Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: kazik95 » 2024-02-25, 18:55

Marek_Piotrowski pisze: 2024-02-25, 18:53
kazik95 pisze: 2024-02-25, 18:32
CiekawaXO pisze: 2024-02-25, 18:28 Nie no,napisać że kocham Putina jak brata to chyba nikt o zdrowych zmysłach nie napisze.
Ale mogę napisać :nie kocham Putina jak brata,nie chcę aby był mi bratem,sorry Jezu,sorry Kaziku.
A pod jaki grzech podpada zajmowanie się głównie wyszukiwaniem w cudzych postach czegoś, do czego (w swoim mniemaniu) można się przyczepić?
Jak takie zachowanie ma się do szumnie deklarowanego chrześcijaństwa kochającego wszystkich jak braci (i, jak rozumiem, siostry...)
To się nie zajmuj.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2024-02-25, 18:57

Koniec zmartwień. Otóż odwiedzając w piątek Warszawę, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie należnych Polsce środków z unijnego Funduszu Odbudowy.
Cóż zatem się stało, że teraz można odblokować? Skoro jeden z posłów oświadczył: „Jestem członkiem komisji sprawiedliwości i od początku pracy tej komisji nie przeprowadzono procesu legislacyjnego żadnej ustawy zmieniającej cokolwiek w wymiarze sprawiedliwości”.
Czy tym kamieniem milowym wyznaczonym przez UE było tylko ***** ***?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2024-02-25, 18:59 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2024-02-25, 19:03

Wiosna idzie :) \:D/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2024-02-25, 19:04

Dezerter pisze: 2024-02-25, 19:03 Wiosna idzie :) \:D/
Na życzenie:
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2024-02-26, 17:17

Zapraszamy do Warszawy. Oczywiście Policję. Jutro rolnicy. A może i górnicy.

A przez 8 lat był spokój. Demonstracje zawsze spokojne. Bez znaczących incydentów. To dowód na to, że znów jesteśmy w Europie. Brakuje tylko imigrantów i palenia samochodów oraz rabowania sklepów. Wtedy będzie Europa całą gębą.

Zatem po europejsku przygotowany jest komitet powitalny. Wszystko jest stawiane na nogi, wszystkie możliwe rezerwy. No i oczywiście funkcjonariusze policji z całej Polski. Łącznie zbierze się... ze 3,5 tys., może 4 tys. ludzi. Do tego policja zbiera wszystkich, którzy są na chodzie. Będzie ok. 1000 osób z prewencji. Młodzi ze staży adaptacyjnych i nieetatowe oddziały prewencji. Do tego dochodzeniówka i śledczy. Oraz drogowcy z całej Polski. A jakby tego było mało, to jeszcze konwojówka i ludzie z ochrony placówek dyplomatycznych. Do tego także policyjni minerzy-pirotechnicy. Oraz komponent zabezpieczenia kontrterrorystycznego, czyli policjanci z warszawskiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, a być może także funkcjonariusze CPKP BOA, co w przypadku dużych zgromadzeń nie jest niczym nadzwyczajnym.

Zaplanowano dwie linie obrony. Związany z komendą stołeczną policjant tłumaczy, że stolica ma zostać otoczona przez służby dwoma pierścieniami. Czy też dwoma kordonami. Pierwsza linia to okoliczne powiaty, okalające miasto tzw. obwarzankiem. Druga - to drogi wjazdowe do miasta. Bo Warszawę zablokować bardzo łatwo.

Chcieliście Tuska, no to go macie...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: kazik95 » 2024-02-26, 19:05

Finlandia właśnie wybrała nowego prezydenta: 55-letniego triathlonistę, który ma doktorat z London School of Economics, biegle włada pięcioma językami, zajmował stanowiska ministrów finansów, handlu i spraw zagranicznych, a także był premierem Finlandii i wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Ale nie piszę tego, aby reklamować jego gwiezdne referencje.

Piszę to, ponieważ po wygraniu zaciętego wyścigu pierwszą rzeczą, jaką zrobił, była wizyta w sztabie kampanii swojego głównego przeciwnika, aby podziękować jemu i jego zespołowi za wielką bitwę oraz za bycie godnym i honorowym przeciwnikiem.

A ponieważ, podobnie jak wszyscy fińscy prezydenci, po inauguracji zrzeknie się członkostwa i poparcia swojej partii politycznej, ponieważ będzie wtedy prezydentem całego kraju, a nie tylko swojej partii.

Aha, i był naszym prawicowo-konserwatywnym wyborem.

Daje do myślenia, Ameryko / Polsko
https://www.linkedin.com/posts/samiviit ... er_desktop
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1413 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2024-02-26, 19:08

Andej pisze: 2024-02-26, 17:17

Chcieliście Tuska, no to go macie...
skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konserwa » 2024-02-26, 19:26

Ja go nie chcialem, skumbrie olalem
i dobra kawe wciaz popijalem
ale na Wisle zwieksza sie plusk
i uslyszymy jak splywa Tusk

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-02-26, 21:43

kazik95 pisze: 2024-02-26, 19:05
Finlandia właśnie wybrała nowego prezydenta: 55-letniego triathlonistę, który ma doktorat z London School of Economics, biegle włada pięcioma językami, zajmował stanowiska ministrów finansów, handlu i spraw zagranicznych, a także był premierem Finlandii i wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Ale nie piszę tego, aby reklamować jego gwiezdne referencje.

Piszę to, ponieważ po wygraniu zaciętego wyścigu pierwszą rzeczą, jaką zrobił, była wizyta w sztabie kampanii swojego głównego przeciwnika, aby podziękować jemu i jego zespołowi za wielką bitwę oraz za bycie godnym i honorowym przeciwnikiem.

A ponieważ, podobnie jak wszyscy fińscy prezydenci, po inauguracji zrzeknie się członkostwa i poparcia swojej partii politycznej, ponieważ będzie wtedy prezydentem całego kraju, a nie tylko swojej partii.

Aha, i był naszym prawicowo-konserwatywnym wyborem.

Daje do myślenia, Ameryko / Polsko
https://www.linkedin.com/posts/samiviit ... er_desktop

dr prawa Kaczyński vs magister historii Tusk . DR Duda vs magister Komorowski.
Duda jest członkiem PiSa ?
wiec przestan manipulowac Pablito...

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: kazik95 » 2024-02-26, 21:50

Obrazek
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2024-02-26, 22:16

Jeszcze nie natowskie. Orban może jeszcze wywinąć numer i nie podpisać.
A swoją drogą ciekaw jestem, co on wytargował za tę wstępną zgodę? Na jakie ustępstwa musiała pójść Szwecja lub całe NATO, aby się zgodzili. Wygląda na to, że interes dogadany. Ale czy ubity?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-02-27, 10:24

I po to jest ten CPK potrzebny by w razie czego Amerykanie nie byli uzaleznieni od humoru Niemców.Zeby nie było ze Niemcy nie wyraza zgody na loty jak zrobili to Brytyjczykom tuz przed wojna na Ukrainie.
Poza tym po to by ponowna milosc niemiecko ruska była z przeszkodami

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2024-02-27, 13:04

Gzresznik Upadający pisze: 2024-02-27, 10:24 I po to jest ten CPK potrzebny by w razie czego Amerykanie nie byli uzaleznieni od humoru Niemców.
I tak będą. Amerykanie widzą w Europie Anglię i Niemców, Francuzów czy Hiszpanów dostrzegają. A reszta to jakiś drobiazg.
A droga z USA do Polski sądzę, że bezpieczniejsza via Anglię i Skandynawię. Niemcy, Czesi i Słowacy moga się obawiać chemtrails zostawianych przez samoloty USA i NATO.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-02-27, 13:36

Od Czechow i Slowakow to tak trochę z daleka.Gdybysmy byli jako państwo sprawniejsi to z racji tego ze stanowimy mniejsze zagrożenie trzymaliby się nas bardziej.
Zwłaszcza ze msja,Węgrów od poludnia

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 113 times
Been thanked: 87 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: kacperek29 » 2024-02-28, 11:45

Nie może mi pani zarzucić, że kogoś oszukałem lub kogoś nie słucham, bo nie było obowiązku głosowania na mnie - dodał marszałek Sejmu.
Ciekawa logika. Czyli żaden polityk nigdy nie oszukał wyborców. Mogą sobie obiecywać wszystko.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... 9102794474

ODPOWIEDZ