Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-12-03, 21:43

Niestety, chamstwo jest powszechne. Ale i tak łagodniejsze niż hasła aborcjonistek.
Wydaje mi się, że rozpowszechnianie takich prymitywnych haseł jest czymś złym, bo popularyzuje knajactwo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3418
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-12-03, 22:03

Dobrzem uczynił wyprowadzajac sie z tego miasta. zawsze było czerwone. A ta pani to nie była jakas działaczka platformy?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5314
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-12-03, 22:14

rany, nie znam jej
zacytowalam wam tylko ze go tu nie lubia

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
chociaz moj brat polecial w podskokach ;)
mnie tam kaczka [- jeśli napisałaś to o człowieku, to masz się za co wstydzić! Dezerter] ani grzeje ani ziebi
ma plus za kotelki, o
Ostatnio zmieniony 2022-12-04, 11:12 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3418
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-12-03, 22:38

mnie tez kaczka ani ziebi ani grzeje bo ja jadam kaczi w temperaturze takiej zdatnej do jedzenia.

Natomiast ta osoba ma imie i nazwisko.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5314
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-12-03, 22:55

https://m.facebook.com/groups/404412910 ... WBcFVgFqos
policytuj cos dla legnickich kotow :x
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-12-04, 10:17

Uderza mnie słowo "kaczka". Pisane z małej litery. Z kontekstu wynika, że chodzi o człowieka. Nie dochodzę, czy chodzi o Donalda czy o Kaczyńskiego. To mało ważne wobec zamysłu okazania pogardy człowiekowi.
Bo to też taki szlachetny sprzeciw wobec tego, co napisał Mateusz w rozdziale 7 wersy 1 i 2. W końcu ewangelista na pewno się pomylił, bo niemożliwe, aby zakazywał negatywnego oceniania innych ludzi i nakazywania oceniania wyłącznie czynów.
To wspaniałe, że na Forum, które zwie się katolickim, można dowolnie folgować (...) [Na drugi raz się, Andeju, proszę, trochę dłużej zastanów, zanim postawisz tak niesprawiedliwie zarzuty wobec kogokolwiek. ~ m. F]

Zdaję sobie sprawę, że za powyższe zasługuję na solidną porcję hejtu. Słusznie. Wszak nie dość że skrytykowałem jakąś postawę, to jeszcze przerysowałem. Zastanawiam się nawet, czy niniejszy post nie powinien być ocenzurowany, jeśli nie całkowicie wycięty. Bo nie jest on zbyt poprawny politycznie. Zapewne komuś sprawia ból uzmysławiając mu, że ma w oku belkę. Tym bardziej, że w sumie nie wiem, gdzie jest granica między ignorancją a niechęcią (eufemizm(.
Ostatnio zmieniony 2022-12-04, 10:48 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Albertus » 2022-12-04, 11:11

abi pisze: 2022-12-03, 22:15 rany, nie znam jej
zacytowalam wam tylko ze go tu nie lubia
Jedni nie lubią a drudzy lubią tylko że ci pierwsi na razie głośniej krzyczą.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5314
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-12-04, 11:15

ja tam wole jak przyjada jacys co lubie
np to ----> https://legnica-cantat.pl/regulamin/
ale to jeszxze pol roku
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-12-04, 11:16

Andeju - Nie czyń tak jak ci przeciw którym występujesz, bo tracisz moralne prawo do krytykowania
A wszystkim przypomnę Regulamin
§ 5
Każdego uczestnika dyskusji obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do innych osób i instytucji.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-12-04, 11:41

Dezerter pisze: 2022-12-04, 11:16 Andeju - Nie czyń tak jak ci przeciw którym występujesz, bo tracisz moralne prawo do krytykowania
A wszystkim przypomnę Regulamin
§ 5
Każdego uczestnika dyskusji obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do innych osób i instytucji.
Dezerterze - Nie czyń tak jak ci przeciw którym występujesz, bo tracisz moralne prawo do krytykowania
A wszystkim przypomnę Regulamin
§ 5
Każdego uczestnika dyskusji obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do innych osób i instytucji.



Dezerterze, wskaż kogo skrytykowałem? Zacytuj z mojej wypowiedzi te zdania, w których podaję nicki, wskazuję na konkretną osobę, a nie na jakieś zachowanie.
Rozumiem, że złości Cię moja niepoprawność polityczna, jak też to, że mam nielewicowe poglądy.
Ale zważ, że odnosiłem się wyłącznie do zachowań. Nie do ludzi. Krytykowałem obrażanie osób, które nie uczestniczą w dyskusjach. Uwazam, że szacunek należy się każdej osobie. Każdemu człowiekowi.

Jeszcze raz powtórzę to, co wkleiłeś: § 5 Każdego uczestnika dyskusji obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do innych osób i instytucji. Masz rację, właśnie tego dotyczył mój post. Przeczytaj jeszcze raz. I zastanów się. Wiem, że jesteś w gorącej wodzie kąpany, jak Twój patron apostoł. Zdaję sobie sprawę, że kierujesz się emocjami. Ale możesz je na chwilę wyłączyć. I jeszcze raz spokojnie przeczytać mój post.
A sam stwierdzisz, że do nikogo nie odniosłem się z barkiem szacunku.
Domyślam się, że Twój wpis oznacza, że można a nawet należy odnosić się bez szacunku wyłącznie do polityków, których nie lubisz. I do nikogo więcej. Czy masz pewność, że jest to właściwa postawa?

Jeśli uważasz, że uchybiłem, to udowodnij. Albo zlikwiduj moje konto. Pozbędziesz się wrzodu raz na zawsze. Obiecuję, że tym razem będzie to całkowity rozbrat.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-12-04, 11:47

Chyba nie zrozumiałeś mojego postu
Pierwsze zdanie jest skierowane do ciebie
a drugie do wszystkich, a głównie do Abi
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1149 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-12-04, 11:50

@Andej ale, proszę, nie obwiniaj Dezertera, bo jeśli ktoś przesadził, to tylko ja. Do mnie masz prawo mieć pretensję.
Andej pisze: 2022-12-04, 11:41 Jeśli uważasz, że uchybiłem, to udowodnij. Albo zlikwiduj moje konto. Pozbędziesz się wrzodu raz na zawsze. Obiecuję, że tym razem będzie to całkowity rozbrat.
To ja zareagowałam, może rzeczywiście za szybko. Dezerter by Ci tego pewnie nie wyciął, więc jeśli coś moderacyjnie poszło źle, to to tylko moja wina. Nie chciałam Ci sprawić przykrości, przepraszam. Wiesz, że Cię cenimy bardzo i lubimy, więc nie odbieraj tego tak.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-12-04, 11:51

Oczywiście, że "Kaczyński będzie siedział" za swym biurkiem i gadał rzeczy typu: "na świecie jest niewielu ludzi tak mądrych jak ja".
Jeżeli ktoś tak mówi to musi mieć bardzo trafione poczucie humoru, duży dystans do siebie i być pełnym pokory.
:)

A jak wiemy, u polityków te cechu są normą.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-12-04, 12:02

Przekręcanie nazwisk to w podstawówce nazywało się "wyzywanie" a wyzywanie to jest odnoszenie się bez szacunku, a więc łamanie Regulaminu
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-12-04, 12:07

Dezerter pisze: 2022-12-04, 11:47 Chyba nie zrozumiałeś mojego postu
Pierwsze zdanie jest skierowane do ciebie
a drugie do wszystkich, a głównie do Abi
Dlatego odniosłem się do zdania pierwszego, a drugim, tj. cytatem, podparłem jeno to, com napisał.

Do nikogo nie mam pretensji. Nie obrażam się. Ale jak coś boli, to staram się to wyartykułować.
Co jakiś czas uczestniczę w dyskusjach na żywo, w których jedni drugich nazywają pisiorami i platfusami. Na początku starałem się po cichu mitygować. Potem publicznie. Bez skutku. Ale wciąż to robię. Ale wspomniane dyskusje mają pewien plus. A nawet dwa. Odbywają się przy piwie (w różnych ilościach), z tym że ilość piwa jest odwrotnie proporcjonalna do emocji. (Coraz częściej zamiast piwa jest wino, ale atmosfera ta sama.) Bo emocji właściwie brak. Choć są różnorakie oskarżenia. A najwspanialsze to, że zawsze rozstajemy się w przyjaźni i bez jakichkolwiek uraz.

Dziękuję za wyjaśnienia. To pochwalam i cieszę się z tego. Bo jest to przejawem chrześcijańskiej postawy. Dążenie do zrozumienia. I zgody. Sćiskam Wam prawice.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ