czy w nasze żagle dmuchnie? Czy tylko ma kogoś zdmuchnąć? Ze sceny niemieckiej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-25, 23:07

Myślisz ze Amerykanie chcą zezwolic Niemcom na ponowny most rosyjsko niemiecki? Nasi byli spolegliwi do momentu wybuchu wojny. Poza tym kilka razy chrzaknieto o materiałach na ruska korupcje nie tylko katarską w Parlamencie Europejskim. Wiec trzeba kogoś rzucić na pozarcie. Dziwi mnie tez co nasz Morawiecki robił po roznych uniwersytetach w Niemczech gdzie gadal antyniemieckoantyeuropejskie herezje.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-03-27, 18:24

Dwie wypowiedzi szefa totalnego antypisu.
- „Jesteś katolikiem, chcesz przestrzegać dekalogu, wierzysz w fundamentalne zasady chrześcijaństwa? Rozumiesz Jezusa Chrystusa? To nie możesz głosować na PiS czy Konfederację. Na miłość Boga, to nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, to nie ma nic wspólnego z dekalogiem”
- „Ja będę się o to starał i będę podejmował decyzję, jeżeli będzie mi to dane. Żeby Polki miały prawo do bezpiecznej i legalnej aborcji do 12. Tygodnia”
Ciekawym, czy on rzeczywiście nie widzi dysonansu? Przecież nie da się pogodzić tych dwóch wypowiedzi.
Poniże komentarz księdza.
Obrazek

Przyznam się, że kilka razy wywołałem oburzenie specyficznej, acz licznej grupy ludzi znanych mi z Kościoła, że nie wyobrażam sobie, aby katolik mógł oglądać TVN albo czytać GW i im wierzyć. Po prostu nie rozumiem, jak osoba wierząca Bogu może równocześnie wierzyć antykatolickim mediom. Dla mnie to dysonans. Wydaje mi się, że trzeba mieć rozdwojenie jaźni, aby to wytrzymać.
Sądzę, że wśród nas też znajdą się tacy, którzy wierzą ośrodkom medialnym walczącym z Kościołem. Zapewne ostro odpowiedzą. Ale może uda mi się choć trochę zrozumieć, jak można pogodzić nienawiść do Kościoła z wiarą katolicką.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2023-03-27, 21:28

Szczerze powiedziawszy to nie wiem jak chrześcijanin może w ogóle wierzyć mediom :-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-28, 08:56

Jest prawda czasu i prawda ekranu .
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/praga-polu ... jkqs7D0RtM

przypadkiem byłem swiadkiem

ten przestepca walnał kilka razy pięscią gołą a nieuzbrojoną w żadne instrumentum czy to ostro czy tępokrawędziaste w przepierzenie blokujace kabine kierowcy , ten pasazer co to niby odciagał tylko to po prawdzie obezwładnił mlodziez napitą a rozwydrzoną w ilosci sztuk jednej ten przestepca rzeczywiscie starał sie wyrwac i w swej desperaci uzywał przemocy w postaci całowania po rekach by go wypuscic krzyczac ze on do rodzicielki swojej jednak chce bo nagła miłość do niej odczuł i bardzo przeprasza a ten wyrok to juz wczesniej odsiedział o czym wczesniej radosnie informował pasazerów klejac sie do wszystkich i starajac sie zadzierzgnąc więza przyjaźni z postronnymi ludzmi zanim doszło do incydentu.
A jedynymi bombami jakie zostały sprzedane to te uzyte przez kierowce gdy sie zamachnał w reakcji na probe całowania po rekach w celu wypuszczenia myslac ze młody jako ten zwierz wsciekły kasac i wscieklizną zarażać bedzie.

Cożem zeznał przed organami scigania nie klnąc się na Biblię bo mi jej nie przyniesiono.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-03-28, 09:24

sądzony pisze: 2023-03-27, 21:28 Szczerze powiedziawszy to nie wiem jak chrześcijanin może w ogóle wierzyć mediom
Kim są zatem ludzie, którzy bardziej wierzą telewizji (obojętnie której), niż własnym oczom? A takich ludzi znam wielu. W tym, zarówno takich, którzy swoim życiem świadczą o Chrystusie, jak i takich, którzy wierzą bezobjawowo lub niemal bezobjawowo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ