Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4453
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-09-18, 22:23

abi pisze: 2022-09-18, 22:17 faustynkowa ja protestuje ze on tak pogardza ukraina!
Ja również w tej sprawie protestuję.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Polska w niebezpieczeństwie?

Post autor: Praktyk » 2022-09-18, 22:31

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-18, 19:58 Z tego co widziałem Rosja i ukraina są pod opieką Maryi więc coś te modlitwy chyba nie pomagają, zresztą ta Pani w czasie II Wojny Światowej też nam niezbyt pomogła i kilkanaście milionów Polaków poszło do ziemi. Oczywiście że dobro zwycięży tylko znowu jaką cenę za to zapłacimy? A wystarczy usiąść z Putinem do rozmów póki jeszcze możemy rozmawiać i powiedzieć spełnimy wasze żądania ale najpierw wy spełnicie nasze, podpisujemy protokół o podziale strefy wpływów cyk i mamy wielki naród który Rosja w końcu zacznie szanować, a tak tylko wspieramy jakieś republiki bananowe made in ZSRR które i tak pogrążają się w chaosie. Zamiast handlować z potężnym państwem, rozwijać ruch graniczny (i wcale nie chodzi o obecną granicę zresztą najbardziej żenującą na świecie) żeby obywatelom Polski i Rosji było lepiej to toczymy pianę o co? Zgodnie z prawem istnieje Polska granicząca na wschodzie z Rosją jak było na początku.
Poświęcenie Maryi nie jest po to, żeby przyszła z mieczem i zrobiła porządek, albo wszystkich olśniła mądrością i wytłumaczyła, że są niegrzeczni. Poświęcenie Maryi to poświęcenie tej, która do końca oddała się woli Bożej. To modlitwa o to, żeby w Rosji i na Ukrainie byli tacy, którzy tej woli też się oddadzą do końca i żeby ta wola spowodowała wyzwolenie. A oddanie się tej woli to też śmierć za bliskich, śmierć za prawdę. To modlitwa o to, żeby Ukraińcy mieli siłę walczyć o swoich i o to, żeby prawi Rosjanie mieli siłę obalić zło, który trzyma ich w uwięzi.

Ale jak się kalkuluje strefy wpływów to ciężko to skumać :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Ktoś całkiem obcy

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-18, 23:00

No ale nie przyszła i nie wytłumaczyła że są niegrzeczni, ile to już trwa? Żeby była też jasność, tego typu wypowiedź nie jest złośliwością w kierunku Rzymskokatolickiej Maryi, Kościoła Katolickiego i nabijaniem się z wierzących, zdaje sobie sprawę że jednak może to być tak odebrane zwłaszcza dla wrażliwszych osób, to nie tak, nie mam żadnej korzyści z prezentowanego swojego punktu widzenia. No ale według mnie oddając się woli Bożej powinni być chronieni a tymczasem dalej giną ludzie i nie ma nadziei na poprawę. Chyba że ktoś widzi szansę? Ja nie, a pisałem wcześniej że jest pewna możliwość by operację specjalną zakończyć.
Silne państwo to duże państwo i ma duże strefy wpływów a jego obywatele są bezpieczni i mogą się bogacić.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Praktyk » 2022-09-18, 23:19

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-18, 23:00 No ale nie przyszła i nie wytłumaczyła że są niegrzeczni, ile to już trwa? Żeby była też jasność, tego typu wypowiedź nie jest złośliwością w kierunku Rzymskokatolickiej Maryi, Kościoła Katolickiego i nabijaniem się z wierzących, zdaje sobie sprawę że jednak może to być tak odebrane zwłaszcza dla wrażliwszych osób, to nie tak, nie mam żadnej korzyści z prezentowanego swojego punktu widzenia. No ale według mnie oddając się woli Bożej powinni być chronieni a tymczasem dalej giną ludzie i nie ma nadziei na poprawę. Chyba że ktoś widzi szansę? Ja nie, a pisałem wcześniej że jest pewna możliwość by operację specjalną zakończyć.
Silne państwo to duże państwo i ma duże strefy wpływów a jego obywatele są bezpieczni i mogą się bogacić.
Mylisz się a jednocześnie nie. Oddając się woli Bożej jesteśmy chronieni - tak - nasza dusza nie umrze, ale -nie- nie jesteśmy nieśmiertelni ciałem. Jezus oddał się woli Bożej i co? Umarł :)

Tylko że w Bogu śmierć już nie jest tak do końca straszna bo to nie koniec historii.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Polska w niebezpieczeństwie?

Post autor: Dezerter » 2022-09-18, 23:24

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-17, 22:45 A czy ja mówię o lizaniu czterech liter wielkiej Rassiji? Stosując miękką politykę Rosja to wykorzystuje na naszą niekorzyść, należy grać twardo i stawiać żądania! Ziemia Smoleńska dla przykładu to Polska ziemia tak samo jak Małopolska czy Śląsk! Rzeka Dniepr jest dla naszych kresów tym samym czym teraz dla naszego terytorium jest Wisła, dlatego jako dumny naród utracone ziemie powinny wrócić na swoje miejsce.
Za ten post dostajesz 2 ostrzeżenie- nawet nie będę uzasadniał- jeszcze 1 i wylatujesz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ktoś całkiem obcy

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-18, 23:28

No ok ale Jezus zmartwychwstał po trzech dniach. Nie pogardzam ukrainą i przedstawiłem skuteczny sposób aby zakończył się szybko ten konflikt, cóż głowy państw jednak widocznie mają inne plany.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-09-18, 23:41

Kontrofensywa Ukrainy i nasza pomoc mam nadzieję, że szybko zakończą ta bandycką napaść na Ukrainę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-09-19, 10:09

Dezerter pisze: 2022-09-18, 23:41 Kontrofensywa Ukrainy i nasza pomoc mam nadzieję, że szybko zakończą ta bandycką napaść na Ukrainę
Nie zakończą. To jest 84 Orwella (geograficznie Orwell się mylił). To jest Wietnam i Afganistan. To jest poligon. I to jest interes. To jest też nakręcani koniunktury. Wojna to przyspieszenie rozwoju techniki. Wojna, to reklama skutecznych urządzeń do zabijania i niszczenia. Tam, gdzie jedni giną inni się bogacą. Przemysł zbrojeniowy daje pracę, pobudza wynalazczość. Wojna to okazja do budowy potęgi jednych kosztem drugich.

Zwycięstwo Ukrainy, nawet ograniczone do odebrania Krymu i zbuntowanych prowincji będzie trzęsieniem w=ziemi w Rosji. Jeśli tak sie stanie, to Zachód stanie przed alternatywą, wzmocnić cara zapobiegając rozpadowi Rosji i tym samym utworzyć podwaliny do kolejnej (odłożonej w czasie) wojny imperialistycznej. Czy też pozwolić, a nawet wspomóc, rozpad Rosji na kilka niezależnych państw. Zapobiegając w ten sposób dalszemu rozwojowi rosyjskiego imperializmu. Ale wzmacniając Chiny, które mogą wtedy sięgnąć po syberyjskie złoża, surowce.
Nie kijem go, to pałą. Tweedledee, tweedledum.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konserwa » 2022-09-19, 11:03

Podales jedna z analiz podajaca jakies mozliwosci z multum zaleznosci.
Tutaj bez krysztalowej kuli sie nie da.
Ale z determinacja obrony ojcowizny ... to moze by cos sie niecos dalo ...

usw., usw., usw.,

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Praktyk » 2022-09-19, 12:13

Wojna to jest jazda na tygrysie. Zupełnie nieprzewidywalna.
Bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest to, że przed wybuchem tej obecnej USA, Niemcy, i Rosja miały zgodę na to, że Putin bierze Ukrainę, a Rosja nie przeszkadza USA w starciu z Chinami.

Ale tygrys ugryzł jeźdźców w tyłek i teraz muszą improwizować. Myślę, że oni sami nie wiedzą do czego to wszystko teraz doprowadzi.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5402
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-09-19, 15:53

lew, zgodzmy sie ze lew
Dawno, dawno temu. W czasach gdy okoliczne wzgórza tonęły w nieprzeniknionej zieleni pierwotnej puszczy, na terenach dzisiejszego Lwowa pojawili się pierwsi osadnicy. Z lubością spojrzeli na bogactwo potężnych lasów, na płynącą błotnistym korytem rzeką i nie zastanawiając się zbyt długo, założyli pierwsze wioski.

Nie szczędząc sił wydzierali żyzną ziemię powalając potężne tysiącletnie dęby. Stukot setek prymitywnych toporów trwał nieprzerwanie od świtu do zmierzchu zaburzając dawną ciszę. W końcu gdy opanowali już dolinę i wydawać by się mogło, że od teraz to oni są panami tych terenów, stało się coś niespodziewanego. Potężny ryk, niosący się z najwyższego wzniesienia, oznajmił przybycie bestii.

Potwór polował w nocy nie gardząc żadnym stworzeniem. Zabijał wszystko co trafiło w zasięg jego ogromnych łap. Kły rozszarpywały mięso niczym najostrzejsze noże, a lepka, brunatna posoka wyścielała polany, gdzie raczył się zdobyczą. Początkowo jego ofiarami padały głównie dziko żyjące zwierzęta, lecz gdy te przezornie uciekły z jego terenów łowieckich, postanowił skosztować tych, które zamieszkiwały bliżej tych dziwnych, dwunożnych stworzeń.

https://www.naszeszlaki.pl/archives/32491
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3463
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 360 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-19, 17:15

Andej pisze: 2022-09-19, 10:09
Dezerter pisze: 2022-09-18, 23:41 Kontrofensywa Ukrainy i nasza pomoc mam nadzieję, że szybko zakończą ta bandycką napaść na Ukrainę
Nie zakończą. To jest 84 Orwella (geograficznie Orwell się mylił). To jest Wietnam i Afganistan. To jest poligon. I to jest interes. To jest też nakręcani koniunktury. Wojna to przyspieszenie rozwoju techniki. Wojna, to reklama skutecznych urządzeń do zabijania i niszczenia. Tam, gdzie jedni giną inni się bogacą. Przemysł zbrojeniowy daje pracę, pobudza wynalazczość. Wojna to okazja do budowy potęgi jednych kosztem drugich.

Zwycięstwo Ukrainy, nawet ograniczone do odebrania Krymu i zbuntowanych prowincji będzie trzęsieniem w=ziemi w Rosji. Jeśli tak sie stanie, to Zachód stanie przed alternatywą, wzmocnić cara zapobiegając rozpadowi Rosji i tym samym utworzyć podwaliny do kolejnej (odłożonej w czasie) wojny imperialistycznej. Czy też pozwolić, a nawet wspomóc, rozpad Rosji na kilka niezależnych państw. Zapobiegając w ten sposób dalszemu rozwojowi rosyjskiego imperializmu. Ale wzmacniając Chiny, które mogą wtedy sięgnąć po syberyjskie złoża, surowce.
Nie kijem go, to pałą. Tweedledee, tweedledum.
Od kiedy niszczenie przyspiesza rozwój? Mylicie rowij technik militarnych z cywilnymi. Wzrost zas powojenny oparty jest na prostym rozwoju, odbudowie co zniszczono..Ewentualnie jak w wypadku Sowietow wyrabowaniu polowy Europy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konserwa » 2022-09-19, 19:59

No coz - bylo specjalistow wielu, wszyscy utoneli w propagandowym kisielu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-09-19, 21:10

Gzresznik Upadający pisze: 2022-09-19, 17:15 Od kiedy niszczenie przyspiesza rozwój?
Od zawsze. Wystarczy prześledzić historię wynalazczości.
A rozwiązania militarne, z czasem trafiają pod strzechy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3463
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 360 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-19, 21:39

A jakiś przykład technologii militarny ktora przyspieszyla rozwoj i weszla pod strzechy ?

ODPOWIEDZ