Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Albertus » 2022-12-04, 12:47

sądzony pisze: 2022-12-04, 11:51 Oczywiście, że "Kaczyński będzie siedział" za swym biurkiem i gadał rzeczy typu: "na świecie jest niewielu ludzi tak mądrych jak ja".
Jeżeli ktoś tak mówi to musi mieć bardzo trafione poczucie humoru, duży dystans do siebie i być pełnym pokory.
:)

A jak wiemy, u polityków te cechu są normą.
Z tym "będziesz siedział" to jest po prostu cementowanie podziałów w społeczeństwie, wzajemne nakręcanie się zwolenników opozycji i podgrzewanie atmosfery. Bardzo niebezpieczne.

A z drugiej strony jestem przekonany że gdyby zwolennicy PIS zaczęli wznosić takie hasła w odniesieniu do na przykład Donalda Tuska to zostałoby to uznane przez zwolenników opozycji za mowę nienawiści w wykonaniu oszołomstwa. Pamiętam takie teksty z czasów rządów Platformy.



A ta wypowiedź Kaczyńskiego którą przytaczasz jest po prostu całkowicie przytaczana w oderwaniu od kontekstu wypowiedzi.

https://www.upday.com/pl/co-tak-naprawd ... -kaczynski



Cytat z linku:
Ta choroba będzie przezwyciężona, ale tak naprawdę to nie ma na świecie ludzi dużo mądrzejszych niż ja, którzy by to wiedzieli. Naprawdę, trzeba być jasnowidzem, nawet nie noblistą w ekonomii, tylko (jasnowidzem - przyp. red.), a ja niestety niesprawiedliwie nie jestem noblistą" - zakończył myśl Kaczyński, uśmiechając się do audytorium.

Wypowiedź lidera PiS-u była odpowiedzią na pytanie dotyczące inflacji, a mianowicie - jak rząd z nią walczy i kiedy zacznie spadać. Kaczyński rozwinął temat w kilkuminutowej wypowiedzi, a jej zwieńczeniem było właśnie powyższe zdanie.

Prezesowi PiS prawdopodobnie chodziło więc o to, że nawet dużo mądrzejsi od niego ludzie również nie wiedzą, kiedy inflacja przestanie bić nas po kieszeni.
Tak więc widać jak ludzie są manipulowani i śmieją się z rzeczy które wcale nie są śmieszne.

Nie twierdzę że tak jest tylko po jednej stronie ale w tym przypadku właśnie jest to ewidentna manipulacja fanatycznych przeciwników PIS

Tak że sądzony może jednak nie warto spieszyć się ocenami czyjejś pokory, dystansu do siebie i poczucia humoru na podstawie krążących w internecie i powtarzanych przez ludzi wyrwanych z kontekstu wypowiedzi?
Ostatnio zmieniony 2022-12-04, 13:11 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5400
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-12-04, 12:55

Dezerter pisze: 2022-12-04, 11:47 Chyba nie zrozumiałeś mojego postu
Pierwsze zdanie jest skierowane do ciebie
a drugie do wszystkich, a głównie do Abi
a ja nie bede lubic zadnych politykow i trudno [-(
oni sa tacy jak moj brat - radny w legnicy
ma sesje rady miasta i inne pierdolety
a ja musze im robic zakupy i odkurzac
(bratu i mamie)

Dodano po 36 minutach 58 sekundach:
edit - lubie czudowska, zapomnialam
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dorota_Czudowska
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19119
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4640 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-12-04, 13:44

No cóż, to niestety normalne, że politycy i inni ludzie pracujący w strefie publicznej są narażeni na chamstwo (a także na zwykłe "buractwo", głupie złośliwostki itd).
Do chamstwa i buractwa po stronie opozycyjnej zdążyłem się już przyzwyczaić, boli mnie natomiast, że tę grę podjęła również częściowo strona rządowa - niektóre wisty, zarówno w sejmie jak i w TV są równie żenujące jak te opozycyjne.
Boli mnie to tym bardziej, że byłem przed laty zwolennikiem PoPisu i obserwowałem rozwój sytuacji - zdecydowanie rozpoczęła to strona dziś opozycyjna (i dziś jest w niej "mocna", ale od nich się niczego nie spodziewam i nie wymagam - od czasu, gdy zaczęli wykorzystywać do hejtu "zastępniki" w rodzaju Palikota czy "Strajku Kobiet" nie ma sensu na ten temat rozmawiać).
Ciekawe jest też, że zachowania te przypisuje się ludziom, którzy nigdy się w ten sposób nie zachowywali - jak np. Antoni Macierewicz, który zawsze wypowiadał się z klasą. Niestety, to pokolenie - również po stronie aktualnie "rządowej", przechodzi już do historii.

Jest jednak jeszcze jeden problem: zmęczenie polityką i tymi sporami jest normalne, ale nie powinniśmy ulegać stereotypom na zasadzie "wszyscy oni jednacy". I to nie jest tylko kwestia "stylu". Nie są. Jest różnica pomiędzy zdradą narodową (piszę to z pełną świadomością tego, co znaczy) a błędami w polityce. Jest różnica w traktowaniu nieuczciwych ludzi ujawnionych w swoim gronie. Jest kolosalna różnica w celach.
Tyle, nie chcę wchodzić w dyskusje szczegółowe.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2205 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-12-04, 13:57

Albertus pisze: 2022-12-04, 12:47 Tak że sądzony może jednak nie warto spieszyć się ocenami czyjejś pokory, dystansu do siebie i poczucia humoru na podstawie krążących w internecie i powtarzanych przez ludzi wyrwanych z kontekstu wypowiedzi?
Obejrzyj film. Wyraźnie widać co "wyznawcy" nagrodzili brawami. Widać co mówcy to "zrobiło".
Na dalszą wypowiedź z pewnością wpływ miał fakt zaistniałej sytuacji.

Ale cóż, dostrzegaj co chcesz.
Ja tam pana Jarka nie identyfikuję o tyle z partią, a z polityką i faktem cóż czyni ona z człowiekiem i ludźmi.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Albertus » 2022-12-04, 14:04

sądzony pisze: 2022-12-04, 13:57
Albertus pisze: 2022-12-04, 12:47 Tak że sądzony może jednak nie warto spieszyć się ocenami czyjejś pokory, dystansu do siebie i poczucia humoru na podstawie krążących w internecie i powtarzanych przez ludzi wyrwanych z kontekstu wypowiedzi?
Obejrzyj film. Wyraźnie widać co "wyznawcy" nagrodzili brawami. Widać co mówcy to "zrobiło".
Na dalszą wypowiedź z pewnością wpływ miał fakt zaistniałej sytuacji.

Ale cóż, dostrzegaj co chcesz.
Ja tam pana Jarka nie identyfikuję o tyle z partią, a z polityką i faktem cóż czyni ona z człowiekiem i ludźmi.
Film oglądałem. Co niby nagrodzili brawami i co mówcy to "zrobiło"?

A przede wszystkim na jakiej podstawie można to określić?


A nie są to tylko twoje uprzedzenia oparte na odczuciach a nie na faktach?

I nie dostrzegasz że cytat który podałeś był wyrwany z kontekstu i w ten sposób zmanipulowany?
Ostatnio zmieniony 2022-12-04, 14:05 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2205 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-12-04, 14:14

Albertus pisze: 2022-12-04, 14:04 Film oglądałem. Co niby nagrodzili brawami i co mówcy to "zrobiło"?
W którym momencie nastąpiły brawa? Wyraz twarzy pana JK.
Co Ty dziecko?
Albertus pisze: 2022-12-04, 14:04 A przede wszystkim na jakiej podstawie można to określić?
Na podstawie 42 letniego życia i relacji z ludźmi. Oczywiście zawsze subiektywnie.
Albertus pisze: 2022-12-04, 14:04 A nie są to tylko twoje uprzedzenia oparte na odczuciach a nie na faktach?
Może są. Nie dotyczą jednak pana JK. Podobnie zmalał w moich oczach pan Hołownia.
Albertus pisze: 2022-12-04, 14:04 I nie dostrzegasz że cytat który podałeś był wyrwany z kontekstu i zmanipulowany?
Wiesz, nawet jeżeli był zmanipulowany to odnoszę wrażenie, z bardzo często politykom właśnie o to chodzi.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19119
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4640 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-12-04, 14:22

sądzony pisze: 2022-12-04, 13:57 Wyraźnie widać co "wyznawcy" nagrodzili brawami.
Owszem. Autoironiczny żart.
Ostatnio zmieniony 2022-12-04, 14:36 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Albertus » 2022-12-04, 14:33

Marek_Piotrowski pisze: 2022-12-04, 14:22
sądzony pisze: 2022-12-04, 13:57 Wyraźnie widać co "wyznawcy" nagrodzili brawami.
Owszem. Autoironiczny żart.
Też tak to odczułem ale to oczywiście trudne do określenia z pewnością 100% tylko oparte właśnie na odczuciach.


Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
sądzony pisze: 2022-12-04, 14:14
Albertus pisze: 2022-12-04, 14:04 Film oglądałem. Co niby nagrodzili brawami i co mówcy to "zrobiło"?
W którym momencie nastąpiły brawa? Wyraz twarzy pana JK.
Co Ty dziecko?
Albertus pisze: 2022-12-04, 14:04 A przede wszystkim na jakiej podstawie można to określić?
Na podstawie 42 letniego życia i relacji z ludźmi. Oczywiście zawsze subiektywnie.
Albertus pisze: 2022-12-04, 14:04 A nie są to tylko twoje uprzedzenia oparte na odczuciach a nie na faktach?
Może są. Nie dotyczą jednak pana JK. Podobnie zmalał w moich oczach pan Hołownia.
Albertus pisze: 2022-12-04, 14:04 I nie dostrzegasz że cytat który podałeś był wyrwany z kontekstu i zmanipulowany?
Wiesz, nawet jeżeli był zmanipulowany to odnoszę wrażenie, z bardzo często politykom właśnie o to chodzi.
Jakoś trudno mi w tym co piszesz dostrzec obiektywizm pozbawiony nadmiernych emocji.

No i jak widzisz nie wszyscy mają podobne odczucia, na podstawie wyrazu twarzy i braw, jak ty.
Ostatnio zmieniony 2022-12-04, 15:13 przez Albertus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2205 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-12-04, 14:43

Marek_Piotrowski pisze: 2022-12-04, 14:22
sądzony pisze: 2022-12-04, 13:57 Wyraźnie widać co "wyznawcy" nagrodzili brawami.
Owszem. Autoironiczny żart.
Jeżeli to był żart to szczerze "szapo ba".

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
Albertus pisze: 2022-12-04, 14:37 Jakoś trudno mi w tym co piszesz dostrzec obiektywizm pozbawiony nadmiernych emocji.
No i jak widzisz nie wszyscy mają podobne odczucia, na podstawie wyrazu twarzy i braw, jak ty.
No oczywiście, że nie jestem obiektywny. Ty również. To oczywiste.
Zgadza się. Nie wszyscy.

Jeżeli to był, żart to naprawdę szacunek.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4451
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-12-04, 14:50

@sądzony obejrzałam to teraz (bo najpierw w ogóle nie wiedziałam o czym Wy piszecie) i też jestem pewna, że to był autoironiczny żart, Albertus i Marek mają rację. Bo on się prawie śmiał mówiąc to i wynika z kontekstu, że to dowcip ubarwiający wypowiedź.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2205 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-12-04, 14:54

Skoro tak uważacie, najpewniej się mylę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Nenderen » 2022-12-04, 17:01

Sądzony, to bardzo fajne, że potrafiłeś przyznać się do pomyłki. Gdyby wszyscy ludzie byli tak skłonni do autorefleksji jak Ty świat byłby łagodniejszym miejscem. Łap odznakę dla Szeryfa (*)
Ostatnio zmieniony 2022-12-04, 17:02 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2205 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-12-04, 17:23

Nenderen pisze: 2022-12-04, 17:01 Sądzony, to bardzo fajne, że potrafiłeś przyznać się do pomyłki. Gdyby wszyscy ludzie byli tak skłonni do autorefleksji jak Ty świat byłby łagodniejszym miejscem. Łap odznakę dla Szeryfa (*)
Nie jestem, aż takim szeryfem :)
Napisałem jedynie, że "najpewniej się mylę" czyli, że bardzo prawdopodobne, iż to był tylko żart.
Nie jest to jednak dla mnie zamknięta prawda.

Bliżej mi do prawdy w mych wątpliwościach niż do pewności w racjach.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Nenderen » 2022-12-04, 17:29

sądzony pisze: 2022-12-04, 17:23 Bliżej mi do prawdy w mych wątpliwościach niż do pewności w racjach.

No i znowu nie zostaje mi nic innego jak wystrzelić w Twoim kierunku armatnią pochwałę. To zdanie baaardzo dobrze o Tobie świadczy. Sypnąłbym kolejną odznaką ale lękam się że w swej pokorze jej nie przyjmiesz... No trudno :)
Ostatnio zmieniony 2022-12-04, 17:30 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-12-04, 21:57

Aż posłuchałem Jarosława o czym wy mówicie
dla mnie oczywiste, że to żart z samego siebie

Polska odpadł, ale z honorem - dobry występ na mundialu
teraz kibicuję Francuzom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ