Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: AdamS. » 2022-01-06, 10:28

Znacie "Czwartego króla" księdza Malińskiego? To opowieść, którą czytałem w latach mojej młodości (lata 80-te) i bardzo mnie wtedy poruszyła. Dzisiaj ją sobie przypomniałem i widzę, że na swej wymowie nic nie straciła. Każdy z nas może być takim spóźnionym "czwartym królem".

https://adonai.pl/opowiadania/nadzieja/ ... _dodany=ok

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-01-06, 12:48

Andy72 pisze: 2022-01-06, 01:05 W jaki sposób się na fejsie protestuje, zwłaszcza gdy nie można polubić strony której nie ma?
czytuję mój wpis:
Konfederacja to nie moja bajka, ale wolność już tak i NIE! dla cenzury- Facebook Polska - wstyd i hańba!

i link
https://www.tczewska.pl/wiadomosci/2132 ... cl9_Bj2rO8
a w nim taki wpis
Dziś przed godziną 14.00 Facebook zawiesił internetowy profil polskiej partii politycznej, jaką jet Konfederacja. Jako powód podano „łamanie standardów społeczności”.

Nie zawsze jako redakcja zgadzamy się ze wszystkim co głoszą konfederaci, jest to jednak głos znacznej części polskich wyborców, których posłowie tej partii reprezentują. Ten głos szanujemy. Nie można tego nazwać inaczej jak próbą ograniczenia wolności słowa i cenzurą. Tym bardziej, że profil Konfederacji jest jednym z najpopularniejszych na Facebooku.

Na obronę partii wskazuje też konstytucja RP, która wprost zabrania cenzury prewencyjnej.



„To nie państwo jest dziś największym zagrożeniem dla wolności - największym zagrożeniem są wielkie, ponadnarodowe korporacje, których nie sposób w żaden sposób kontrolować ❗

Tak dla wolności słowa✔️

Tak dla państwa narodowego✔️

Nie dla dyktatu korporacji

Nie dla globalizacji”.



Skomentowali dzisiejsze działania globalnej sieci społecznościowej działacze Młodzieży Wszechpolskiej Okręgu Pomorskiego.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: AdamS. » 2022-01-07, 09:31

Dezerter pisze: 2022-01-06, 12:48 Konfederacja to nie moja bajka, ale wolność już tak i NIE! dla cenzury- Facebook Polska - wstyd i hańba!
Moja bajka też nie, ale również w tej sprawie w pełni się z Konfederacją solidaryzuję.

Dzieją się jednak w dzisiejszym świecie zachodnim również rzeczy pozytywne - przykład z Anglii, gdzie po długim procesie zwyciężyła dziś pielęgniarka oskarżona o noszenie krzyżyka: https://www.gosc.pl/doc/7307510.Zwycies ... kim-sadzie

Inną sprawą jest to, że kiedyś przez myśl by mi nie przeszło, że Zachód, który w młodości był dla mnie wzorem światopoglądowej wolności, stanie się kolebką nowego marksizmu i prześladowań za wiarę.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-07, 09:51

Czy znamy bezpośredni powód tego zbanowania? Bo, znając Konfederację, nie wykluczam, że było słuszne.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Rafał » 2022-01-07, 11:26

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-07, 09:51 Czy znamy bezpośredni powód tego zbanowania? Bo, znając Konfederację, nie wykluczam, że było słuszne.
Co miało być słuszne? Kontaktowanie się z rządem w sprawie blokady konta Konfedercji "za plecami" przedstawicieli tego ugrupowania? Czy może usunięcie z przestrzeni publicznej partii politycznej, która cieszy się poparciem oscylującym wokół 8%, co utrudnia im dzielenie się swoim programem, nie tylko ze swoimi wyborcami? Czy może masz na myśli ich poglądy? Jeśli tak, to pragnę tylko zaznaczyć, że partie lewicowe zachęcające do morderstw bezbronnych, nienarodzonych dzieci wciąż posiadają konta na tymże portalu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-07, 11:32

Nie. Mam na myśli fake ionformacje na temat epidemii, mogące zabijać.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Rafał » 2022-01-07, 11:50

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-07, 11:32 Nie. Mam na myśli fake ionformacje na temat epidemii, mogące zabijać.
Dziwne. Nigdy nie spotkałem się z fałszywymi informacjami nt. pandemii płynącymi z ich strony. Powiem więcej: Konfederacja jako jedyne ugrupowanie polityczne w sejmie, zachęca do debaty i opowiada się za tymi, którzy ponieśli ogromne straty w trakcie nielegalnych lockdownów- zarówno zdrowotne i materialne. Wzrost liczby samobójstw i prób samobójczych wśród młodzieży, nadmiarowe zgony, czyli: ograniczenie przyjęć do szpitali w celu leczenia poważnych chorób, nie będących covidem, fatalna organizacja przyjęć pacjentów na oddziały, które opóźniają diagnozę, a także podjęcie leczenia co także prowadzi do śmierci, których można było uniknąć. To tylko część z nich.
Ostatnio zmieniony 2022-01-07, 12:01 przez Rafał, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-07, 12:20

Rafał pisze: 2022-01-07, 11:50
Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-07, 11:32 Nie. Mam na myśli fake ionformacje na temat epidemii, mogące zabijać.
Dziwne. Nigdy nie spotkałem się z fałszywymi informacjami nt. pandemii płynącymi z ich strony. Powiem więcej: Konfederacja jako jedyne ugrupowanie polityczne w sejmie, zachęca do debaty i opowiada się za tymi, którzy ponieśli ogromne straty w trakcie nielegalnych lockdownów- zarówno zdrowotne i materialne. Wzrost liczby samobójstw i prób samobójczych wśród młodzieży, nadmiarowe zgony, czyli: ograniczenie przyjęć do szpitali w celu leczenia poważnych chorób, nie będących covidem, fatalna organizacja przyjęć pacjentów na oddziały, które opóźniają diagnozę, a także podjęcie leczenia co także prowadzi do śmierci, których można było uniknąć. To tylko część z nich.
Jak widać, nie tylko się spotkałeś, ale jeszcze w nie uwierzyłeś :(

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Rafał » 2022-01-07, 12:55

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-07, 12:20
Rafał pisze: 2022-01-07, 11:50
Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-07, 11:32 Nie. Mam na myśli fake ionformacje na temat epidemii, mogące zabijać.
Dziwne. Nigdy nie spotkałem się z fałszywymi informacjami nt. pandemii płynącymi z ich strony. Powiem więcej: Konfederacja jako jedyne ugrupowanie polityczne w sejmie, zachęca do debaty i opowiada się za tymi, którzy ponieśli ogromne straty w trakcie nielegalnych lockdownów- zarówno zdrowotne i materialne. Wzrost liczby samobójstw i prób samobójczych wśród młodzieży, nadmiarowe zgony, czyli: ograniczenie przyjęć do szpitali w celu leczenia poważnych chorób, nie będących covidem, fatalna organizacja przyjęć pacjentów na oddziały, które opóźniają diagnozę, a także podjęcie leczenia co także prowadzi do śmierci, których można było uniknąć. To tylko część z nich.
Jak widać, nie tylko się spotkałeś, ale jeszcze w nie uwierzyłeś :(
Drogi Marku, na te rewelacje możesz w dowolnej chwili znaleźć dowody statystyczne. Zresztą, swoje opinie bazuję także na wiedzy empirycznej.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-07, 13:08

Nie. Co najwyżej u tych, którzy nie umieją posługiwać się statystyką.
Ale... na to mamy osobny wątek

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2022-01-07, 13:23

Obrazek

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-07, 14:56

NIE popieram sobiepaństwa facebooka - to oczywiste - to jeden z kluczowych problemów.
Ale problemu FB nie rozwiążemy twierdząc (absurdalnie, masz rację) że rzekomo "prywatna firma może robić co jej się podoba" - ja też jestem "prywatna firma" i nie mogę robić tego, co mi się podoba), ale też rozwiązaniem nie jest absolutny brak kontroli nad treściami.

Przy okazji - zabawne zestawienie 2xDziambor :)
Obrazek
(jak by się nie wyświetliło to https://res.cloudinary.com/dkksfryp6/image/fetch/http://analizy.biz/jpg/dziambor.jpg )

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-01-07, 19:51

A czy nie jest tu problemem cenzura prewencyjna?
Czy zamiast blokady, usuwania kont, nie powinno być procesów za łamanie prawa? I to prawa krajowego, a nie fejsbukowego. Chyba, że wypowiedź wywołuje szkodę FB.
Ale to ino myśl króciutka. Nie fesbokuję. I nie podjąłbym się prawnej regulacji takiego pomysłu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2022-01-07, 20:51

Andej pisze: 2022-01-07, 19:51 A czy nie jest tu problemem cenzura prewencyjna?
Czy zamiast blokady, usuwania kont, nie powinno być procesów za łamanie prawa? I to prawa krajowego, a nie fejsbukowego. Chyba, że wypowiedź wywołuje szkodę FB.
Ale to ino myśl króciutka. Nie fesbokuję. I nie podjąłbym się prawnej regulacji takiego pomysłu.
Ale kto łamie prawo w tej sprawie?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-01-07, 21:32

Noszenie krzyżyka. Na szyi, w klapie, na samochodzie. Demonstracja? Ranienie innych? Wzbudzanie agresji?
Na pewno jest przejawem niepoprawności politycznej. Jest też pewną forma protestu noszenie znaku, któremu będą się sprzeciwiać.

Zaskoczył mnie w tym względzie Trybunał:
W tym kontekście można przytoczyć chociażby głośną sprawę pracownicy British Airways, Nadii Eweidy. Pracownica londyńskiego lotniska zwróciła się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który przyznał kobiecie rację, uznając, że zakaz noszenia krzyżyka stanowił naruszenie wolności religijnej.
Manifestowanie religii jest podstawowym prawem nie tylko dlatego, że demokratyczne społeczeństwo musi tolerować i wspierać pluralizm, ale także dlatego, że człowiek, który uczynił religię centralną wartością życia musi mieć możliwość przekazania tej wiary innym — orzekł ETPCz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ