Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2022-12-02, 10:02

Gzresznik Upadający pisze: 2022-12-01, 06:02 oczywiscie nie dosłownie ?
Nie wiadomo

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-12-02, 18:14

Gzresznik Upadający pisze: 2022-11-30, 22:53 A naszych to może jedynie Gora wyratować.
Ale Gor(a) dawno się nie logował(a) na Forum. Nie wiem, czy zareaguje.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-12-02, 18:26

Gzresznik Upadający pisze: 2022-12-01, 06:02 oczywiscie nie dosłownie ?
rzucil jaskiem we mnie, tak scisle
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-12-02, 18:51

Budzące kontrowersje "patriotyczne ławeczki" za 100 tys. zł mają zniknąć wraz z końcem listopada.


Wysoki koszt przedsięwzięcia budzi emocje, podobnie jak rozbudowany, liczący 15 punktów regulamin korzystania z ławki.

Docelowo ławki miały stać w każdym województwie i przypominać o zrealizowanych inwestycjach. Informowała o tym Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes banku BGK. Jednak, jak dowiedział się tvn24.pl, instalacje pozostaną w wyznaczonych miejscach do końca listopada bieżącego roku.

Koszt jednej ławki to 100 tys. zł. Za wszystko zapłacił bank w całości należący do Skarbu Państwa, czyli Bank Gospodarstwa Krajowego. Na inwestycję nie został ogłoszony przetarg. Według opozycji cała akcja jest przykładem marnotrawstwa publicznych pieniędzy.



"Patriotyczne ławeczki" są częścią kampanii, która ma promować Polskę i polskie inwestycje wspierane przez BGK. Ponieważ instalacje, na które wydano 1,6 mln zł, mają zniknąć wraz z końcem listopada, każdy dzień ogólnopolskiej akcji bank kosztuje około 17 tys. zł (zakładając, że wszystkie ławki byłyby dostępne od 1 września do 31 listopada) — wylicza tvn24.pl.

Szefowa BGK w rozmowie z Radiem TOK FM przekonywała, że to nie do końca są ławki. — Gdyby to była zwykła ławka do siedzenia, to by była zainstalowana na ziemi i można by było na niej usiąść — stwierdziła.

Wiele ławek uległo dość szybkiemu zepsuciu, czy to z powodu warunków atmosferycznych, czy to z powodu "niewłaściwego użytkowania".

Korzystanie z ławek było ostatnio utrudnione. W Poznaniu konstrukcja nie wytrzymała ulewnego deszczu. W Rzeszowie natomiast kilka dni po montażu chwiała się barierka przy schodach. We Wrocławiu zaczęły odchodzić od siebie płyty, z których stworzona została podstawa konstrukcji.
Ostatnio zmieniony 2022-12-02, 19:24 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Nenderen » 2022-12-02, 20:13

Dla mnie przykładem pięknej "patriotycznej ławeczki" jest puste krzesło dla ewentualnego niespodziewanego gościa (niekoniecznie naszego rodaka, ale zawsze szanowanego przez nas jak brat) przy wigilijnym stole... (*)
Bo skoro Polska jest mesjaszem narodów to powinna być także Samarytaninem narodów. Przyjmując cierpiący i prześladowany lud chwalebnej Ukrainy pokazała że dąży do tego moralnego wzorca.
Ostatnio zmieniony 2022-12-02, 20:15 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-12-02, 20:27

Nenderen pisze: 2022-12-02, 20:13 Bo skoro Polska jest mesjaszem narodów ...
A dlaczego tak jest? Kto to wymyślił?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-12-02, 20:36

ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-12-02, 20:36

sądzony pisze: 2022-12-02, 20:27
Nenderen pisze: 2022-12-02, 20:13 Bo skoro Polska jest mesjaszem narodów ...
A dlaczego tak jest? Kto to wymyślił?
Sądzony, no nie sądziłem, że ty III części Dziadów Mickiewicza nie znasz :-o
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Nenderen » 2022-12-02, 20:42

W czasie rozbicia dzielnicowego niektórzy kaznodzieje porównywali podzieloną Polskę do legendy o zwłokach biskupa świętego Stanisława rzekomo pociętych przez oprawców lub samego króla Śmiałego mówiąc że tak jak w pobożnym podaniu zwłoki biskupa się cudownie złączyły ponownie jedno tak stanie się z Polską. Natomiast w czasie zaborów wielu kaznodziejów mówiło o ukrzyżowanie i śmierci Polski porównywanym przez nich do ukrzyżowania i śmierci Jezusa mówiąc że tak jak On zmartwychwstał tak Polska zmartwychwstanie. Wydaje mi się że echo tych kazań jest wspomniane w twórczości takich polskich pisarzy jak Mickiewicz zresztą w jego Panu Tadeuszu jest też aluzja do pobożnych, zabobonnych wręcz przekonan o realności wędrówek diabła weneckiego po terenach Polski w karocy. Ale czy w tym dziele było samo słowo "wenecki" to nie pamiętam.
Ale o ile lubię wiele praktyk i przekonań religijnych z czasu zaborów o tyle nie potrafię czytać twórczości Mickiewicza. Szanuję jego miłość do Polski ale nie lubię jego warsztatu pisarskiego i jeszcze pewnych związanych z nim kwestii.
Nie sądzę, by określenie "mesjasz narodów" dotyczące Polski było ewidentnym owocem twórczości Mickiewicza. Moim zdaniem mógł je zapożyczyć z ówczesnych kazań polskich księży tak jak święta Faustyna stosowała niektóre kwieciste porównania być może pod wpływem lektury pism świętej Teresy z lisieux która notabene jej się kiedyś śniła o czym jest wzmianka w Dzienniczku.
Ostatnio zmieniony 2022-12-02, 20:47 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-12-02, 20:45

Dezerter pisze: 2022-12-02, 20:36 Sądzony, no nie sądziłem, że ty III części Dziadów Mickiewicza nie znasz :-o
No widzisz. W liceum czytałem streszczenia. Byłem niezłym obibokiem.
Wybacz.

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Ano było... przypominam se :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-12-02, 20:49

@Morkej przepraszam, ale co zmieniles w moim tekscie o laweczkach?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Nenderen » 2022-12-02, 20:53

Sądzony, ale za to "Zaginiony świat" w wykonaniu autora przygód szerloka Holmesa czytałeś? Jeśli nie, ominęła cię masa emocji. :-!
Nie przejmuj się literackimi zaległościami. Dzięki stosowanej przez Ciebie empatii i życzliwości o niezwykle silnym stopniu jakże rzadko powszechnym w poza wirtualnym świecie jesteś dla mnie w pewien sposób równie niezwykły jak Tolkien albo Szymborska.
Zresztą Ty, Adams oraz Dezerter to jakby trio moich forumowych autorytetów o tej samej płci co ja w jakichś aspektach stanowiących tu w pewnych kwestiach dla mnie bardzo ważne źródło przemyśleń.
A jeżeli chodzi o byłych forumowiczów to wiele dobra zawdzięczam min. Jozkowi
Z kobiecego forumowania najbardziej czuję się zżyty z Miłośniczką, abigail oraz Dayy
I oczywiście wszystkie inne osoby z forum równie nieskończenie lubię i szanuję natomiast są niektóre posty niektórych osób które bardziej do mnie przemawiały
Co bynajmniej nie znaczy że podzielam zawsze i we wszystkim ich przekonania
Ostatnio zmieniony 2022-12-02, 21:06 przez Nenderen, łącznie zmieniany 8 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-12-03, 06:45

abi pisze: 2022-12-02, 18:26
Gzresznik Upadający pisze: 2022-12-01, 06:02 oczywiscie nie dosłownie ?
rzucil jaskiem we mnie, tak scisle
aha.

Dodano po 5 minutach 35 sekundach:
Andej pisze: 2022-12-02, 18:14
Gzresznik Upadający pisze: 2022-11-30, 22:53 A naszych to może jedynie Gora wyratować.
Ale Gor(a) dawno się nie logował(a) na Forum. Nie wiem, czy zareaguje.
bardziej mi chodzilo o Boga.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2022-12-03, 09:11

abi pisze: 2022-12-02, 20:49 @Morkej przepraszam, ale co zmieniles w moim tekscie o laweczkach?
Po przeniesieniu zmieniłem tylko tytuł postu, a treści nie edytowałem.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-12-03, 19:39

Legnica to kolejne miejsce na mapie Polski, które odwiedził Jarosław Kaczyński i zarazem kolejne, gdzie frustracja i niezadowolenie mieszkańców daje się politykowi mocno we znaki. Tuż przed miejscem, gdzie prezes PiS miał wygłosić swoje "mądrości", zebrała się spora grupa osób, która miały do przekazania jedno. - Szeregowy poseł PiS Jarosław Kaczyński przywitany został tradycyjnym polskim zawołaniem: "BĘDZIESZ SIEDZIAŁ"- oznajmiła jedna z obecnych na miejscu mieszkanek.

https://goniec.pl/kaczynski-przywitany- ... u1BBJ7oUkg

Dodano po 3 minutach 21 sekundach:
(przysiegam ze to nie ja, nawet tam nie poszlam)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ