Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
TOMVAD 45

Re: Kiedyś pedofilia i homoseksualizm były normą. Chrześcijaństwo to zmieniło.

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-14, 13:55

Dzik pisze: 2020-07-14, 12:14
TOMVAD 45 pisze: 2020-06-29, 14:17 Ten cały temat jest szokujący. Nie ze względu na to jak przebiega dyskusja ale chodzi i sam temat - czyli to czego o dotyczy.

I wybaczcie że powiem dosyć twardo ale na pewno nie zamierzam nikogo obrażać. Posłużę się też jednym szczegółem ze środowiska polityki, ale bardzo jest to istotne dla tego co powiem.Nie zamierzam rozwijać kwestii politycznych a tylko skorzystać z pewnego zachowania czy tez słów wypowiedzianych przez polityka - ba, polityka z grupy która uważa się za katolicką.

Otóż gdy usłyszałem słowa pana Korwina Mikke w stosunku do chorych dzieci - sprowadzając ich do określenia debile to mnie aż zatkało,chociaż po nim można się spodziewać wszystkiego.

Gdy czytałem posty w tej dyskusji gdy opisywaliście jak to było kiedyś i patrząc się na to co jest obecnie to przepraszam że to powiem wobec tak ohydnego i zwyrodniałego postępowania jakim jest pedofilia - skoro jest to w obecnych czasach i czyni się to na dzieciach aby zaspokajać swoje potrzeby to ma się wrażenie jakby się schodziło do poziomu wyjątkowego jakiegoś debilizmu.Oczywiście to określenie dotyczy tych którzy tak podle postępują z dziećmi.

I teraz popatrzmy: taki Korwin określa niewinne niczego chore dzieci takim mianem więc jak nazwać takich ludzi którzy w bestialski zwyrodniały sposób tak krzywdzą dzieci? Wiązanie kulturowych zachowań sprzed setek lub tysięcy lat wobec tego co jest teraz jest poważnym błędem. Czym innym było wydawanie młodych dzieci za mąż a czym innym jest typowa pedofilia która kieruje się typowym wykorzystywaniem dzieci dla przyjemności seksualnych.

I bez wahania mówię że tacy kapłani którzy się tego dopuścili powinni wylecieć z kapłaństwa i trafić na długie lata za kratki,tak jak każdy inny pedofil.
Niektórzy mówią że tacy kapłanami będą do końca, że nie da się ich wyrzucić. Tak, oni będą kapłanami do końca życia na mocy sakramentu, ale to tylko w tym wymiarze duchowym, natomiast w wymiarze fizycznym nie może być miejsca dla nich w stanie kapłańskim.

Gdy patrzę na swoje dzieci a zwłaszcza na najmłodszą 7letnią córeczkę to szlag mnie trafia jak można być taka zwyrodniałą kanalią aby krzywdzić tak podle dzieci. Nasuwa się często myślenie że takich to powinno się wykastrować aby już nigdy żadnego dziecka nie skrzywdzili. Ale ta świadomość że jest się chrześcijaninem sprowadza człowieka do innego myślenia i ograniczam się wtedy tylko do wieloletniego więzienia,gdyż bierze się pod uwagę że to jacyś wyjątkowo chorzy ludzie są, więc nie można ich tak karać, nie można tez odpłacać złem za zło.

Gdy patrzę na aborcję wobec niewinnych dzieci i na pedofilię to też odnoszę wrażenie że aborcja mimo że jest wyjątkowym mordem to jest małą wobec pedofilii- patrzeć się na dziecko które podle się wykorzystuje dla przyjemności to już jest szczyt zboczenia, zwyrodnialstwa i podłości. Oba jednak czyny są wyjątkową zbrodnią na niewinnych dzieciach i za to powinny być jak najsurowsze kary, nawet z dożywociem włącznie jeśli taki człowiek ma na koncie skrzywdzenie wielu dzieci.

Bóg dał człowiekowi mózg więc dzięki temu ma rozum i może wybierać co jest dobre a co złe, tym bardziej osoba dorosła jest w stanie to ocenić.Tylko osoby chore psychicznie można w jakiś sposób usprawiedliwić bo one nie wiedzą co robią. Kapłani czy inni zdrowi- pełniący różne funkcje nie są chorzy psychicznie więc nie ma dla nich żadnego usprawiedliwienia.

Można zrozumieć że kapłani to też ludzie i mogą upadać, ale są pewne granice. Pedofilia tym bardziej ze strony duchownych to jest totalne jej przekroczenie. Nie może być miejsca w stanie kapłańskim dla takich duchownych,bez względu na to czy jest to zwykły ksiądz czy biskup.
Biskupi którzy ukrywają takie rzeczy także powinni opuścić stan kapłański,gdyż są tak samo winni,gdyż zamiast z tym walczyć to takie podłości ukrywali.

W stanie kapłańskim nie ma miejsca ani na homoseksualizm jak i tym bardziej na pedofilię. Kapłan który sieje zgorszenie nie może być pasterzem wiernych,gdyż sprowadzi ich z drogi prowadzącej do Boga.

Ale pedofilia to nie tylko problem samych duchownych, pedofilia to problem społeczny z którym trzeba walczyć. Każdy kto się tego dopuścił bez względu na funkcję powinien być z funkcji wywalony i stanąć przed sądem.Ale potrzeba też Ewangelizacji, także w sferze nauki o czystości, nauki o współżyciu. Bez tego tego ciężko będzie zmienić sytuację. Także w obecnych czasach za mało się mówi o grzechach, o karach za nie. Słyszy się tylko jak to Bóg kocha każdego człowieka. Oczywiście, kocha, ale trzeba mówić o konsekwencjach grzechów. Kiedyś księża grzmieli z ambon na te tematy a dziś? Aby tylko wierny nie wyszedł z Kościoła to mówi się o tym co ludzie lubią, o przyjemnych rzeczach aby tylko nie dotknąć kwestii grzeszności,bo jeszcze wpadną w stres i opuszczą Kościół. Niech opuszczają. Jezus jasno mówił:

«Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.
Nie martwił się tym co powiedzą ludzie na te słowa, powiedział to co jest ważne. Dla Jezusa ważniejsze jest to by ludzie poznawali prawdę,bez głaskania ich. Nie wahał się też mówić o potępieniu, o grzechach. Pomijanie takich tematów bardziej człowiekowi zaszkodzi niż mówienie o nich.
Co do korwina to nie ma tak w 100% idealnych polityków ale według mnie konfederacja jest najlepszą partią polityczną bo dosyć że jest anty LGBT USA UE to jeszcze chce obniżyć biurokrację podatki ilość nauki w szkołach jest za Kościołem nie za ateizmem jak PO i lewica i chcą obniżyć kontrole obywateli zalegalizować marihuanę i zmienić to prawo karne które jest po prostu głupie że za pyskówke z policjantem można iść na rok do więzienia za parę krzaków na 3 lata za więcej krzaków i profesjonalną uprawę karają jak morderców czy pedofilów a PiS i PO nic z tym głupim prawem nie robi a konfederacja chce to zmienić chce zrobić surowe kary za poważne przestępstwa typu morderstwo gwałt pedofilia a nie karać za pierdoły
W przypadku Korwina nie chodzi o jakąś idealność, chodzi o szacunek do ludzi. A Konfederacja trzymając go pokazuje że nie ma z katolicyzmem nic wspólnego. Pan Korwin nie dość że stwierdził względem LGBT "że powinno się ich wyrżnąć" to jeszcze obrażał chore dzieci. Trzymając takiego człowieka niestety przeczą swojej katolickości.

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/k ... QavxUXsli0



https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polit ... ch-wyrznac

Aby nie było że to jakieś media przekręciły słowa Korwina tutaj jest potwierdzenie innych:

https://www.fronda.pl/a/szokujace-korwi ... 33800.html

Trzymanie takiego człowieka mówiąc o katolicyzmie to raczej jest zaprzeczenie katolicyzmowi. I jak widać tych zachowań jest więcej a nie jedno.

Co do Konfederacji: Nie wiem czy da się odczytać link jeśli ktoś nie ma konta na Twitterze,ale oto są słowa pana Brauna. Także i tutaj aby nie było że ktoś mógł te słowa wymyślić to porwałem się na to aby przedstawić tą treść samemu Braunowi oraz Konfederacji. Nikt nic nie powiedział,nie zaprzeczył że są to słowa samego Brauna. Zazwyczaj jak coś jest kłamstwem to sama osoba wobec której ktoś coś przedstawia zaprzeczyłaby kłamstwu,to samo Konfederacja. Nikt nic takiego nie zrobił mimo ze treść była im przedstawiona. A zatem należy uznać że tak powiedział sam Braun.

https://twitter.com/Bogumia12/status/12 ... 17/photo/1

Gdyby jednak nie było widać tego wstawionego obrazu ze słowami Brauna to umieszczam tutaj zdjęcie.

Obrazek

Przy takich słowach widać ewidentne kłamstwo Brauna i jego nastawienie prorosyjskie. I nie chodzi mi o jakieś osądzanie, ale takie rzeczy niestety są udziałem tejże grupy i nie da się tego nie krytykować. Sam na początku byłem skłonny by popierać Ruch Narodowy ale po stworzeniu tej Konfederacji i dołączeniu do niej Korwina zmieniłem zdanie. Dobrze wiemy że USA ze Smoleńskiem nie ma nic wspólnego a Smoleńsk jest dziełem Rosji i Lewicy.

Sam nie uznaję LGBT i zgadzam się z Korwinem że jest to bardzo poważne zagrożenie dla Polski, ale mimo wszystko - przynależność do grupy katolickiej do czegoś zobowiązuje. Zarówno w stosunku do LGBT jak i tym bardziej wobec chorych dzieci. Można swoje zdanie wypowiadać w kwestii chorych dzieci, ale nie w tak podły sposób by je obrażać. To jest antykatolicka postawa.

I podkreślam tutaj same czyny a nie samego człowieka,niestety czyny uderzają w konkretną osobę. Jak dla mnie nie ma obecnie żadnej grupy która byłaby dobra dla Polski. Wybiera się te opcje które w jakimś stopniu mogą jeszcze służyć Polsce. I jest jeszcze taka kwestia że nigdy wszystkim się nie dogodzi, ale jako katolicy wybieramy te opcje które wiążą się z wartościami. A więc wybór jest niewielki: PiS lub Konfederacja. Innych opcji nie ma.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1724
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Kiedyś pedofilia i homoseksualizm były normą. Chrześcijaństwo to zmieniło.

Post autor: Morkej » 2020-07-14, 14:06

Wystarczy spojrzeć na pewien wykład/konferencję na której pani choć przyznaje, że nie powinniśmy w pełni normalizować pedofili, to jednak nadaje jej "rangi" orientacji.
Tej rewolucji seksualnej nie da się już zatrzymać. Można co najwyżej zminimalizować jej skutki i przeczekać aż sama wygaśnie.
Cieszę się, że żyjemy w kulturze chrześcijańskiej, która kategorycznie nie przyzwala na takie "normy". Dlatego z pełną świadomością mogę powiedzieć, że chrześcijańska kultura jest najlepsza.

"Bo jeżeli nie istnieją lepsze i gorsze kultury, to kanibalizm jest tylko kwestią gustu" ~ Szymon Pękala

@TOMVAD 45 Mogę poprosić o konkretne wypowiedzi Pana Brauna opisane w poście Tomasza Piątka? W podanym przez Ciebie linku nie ma źródła do jego wypowiedzi, więc ciężko traktować to poważnie.





Ostatnio zmieniony 2020-07-14, 14:16 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Kiedyś pedofilia i homoseksualizm były normą. Chrześcijaństwo to zmieniło.

Post autor: Dzik » 2020-07-14, 14:58

W latach 90 głupie WHO uznało homoseksualizm za orientacje i transseksualizm za coś normalnego teraz do tego dołączają pedofilie gdybym miał władze (...) [- coś pomyliłeś i obrażasz/pomawiasz Dezerter ] jak Jarosław Kaczyński to zrobił bym ustawę obalającą WHO i w Polsce LGBT i pedofilia były by chorobami a psychologą i psychiatrą nakazał bym leczyć homoseksualizm transseksualizm i pedofilie zamiast leczyć 12 letnie dzieci które mają depresję bo im mama wzięła telefon albo chłopak z drugiego końca Polski z ogólnopolskiej grupy ich żucił. Ale na kłamstwa WHO i na to że tej organizacji nie należy słuchać mam dużo argumentów tu powiedziałem akurat o LGBT i pedofilii bo taki temat wątku
Ostatnio zmieniony 2020-07-14, 23:16 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Kiedyś pedofilia i homoseksualizm były normą. Chrześcijaństwo to zmieniło.

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-14, 15:06

warto obejrzeć:

"Syndrom Kinsey'a" - film o 'TFU-rcy' raportu o seksualności amerykanów:



"Ich prawdziwe cele" - film o LGBT+
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Kiedyś pedofilia i homoseksualizm były normą. Chrześcijaństwo to zmieniło.

Post autor: Dzik » 2020-07-14, 15:31

TOMVAD 45 pisze: 2020-07-14, 13:55
Dzik pisze: 2020-07-14, 12:14
TOMVAD 45 pisze: 2020-06-29, 14:17 Ten cały temat jest szokujący. Nie ze względu na to jak przebiega dyskusja ale chodzi i sam temat - czyli to czego o dotyczy.

I wybaczcie że powiem dosyć twardo ale na pewno nie zamierzam nikogo obrażać. Posłużę się też jednym szczegółem ze środowiska polityki, ale bardzo jest to istotne dla tego co powiem.Nie zamierzam rozwijać kwestii politycznych a tylko skorzystać z pewnego zachowania czy tez słów wypowiedzianych przez polityka - ba, polityka z grupy która uważa się za katolicką.

Otóż gdy usłyszałem słowa pana Korwina Mikke w stosunku do chorych dzieci - sprowadzając ich do określenia debile to mnie aż zatkało,chociaż po nim można się spodziewać wszystkiego.

Gdy czytałem posty w tej dyskusji gdy opisywaliście jak to było kiedyś i patrząc się na to co jest obecnie to przepraszam że to powiem wobec tak ohydnego i zwyrodniałego postępowania jakim jest pedofilia - skoro jest to w obecnych czasach i czyni się to na dzieciach aby zaspokajać swoje potrzeby to ma się wrażenie jakby się schodziło do poziomu wyjątkowego jakiegoś debilizmu.Oczywiście to określenie dotyczy tych którzy tak podle postępują z dziećmi.

I teraz popatrzmy: taki Korwin określa niewinne niczego chore dzieci takim mianem więc jak nazwać takich ludzi którzy w bestialski zwyrodniały sposób tak krzywdzą dzieci? Wiązanie kulturowych zachowań sprzed setek lub tysięcy lat wobec tego co jest teraz jest poważnym błędem. Czym innym było wydawanie młodych dzieci za mąż a czym innym jest typowa pedofilia która kieruje się typowym wykorzystywaniem dzieci dla przyjemności seksualnych.

I bez wahania mówię że tacy kapłani którzy się tego dopuścili powinni wylecieć z kapłaństwa i trafić na długie lata za kratki,tak jak każdy inny pedofil.
Niektórzy mówią że tacy kapłanami będą do końca, że nie da się ich wyrzucić. Tak, oni będą kapłanami do końca życia na mocy sakramentu, ale to tylko w tym wymiarze duchowym, natomiast w wymiarze fizycznym nie może być miejsca dla nich w stanie kapłańskim.

Gdy patrzę na swoje dzieci a zwłaszcza na najmłodszą 7letnią córeczkę to szlag mnie trafia jak można być taka zwyrodniałą kanalią aby krzywdzić tak podle dzieci. Nasuwa się często myślenie że takich to powinno się wykastrować aby już nigdy żadnego dziecka nie skrzywdzili. Ale ta świadomość że jest się chrześcijaninem sprowadza człowieka do innego myślenia i ograniczam się wtedy tylko do wieloletniego więzienia,gdyż bierze się pod uwagę że to jacyś wyjątkowo chorzy ludzie są, więc nie można ich tak karać, nie można tez odpłacać złem za zło.

Gdy patrzę na aborcję wobec niewinnych dzieci i na pedofilię to też odnoszę wrażenie że aborcja mimo że jest wyjątkowym mordem to jest małą wobec pedofilii- patrzeć się na dziecko które podle się wykorzystuje dla przyjemności to już jest szczyt zboczenia, zwyrodnialstwa i podłości. Oba jednak czyny są wyjątkową zbrodnią na niewinnych dzieciach i za to powinny być jak najsurowsze kary, nawet z dożywociem włącznie jeśli taki człowiek ma na koncie skrzywdzenie wielu dzieci.

Bóg dał człowiekowi mózg więc dzięki temu ma rozum i może wybierać co jest dobre a co złe, tym bardziej osoba dorosła jest w stanie to ocenić.Tylko osoby chore psychicznie można w jakiś sposób usprawiedliwić bo one nie wiedzą co robią. Kapłani czy inni zdrowi- pełniący różne funkcje nie są chorzy psychicznie więc nie ma dla nich żadnego usprawiedliwienia.

Można zrozumieć że kapłani to też ludzie i mogą upadać, ale są pewne granice. Pedofilia tym bardziej ze strony duchownych to jest totalne jej przekroczenie. Nie może być miejsca w stanie kapłańskim dla takich duchownych,bez względu na to czy jest to zwykły ksiądz czy biskup.
Biskupi którzy ukrywają takie rzeczy także powinni opuścić stan kapłański,gdyż są tak samo winni,gdyż zamiast z tym walczyć to takie podłości ukrywali.

W stanie kapłańskim nie ma miejsca ani na homoseksualizm jak i tym bardziej na pedofilię. Kapłan który sieje zgorszenie nie może być pasterzem wiernych,gdyż sprowadzi ich z drogi prowadzącej do Boga.

Ale pedofilia to nie tylko problem samych duchownych, pedofilia to problem społeczny z którym trzeba walczyć. Każdy kto się tego dopuścił bez względu na funkcję powinien być z funkcji wywalony i stanąć przed sądem.Ale potrzeba też Ewangelizacji, także w sferze nauki o czystości, nauki o współżyciu. Bez tego tego ciężko będzie zmienić sytuację. Także w obecnych czasach za mało się mówi o grzechach, o karach za nie. Słyszy się tylko jak to Bóg kocha każdego człowieka. Oczywiście, kocha, ale trzeba mówić o konsekwencjach grzechów. Kiedyś księża grzmieli z ambon na te tematy a dziś? Aby tylko wierny nie wyszedł z Kościoła to mówi się o tym co ludzie lubią, o przyjemnych rzeczach aby tylko nie dotknąć kwestii grzeszności,bo jeszcze wpadną w stres i opuszczą Kościół. Niech opuszczają. Jezus jasno mówił:

«Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.
Nie martwił się tym co powiedzą ludzie na te słowa, powiedział to co jest ważne. Dla Jezusa ważniejsze jest to by ludzie poznawali prawdę,bez głaskania ich. Nie wahał się też mówić o potępieniu, o grzechach. Pomijanie takich tematów bardziej człowiekowi zaszkodzi niż mówienie o nich.
Co do korwina to nie ma tak w 100% idealnych polityków ale według mnie konfederacja jest najlepszą partią polityczną bo dosyć że jest anty LGBT USA UE to jeszcze chce obniżyć biurokrację podatki ilość nauki w szkołach jest za Kościołem nie za ateizmem jak PO i lewica i chcą obniżyć kontrole obywateli zalegalizować marihuanę i zmienić to prawo karne które jest po prostu głupie że za pyskówke z policjantem można iść na rok do więzienia za parę krzaków na 3 lata za więcej krzaków i profesjonalną uprawę karają jak morderców czy pedofilów a PiS i PO nic z tym głupim prawem nie robi a konfederacja chce to zmienić chce zrobić surowe kary za poważne przestępstwa typu morderstwo gwałt pedofilia a nie karać za pierdoły
W przypadku Korwina nie chodzi o jakąś idealność, chodzi o szacunek do ludzi. A Konfederacja trzymając go pokazuje że nie ma z katolicyzmem nic wspólnego. Pan Korwin nie dość że stwierdził względem LGBT "że powinno się ich wyrżnąć" to jeszcze obrażał chore dzieci. Trzymając takiego człowieka niestety przeczą swojej katolickości.

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/k ... QavxUXsli0



https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polit ... ch-wyrznac

Aby nie było że to jakieś media przekręciły słowa Korwina tutaj jest potwierdzenie innych:

https://www.fronda.pl/a/szokujace-korwi ... 33800.html

Trzymanie takiego człowieka mówiąc o katolicyzmie to raczej jest zaprzeczenie katolicyzmowi. I jak widać tych zachowań jest więcej a nie jedno.

Co do Konfederacji: Nie wiem czy da się odczytać link jeśli ktoś nie ma konta na Twitterze,ale oto są słowa pana Brauna. Także i tutaj aby nie było że ktoś mógł te słowa wymyślić to porwałem się na to aby przedstawić tą treść samemu Braunowi oraz Konfederacji. Nikt nic nie powiedział,nie zaprzeczył że są to słowa samego Brauna. Zazwyczaj jak coś jest kłamstwem to sama osoba wobec której ktoś coś przedstawia zaprzeczyłaby kłamstwu,to samo Konfederacja. Nikt nic takiego nie zrobił mimo ze treść była im przedstawiona. A zatem należy uznać że tak powiedział sam Braun.

https://twitter.com/Bogumia12/status/12 ... 17/photo/1

Gdyby jednak nie było widać tego wstawionego obrazu ze słowami Brauna to umieszczam tutaj zdjęcie.

Obrazek

Przy takich słowach widać ewidentne kłamstwo Brauna i jego nastawienie prorosyjskie. I nie chodzi mi o jakieś osądzanie, ale takie rzeczy niestety są udziałem tejże grupy i nie da się tego nie krytykować. Sam na początku byłem skłonny by popierać Ruch Narodowy ale po stworzeniu tej Konfederacji i dołączeniu do niej Korwina zmieniłem zdanie. Dobrze wiemy że USA ze Smoleńskiem nie ma nic wspólnego a Smoleńsk jest dziełem Rosji i Lewicy.

Sam nie uznaję LGBT i zgadzam się z Korwinem że jest to bardzo poważne zagrożenie dla Polski, ale mimo wszystko - przynależność do grupy katolickiej do czegoś zobowiązuje. Zarówno w stosunku do LGBT jak i tym bardziej wobec chorych dzieci. Można swoje zdanie wypowiadać w kwestii chorych dzieci, ale nie w tak podły sposób by je obrażać. To jest antykatolicka postawa.

I podkreślam tutaj same czyny a nie samego człowieka,niestety czyny uderzają w konkretną osobę. Jak dla mnie nie ma obecnie żadnej grupy która byłaby dobra dla Polski. Wybiera się te opcje które w jakimś stopniu mogą jeszcze służyć Polsce. I jest jeszcze taka kwestia że nigdy wszystkim się nie dogodzi, ale jako katolicy wybieramy te opcje które wiążą się z wartościami. A więc wybór jest niewielki: PiS lub Konfederacja. Innych opcji nie ma.
Wypowiedź korwina dotyczyła dzieci upośledzonych umysłowo a nie wszystkich chorych a debil imbecyl itp to jak sam powiedział fachowo tak dawniej nazywano a w tych czasach te słowa zmieniły znaczenie na obraźliwe żeby jeden drugiego tak nazywał jak ktoś kogoś nie lubi ale down też zaczyna być obraźliwym słowem a nie tylko nazwą choroby a co do klas integracyjnych tu się dużo zgadzam według mnie tam powinni trafiać tylko downy strasznie upośledzeni albo z ciężkim autyzmem cała reszta do normalnych szkół i być traktowana jak normalni bo dzięki temu choć częściowo wynormalnieją ludzie z ADHD aspergerem i shizofrenią powinni chodzić do normalnych szkół nie do integracyjnych raz w innym wątku wspominałem że mam aspergera i cieszę się że mieszkam na zadupiu (chodź dla mnie to nie zadupie inaczej rozumiem znaczenie tego słowa) i zdiagnozowali mnie w wieku 13 lat i nie miałem w szkole żadnego specjalnego traktowania i do tej pory nie mam takiego czegoś mimo tego że na papierku jest bo gdybym mieszkał w Warszawie to tam mogli by zrobić lekcje indywidualne nie z klasą tylko oddzielnie i wtedy zamiast zdrowieć to by się choroba pogłębiała


A co do prorosyjskości konfederacji co w tym złego to proamerykanizm jest zły nie nawidze USA Wielkiej Brytani Chin i Irlandii w USA ludzie są głupi spasieni i nie dbają o środowisko tylko śmiecą ile wlezie i za dużo tolerancji technologii i nowoczesności a Rosja jest tam normalnie
Ostatnio zmieniony 2020-07-14, 15:35 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1724
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Kiedyś pedofilia i homoseksualizm były normą. Chrześcijaństwo to zmieniło.

Post autor: Morkej » 2020-07-14, 16:01

Dzik pisze: 2020-07-14, 15:31 A co do prorosyjskości konfederacji co w tym złego to proamerykanizm jest zły nie nawidze USA Wielkiej Brytani Chin i Irlandii w USA ludzie są głupi spasieni i nie dbają o środowisko tylko śmiecą ile wlezie i za dużo tolerancji technologii i nowoczesności a Rosja jest tam normalnie
Czy nie zamykanie się na Rosję w celach jak najlepszego interesu Polski na przykład handlowego, jest złe? Dziś każde mocarstwa ze sobą w pewien sposób współpracują, bo jest im to na rękę.
A dzisiaj za nie bycie antyrosyjskim jest się nazywanym prorosyjskim, a nawet agentem. I na odwrót z amerykanami.
Cel w kontaktach międzynarodowych jest jeden - jak najlepsze dobro/interes dla kraju. Nie ma sensu zamykać się na inne państwa z byle powodu.
I to powtarzają w Konfederacji.

To zaś o czym Ty piszesz mocno idzie pod fanatyzm antyamerykański (zachodni), a to jest bardzo szkodliwe.
Ostatnio zmieniony 2020-07-14, 16:02 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-14, 16:38

oczywiście na Rosję nie można się zamykać - wręcz przeciwnie - trzeba ja najbardziej nasze wpływy tam umacniać :)
tylko trzeba pamiętać że Rosja zawsze będzie naszym wrogiem - po prostu takie są uwarunkowania geopolityczne. Jak mówi żartobliwe, ale bardzo słuszne powiedzenie - "z kim graniczy Rosja? z kim chce..." ... więc musimy po prostu na nich uważać.

a czy w Rosji jest 'normalnie'... zdecydowanie nie. W niektórych sprawach nie zgłupieli co prawda tak jak na zachodzie (LGBT+ itd) ale w innych są wcale nie lepsi... gram właśnie w taką rosyjską grę on-line gdzie ponad 80% graczy to Rosjanie. Kult Stalina (masowego mordercy przecież), uwielbienie ZSSR (ustroju ludobójczego) itd to norma niestety.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dzik » 2020-07-14, 17:29

Tek de Cart pisze: 2020-07-14, 16:38 oczywiście na Rosję nie można się zamykać - wręcz przeciwnie - trzeba ja najbardziej nasze wpływy tam umacniać :)
tylko trzeba pamiętać że Rosja zawsze będzie naszym wrogiem - po prostu takie są uwarunkowania geopolityczne. Jak mówi żartobliwe, ale bardzo słuszne powiedzenie - "z kim graniczy Rosja? z kim chce..." ... więc musimy po prostu na nich uważać.

a czy w Rosji jest 'normalnie'... zdecydowanie nie. W niektórych sprawach nie zgłupieli co prawda tak jak na zachodzie (LGBT+ itd) ale w innych są wcale nie lepsi... gram właśnie w taką rosyjską grę on-line gdzie ponad 80% graczy to Rosjanie. Kult Stalina (masowego mordercy przecież), uwielbienie ZSSR (ustroju ludobójczego) itd to norma niestety.

Ja ogólnie jestem przeciwnikiem zachodu powinniśmy wyjść z UE i zakończyć "sojusz z USA" tym bardziej że polega to że tak brzydko powiem na lizaniu dupy trumpowi przez Andrzeja Dude ile pieniędzy Polska dała USA i jeszcze trump testuje na zdrowiu polaków 5G polska jest pierwszym krajem na świecie gdzie nawet na największym zadupiu działa 5G a jak wiadomo 5G promieniuje 100 razy bardziej od 4G i trump ma na Polakach testować szczepionke na nieistniejącego koronawirusa i tak to wygląda ta "współpraca" USA z Polską. Z UE Polska też nie ma żadnych kożyści mówią że dotacje ale tyle pieniędzy ile dajemy to dostajemy a oficjalnie więcej dostajemy a to Niemcy dostają najwięcej choć oficjalnie są płatnikiem UE

Poza względami politycznymi jest jeszcze amerykanizacja idąca z zachodu na wschód. To mogę porównać do krzewu ogórka zarażonego kanciastą plamistością zaczyna się od dolnych liści i idzie aż do czubka krzewu ogórka. Do dolnych liści mogę porównać USA do środkowych zachodnią Europę do górnych Polskę a do tych liści na samym czubku Rosję a zaraza idzie od dolnych do górnych liści a żeby ją zatrzymać trzeba się odciąć od tego dołu

Tak samo jest z amerykanizacją zaczęło się w USA i weszło do zachodniej Europy później do środkowej teraz atakuje wschód czyli Polskę w Polsce jest duża różnica między zamerykanizowanym zachodem i Warszawą a między niezamerykanizowanym wschodem Polski (ja ze wschodu) ale i tu na wschodzie jedna na 150 osób jest zamerykanizowana i oby za 10 czy 20 lat nie było 50% zamerykanizowanych na wschodzie Polski

Amerykanizacja to mam na myśli tolerancja LGBT i wszystkiego globalizacja i oszpecanie siebie robiąc np kolczyki na języku i nie wiadomo gdzie dredy tatuaże wszędzie na całym ciele i robienie dziwnych fryzur np farbowanie włosów na zielono albo obcinanie włosów na krótko jak chłopak przez młode dziewczyny i te "depresje" 12 letnich dzieci którym rodzice wzieli telefon i wychowywanie dzieci po zachodniemu i propagowanie tolerancji i rozpowiadanie takich żeczy że każdy powinien mieszkać gdzie chce np Chińczycy i murzyny w Polsce a przecież oni po pierwsze nie są Słowianami a Polacy to Słowianie po drugie nie są biali a Polacy są biali i mieszkając np w Polsce niszczą różnorodność według mnie i osób które są antyamerykanizacji mogą se przyjechać na wakacje ale nie powinni tu mieszkać żeby zachować różnorodność na świecie która przez amerykanizacje całkowicie zniknie przez najbliższe stulecie

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1724
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2020-07-14, 17:58

Dziku, to żeś pojechał. W pełni szanuje twoje poglądy, ale to co piszesz pod koniec... To podchodzi pod rasizm.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

TOMVAD 45

Re: Komentarz aktualny

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-14, 17:58

Nie byłoby złe gdyby nie fakt że Rosja nas nie szanuje a jak ktoś z rządu lub rząd im nie odpowiada to najłatwiej się takich pozbyć.,tak jak to było ze Smoleńskiem. Ja nie miałbym nic przeciwko dobrym relacjom,nawet z Rosją. Ale do relacji potrzebny jest szacunek a nie zbrodnie i kłamstwa.

Zgadzam się po części z Dzikiem że USA to kraj bardzo rozpasany i pełno tam wszelkich przyjemności tego świata,tego co niszczy człowieka. Ale Rosja też lepsza nie jest. Tyle że to nie Amerykanie mirdowali Polaków a właśnie Rosjanie. I możnaby pominąć okres wojny,wybacz gdyby nie fakt że Rosja nie zmieniła postawy wobec Polski skoro dopuściła się masowej zbrodni smoleńskiej.

Ale wracając do tematu: jak dla mnie to właśnie teraz odbywa się ten proces demoralizacji homoseksualnej o czym świadczy fakt że nawet Kościół upadł pod tym względem i niektórzy biskupi dopuszczają do udzielania sakramentów małżeństwa parom homo. Dopiero teraz staje się to normą. I trzeba z tym walczyć. Najwięcej przypadków pedofilii jest w środowiskach homoseksualistów. Nie twierdzę że w innych -heteroseksualnych ich nie ma.

I w kwestii walki z LGBT zgadzam się z Korwinem -trzeba z tym walczyć twardo,ale BEZ MORDOWANIA KOGOKOLWIEK. Jest od tego prawo ale aby go używać skutecznie to trzeba oczyścić sądy z patologicznych sędziów kasty,z tych którzy nie są godni piastować takiej funkcji.

Pedofilia jak i te patologiczne zachowania LGBT czyli profanacje symboli katolickich i sakramentów nie mogą mieć miejsca i nie mogą być bezkarne.

Czy Kościół jest w stanie to pokonać? Na chwilę obecną odnoszę wrażenie że nie,gdyż niektórzy kapłani bardziej dążą do zmian przepisów w nauce Kościoła w kwestii homoseksualizmu,jak np niejaki ks Charamsa. Jest jednak informacja że został zawieszony i ma nawet zakaz noszenia sutanny. Czy jest to aktualna informacja? Trudno mi powiedzieć.Ale jeśli tak to decyzja biskupa była słuszna.

Jednak tacy księża pokazują jak głęboko Kościół (tutaj wypada chyba odnieść to słowo do innych Kościołów związanych z katolickim,gdyż tam też udziela się sakramentów, korzysta się z Biblii) jest w tym zakorzeniony. I to nie tylko w homoseksualizmie ale też w pedifilii.

I aby bronić wartości chrześcijańskich przed wpływem zgorszenia potrzebna jest pomoc wiernych a w tym władzy która uważa się za wierzących -pan Kaczyński chodzi do Kościoła,inni posłowie i członkowie rządu także. Niestety tej pomocy brak. Brak reakcji nie tylko w kwestii postępowań LGBR ale reż innych antykatolickich zachowań które są arakiem na wierzących.Darski,Jachira są bezkarni wobec swoich czynów,PiS dał też jeden z ważnych działów sejmowych komisji dotyczącego rodziny osobie z grona lewicy która popiera aborcję. Potem to zmienił ale już sam czyn świadczy o tym że brakuje rządzącym odniesienia do wiary i wartości.

I to co my zwykli szarzy obywatele i wierni możemy zrobić to się modlić za Kościół i rządzących aby w swoich rządach opierali się na wartościach,by ich bronili.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15003
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4221 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2020-07-14, 19:35

Morkej pisze: 2020-07-14, 17:58 Dziku, to żeś pojechał. W pełni szanuje twoje poglądy, ale to co piszesz pod koniec... To podchodzi pod rasizm.
Za SJP
rasizm [fr. < wł.],
zespół poglądów, według których istnieją naturalne i wrodzone różnice między rasami ludzkimi, co musi prowadzić do dominacji jednej nad pozostałymi.
Gdzie ty widzisz w wypowiedzi Dzika rasizm?
Wypowiedź jaka jest każdy widzi :( ^, ale ja tam rasizmu nie widzę - ma prawo do swoich poglądów.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Konwalia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Konwalia » 2020-07-14, 20:11

No ja trochę też tam widzę rasizm o tych Chińczykach czy Murzynach.

Ja Trumpowi nie ufam (jak każdemu politykowi), ale to chyba najbardziej konserwatywny prezydent USA ostatnich lat, czy się nie mylę? Odciął dofinansowanie państwowe na kliniki Planned Parethood. Świetny krok ku konserwatywnej Ameryce.

I tak mi się przypomniało, jak w liceum niektórzy wybuchnęli śmiechem, słysząc ode mnie słowa: „...Rosja, biedny kraj...” (chodziło o poziom zamożności).
Ostatnio zmieniony 2020-07-14, 20:12 przez Konwalia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1724
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2020-07-14, 20:23

Dezerterze, nie dziwią cię te słowa?

"rozpowiadanie takich żeczy że każdy powinien mieszkać gdzie chce np Chińczycy i murzyny w Polsce a przecież oni po pierwsze nie są Słowianami a Polacy to Słowianie"

- Polska dla Słowian?

"po drugie nie są biali a Polacy są biali i mieszkając np w Polsce niszczą różnorodność"

- troszkę pokręcone zdanie, ale Dzik wyraźnie tutaj stawia ścianę: biały - nie biały (to już nie może mieszkać, bo inny kolor skóry,)

"ale nie powinni tu mieszkać żeby zachować różnorodność na świecie która przez amerykanizacje całkowicie zniknie przez najbliższe stulecie"

- Dezerterze... :-?
Dezerter pisze: 2020-07-14, 19:35 ma prawo do swoich poglądów.
Ja się z Tobą zgadza i również to napisałem, ale naprawdę nie podchodzi ci to trochę pod rasizm? Nie napisałem w poście, że to rasizm w pełnej okazałości, ale właśnie, że "podchodzi". Co jeżeli taki polak pochodzenia Wietnamskiego przeczyta to? Być może zrobi się mu przykro.

Choć w takich tematach granica obrażenia kogoś jest kwestią mocno dyskusyjną. Dobrze, jeżeli nie uważasz to za nic złego, to i ja się to tego ustosunkuje na forum. Nie będę dalej drążył. Przepraszam, możliwe, że źle oceniłem post Dzika.

PS: Mógłbyś Dezerterze przenieść mój jeden post z tego tematu na drugi? Zdaje mi się, że Dominik przez przypadek go tu przeniósł.
Ostatnio zmieniony 2020-07-14, 20:26 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15003
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4221 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2020-07-14, 20:49

Morkej pisze: 2020-07-14, 20:23 Dezerterze, nie dziwią cię te słowa?

"rozpowiadanie takich żeczy że każdy powinien mieszkać gdzie chce np Chińczycy i murzyny w Polsce a przecież oni po pierwsze nie są Słowianami a Polacy to Słowianie"

- Polska dla Słowian?
Polska przede wszystkim dla Polaków, a nie dla Chińczyków np , bo jak by 100 milionów Chińczyków chciało zamieszkać w Polsce, to co ?fajnie by było?, powinniśmy na to się zgodzić? No chyba nie. A jak by Putin wpadł na pomysł, by kolonizować demograficznie Polskę, to? Każdy kraj ma dbać przede wszystkim o swoich obywateli i każdy ma jakąś politykę imigracyjną, USA, Chiny, Rosja, Niemcy i Polska. Dzik napisał co napisał i nie ma to nic wspólnego z rasizmem, który mu imputujesz.
"po drugie nie są biali a Polacy są biali i mieszkając np w Polsce niszczą różnorodność"

- troszkę pokręcone zdanie, ale Dzik wyraźnie tutaj stawia ścianę: biały - nie biały (to już nie może mieszkać, bo inny kolor skóry,)
Polacy są biali (generalnie jako Słowianie), Chińczycy żółci, murzyni czarni - stwierdził fakt - mieszanie niszczy różnorodność - nic więcej reszta to twoje skojarzenia.
"ale nie powinni tu mieszkać żeby zachować różnorodność na świecie która przez amerykanizacje całkowicie zniknie przez najbliższe stulecie"

- Dezerterze... :-?
Jw
tylko to nie jest "amerykanizacja" tylko globalizacja/mieszanie kultur itp.
Ja osobiście lubię to co inne i zawsze mnie pociągało interesowało i ludzie i kultura więc obce mi są poglądy Dzika, ale powtarzam, że ma do nich prawo i nie widzę tu potwierdzenia zarzutów
Ostatnio zmieniony 2020-07-14, 20:52 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Antagonista

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Antagonista » 2020-07-14, 20:53

Dez, jestem pozytywnie zaskoczony :D
Tak jak pisałeś - rasizm zakłada wyższość jednej rasy nad drugą. Nie przeceniałbym tutaj kwestii koloru skóry, większe znaczenie ma choćby kształt czaszki. To o czym pisze Dzik nazwałbym separatyzmem i integralizmem.

ODPOWIEDZ