Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1413 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-10-09, 14:38

Botanika (biologia roślin; gr. botanē = zieleń, owoc, roślina), roślinoznawstwo – dział biologii zajmujący się roślinami.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: SmokEustachy » 2021-10-10, 03:03

Andej pisze: 2021-10-07, 08:39
SmokEustachy pisze: 2021-10-06, 23:21 Satrap Ziemkiewicz:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1 ... iemkiewicz
Krótka refleksja wbrew pozorom nie o Ziemkiewiczu.
Jestem zasmoczony linkowanym tekstem. /.../
Masz dalszy ciąg:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1 ... -versus-my

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-10-10, 18:07

Dziś wiec Tuska. Zwróćcie uwagę, że polskość to nienormalność. Dziwię się, że nie wyrzucili tych kilku osób z białoczerwonymi flagami. Zebrali się wszyscy zwolennicy landyzacji (kolonizacji?) Polski. Totalni przeciwnicy demokratycznie wybranej władzy, czyli wrogowie demokracji. W obronie przekrętów VATowskich.
Ale zauważyłem ciekawą niekonsekwencję. Wrzeszczą KON-STY-TU-CJA dlatego, że TK poinformował, że jest ona najwyższym prawem w Polsce. Domagają się degradacji polskiej Konstytucji i wasalczego podporządkowania się brukselskim urzędnikom sterowanym z Berlina.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2021-10-10, 18:49

W wielu innych państwach członkowskich sądy konstytucyjne orzekały na przestrzeni minionych lat, że w poszczególnych kwestiach TSUE nie ma kompetencji. A jednak wywołuje to tak duże emocje w kwestii Polski.
Dlatego nie oszukujmy się, ale ten wiec tak naprawdę nie jest w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej, ani jako akt sprzeciwu wobec partii rządzącej, ale ma charakter pokazowy. Były premier chce po prostu zdominować opozycję, której konsumpcja trwa od jego powrotu.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Skaza » 2021-10-10, 22:17

Andej pisze: 2021-10-10, 18:07 Dziś wiec Tuska. Zwróćcie uwagę, że polskość to nienormalność. Dziwię się, że nie wyrzucili tych kilku osób z białoczerwonymi flagami. Zebrali się wszyscy zwolennicy landyzacji (kolonizacji?) Polski. Totalni przeciwnicy demokratycznie wybranej władzy, czyli wrogowie demokracji. W obronie przekrętów VATowskich.
Ale zauważyłem ciekawą niekonsekwencję. Wrzeszczą KON-STY-TU-CJA dlatego, że TK poinformował, że jest ona najwyższym prawem w Polsce. Domagają się degradacji polskiej Konstytucji i wasalczego podporządkowania się brukselskim urzędnikom sterowanym z Berlina.
Obrazek
Wiec zdrajców i tchórzy nic więcej. Jak zajdzie potrzeba zwoła się braci i rozpędzimy to towarzystwo w kilka minut bo to zgraja leszczy bez jaj i honoru :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-10-11, 06:33

Skaza pisze: 2021-10-10, 22:17 Wiec zdrajców i tchórzy nic więcej. Jak zajdzie potrzeba zwoła się braci i rozpędzimy to towarzystwo w kilka minut bo to zgraja leszczy bez jaj i honoru
Masz rację, ale nie do końca.
Uważam, że nie należy stosować takich samych metod, jak środowiska libero-lewicowe. Środowiska patriotyczne nie powinny stosować metod siłowych, ani haseł, które są zastępowane gwiazdkami. Knajackie metody niech się kojarzą tylko z totalsami wszelkiej maści.
Mam także wątpliwości do do stosowania pejoratywnych określeń. O ile fakt, że ich działania mają ewidentne znamiona zdrady Polski i Polaków, to nie widzę podstaw, aby nazywać ich tchórzami. Ale może czegoś nie wiem. Nie wiem, czy są leszczami. I nie mam pojecia jak jest z ich genitaliami.

Od wielu lat postuluję, aby zdrajców pozbawiać obywatelstwa. Osoby reprezentujące interesy innych państw nie powinny móc reprezentować Polski w żadnych gremiach. Ani polskich, ani zagranicznych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-11, 09:15

Myslę, że 90% ludzi na tej manifestacji, decydując bez kontekstu, samodzielnie, nie poparłoby jej.
Problem w tym, że niestety mało kto mysli dziś poza logiką "plemienną".
Zawsze się dziwię, kiedy zwolennikom jednej ze stron (i, niestety, wszystko jedno której) podoba się wszystko, co robi "ich" partia, a są przeciw wszystkiemu, co robi tak druga. To - bez myslenia plemiennego, po prostu niemożliwe.
Nie chcę przez to powiedzieć, że uważam te dwa stronnictwa za symetryczne - stanowczo nie.
Ale taką jednomyślność trudno inaczej wytłumaczyć jak bezmyślnością (nie wynikającą z ogólnego braku myslenia, tylko z okopania się w swoich "plemionach").

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Skaza » 2021-10-11, 09:29

Andej pisze: 2021-10-11, 06:33
Skaza pisze: 2021-10-10, 22:17 Wiec zdrajców i tchórzy nic więcej. Jak zajdzie potrzeba zwoła się braci i rozpędzimy to towarzystwo w kilka minut bo to zgraja leszczy bez jaj i honoru
Masz rację, ale nie do końca.
Uważam, że nie należy stosować takich samych metod, jak środowiska libero-lewicowe. Środowiska patriotyczne nie powinny stosować metod siłowych, ani haseł, które są zastępowane gwiazdkami. Knajackie metody niech się kojarzą tylko z totalsami wszelkiej maści.
Mam także wątpliwości do do stosowania pejoratywnych określeń. O ile fakt, że ich działania mają ewidentne znamiona zdrady Polski i Polaków, to nie widzę podstaw, aby nazywać ich tchórzami. Ale może czegoś nie wiem. Nie wiem, czy są leszczami. I nie mam pojecia jak jest z ich genitaliami.

Od wielu lat postuluję, aby zdrajców pozbawiać obywatelstwa. Osoby reprezentujące interesy innych państw nie powinny móc reprezentować Polski w żadnych gremiach. Ani polskich, ani zagranicznych.
Andeju chciałbym mieć takie chłodne spojrzenie na wszystko jak ty, u mnie zawsze najpierw pięść potem zastanowienie. Szczerze zazdroszczę Ci tej cechy. Moje epitety pod ich adresem tyczyły się głównie ich zachowania i wygłaszanych haseł :)

Dodano po 6 minutach :
Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-11, 09:15 Myslę, że 90% ludzi na tej manifestacji, decydując bez kontekstu, samodzielnie, nie poparłoby jej.
Problem w tym, że niestety mało kto mysli dziś poza logiką "plemienną".
Zawsze się dziwię, kiedy zwolennikom jednej ze stron (i, niestety, wszystko jedno której) podoba się wszystko, co robi "ich" partia, a są przeciw wszystkiemu, co robi tak druga. To - bez myslenia plemiennego, po prostu niemożliwe.
Nie chcę przez to powiedzieć, że uważam te dwa stronnictwa za symetryczne - stanowczo nie.
Ale taką jednomyślność trudno inaczej wytłumaczyć jak bezmyślnością (nie wynikającą z ogólnego braku myslenia, tylko z okopania się w swoich "plemionach").
Coś w tym jest też odnoszę często wrażenie , że większość płynie teraz bezmyślnie z falą jakiegoś głównego nurtu nie bacząc na nic.
Czy jednak kiedyś było inaczej ciężko powiedzieć jednoznacznie. Osobiście głosuję na PIS(pomimo ich wad) , ale jakby powstała jakaś partia dużo bardziej stanowcza i mająca odwagę trzymać "zło"o wiele silniej za krtań to byłoby fajnie i do nich poleciałby mój krzyżyk podczas wyborów :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2021-10-11, 09:34

Skaza pisze: 2021-10-10, 22:17 Jak zajdzie potrzeba zwoła się braci i rozpędzimy to towarzystwo w kilka minut bo to zgraja leszczy bez jaj i honoru :)
Bardzo chrześcijańskie podejście. Ci Twoi to "bracia w wierze"?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Skaza » 2021-10-11, 09:40

sądzony pisze: 2021-10-11, 09:34
Skaza pisze: 2021-10-10, 22:17 Jak zajdzie potrzeba zwoła się braci i rozpędzimy to towarzystwo w kilka minut bo to zgraja leszczy bez jaj i honoru :)
Bardzo chrześcijańskie podejście. Ci Twoi to "bracia w wierze"?
Myślę , że tak i to często o wiele bardziej " w wierze " niż ja :) Chrześcijanin nie może się postawić ? bronić tego co ważne ? ma siedzieć cicho i się bać zła ? to podejście nie dla mnie. Trzeba być twardym i kiedy potrzeba napisze najdelikatniej jak się da " tupnąć nogą " :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-10-11, 10:53

Od kiedy socjaliści (najpierw czerwoni, krótko potem dołączyli brunatni) wymyślili propagandę totalną zaczęło się urabianie społeczeństw. A potem rozwinęły się massmedia. Dziś mamy społeczeństwo zdominowane przez lemingów. Dominują partie wodzowskie. Nota bene, podobnie, jak to się zaczęło w pierwszej połowie ub. wieku. Ale teraz jest telewizja. W tym skrajnie upolityczniona. Wydaje mi się, że większość społeczeństwa żyje telewizją. To znaczy przedkłada problemy widziane w tv nad własne. Albo widzi je przez pryzmat tego, co w danej telewizji mówią i tłumaczą.
W jednej ze stacji pojawia się plansza: Włącz emocje. I o to chodzi. Nie myśl, kieruj się emocjami. Nie analizuj, nie szukaj własnego stanowiska. My za ciebie myślimy. Podajemy na talerzu. I ludzie mają burdelprogramy, seriale i propagandę. A jeszcze są kabarety, gdzie śmiech wzbudza dupa, kurdupel i Toruń. Na salę wprowadzono garbusa, śmiechom i żartom nie było końca. To powoduje, że ludzie wyłączają myślenie. Kierują się emocjami. I jak lemingi idą tam, gdzie im każą.
Najsmutniejsze to, że te wszystkie emocje, które wzbudzają telewizje są (niemal) wyłącznie negatywne. Zwłaszcza od momentu wypowiedzenia przez Tuska totalnej wojny. Koronny argument, to: Nie, bo nie.
Smutną prawdę napisał Marek, że te stadne zachowania dotyczą wszystkich stron. W różnej mierze, ale dotyczą. I ich głównych organów propagandowych.

Czy Kościół może być ostoją? Czy może stać się ostoją? Kiedyś dość często rozmawiałem z proboszczem jednej z najbogatszych warszawskich parafii (otrzymaną jako synekurę za bycie totumfackim jednego z biskupów). Zauważałem ostrą polaryzację. Przynajmniej Diecezji Warszawskiej. O bardzo silne powiązania ze środowiskami PO. W szczególności Komorowskiego.
Za komuny Kościół był ostoją. Wyspą wolności. Teraz księża się boją cokolwiek powiedzieć na tematy polityczne, choć polityka przenika każdą dziedzinę życia. A jeśli komuś się coś wymknie, co nie jest po myśli libero-lewicy zaczyna się nagonka.
Czy możemy to zmienić? Czy Nauka Społeczna Kościoła zapoczątkowane encykliką Rerum Novarum (w czasach komuny ubecja przeprowadzała rewizje w kościoła i klasztorach i niszczyła wszystkie egzemplarze) jeszcze istnieje? Skoro każde odwołanie do niej jest natychmiast nazywane angażowaniem się Kościoła w politykę? Czy Kościół może być obojętny wobec społecznych wyzwań współczesności?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2021-10-11, 11:00

Skaza pisze: 2021-10-11, 09:40 Chrześcijanin nie może się postawić ?
Chrześcijanin jest człowiekiem wolnym.
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno*, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę. 1 Kor 6.12
Skaza pisze: 2021-10-11, 09:40 bronić tego co ważne ?
Bóg nie potrzebuje obrony.
Ludzie potrzebują przykładu.
Skaza pisze: 2021-10-11, 09:40 ma siedzieć cicho i się bać zła ?
Krzyk rozładowuje napięcie, nie "leczy" jednak lęku.
Skaza pisze: 2021-10-11, 09:40 to podejście nie dla mnie.
Rozumiem.
Skaza pisze: 2021-10-11, 09:40 Trzeba być twardym i kiedy potrzeba napisze najdelikatniej jak się da " tupnąć nogą " :)
Rozumiem. Ja tam dziecka nie biję choć kilka razy od rodziców oberwałem.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Skaza » 2021-10-11, 11:22

Też rozumiem twoje podejście i szanuje zdanie w tej kwestii. Owszem Pan Bóg nie potrzebuje obrony , ale np. bliscy nam ludzie tak i bronić ich i siebie mamy pełne prawo. Nie zrozumiałem o co chodzi z nie biciem dzieci w Twoim poście bo tego nasza rozmowa zupełnie nie dotyczyła , ale jako wrodzony imbecyl i półgłówek nie będę dociekał :) Może kiedyś też będę bardziej dojrzały, odpowiedzialny i mądrzejszy ... chciałbym, ale póki co jestem narwańcem. Również pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2021-10-11, 11:27

Skaza pisze: 2021-10-11, 11:22 Też rozumiem twoje podejście i szanuje zdanie w tej kwestii. Owszem Pan Bóg nie potrzebuje obrony , ale np. bliscy nam ludzie tak i bronić ich i siebie mamy pełne prawo. Nie zrozumiałem o co chodzi z nie biciem dzieci w Twoim poście bo tego nasza rozmowa zupełnie nie dotyczyła , ale jako wrodzony imbecyl i półgłówek nie będę dociekał :) Może kiedyś też będę bardziej dojrzały, odpowiedzialny i mądrzejszy ... chciałbym, ale póki co jestem narwańcem. Również pozdrawiam.
Ważne, że jesteś.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Repart » 2021-10-11, 11:33

Dlatego trzeba wyjść czasami ze swojego kręgu, stanąć obok i zapytać, czy rzeczywiście postępuję słusznie będąc tutaj. Zbyt długie przebywanie w jakimkolwiek kółku, czy to partyjnym, czy towarzyskim, czy telewizyjnym, itp. przenika nas i wmawia, że myślimy tak samo jak oni głoszą. To w nawiązaniu do tego co napisał @Marek_Piotrowski i @Andej . Zgadzam się z Wami Panowie.

Dlatego staram się przyglądać każdej ze stron, nikomu nie wierzyć, obserwować, analizować i myśleć. Mądrość trzeba nabywać całe życie, jednak głupotę także. Najważniejsze by potrafić to odróżnić.

ODPOWIEDZ